March 16-17, 2023
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michelle Howell   GSTC / Tracksmith 2:07.10
2 Ukeyvia Beckwith SR-4 Embry-Riddle 2:07.56
3 Kylee Mastin SO-2 Marshall 2:10.96
4 Ella Chandler FR-1 North Florida 2:13.10
5 Astoria Beckett JR-3 Marshall 2:14.23
6 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 2:15.96
7 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 2:16.10
8 Morgan Dudley JR-3 Embry-Riddle 2:17.33
9 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 2:18.41
10 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 2:19.72
11 Emily McBride SO-2 North Georgia 2:19.73
12 Sophia Newsome FR-1 Marshall 2:19.92
13 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 2:20.51
14 Hannah Martin SO-2 North Florida 2:21.63
15 Claire Mills JR-3 North Georgia 2:22.02
16 Neve Moulai FR-1 North Florida 2:22.69
17 Emery Ryan JR-3 North Georgia 2:22.77
18 Lea Steinbach SO-2 Flagler 2:23.15
19 Amenda Saint-Louis SO-2 Bethune-Cookman 2:23.21
20 Cassidra Thompson FR-1 Jacksonville 2:23.94
21 Victoria Dotson JR-3 Marshall 2:23.95
22 Alyssa Williams SO-2 Bethune-Cookman 2:25.90
23 Jada Williams FR-1 North Florida 2:26.78
24 Erica Murphy SR-4 Marshall 2:27.46
25 Kalei Jordan SO-2 Marshall 2:27.76
26 Lindsay Allan SR-4 North Georgia 2:30.31
27 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:32.57
28 Emma Millson FR-1 North Florida 2:32.81
29 Tiana Small FR-1 Bethune-Cookman 2:34.26
30 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:34.80
31 Blair Fowler FR-1 Flagler 2:39.59
32 Korey Dickerson JR-3 North Georgia 2:40.78
33 Sammya Brown FR-1 Edward Waters 2:48.98
34 Di-Raphaelle Nelson FR-1 Edward Waters 2:51.18
35 Abnelle Jean Louis SO-2 Edward Waters 3:12.35
36 Saraphen Robinson FR-1 Edward Waters 3:16.72
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michelle Howell   GSTC / Tracksmith 2:29.98 2:42.69 2:07.10 1:46.77 2:31.25 2:27.44
2 Ukeyvia Beckwith SR-4 Embry-Riddle 1:52.26 1:34.40 2:07.56 1:30.57 1:42.05 2:02.46
3 Kylee Mastin SO-2 Marshall 2:17.51 1:44.77 2:10.96 2:09.65 2:07.04 2:34.54
4 Ella Chandler FR-1 North Florida 2:37.06 1:38.50 2:13.10 2:49.04 1:42.49 2:53.03
5 Astoria Beckett JR-3 Marshall 2:35.71 1:52.76 2:14.23 1:39.33 2:49.13 2:37.05
7 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 1:38.00 2:41.96 2:16.10 2:39.24 2:09.30 1:55.69
10 Caroline Harris FR-1 Embry-Riddle 2:18.33 2:19.72 2:19.72 1:51.78 2:29.50 2:58.85
19 Amenda Saint-Louis SO-2 Bethune-Cookman 2:06.03 2:34.67 2:23.21 3:06.18 2:26.08 3:00.45
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ella Stoudenmire SO-2 North Georgia 2:05.09 1:59.65 1:44.69 2:15.96 2:25.48 2:06.45
8 Morgan Dudley JR-3 Embry-Riddle 2:25.57 2:53.04 2:15.96 2:17.33 2:04.97 2:13.21
12 Sophia Newsome FR-1 Marshall 1:39.35 2:01.73 2:25.52 2:19.92 2:10.13 2:08.73
13 Anna Miller SO-2 Embry-Riddle 1:45.39 2:24.73 2:41.59 2:20.51 2:37.38 3:01.26
14 Hannah Martin SO-2 North Florida 2:03.22 2:13.14 2:41.46 2:21.63 2:00.39 2:34.38
16 Neve Moulai FR-1 North Florida 2:09.85 1:49.88 3:04.07 2:22.69 2:04.14 2:22.69
17 Emery Ryan JR-3 North Georgia 1:49.94 2:29.91 2:01.36 2:22.77 1:41.37 2:15.64
18 Lea Steinbach SO-2 Flagler 1:58.82 2:26.02 2:33.17 2:23.15 2:18.86 2:37.47
20 Cassidra Thompson FR-1 Jacksonville 2:34.02 2:51.29 2:38.34 2:23.94 2:05.23 2:13.87
21 Victoria Dotson JR-3 Marshall 2:23.95 3:02.82 2:36.91 2:23.95 1:59.48 2:48.43
24 Erica Murphy SR-4 Marshall 1:59.45 2:43.68 3:08.75 2:27.46 2:18.62 2:23.04
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 2:18.41
15 Claire Mills JR-3 North Georgia 2:22.02
22 Alyssa Williams SO-2 Bethune-Cookman 2:25.90
23 Jada Williams FR-1 North Florida 2:26.78
25 Kalei Jordan SO-2 Marshall 2:27.76
27 Mattison Culver SO-2 Flagler 2:32.57
28 Emma Millson FR-1 North Florida 2:32.81
30 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:34.80
31 Blair Fowler FR-1 Flagler 2:39.59
32 Korey Dickerson JR-3 North Georgia 2:40.78
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Emily McBride SO-2 North Georgia 2:39.30 2:19.73 1:40.61
26 Lindsay Allan SR-4 North Georgia 1:51.23 2:30.31 2:09.27
29 Tiana Small FR-1 Bethune-Cookman 2:35.81 2:34.26 3:00.49
33 Sammya Brown FR-1 Edward Waters 3:37.99 2:48.98 2:45.60
34 Di-Raphaelle Nelson FR-1 Edward Waters 2:15.24 2:51.18 2:44.34
35 Abnelle Jean Louis SO-2 Edward Waters 3:48.90 3:12.35 2:24.27
36 Saraphen Robinson FR-1 Edward Waters 2:43.28 3:16.72 2:17.71