February 19, 2022
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women 60m Dash QUALIFIER

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jessika Smith   Unattached 8.02
2 Taylor Pralle   Oshkosh Alumni 8.03
3 Jenna Driscoll FR-1 Wis.-Stout 8.35
4 Jenna Zahorik SO-2 Concordia (Wis.) 8.37
5 Madeline Wainwright FR-1 Wis.-Eau Claire 8.42
6 Ellie Staehling FR-1 St. Norbert 8.47
7 Elizabeth Eilertson FR-1 Wisconsin Lutheran 8.52
8 Rachel Romens FR-1 Wisconsin Lutheran 8.56
9 Torrance Marquez FR-1 Wis.-Eau Claire 8.57
10 Emily Sugiyama SO-2 Lawrence 8.61
11 Abigail Pechman FR-1 Wisconsin Lutheran 8.62
12 Kehau Phillips FR-1 Wis.-Stout 8.69
13 Grace Korger-Mitchell FR-1 Edgewood 8.70
14 Kynaeda Gray SO-2 Ripon 8.71
15 Sahara Gardner SO-2 Lakeland 8.71
16 Maria Jankowski SR-4 Lawrence 8.87
17 Greta Demeuse JR-3 Ripon 8.90
18 Feliscyanna Frazier SO-2 Carthage 9.05
19 Camille Juga FR-1 Wisconsin Lutheran 9.09
20 Madi O'Dell SO-2 Wisconsin Lutheran 9.48
21 Chloee Errthum SO-2 Ripon 10.04
Women 60m Dash QUALIFIER Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Jenna Zahorik SO-2 Concordia (Wis.) 8.37 10.38 8.88 7.87
10 Emily Sugiyama SO-2 Lawrence 8.61 6.03 10.94 6.72
16 Maria Jankowski SR-4 Lawrence 8.87 8.16 6.66 11.27
21 Chloee Errthum SO-2 Ripon 10.04 12.15 7.43 9.94
Women 60m Dash QUALIFIER Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ellie Staehling FR-1 St. Norbert 10.34 9.83 9.91 10.08 7.54 8.47 9.83
11 Abigail Pechman FR-1 Wisconsin Lutheran 10.09 7.76 11.21 8.11 6.56 8.62 7.76
13 Grace Korger-Mitchell FR-1 Edgewood 8.01 7.57 8.44 10.27 7.92 8.70 9.49
17 Greta Demeuse JR-3 Ripon 7.57 8.82 10.60 11.31 8.46 8.90 10.95
18 Feliscyanna Frazier SO-2 Carthage 10.23 10.95 6.97 8.06 9.96 9.05 9.69
20 Madi O'Dell SO-2 Wisconsin Lutheran 12.14 11.76 10.53 9.48 7.21 9.48 8.82
Women 60m Dash QUALIFIER Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jessika Smith   Unattached 6.58 9.71 8.02 6.58 7.94 7.06 7.62
2 Taylor Pralle   Oshkosh Alumni 7.71 9.40 8.03 9.32 8.11 8.84 5.71
3 Jenna Driscoll FR-1 Wis.-Stout 7.10 9.44 8.35 10.52 10.11 10.02 7.77
5 Madeline Wainwright FR-1 Wis.-Eau Claire 7.33 8.51 8.42 10.78 9.86 9.01 6.32
15 Sahara Gardner SO-2 Lakeland 9.50 9.59 8.71 7.58 10.63 9.50 7.41
Women 60m Dash QUALIFIER Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Elizabeth Eilertson FR-1 Wisconsin Lutheran 6.39 8.52
8 Rachel Romens FR-1 Wisconsin Lutheran 9.42 8.56
9 Torrance Marquez FR-1 Wis.-Eau Claire 7.37 8.57
12 Kehau Phillips FR-1 Wis.-Stout 10.26 8.69
14 Kynaeda Gray SO-2 Ripon 7.76 8.71
19 Camille Juga FR-1 Wisconsin Lutheran 9.73 9.09