February 25-26, 2022
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)
|
Timing: Sportstats USA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Gilligan SR-4 Elmhurst 10:52.01 10:20.96 8:54.03 7:45.72 10
2 Susannah Bennett JR-3 Wheaton (Ill.) 9:03.46 10:24.66 11:39.62 11:27.13 8
3 Elizabeth Reddeman SO-2 Carroll (Wis.) 13:40.15 10:35.77 11:07.56 11:58.42 6
4 Emily Clausen SR-4 Elmhurst 8:42.47 10:37.15 8:29.72 9:58.92 5
5 Lexie Dorsey SR-4 Illinois Wesleyan 11:54.59 10:38.02 8:04.90 11:54.59 4
6 Natalia Hernandez SR-4 Elmhurst 9:54.77 10:39.53 13:32.21 11:37.09 3
7 Elita Spadlowski SR-4 Elmhurst 13:41.10 10:41.48 10:47.90 12:11.29 2
8 Jenna Fiore SR-4 North Central (Ill.) 9:15.66 10:46.11 9:02.74 9:02.74 1
9 Annalese Chudy FR-1 Illinois Wesleyan 13:37.42 10:48.74 8:06.56 13:17.95 -
10 Patrycja Miazek JR-3 North Park 13:06.88 10:50.31 12:08.35 7:48.23 -
11 Hailey Poe FR-1 North Central (Ill.) 10:44.24 10:50.74 14:05.97 12:08.83 -
12 Nicole Brandy SO-2 North Central (Ill.) 8:17.89 10:55.11 8:24.44 11:47.52 -
13 Michaela Kustra SO-2 Wheaton (Ill.) 8:52.73 10:57.69 9:12.46 12:16.62 -
14 Hope Clark SO-2 Wheaton (Ill.) 14:15.77 10:58.28 11:31.20 12:10.69 -
15 Quincy Collings FR-1 Millikin 8:02.71 11:01.24 11:14.47 11:14.47 -
16 Katie Johnston JR-3 Augustana (Ill.) 10:03.09 11:02.73 10:16.34 13:55.04 -
17 Anna Boardman SO-2 Augustana (Ill.) 9:25.93 11:05.80 12:05.73 11:59.07 -
18 Elizabeth Hulick FR-1 Millikin 9:06.24 11:06.14 12:12.76 12:06.10 -
19 Alison Klostermann FR-1 Carroll (Wis.) 10:52.98 11:06.30 14:12.87 8:53.04 -
20 Kylie Smith FR-1 Carthage 13:41.94 11:08.24 11:21.61 12:08.39 -
21 Emma Odle SO-2 Augustana (Ill.) 14:29.67 11:08.97 13:16.08 8:28.42 -
22 Jenna Mirande SR-4 Illinois Wesleyan 10:43.65 11:17.52 10:36.87 8:41.69 -
23 Shayne Bower SR-4 Wheaton (Ill.) 12:35.08 11:26.43 14:38.63 10:52.11 -
24 Morgan Moxley SR-4 Wheaton (Ill.) 13:10.02 11:26.97 12:08.19 13:23.76 -
25 Amy Mayhill JR-3 Carthage 8:22.81 11:28.77 8:50.36 12:37.65 -
26 Annie Bieda FR-1 Elmhurst 12:58.80 11:29.20 12:24.34 8:36.90 -
27 Aubrey Broz FR-1 Carthage 13:20.30 11:42.01 10:24.79 8:11.41 -
28 Avery Damron FR-1 Millikin 15:14.77 11:54.66 10:28.90 14:39.04 -
29 Laura Sanders SR-4 Carthage 9:32.99 11:56.23 14:33.80 9:32.99 -
30 Ellie Parker FR-1 North Park 12:23.84 13:02.98 13:49.96 13:42.13 -
31 Kate Vinson FR-1 North Park 16:37.81 14:58.92 16:28.82 11:05.20 -
32 Emma Klein FR-1 North Park 13:56.69 14:59.66 13:20.70 12:17.73 -
  Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Michaela Kustra SO-2 Wheaton (Ill.) 13:15.81 9:19.04 10:57.69 11:50.31 12:42.92 11:17.42 -
14 Hope Clark SO-2 Wheaton (Ill.) 7:53.97 8:20.30 10:58.28 12:56.77 12:30.44 8:46.63 -
17 Anna Boardman SO-2 Augustana (Ill.) 13:12.31 12:25.70 11:05.80 12:52.33 13:52.25 8:45.99 -
18 Elizabeth Hulick FR-1 Millikin 14:25.99 13:19.37 11:06.14 13:26.03 14:25.99 12:12.76 -
19 Alison Klostermann FR-1 Carroll (Wis.) 8:59.71 9:06.37 11:06.30 10:13.00 13:06.24 12:26.26 -
20 Kylie Smith FR-1 Carthage 13:41.94 8:27.87 11:08.24 13:48.62 13:48.62 8:14.50 -
21 Emma Odle SO-2 Augustana (Ill.) 13:56.22 9:42.01 11:08.97 8:41.80 13:22.77 8:01.66 -
23 Shayne Bower SR-4 Wheaton (Ill.) 11:53.89 9:57.20 11:26.43 9:02.28 11:53.89 11:12.71 -
24 Morgan Moxley SR-4 Wheaton (Ill.) 14:39.33 14:11.85 11:26.97 11:40.71 12:56.28 14:46.20 -
25 Amy Mayhill JR-3 Carthage 12:51.43 11:56.32 11:28.77 14:55.41 9:45.46 12:44.54 -
26 Annie Bieda FR-1 Elmhurst 8:57.58 8:57.58 11:29.20 13:40.15 12:45.02 13:19.48 -
27 Aubrey Broz FR-1 Carthage 10:17.77 11:49.03 11:42.01 11:13.93 15:12.62 15:12.62 -
28 Avery Damron FR-1 Millikin 15:14.77 14:53.33 11:54.66 12:01.81 15:07.62 10:50.34 -
29 Laura Sanders SR-4 Carthage 12:10.56 12:53.53 11:56.23 12:46.37 8:28.53 15:09.62 -
30 Ellie Parker FR-1 North Park 16:57.88 16:10.90 13:02.98 15:16.09 10:02.90 10:49.88 -
31 Kate Vinson FR-1 North Park 17:31.74 19:19.61 14:58.92 11:50.15 18:43.65 15:43.87 -
32 Emma Klein FR-1 North Park 17:14.61 13:02.71 14:59.66 11:59.73 11:59.73 16:02.64 -
  Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emily Gilligan SR-4 Elmhurst 9:00.24 9:12.66 7:33.30 10:52.01 10:20.96 10
2 Susannah Bennett JR-3 Wheaton (Ill.) 8:57.21 9:09.70 12:23.35 10:43.40 10:24.66 8
3 Elizabeth Reddeman SO-2 Carroll (Wis.) 9:32.20 7:44.12 10:35.77 8:28.62 10:35.77 6
4 Emily Clausen SR-4 Elmhurst 12:50.96 11:34.50 8:36.10 10:56.27 10:37.15 5
5 Lexie Dorsey SR-4 Illinois Wesleyan 10:38.02 7:33.00 13:04.77 10:57.16 10:38.02 4
6 Natalia Hernandez SR-4 Elmhurst 12:53.84 7:46.86 8:50.81 8:31.63 10:39.53 3
7 Elita Spadlowski SR-4 Elmhurst 9:18.09 13:28.27 12:43.37 11:52.05 10:41.48 2
8 Jenna Fiore SR-4 North Central (Ill.) 7:38.74 13:47.02 10:52.58 10:07.35 10:46.11 1
9 Annalese Chudy FR-1 Illinois Wesleyan 8:19.53 11:40.64 9:56.84 11:27.67 10:48.74 -
10 Patrycja Miazek JR-3 North Park 12:01.85 13:19.89 11:42.34 10:37.31 10:50.31 -
11 Hailey Poe FR-1 North Central (Ill.) 9:06.63 10:05.19 10:24.71 12:15.34 10:50.74 -
12 Nicole Brandy SO-2 North Central (Ill.) 11:01.67 9:43.05 9:16.85 13:58.54 10:55.11 -
15 Quincy Collings FR-1 Millikin 10:14.96 9:15.45 13:26.72 11:21.08 11:01.24 -
16 Katie Johnston JR-3 Augustana (Ill.) 13:02.03 14:21.55 13:35.16 13:21.91 11:02.73 -
22 Jenna Mirande SR-4 Illinois Wesleyan 11:58.18 9:35.90 12:04.95 9:02.02 11:17.52 -