April 1- 2, 2022
|
Marian (IN) - Indianapolis, IN
|
Timing: IndyTiming Service
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NCCAA OAC NCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Presley Martin 2 Unattached 1:52.78 1:31.36
2 Drew Thornton SR-4 Marian (Ind.) 1:55.08 2:10.04
3 Howard Hendricks SO-2 Marian (Ind.) 1:55.32 2:06.86
4 Matthew Riehle SO-2 Marian (Ind.) 1:57.51 2:15.14
5 Kyle Liwanag SR-4 Marian (Ind.) 1:57.83 2:00.19
6 Ryan Massie FR-1 Ohio Northern 1:59.07 2:28.84
7 Ian Wallace SO-2 Ohio Northern 1:59.34 1:37.86
8 Brooks Blakeley JR-3 Ohio Northern 1:59.75 1:51.37
9 Will Neubauer FR-1 Wabash 2:00.13 2:10.95
10 Hunter Wakefield SR-4 Wabash 2:00.27 2:35.15
11 Andrew McDade SO-2 Marian (Ind.) 2:01.15 2:09.63
12 Keith Abramson SR-4 Wabash 2:01.18 2:23.00
13 dylan Banda   Indiana Tech Developmental 2:01.89 2:05.55
14 Dryden Dodson-Thomas SO-2 Indianapolis 2:03.65 1:57.47
15 Jerry Walker   Indiana Tech Developmental 2:03.79 2:26.08
16 Canyon Neundorfer SO-2 Ohio Northern 2:04.36 1:34.52
17 Drew Caldwell FR-1 Indiana Kokomo 2:05.25 2:15.27
18 Ngor Agwick   Indiana Tech Developmental 2:06.03 2:22.42
19 Connor Lamison JR-3 Ohio Northern 2:06.10 1:56.02
20 Aaron Altstaetter FR-1 Ohio Northern 2:06.52 1:52.61
21 Ross Schlatter FR-1 Ohio Northern 2:06.89 1:32.63
22 Isaac Schoen FR-1 Ohio Northern 2:07.97 2:14.37
23 JT Basco FR-1 Ohio Northern 2:08.12 1:36.09
24 Evan Brown SO-2 Bethel (Ind.) 2:10.77 1:36.77
25 Trent Babcock FR-1 Ohio Northern 2:10.98 2:25.39
26 Kayden Black SO-2 Indianapolis 2:17.14 1:55.20
27 Caleb Beimfohr JR-3 Marian (Ind.) 2:17.25 1:44.31
28 Johnathon Spuller FR-1 Indiana Kokomo 2:17.45 1:36.22
29 Carson Martin SO-2 Grace 2:20.03 2:21.43
30 Ethan Carmean FR-1 Indiana Kokomo 2:21.92 1:45.02
31 Nick Anders FR-1 Indiana Kokomo 2:23.14 1:48.79
  Trey Myers SO-2 Ohio Northern NT NT
  Jose Quinones FR-1 Grace NT NT
  Derek O'Connor JR-3 Grace NT NT
  Luke Smith SR-4 Grace NT NT
  Corey Rinehart FR-1 Ohio Northern NT NT
  Noah Kurtz SO-2 Indianapolis NT NT
  Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) NT NT
  Abraham Longoria SO-2 Bethel (Ind.) NT NT
  Avery Richardson SO-2 Bethel (Ind.) NT NT
  David Florian SO-2 Bethel (Ind.) NT NT
  Jordan Shoemaker SO-2 Bethel (Ind.) NT NT
  Ezra Troyer FR-1 Bethel (Ind.) NT NT
  Evan Stonitsch FR-1 Indianapolis NT NT
  Aaron Trejo JR-3 Indianapolis NT NT
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Presley Martin 2 Unattached 1:38.12 1:52.78 1:21.21 2:04.06 1:31.36
2 Drew Thornton SR-4 Marian (Ind.) 1:56.23 1:55.08 1:48.18 2:25.00 2:14.65
3 Howard Hendricks SO-2 Marian (Ind.) 1:58.78 1:55.32 1:55.32 1:27.65 1:58.78
4 Matthew Riehle SO-2 Marian (Ind.) 1:23.44 1:57.51 1:50.46 1:50.46 1:51.64
5 Kyle Liwanag SR-4 Marian (Ind.) 1:24.84 1:57.83 1:37.80 1:29.55 2:30.83
9 Will Neubauer FR-1 Wabash 1:28.90 2:00.13 1:43.32 2:06.14 2:30.17
11 Andrew McDade SO-2 Marian (Ind.) 2:35.08 2:01.15 1:32.08 2:29.02 2:22.96
  Trey Myers SO-2 Ohio Northern NT NT NT NT NT
  Evan Stonitsch FR-1 Indianapolis NT NT NT NT NT
  Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) NT NT NT NT NT
  Luke Smith SR-4 Grace NT NT NT NT NT
  Derek O'Connor JR-3 Grace NT NT NT NT NT
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ryan Massie FR-1 Ohio Northern 2:22.89 2:34.80 1:59.07 1:54.31 1:56.69
7 Ian Wallace SO-2 Ohio Northern 2:27.99 2:29.18 1:59.34 2:35.15 1:40.25
8 Brooks Blakeley JR-3 Ohio Northern 2:24.90 1:54.96 1:59.75 2:28.49 2:15.32
10 Hunter Wakefield SR-4 Wabash 1:35.02 1:33.81 2:00.27 1:25.40 2:17.11
12 Keith Abramson SR-4 Wabash 1:26.04 1:39.37 2:01.18 1:45.43 2:09.67
20 Aaron Altstaetter FR-1 Ohio Northern 1:39.95 1:38.69 2:06.52 1:42.49 2:31.83
23 JT Basco FR-1 Ohio Northern 2:23.50 2:38.87 2:08.12 2:09.41 2:31.19
  Corey Rinehart FR-1 Ohio Northern NT NT NT NT NT
  Noah Kurtz SO-2 Indianapolis NT NT NT NT NT
  Jordan Shoemaker SO-2 Bethel (Ind.) NT NT NT NT NT
  Avery Richardson SO-2 Bethel (Ind.) NT NT NT NT NT
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 dylan Banda   Indiana Tech Developmental 1:46.05 2:01.89
14 Dryden Dodson-Thomas SO-2 Indianapolis 1:31.51 2:03.65
15 Jerry Walker   Indiana Tech Developmental 1:29.13 2:03.79
16 Canyon Neundorfer SO-2 Ohio Northern 2:23.02 2:04.36
18 Ngor Agwick   Indiana Tech Developmental 1:49.65 2:06.03
19 Connor Lamison JR-3 Ohio Northern 2:28.80 2:06.10
21 Ross Schlatter FR-1 Ohio Northern 2:08.16 2:06.89
22 Isaac Schoen FR-1 Ohio Northern 2:42.53 2:07.97
29 Carson Martin SO-2 Grace 1:43.63 2:20.03
  Aaron Trejo JR-3 Indianapolis NT NT
  Jose Quinones FR-1 Grace NT NT
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Drew Caldwell FR-1 Indiana Kokomo 2:05.25
24 Evan Brown SO-2 Bethel (Ind.) 2:10.77
25 Trent Babcock FR-1 Ohio Northern 2:10.98
26 Kayden Black SO-2 Indianapolis 2:17.14
27 Caleb Beimfohr JR-3 Marian (Ind.) 2:17.25
28 Johnathon Spuller FR-1 Indiana Kokomo 2:17.45
30 Ethan Carmean FR-1 Indiana Kokomo 2:21.92
31 Nick Anders FR-1 Indiana Kokomo 2:23.14
  Ezra Troyer FR-1 Bethel (Ind.) NT
  David Florian SO-2 Bethel (Ind.) NT
  Abraham Longoria SO-2 Bethel (Ind.) NT