February 25-26, 2022
|
UW-Superior-Lydia Thering FH - Superior, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Derrick Moe SR-4 Wis.-Superior 6:31.41 9:03.62 9:52.55 9:14.50 10
2 Jeremiah VanAcker SO-2 Crown 10:05.28 9:20.44 8:18.80 12:08.58 8
3 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 9:05.78 9:28.52 9:39.89 8:31.67 6
4 Michael Butterfield FR-1 Wis.-Superior 8:38.12 9:29.36 7:29.80 11:28.93 5
5 Grady Larsen JR-3 Minnesota-Morris 10:59.56 9:38.56 10:07.49 10:42.21 4
6 Titus Wiggins FR-1 Crown 8:54.76 9:41.26 10:56.83 7:15.95 3
7 Joel Kuopp JR-3 Minnesota-Morris 8:25.39 9:47.66 6:57.24 11:39.32 2
8 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 12:02.59 9:52.28 7:47.91 9:04.90 1
9 Kieran Johnson FR-1 Wis.-Superior 9:15.31 10:03.59 7:08.55 7:02.52 -
10 Cameron Larson SR-4 Northwestern (Minn.) 13:05.67 10:04.36 12:23.37 7:15.14 -
11 Kei Okamoto SO-2 Wis.-Superior 10:35.15 10:10.72 11:42.33 11:54.55 -
12 Xerxes Machtemes FR-1 Bethany Lutheran 12:34.61 10:18.53 11:08.02 9:16.68 -
13 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 12:22.31 10:18.59 7:50.13 11:39.01 -
14 Anthony Rozycki SO-2 Minnesota-Morris 8:12.23 10:23.07 12:21.46 10:48.00 -
15 Trace Edmondson FR-1 Bethany Lutheran 13:24.52 10:33.48 11:11.49 9:04.80 -
16 Adam Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 8:34.45 10:35.12 8:34.45 8:02.70 -
17 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 14:08.57 11:02.94 10:29.80 10:03.28 -
18 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 9:41.65 11:49.33 13:00.27 14:04.11 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Kei Okamoto SO-2 Wis.-Superior 10:10.72 8:39.12 -
12 Xerxes Machtemes FR-1 Bethany Lutheran 10:18.53 12:22.24 -
13 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 10:18.59 7:25.39 -
14 Anthony Rozycki SO-2 Minnesota-Morris 10:23.07 7:28.61 -
15 Trace Edmondson FR-1 Bethany Lutheran 10:33.48 8:20.45 -
16 Adam Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 10:35.12 8:09.05 -
17 Jack Campbell SR-4 North Central (Minn.) 11:02.94 12:42.39 -
18 Michael Herr-Zielke FR-1 North Central (Minn.) 11:49.33 12:24.80 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Derrick Moe SR-4 Wis.-Superior 9:03.62 11:19.53 7:25.77 9:57.99 10
2 Jeremiah VanAcker SO-2 Crown 9:20.44 10:27.70 10:55.72 8:13.19 8
3 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 9:28.52 7:46.19 8:31.67 10:36.75 6
4 Michael Butterfield FR-1 Wis.-Superior 9:29.36 12:03.09 8:49.51 10:49.07 5
5 Grady Larsen JR-3 Minnesota-Morris 9:38.56 10:24.85 7:42.85 9:21.21 4
6 Titus Wiggins FR-1 Crown 9:41.26 8:31.51 10:45.20 11:14.27 3
7 Joel Kuopp JR-3 Minnesota-Morris 9:47.66 11:09.94 11:27.57 10:58.18 2
8 Connor Nelson SR-4 Wis.-Superior 9:52.28 8:53.06 9:16.75 11:38.89 1
9 Kieran Johnson FR-1 Wis.-Superior 10:03.59 7:56.84 9:45.49 8:27.02 -
10 Cameron Larson SR-4 Northwestern (Minn.) 10:04.36 9:52.28 12:47.54 12:29.41 -