February 25-26, 2022
|
UW-Superior-Lydia Thering FH - Superior, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jeremiah VanAcker SO-2 Crown 3:26.17 4:49.17 5:05.24 4:43.82 5:13.27 5:21.30 4:27.75 10
2 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 3:18.75 4:01.72 5:16.92 4:33.95 4:42.00 5:30.35 4:28.57 8
3 David Collins FR-1 Wis.-Superior 5:22.72 5:33.84 3:45.35 5:06.02 3:20.31 5:03.24 4:38.20 6
4 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 5:25.09 5:36.30 3:49.81 3:35.80 3:35.80 4:15.03 4:40.25 5
5 Rory Shackelford SO-2 Minnesota-Morris 3:57.01 6:01.16 5:30.12 3:48.55 4:16.76 4:05.47 4:42.15 4
6 Joel Kuopp JR-3 Minnesota-Morris 3:23.14 3:34.58 4:34.66 4:57.55 5:40.46 4:23.22 4:46.10 3
7 Grant Strukel SO-2 Minnesota-Morris 3:41.78 4:57.65 4:57.65 5:18.08 4:02.21 6:04.77 4:51.81 2
8 Titus Wiggins FR-1 Crown 5:01.35 5:45.24 4:43.80 6:20.35 4:52.57 5:27.68 4:52.57 1
9 Grady Larsen JR-3 Minnesota-Morris 5:10.90 3:42.07 4:11.68 3:59.84 5:31.62 4:17.60 4:56.09 -
10 Anthony Rozycki SO-2 Minnesota-Morris 4:34.68 5:54.04 4:07.22 4:01.11 6:21.50 3:48.90 5:05.20 -
11 Tristan Thompson SR-4 Northwestern (Minn.) 5:10.11 6:33.84 4:17.40 4:01.89 5:25.62 4:54.61 5:10.11 -
12 Michael Gregoria JR-3 Crown 5:51.35 4:45.47 4:14.10 6:28.99 4:54.88 4:01.55 5:13.70 -
13 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 5:24.08 6:21.84 3:51.03 6:34.67 4:19.91 6:21.84 5:20.87 -
14 Jacob Kephart FR-1 Northwestern (Minn.) 4:33.82 4:50.32 4:53.62 6:35.88 5:53.00 4:14.03 5:29.90 -
15 Ben Lundsten SR-4 Northwestern (Minn.) 7:03.33 3:56.67 6:26.67 5:06.67 6:16.67 6:53.33 5:33.33 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Conner Fitzgerald SR-4 Minnesota-Morris 5:49.75 4:29.53 5:20.87 5:20.87 6:41.09 5:27.29 6:41.09 -
14 Jacob Kephart FR-1 Northwestern (Minn.) 4:37.12 4:27.22 6:58.98 5:29.90 5:39.80 6:55.68 4:14.03 -
15 Ben Lundsten SR-4 Northwestern (Minn.) 7:00.00 5:03.33 4:10.00 5:33.33 4:10.00 5:33.33 4:30.00 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jeremiah VanAcker SO-2 Crown 4:27.75 10
2 Tyler Finger SR-4 Wis.-Superior 4:28.57 8
3 David Collins FR-1 Wis.-Superior 4:38.20 6
4 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 4:40.25 5
5 Rory Shackelford SO-2 Minnesota-Morris 4:42.15 4
6 Joel Kuopp JR-3 Minnesota-Morris 4:46.10 3
7 Grant Strukel SO-2 Minnesota-Morris 4:51.81 2
8 Titus Wiggins FR-1 Crown 4:52.57 1
9 Grady Larsen JR-3 Minnesota-Morris 4:56.09 -
10 Anthony Rozycki SO-2 Minnesota-Morris 5:05.20 -
11 Tristan Thompson SR-4 Northwestern (Minn.) 5:10.11 -
12 Michael Gregoria JR-3 Crown 5:13.70 -