February 26-27, 2022
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 4:57.34 4:05.31 3:28.14 4:07.78 3:18.23 10
2 Isaac Alderfer JR-3 Eastern Mennonite 3:51.04 3:38.62 4:40.73 4:08.43 2:58.87 8
3 Connor McCroy SO-2 Lynchburg 5:13.39 3:50.51 4:11.23 4:19.00 5:00.44 6
4 Hayden Roberts FR-1 Washington and Lee 5:01.57 5:04.21 4:13.95 4:24.53 5:30.67 5
5 Chris Ruiz FR-1 Washington and Lee 3:05.34 4:48.60 3:31.82 4:24.77 5:17.73 4
6 Cooper Hurst FR-1 Lynchburg 5:08.18 4:54.90 4:44.27 4:25.67 4:52.24 3
7 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 5:45.73 5:05.83 4:39.24 4:25.94 3:35.42 2
8 Daniel Miller FR-1 Lynchburg 5:38.08 5:05.62 3:25.55 4:30.46 3:30.96 1
9 Justice Allen SR-4 Eastern Mennonite 3:26.63 4:32.75 4:32.75 4:35.50 4:18.97 -
10 Clay Kaufman SO-2 Eastern Mennonite 5:31.62 5:45.44 4:39.12 4:36.35 4:14.25 -
11 Grant Williams FR-1 Lynchburg 3:56.78 3:15.00 3:59.57 4:38.56 4:10.71 -
12 Bowen Varney FR-1 Bridgewater (Va.) 3:42.91 3:40.12 5:31.57 4:38.63 5:23.21 -
13 Anthony Aleemi FR-1 Lynchburg 5:35.26 4:39.38 5:15.70 4:39.38 4:19.83 -
14 Timothy Hoffstaetter SO-2 Roanoke 4:28.43 4:03.26 3:26.92 4:39.61 4:36.82 -
15 Thomas Johnson JR-3 Eastern Mennonite 5:53.33 4:26.40 5:47.72 4:40.42 4:32.01 -
16 Bellamy Immanuel FR-1 Eastern Mennonite 3:30.56 3:24.94 3:22.14 4:40.74 5:22.86 -
17 Jansen Miller SO-2 Eastern Mennonite 5:24.58 3:51.44 4:50.71 4:42.24 4:33.78 -
18 Isaac AndreaS SO-2 Eastern Mennonite 5:55.19 5:29.62 3:38.80 4:44.15 4:55.52 -
19 Kade Minton FR-1 Hampden-Sydney 3:47.56 5:15.73 4:52.98 4:44.44 4:52.98 -
20 Holden Robinson SO-2 Washington and Lee 4:56.31 6:07.54 5:19.10 4:44.91 4:22.12 -
21 Carter Burcham SO-2 Hampden-Sydney 4:16.67 5:26.67 6:01.67 4:51.67 5:32.51 -
22 Nate Lehman FR-1 Eastern Mennonite 5:11.51 4:59.64 4:59.64 4:56.67 4:47.77 -
23 Devin Kohout FR-1 Hampden-Sydney 4:15.53 5:13.33 5:04.20 5:04.20 5:22.46 -
24 Nate Warden FR-1 Guilford 3:51.38 6:11.42 5:19.67 5:04.44 4:15.73 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Bowen Varney FR-1 Bridgewater (Va.) 5:26.00 4:38.63 5:03.71 3:54.05 -
13 Anthony Aleemi FR-1 Lynchburg 3:46.30 4:39.38 4:14.24 4:22.62 -
14 Timothy Hoffstaetter SO-2 Roanoke 5:43.92 4:39.61 5:07.58 3:54.88 -
15 Thomas Johnson JR-3 Eastern Mennonite 4:34.82 4:40.42 5:02.86 4:32.01 -
16 Bellamy Immanuel FR-1 Eastern Mennonite 3:44.60 4:40.74 3:36.17 5:50.93 -
17 Jansen Miller SO-2 Eastern Mennonite 5:27.40 4:42.24 4:08.38 5:41.51 -
18 Isaac AndreaS SO-2 Eastern Mennonite 4:35.63 4:44.15 4:38.47 5:52.35 -
19 Kade Minton FR-1 Hampden-Sydney 4:21.69 4:44.44 4:50.13 5:04.35 -
21 Carter Burcham SO-2 Hampden-Sydney 5:15.01 4:51.67 4:22.51 5:06.26 -
22 Nate Lehman FR-1 Eastern Mennonite 5:41.17 4:56.67 3:36.57 4:27.01 -
23 Devin Kohout FR-1 Hampden-Sydney 3:35.99 5:04.20 5:37.67 5:01.16 -
24 Nate Warden FR-1 Guilford 4:49.22 5:04.44 3:39.20 4:30.96 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Sam Llaneza SO-2 Lynchburg 3:38.05 4:07.78 4:02.83 4:22.65 10
2 Isaac Alderfer JR-3 Eastern Mennonite 3:16.26 4:08.43 3:21.23 3:48.56 8
3 Connor McCroy SO-2 Lynchburg 5:05.62 4:19.00 3:50.51 3:32.38 6
4 Hayden Roberts FR-1 Washington and Lee 4:58.92 4:24.53 3:26.34 4:06.02 5
5 Chris Ruiz FR-1 Washington and Lee 5:15.08 4:24.77 3:10.64 5:44.20 4
6 Cooper Hurst FR-1 Lynchburg 3:16.60 4:25.67 4:07.08 4:30.99 3
7 Bennett Cupps FR-1 Bridgewater (Va.) 5:11.15 4:25.94 4:39.24 4:02.01 2
8 Daniel Miller FR-1 Lynchburg 4:52.10 4:30.46 3:17.44 4:33.17 1
9 Justice Allen SR-4 Eastern Mennonite 3:56.93 4:35.50 4:41.01 3:51.42 -
10 Clay Kaufman SO-2 Eastern Mennonite 5:15.04 4:36.35 3:35.56 3:30.03 -
11 Grant Williams FR-1 Lynchburg 5:25.92 4:38.56 4:30.21 4:32.99 -
20 Holden Robinson SO-2 Washington and Lee 4:02.18 4:44.91 3:59.33 5:27.65 -