February 25-26, 2022
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 10:06.85 11:43.95 9:54.72 10
2 Maddie Hannan SO-2 Wis.-La Crosse 10:09.66 9:57.47 11:59.40 8
3 Emily Cunningham FR-1 Wis.-Stout 10:11.90 9:16.83 8:27.88 6
4 Katie Faris SR-4 Wis.-Eau Claire 10:17.05 8:44.50 10:23.22 5
5 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 10:18.05 8:26.80 11:19.86 4
6 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 10:24.78 13:13.47 9:22.31 3
7 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 10:27.02 8:46.70 13:35.13 2
8 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 10:29.52 10:04.34 10:23.23 1
9 Julia Anderson FR-1 Wis.-La Crosse 10:30.36 10:49.27 11:27.10 -
10 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 10:31.64 9:47.43 10:56.91 -
11 Katie Schaefer JR-3 Wis.-Stevens Point 10:32.87 10:32.87 8:45.29 -
12 Catie Gage SO-2 Wis.-Stevens Point 10:38.45 10:12.92 12:46.14 -
13 Maddy Vantassel SO-2 Wis.-La Crosse 10:40.10 7:28.07 13:39.33 -
14 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 10:43.84 13:37.68 13:44.12 -
15 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 10:46.21 11:24.99 9:09.28 -
16 McKayla Felton FR-1 Wis.-Stout 10:47.07 8:50.60 11:19.43 -
17 Arely Jaime-Luevano FR-1 Wis.-Stout 10:53.29 9:47.97 9:15.30 -
18 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 10:55.53 9:17.20 11:02.09 -
19 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 10:57.15 12:55.44 10:11.15 -
20 Madelynn McIntyre FR-1 Wis.-La Crosse 10:58.04 12:30.17 12:03.85 -
21 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 10:58.62 9:00.07 11:31.56 -
22 Emma Guenther JR-3 Wis.-Stevens Point 11:10.35 12:50.91 10:03.32 -
23 Gabri Gaines FR-1 Wis.-Stevens Point 11:29.73 8:02.82 8:09.71 -
  Rachel Jeffers SR-4 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 9:47.30 8:57.31 8:07.33 10:24.78 12:54.73 11:46.01 12:11.00 3
8 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 7:33.26 9:07.69 11:38.77 10:29.52 8:48.80 8:29.92 8:23.62 1
11 Katie Schaefer JR-3 Wis.-Stevens Point 9:04.27 10:39.20 8:13.64 10:32.87 13:17.42 13:30.08 11:42.49 -
12 Catie Gage SO-2 Wis.-Stevens Point 10:38.45 9:09.07 11:10.38 10:38.45 11:29.53 13:49.99 13:43.60 -
14 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 9:07.27 12:59.05 13:24.80 10:43.84 8:54.39 13:44.12 12:33.30 -
15 Naomi Long JR-3 Wis.-Eau Claire 8:56.36 8:04.66 11:12.06 10:46.21 12:42.53 11:37.91 12:55.46 -
16 McKayla Felton FR-1 Wis.-Stout 7:45.89 13:35.31 11:32.37 10:47.07 8:18.25 10:21.19 9:29.43 -
17 Arely Jaime-Luevano FR-1 Wis.-Stout 12:18.22 11:19.43 11:58.62 10:53.29 7:43.84 10:14.10 13:10.48 -
18 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 7:45.43 9:23.76 7:51.99 10:55.53 9:23.76 8:31.32 9:17.20 -
19 Olivia Greymont FR-1 Wis.-Stevens Point 10:44.01 9:31.72 10:17.72 10:57.15 11:43.15 8:45.72 11:36.58 -
21 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 12:50.59 8:46.90 8:46.90 10:58.62 8:53.49 12:44.00 8:53.49 -
22 Emma Guenther JR-3 Wis.-Stevens Point 13:37.83 10:03.32 9:29.80 11:10.35 11:30.46 8:49.58 12:10.69 -
23 Gabri Gaines FR-1 Wis.-Stevens Point 12:18.02 9:46.27 8:09.71 11:29.73 9:53.17 8:37.30 8:23.51 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 12:38.57 10:06.85 7:29.07 10
2 Maddie Hannan SO-2 Wis.-La Crosse 11:59.40 10:09.66 9:39.18 8
3 Emily Cunningham FR-1 Wis.-Stout 9:22.95 10:11.90 9:10.71 6
4 Katie Faris SR-4 Wis.-Eau Claire 11:37.27 10:17.05 12:08.12 5
5 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 13:04.93 10:18.05 8:51.53 4
7 Ari De La Cerda FR-1 Wis.-Whitewater 11:23.46 10:27.02 7:31.46 2
9 Julia Anderson FR-1 Wis.-La Crosse 10:49.27 10:30.36 13:20.56 -
10 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 12:25.34 10:31.64 10:00.06 -
13 Maddy Vantassel SO-2 Wis.-La Crosse 12:54.53 10:40.10 12:48.12 -
20 Madelynn McIntyre FR-1 Wis.-La Crosse 13:03.07 10:58.04 11:50.69 -
  Rachel Jeffers SR-4 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF -