February 25-26, 2022
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Maurer JR-3 Wis.-Stout 58.96 1:12.52 41.87 48.94 1:16.06 44.22 10
2 Katie Banie JR-3 Wis.-La Crosse 59.18 1:05.69 59.78 1:11.61 1:13.98 1:02.14 8
3 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 59.18 49.72 47.35 1:16.94 57.41 42.61 6
4 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 59.81 1:02.80 1:05.80 50.84 53.23 1:12.97 5
5 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 59.88 1:08.27 1:10.06 43.72 1:11.26 1:12.46 4
6 Lilly Halvorson FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.01 49.81 42.61 1:18.02 48.61 1:09.62 3
7 Melanie Kunze SO-2 Wis.-La Crosse 1:00.36 1:09.42 1:05.80 47.08 1:08.81 1:13.04 2
8 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.65 1:12.78 51.56 1:03.69 53.38 53.98 1
9 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 1:00.77 52.87 47.40 49.23 1:04.42 46.80 -
10 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:01.28 1:12.31 1:01.90 43.51 54.54 46.58 -
11 Kylie Jacobs JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.29 1:19.68 1:15.39 1:04.36 1:04.97 49.65 -
12 Kaydee Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.35 46.02 1:12.40 1:10.56 46.63 1:10.56 -
13 Sarah Langlois SO-2 Wis.-River Falls 1:01.48 1:07.02 1:03.94 50.42 1:00.87 44.27 -
14 Cassidy Eiers JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.64 1:01.64 50.55 53.01 51.78 57.33 -
15 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.68 1:06.62 1:19.57 59.22 55.52 48.73 -
16 Kiley Lehman SO-2 Wis.-Stout 1:01.83 43.90 1:03.69 1:04.31 1:01.83 55.03 -
17 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.87 1:17.96 1:19.82 1:06.20 1:01.26 1:14.25 -
18 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.03 57.07 50.87 1:03.27 47.15 1:15.68 -
19 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.22 59.11 1:20.89 56.62 51.65 1:05.34 -
20 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.35 55.50 51.75 49.88 1:07.97 1:19.81 -
21 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.49 51.25 1:00.62 1:21.24 1:13.74 48.75 -
22 Ashley Bartelt FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.64 58.89 1:18.93 53.87 1:16.42 1:18.30 -
23 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.68 1:20.86 1:12.09 48.27 1:05.19 45.13 -
24 Ellie Trieloff FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.52 1:09.88 1:12.42 46.37 1:02.25 52.73 -
25 Kaylie Raths FR-1 Wis.-Stout 1:03.98 58.87 1:21.90 1:13.58 50.55 49.91 -
26 Alex Handchetz SO-2 Wis.-Whitewater 1:05.04 1:03.74 48.13 1:04.39 1:11.55 1:01.14 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:14.67 49.16 1:02.22 53.51 56.62 1:02.22 -
21 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 55.62 49.37 1:02.49 1:05.62 1:13.74 1:03.12 -
26 Alex Handchetz SO-2 Wis.-Whitewater 1:17.40 56.59 1:05.04 1:13.50 59.19 55.94 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Ashley Bartelt FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.64 1:16.42 -
24 Ellie Trieloff FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.52 50.18 -
25 Kaylie Raths FR-1 Wis.-Stout 1:03.98 1:06.54 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 54.45 1:01.87 47.03 53.21 1:07.44 -
18 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 59.55 1:02.03 1:18.16 1:05.14 1:20.02 -
20 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 49.88 1:02.35 1:01.11 1:10.46 1:19.81 -
23 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:10.83 1:02.68 56.42 1:06.44 47.64 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:01.28 1:15.38 1:01.90 -
12 Kaydee Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.35 1:09.94 46.63 -
13 Sarah Langlois SO-2 Wis.-River Falls 1:01.48 49.19 1:13.78 -
16 Kiley Lehman SO-2 Wis.-Stout 1:01.83 1:03.69 1:03.69 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 54.09 1:08.67 1:00.77 1:17.79 -
11 Kylie Jacobs JR-3 Wis.-Whitewater 59.46 1:09.26 1:01.29 49.65 -
14 Cassidy Eiers JR-3 Wis.-Eau Claire 1:13.36 58.56 1:01.64 1:13.97 -
15 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:12.17 59.22 1:01.68 1:15.87 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 43.07 44.86 1:04.00 59.81 5
6 Lilly Halvorson FR-1 Wis.-La Crosse 55.21 48.61 1:18.02 1:00.01 3
7 Melanie Kunze SO-2 Wis.-La Crosse 1:07.00 52.52 57.95 1:00.36 2
8 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 53.38 42.46 1:10.96 1:00.65 1
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Maurer JR-3 Wis.-Stout 55.43 59.55 41.87 58.96 10
2 Katie Banie JR-3 Wis.-La Crosse 54.45 58.59 1:16.94 59.18 8
3 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 1:12.20 43.21 1:13.39 59.18 6
5 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 55.09 57.49 58.69 59.88 4