March 11-12, 2022
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC DIII NE MAC NEICAAA IC4A/ECAC ECAC DIII

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Julia Babinec SR-4 North Central (Ill.) 8.61 6.03 10
2 Hannah Zastrow FR-1 Wis.-Stout 8.61 10.16 8
3 Kelsie Sealock SO-2 Bethel (Minn.) 8.62 9.83 6
4 Emma Lawrence JR-3 Wis.-La Crosse 8.71 10.37 5
5 Laura Mathews SO-2 Stevens 8.76 9.73 4
6 Riley Kindt SO-2 Wis.-Oshkosh 8.77 9.83 3
7 Birgen Nelson SO-2 Gustavus Adolphus 8.79 6.33 2
8 Delilah Cruz FR-1 Ramapo 8.91 9.09 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Riley Kindt SO-2 Wis.-Oshkosh 9.96 7.13 8.58 10.47
2 Julia Babinec SR-4 North Central (Ill.) 8.65 10.56 8.65 9.86
3 Emma Lawrence JR-3 Wis.-La Crosse 6.76 6.24 8.66 10.66
4 Kelsie Sealock SO-2 Bethel (Minn.) 9.68 7.69 8.64 7.52
5 Hannah Zastrow FR-1 Wis.-Stout 7.68 6.54 8.72 6.81
6 Laura Mathews SO-2 Stevens 6.64 6.46 8.73 6.20
6 Delilah Cruz FR-1 Ramapo 9.43 10.48 8.73 6.73
8 Birgen Nelson SO-2 Gustavus Adolphus 9.66 10.45 8.78 10.01
9 Eliza Cardwell FR-1 Amherst 8.91 11.29 8.82 9.97
10 Aniya Seward FR-1 Lynchburg 9.72 8.83 8.83 10.16
11 Elayna Bahl SR-4 Loras 8.58 10.79 8.84 6.72
12 Annie Gutierrez SR-4 Johns Hopkins 10.98 8.50 8.85 9.47
13 Ren Brown FR-1 U. of Chicago 7.29 9.15 8.88 8.71
14 Gracie Dennison JR-3 Otterbein 10.34 7.58 8.91 8.38
15 Lydia Pitts SR-4 Bowdoin 7.32 10.71 8.92 8.30
16 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 8.63 10.36 9.08 10.17
17 Lauren Gay FR-1 Washington U. 10.74 6.92 9.10 10.92
18 Denise Partee SO-2 North Central (Ill.) 7.39 10.13 9.12 11.40
18 Brooke McDowell SO-2 Wis.-La Crosse 7.03 10.31 9.12 9.94
20 Alison McDonough SO-2 Bridgewater St. 9.68 9.30 9.30 8.28
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Riley Kindt SO-2 Wis.-Oshkosh 9.18 8.58 7.90 10.47
4 Kelsie Sealock SO-2 Bethel (Minn.) 7.52 8.64 8.73 8.38
6 Delilah Cruz FR-1 Ramapo 8.73 8.73 10.74 8.38
9 Eliza Cardwell FR-1 Amherst 10.50 8.82 9.53 10.50
11 Elayna Bahl SR-4 Loras 11.05 8.84 8.67 10.17
16 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 11.17 9.08 7.54 10.08
18 Brooke McDowell SO-2 Wis.-La Crosse 6.48 9.12 11.86 10.40
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Julia Babinec SR-4 North Central (Ill.) 8.65 7.96
5 Hannah Zastrow FR-1 Wis.-Stout 8.72 8.03
12 Annie Gutierrez SR-4 Johns Hopkins 8.85 7.97
13 Ren Brown FR-1 U. of Chicago 8.88 9.51
15 Lydia Pitts SR-4 Bowdoin 8.92 6.52
17 Lauren Gay FR-1 Washington U. 9.10 9.74
20 Alison McDonough SO-2 Bridgewater St. 9.30 10.51
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Emma Lawrence JR-3 Wis.-La Crosse 8.66 7.97 7.80
6 Laura Mathews SO-2 Stevens 8.73 9.96 8.04
8 Birgen Nelson SO-2 Gustavus Adolphus 8.78 10.01 11.15
10 Aniya Seward FR-1 Lynchburg 8.83 6.36 10.86
14 Gracie Dennison JR-3 Otterbein 8.91 8.56 6.51
18 Denise Partee SO-2 North Central (Ill.) 9.12 7.21 11.40