February 24, 2022
|
Coconut Creek - Coconut Creek, FL
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Heintz Durand Senior Northeast (OP) 5:08.38 4:22.13 5:45.39 4:56.05 3:54.37 5:08.38 10
2 Markess Sagesse Junior Northeast (OP) 5:08.79 4:44.09 5:55.11 5:27.32 6:25.99 5:24.23 8
3 Jeffrey Belizaire Freshman Coral Springs 5:11.58 5:17.82 3:50.57 6:01.44 6:13.90 4:40.43 6
4 Cody DeMayo Sophomore Northeast (OP) 5:18.31 4:08.29 4:46.48 4:24.20 6:18.79 5:11.95 5
5 Lucas Penaloza Freshman Coral Springs 5:21.93 5:47.69 5:41.25 6:16.66 6:32.76 3:55.01 4
6 Nody Jacques   Deerfield Beach 5:23.29 6:05.32 6:21.49 3:56.01 5:42.69 6:50.58 3
7 Fodney Mertilus Senior Northeast (OP) 5:25.77 4:59.71 6:53.73 4:27.14 6:21.15 5:45.32 2
8 Ryvaold Lochard   Coconut Creek 5:28.01 6:33.62 5:14.89 4:06.01 6:20.50 6:50.02 1
9 Antonio Simmonds Junior Northeast (OP) 5:28.33 6:30.72 4:48.93 7:00.27 6:30.72 5:57.88 -
10 Kayden Anderson   Coconut Creek 5:28.39 5:44.81 4:16.15 5:08.69 4:22.72 6:53.78 -
11 Rolner Benjamin   Coconut Creek 5:30.86 6:07.26 6:07.26 3:51.61 7:03.50 3:51.61 -
12 Ashton Piersol   Coral Springs 5:46.63 7:13.29 5:29.30 5:01.57 6:38.63 4:54.64 -
13 Kensey Frederick   Deerfield Beach 5:47.03 4:09.87 5:57.44 4:27.22 5:53.97 5:01.92 -
14 Dimitri Atis Senior Stranahan 5:49.67 6:17.65 4:50.23 7:27.58 5:46.18 4:53.73 -
15 Leighton Peart Junior Coral Springs 5:50.12 4:05.09 6:11.13 6:42.64 4:29.60 7:21.16 -
16 Jayden Anderson   Coconut Creek 5:50.70 5:01.61 6:50.32 7:28.90 4:23.03 7:04.35 -
17 Brian Lewis   Deerfield Beach 5:54.24 4:46.94 5:22.36 5:22.36 7:19.26 6:43.84 -
18 Jermiah Accius   Coconut Creek 5:57.49 6:40.39 7:41.17 5:11.02 5:28.89 6:22.52 -
19 Arath Naranjo   Coconut Creek 5:59.31 5:19.79 5:52.13 5:19.79 7:11.18 5:30.57 -
20 Christian Rodriguez   Deerfield Beach 6:18.47 6:56.32 4:55.21 7:11.46 5:51.98 5:36.84 -
21 Ricky Wandique   Stranahan 6:26.84 5:59.77 8:11.29 4:42.40 7:09.40 5:36.55 -
  Isaiah Pierrelus   Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Vilin Aguilar   Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Jeffrey Belizaire Freshman Coral Springs 4:12.38 6:20.13 3:38.11 4:27.96 5:24.05 4:46.66 5:11.58 6
4 Cody DeMayo Sophomore Northeast (OP) 5:05.58 4:33.75 3:52.37 5:56.51 4:24.20 6:34.71 5:18.31 5
5 Lucas Penaloza Freshman Coral Springs 5:31.59 5:41.25 6:58.51 6:42.42 6:03.78 6:35.98 5:21.93 4
12 Ashton Piersol   Coral Springs 5:57.03 5:36.24 6:03.97 6:21.30 4:06.11 7:09.83 5:46.63 -
13 Kensey Frederick   Deerfield Beach 6:32.15 5:33.15 7:20.73 5:43.56 4:54.98 5:22.74 5:47.03 -
17 Brian Lewis   Deerfield Beach 5:43.62 5:29.45 4:54.02 4:32.77 5:18.82 7:05.09 5:54.24 -
18 Jermiah Accius   Coconut Creek 4:20.97 4:13.82 6:29.67 6:51.12 5:07.45 6:43.97 5:57.49 -
19 Arath Naranjo   Coconut Creek 6:49.62 5:52.13 6:46.02 6:20.87 7:00.40 4:18.71 5:59.31 -
20 Christian Rodriguez   Deerfield Beach 4:36.29 7:26.60 6:10.90 7:26.60 7:30.38 8:04.45 6:18.47 -
21 Ricky Wandique   Stranahan 5:55.90 4:34.66 7:21.00 5:48.16 8:22.90 5:01.74 6:26.84 -
  Isaiah Pierrelus   Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Heintz Durand Senior Northeast (OP) 4:12.88 5:08.38 10
2 Markess Sagesse Junior Northeast (OP) 6:01.29 5:08.79 8
6 Nody Jacques   Deerfield Beach 4:21.87 5:23.29 3
7 Fodney Mertilus Senior Northeast (OP) 5:58.35 5:25.77 2
8 Ryvaold Lochard   Coconut Creek 4:42.09 5:28.01 1
9 Antonio Simmonds Junior Northeast (OP) 5:08.63 5:28.33 -
10 Kayden Anderson   Coconut Creek 5:25.11 5:28.39 -
11 Rolner Benjamin   Coconut Creek 6:17.18 5:30.86 -
14 Dimitri Atis Senior Stranahan 6:31.63 5:49.67 -
15 Leighton Peart Junior Coral Springs 6:56.65 5:50.12 -
16 Jayden Anderson   Coconut Creek 4:12.51 5:50.70 -
  Vilin Aguilar   Stranahan DNS DNS