February 12, 2022
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Dwayne Ford   Exhibition 8.06 7.70 7.13 8.77
1 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 5.07 6.32 6.94 7.57
2 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 8.31 7.12 6.98 6.01
3 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 8.32 6.85 6.99 7.83
4 Adrian Girone JR-3 Wis.-Oshkosh 5.55 5.20 7.02 6.39
5 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 8.98 6.34 7.12 6.34
6 Lindsey Henderson-Zintz   Exhibition 9.34 8.33 7.18 6.04
7 Kaleb Schuster SR-4 Wis.-La Crosse 7.98 8.70 7.19 7.34
8 Jaylin Boatman SO-2 Wis.-Oshkosh 7.13 5.91 7.20 9.29
9 Nikos Claman SO-2 Washington U. 5.62 6.84 7.20 7.64
10 Carter Hahn SO-2 Wis.-La Crosse 5.56 9.23 7.21 7.94
11 Jeffrey Zeh FR-1 Wis.-Whitewater 8.51 6.78 7.21 5.27
12 William Lay SO-2 Washington U. 9.13 8.26 7.24 7.61
13 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 6.96 5.15 7.25 5.22
14 Adam Kunny FR-1 Wis.-Whitewater 6.04 5.17 7.27 5.46
15 Amitai Wheat SR-4 Wis.-Oshkosh 5.47 7.08 7.29 7.37
16 Jake Lee SO-2 Wis.-La Crosse 8.50 7.32 7.32 5.27
17 Luke Nash FR-1 St. Norbert 8.31 5.44 7.35 8.90
18 Justin Kotarak SR-4 Wis.-La Crosse 9.19 6.10 7.35 8.24
19 Evan Wendland JR-3 Wis.-Oshkosh 7.89 6.64 7.37 9.07
20 Nick Chesterman SR-4 Wis.-Stevens Point 5.87 6.54 7.43 8.77
21 Elijah Pittman FR-1 Wis.-Oshkosh 6.85 9.38 7.44 7.00
22 Ian Neyens FR-1 Wartburg 8.20 9.47 7.45 6.71
23 Giovanni Alfred JR-3 Washington U. 6.57 7.91 7.46 7.99
24 Nik Zastrow FR-1 Wis.-Stevens Point 7.85 6.80 7.47 6.95
25 Dalton Closson JR-3 Wartburg 8.22 7.18 7.47 9.19
26 Blake Retzlaff FR-1 St. Norbert 6.00 6.45 7.49 5.40
27 Michael Pollos FR-1 St. Norbert 5.91 9.69 7.57 7.80
28 Keagan Brown FR-1 St. Norbert 9.04 9.26 7.59 7.90
29 Reece Greenwald FR-1 Carthage 6.78 9.36 7.61 7.61
30 Adam Zinn FR-1 Wis.-Stevens Point 8.07 7.07 7.68 7.76
  Thomas Kelly III   Exhibition FS FS FS FS
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Dwayne Ford   Exhibition 7.13
4 Adrian Girone JR-3 Wis.-Oshkosh 7.02
6 Lindsey Henderson-Zintz   Exhibition 7.18
15 Amitai Wheat SR-4 Wis.-Oshkosh 7.29
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 8.66 6.98
7 Kaleb Schuster SR-4 Wis.-La Crosse 5.25 7.19
12 William Lay SO-2 Washington U. 6.52 7.24
18 Justin Kotarak SR-4 Wis.-La Crosse 8.38 7.35
27 Michael Pollos FR-1 St. Norbert 8.86 7.57
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Robert Ogbuli SR-4 Wis.-Oshkosh 6.02 6.99 8.32 8.46 6.23
5 RJ Bosshart SO-2 Wis.-Oshkosh 8.26 7.12 7.05 7.55 8.76
9 Nikos Claman SO-2 Washington U. 8.93 7.20 5.91 6.27 5.69
10 Carter Hahn SO-2 Wis.-La Crosse 5.70 7.21 6.20 6.28 6.85
19 Evan Wendland JR-3 Wis.-Oshkosh 8.04 7.37 8.04 6.78 6.93
21 Elijah Pittman FR-1 Wis.-Oshkosh 5.21 7.44 8.11 5.58 9.53
  Thomas Kelly III   Exhibition FS FS FS FS FS
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.94 8.96
8 Jaylin Boatman SO-2 Wis.-Oshkosh 7.20 9.08
16 Jake Lee SO-2 Wis.-La Crosse 7.32 8.13
23 Giovanni Alfred JR-3 Washington U. 7.46 5.23
26 Blake Retzlaff FR-1 St. Norbert 7.49 6.52
28 Keagan Brown FR-1 St. Norbert 7.59 9.57
29 Reece Greenwald FR-1 Carthage 7.61 7.54
30 Adam Zinn FR-1 Wis.-Stevens Point 7.68 7.68
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jeffrey Zeh FR-1 Wis.-Whitewater 7.21
13 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 7.25
14 Adam Kunny FR-1 Wis.-Whitewater 7.27
17 Luke Nash FR-1 St. Norbert 7.35
20 Nick Chesterman SR-4 Wis.-Stevens Point 7.43
22 Ian Neyens FR-1 Wartburg 7.45
24 Nik Zastrow FR-1 Wis.-Stevens Point 7.47
25 Dalton Closson JR-3 Wartburg 7.47