February 12, 2022
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Helen Cross FR-1 Carleton 10:41.29 10:22.61 8:55.45 8:36.77 8:43.00 9:07.90
2 Sophie McManus FR-1 Carleton 11:33.84 10:30.76 10:37.07 12:43.22 10:37.07 12:49.53
3 Phoebe Ward FR-1 Carleton 7:39.85 10:38.68 8:18.17 8:18.17 7:33.47 11:48.94
4 Lauren Berg SR-4 Luther 7:44.39 10:44.98 13:13.33 8:10.19 13:19.78 12:47.53
5 Libby Rowland FR-1 Carleton 8:44.45 10:47.47 7:59.13 13:48.77 9:36.25 11:26.32
6 Heather Hostager SR-4 Luther 12:37.39 10:58.60 12:37.39 11:18.36 8:13.95 8:46.88
7 Sylvia Greene SO-2 Macalester 11:38.98 10:59.41 13:17.89 11:06.01 11:38.98 8:34.34
8 Kayla Tobin FR-1 Bethany Lutheran 10:35.01 11:01.46 9:22.25 9:42.09 9:15.63 10:48.23
9 Danielle Freshwaters SR-4 Macalester 12:23.94 11:04.23 9:37.88 14:16.86 8:58.03 9:11.31
10 Erin Franke JR-3 Macalester 13:31.58 11:05.23 13:24.93 13:44.89 11:05.23 8:25.58
11 Maggie Froh SO-2 Macalester 13:32.29 11:05.81 10:19.21 9:52.57 14:18.90 8:39.34
12 Emily Kern JR-3 Saint Mary's (Minn.) 10:07.50 11:07.58 10:07.50 11:20.94 11:27.61 10:14.18
13 Marte Borgmann SO-2 Carleton 9:47.69 11:07.83 8:20.88 10:47.80 12:21.30 8:54.27
14 Molly Weberg SO-2 Gustavus Adolphus 10:07.99 11:08.12 11:54.89 13:21.75 11:48.21 14:01.84
15 Katie Fetting SR-4 Luther 13:42.45 11:14.14 14:29.64 13:08.75 11:14.14 11:34.37
16 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 10:15.23 11:16.07 8:20.30 13:24.53 12:03.40 8:27.06
17 Olivia Corbo FR-1 Carleton 13:16.35 11:20.64 9:11.32 8:16.87 9:58.97 12:01.48
18 Nell Schafer SO-2 Carleton 9:31.95 11:20.89 9:11.52 14:45.16 7:56.63 10:12.81
19 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 8:51.71 11:21.68 13:58.47 9:46.25 8:44.90 8:58.53
20 Sydney Hagen FR-1 Gustavus Adolphus 8:28.63 11:27.33 13:44.80 10:25.47 11:34.21 12:36.07
21 Claire Schoenfield FR-1 Gustavus Adolphus 14:26.94 11:33.55 12:49.84 14:20.01 13:31.46 9:21.78
22 Amelia Morrow SR-4 Luther 10:46.31 11:34.95 14:56.49 12:44.45 11:07.16 13:19.20
23 Emma Mader SR-4 Hamline 11:02.67 11:37.54 9:59.89 10:27.79 8:50.13 12:33.35
24 Amanda Tuvey SO-2 Saint Mary's (Minn.) 15:11.45 11:41.11 11:34.10 11:48.13 9:27.90 13:19.27
25 Margo Lewis FR-1 Carleton 10:19.87 11:44.39 11:02.13 9:09.43 12:47.79 11:51.44
26 Julia Veit SO-2 Luther 15:12.69 11:47.51 14:01.94 9:18.94 10:01.39 11:47.51
27 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 11:19.95 11:48.28 13:41.61 12:37.86 10:16.21 11:27.04
28 Peyton McClure SR-4 Luther 12:13.29 11:51.93 13:31.60 9:50.91 12:56.01 11:51.93
29 Simi Kaur FR-1 Gustavus Adolphus 15:01.20 12:00.96 10:05.61 14:32.37 11:32.13 11:46.54
30 Sophie Selenke SO-2 Luther 14:51.25 12:10.53 14:14.72 10:20.95 14:36.64 9:00.60
31 Izzi Mason FR-1 Wis.-River Falls 12:01.60 12:16.32 13:22.59 10:33.24 9:12.24 10:18.51
32 Aspen Clarksean FR-1 Hamline 8:55.54 12:23.80 12:01.49 14:07.94 16:06.94 10:47.11
33 Maddie Greelis FR-1 Wis.-River Falls 14:56.26 12:26.88 10:27.38 14:41.32 10:49.79 13:11.70
34 Rachel Anderson FR-1 Wis.-River Falls 12:44.28 12:29.29 10:29.41 15:51.60 10:06.93 15:06.64
35 Callie Montgomery FR-1 Bethany Lutheran 10:59.80 13:14.93 13:54.68 17:05.46 9:56.20 12:51.09
36 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 9:56.69 13:15.58 16:50.39 14:03.32 11:56.03 15:46.74
37 Nadia English SO-2 Gustavus Adolphus 16:49.84 13:21.46 11:21.25 15:45.73 15:13.67 14:25.58
38 Bryn Mucha JR-3 Gustavus Adolphus 9:40.56 13:26.33 10:20.88 11:33.45 15:51.47 16:23.73
39 Emmeline Metz FR-1 Bethany Lutheran 12:48.91 13:29.37 10:23.22 9:26.56 15:55.06 10:39.41
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Helen Cross FR-1 Carleton 11:18.65 7:34.51 10:22.61 12:39.59 11:24.88 7:28.28
2 Sophie McManus FR-1 Carleton 13:21.07 11:08.61 10:30.76 13:14.76 9:27.69 9:02.46
3 Phoebe Ward FR-1 Carleton 13:05.58 8:18.17 10:38.68 11:42.55 10:57.84 13:24.74
4 Lauren Berg SR-4 Luther 9:59.84 13:26.23 10:44.98 11:04.33 9:27.59 11:49.48
5 Libby Rowland FR-1 Carleton 11:52.22 9:49.20 10:47.47 11:19.85 11:13.37 10:02.15
6 Heather Hostager SR-4 Luther 12:57.15 11:31.53 10:58.60 12:57.15 13:16.91 12:17.64
7 Sylvia Greene SO-2 Macalester 14:10.64 13:37.67 10:59.41 7:48.19 11:32.38 10:26.44
8 Kayla Tobin FR-1 Bethany Lutheran 12:27.45 13:26.99 11:01.46 11:21.31 14:19.90 12:40.68
11 Maggie Froh SO-2 Macalester 14:12.24 13:45.61 11:05.81 11:19.13 9:05.97 14:05.58
12 Emily Kern JR-3 Saint Mary's (Minn.) 9:07.42 13:27.78 11:07.58 8:27.36 13:34.45 9:14.10
13 Marte Borgmann SO-2 Carleton 14:21.50 12:14.62 11:07.83 10:21.09 10:47.80 8:40.91
16 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 11:43.12 10:55.79 11:16.07 8:47.34 10:28.75 12:10.16
17 Olivia Corbo FR-1 Carleton 13:36.77 8:03.26 11:20.64 10:39.81 13:50.38 12:15.10
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Danielle Freshwaters SR-4 Macalester 7:51.61 8:44.75 12:10.66 9:11.31 11:04.23
10 Erin Franke JR-3 Macalester 9:32.10 11:05.23 8:12.27 8:32.23 11:05.23
14 Molly Weberg SO-2 Gustavus Adolphus 14:28.56 9:54.63 11:41.53 9:27.91 11:08.12
15 Katie Fetting SR-4 Luther 11:20.89 11:54.59 8:52.57 11:47.85 11:14.14
18 Nell Schafer SO-2 Carleton 12:35.79 9:59.19 12:35.79 9:04.72 11:20.89
19 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 12:57.12 12:16.22 14:18.92 11:55.77 11:21.68
20 Sydney Hagen FR-1 Gustavus Adolphus 8:28.63 14:19.17 9:09.87 10:32.35 11:27.33
21 Claire Schoenfield FR-1 Gustavus Adolphus 12:01.30 9:56.46 11:33.55 11:26.62 11:33.55
22 Amelia Morrow SR-4 Luther 14:42.59 10:18.51 10:11.56 12:09.70 11:34.95
25 Margo Lewis FR-1 Carleton 13:58.23 14:05.27 8:41.25 13:23.01 11:44.39
26 Julia Veit SO-2 Luther 12:58.27 8:57.71 11:40.44 14:44.39 11:47.51
27 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 10:58.70 12:44.95 9:05.38 10:37.46 11:48.28
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Emma Mader SR-4 Hamline 9:52.91 11:37.54 12:33.35 8:15.26 13:08.22 12:19.40
24 Amanda Tuvey SO-2 Saint Mary's (Minn.) 8:24.80 11:41.11 14:15.36 12:44.21 12:16.17 14:43.40
28 Peyton McClure SR-4 Luther 14:35.68 11:51.93 12:56.01 8:53.95 12:27.53 8:39.71
29 Simi Kaur FR-1 Gustavus Adolphus 8:53.51 12:00.96 15:22.83 14:46.78 15:37.25 8:53.51
30 Sophie Selenke SO-2 Luther 11:55.92 12:10.53 14:07.42 10:42.87 15:27.78 10:50.18
31 Izzi Mason FR-1 Wis.-River Falls 8:57.52 12:16.32 9:04.88 15:35.13 10:18.51 9:41.70
32 Aspen Clarksean FR-1 Hamline 9:32.73 12:23.80 11:31.74 12:31.24 12:31.24 14:45.13
33 Maddie Greelis FR-1 Wis.-River Falls 13:11.70 12:26.88 9:57.51 14:11.45 11:49.54 11:27.13
34 Rachel Anderson FR-1 Wis.-River Falls 11:59.32 12:29.29 15:21.63 11:14.37 14:59.15 14:44.17
35 Callie Montgomery FR-1 Bethany Lutheran 11:07.75 13:14.93 15:38.02 14:34.43 10:43.90 15:38.02
36 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 16:58.35 13:15.58 9:40.78 10:12.60 11:32.16 12:51.72
37 Nadia English SO-2 Gustavus Adolphus 11:21.25 13:21.46 15:45.73 16:01.76 15:37.71 11:29.26
38 Bryn Mucha JR-3 Gustavus Adolphus 9:32.50 13:26.33 11:09.26 15:43.41 17:28.23 16:07.60
39 Emmeline Metz FR-1 Bethany Lutheran 15:14.59 13:29.37 11:44.16 15:22.69 12:08.44 17:24.09