March 4- 5, 2022
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC MAC ECAC DIII

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Marcie Hogan SO-2 SUNY Geneseo 5:04.50 5:04.50 5:28.86 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 3:54.92 5:05.09 3:54.92 8
3 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 5:15.81 5:06.61 3:56.09 6
4 Emma Palumbo FR-1 St. Lawrence 5:08.23 5:08.23 4:15.83 5
5 Kaitlyn Grossman FR-1 SUNY Geneseo 6:17.53 5:09.45 5:12.55 4
6 Natalie Stabilito SR-4 Moravian 4:33.16 5:13.97 4:52.00 3
7 Lauren Bunke SO-2 Lebanon Valley 3:56.59 5:15.45 4:34.45 2
8 Elizabeth Greene SR-4 Hamilton 3:42.51 5:17.86 5:21.04 1
9 Samantha Hoffman FR-1 Scranton 5:34.18 5:18.26 3:49.15 -
10 Katelyn Bernotas SR-4 Widener 6:44.51 5:18.51 6:38.14 -
11 Catherine Dacey FR-1 Union (N.Y.) 6:04.52 5:19.75 6:14.11 -
12 Sydney Green SR-4 St. Vincent (Pa.) 6:27.59 5:20.32 5:23.53 -
13 Amelia Smith JR-3 DeSales 6:18.39 5:20.67 6:28.01 -
14 Kate Ross SR-4 Susquehanna 5:50.05 5:21.14 3:51.22 -
15 Allison Sibold FR-1 St. Lawrence 4:00.92 5:21.22 4:26.62 -
16 Jessie Klenk JR-3 Stockton 5:49.11 5:23.25 5:58.81 -
17 Kelley Foley JR-3 Rochester 5:40.30 5:24.09 5:43.54 -
18 Sarah Devries FR-1 Misericordia 6:10.37 5:24.88 3:50.67 -
19 Marian Draper SR-4 RIT 6:46.99 5:25.59 6:53.50 -
20 Brianna Wagner FR-1 Misericordia 6:37.24 5:25.60 5:51.65 -
21 Taylor Highers SR-4 St. John Fisher 4:46.97 5:26.10 5:06.54 -
22 Alycia Haynes JR-3 Farmingdale St. 5:23.77 5:27.04 4:24.91 -
23 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 4:41.85 5:27.73 6:39.83 -
24 Veronica Dailey SR-4 Brockport St. 6:38.51 5:29.34 4:33.36 -
25 Julia Resele JR-3 Lebanon Valley 4:36.96 5:29.71 4:07.29 -
  Windsor Ardner FR-1 SUNY Geneseo DNF DNF DNF -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Kelley Foley JR-3 Rochester 6:15.95 5:24.09 6:54.84 5:04.65 5:04.65 6:35.39 5:20.85 -
18 Sarah Devries FR-1 Misericordia 4:42.65 5:24.88 6:39.61 6:23.36 5:21.64 5:02.14 5:44.38 -
20 Brianna Wagner FR-1 Misericordia 6:04.68 5:25.60 4:10.72 4:17.23 6:43.75 4:00.95 6:40.49 -
21 Taylor Highers SR-4 St. John Fisher 6:34.59 5:26.10 6:34.59 5:16.32 5:19.58 5:45.67 4:43.71 -
22 Alycia Haynes JR-3 Farmingdale St. 5:43.40 5:27.04 4:08.55 4:24.91 5:04.15 5:00.88 3:58.74 -
24 Veronica Dailey SR-4 Brockport St. 4:46.53 5:29.34 4:26.77 4:53.12 3:57.13 4:49.82 4:43.24 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Natalie Stabilito SR-4 Moravian 5:13.97 4:04.90 6:10.49 5:01.42 3
7 Lauren Bunke SO-2 Lebanon Valley 5:15.45 6:18.54 4:09.21 4:02.90 2
8 Elizabeth Greene SR-4 Hamilton 5:17.86 4:14.29 5:46.47 5:36.94 1
9 Samantha Hoffman FR-1 Scranton 5:18.26 4:33.71 5:43.72 5:40.54 -
11 Catherine Dacey FR-1 Union (N.Y.) 5:19.75 5:42.14 6:23.70 3:56.62 -
12 Sydney Green SR-4 St. Vincent (Pa.) 5:20.32 5:20.32 5:01.10 5:33.14 -
13 Amelia Smith JR-3 DeSales 5:20.67 5:33.50 6:40.84 4:26.16 -
16 Jessie Klenk JR-3 Stockton 5:23.25 5:20.02 6:21.44 4:57.39 -
19 Marian Draper SR-4 RIT 5:25.59 6:56.76 6:11.18 4:10.71 -
25 Julia Resele JR-3 Lebanon Valley 5:29.71 3:54.10 4:00.69 7:05.33 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Marcie Hogan SO-2 SUNY Geneseo 5:16.68 6:05.40 3:39.24 5:04.50 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 4:19.33 6:30.52 6:30.52 5:05.09 8
3 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 6:35.53 4:11.42 5:21.94 5:06.61 6
4 Emma Palumbo FR-1 St. Lawrence 5:32.89 4:12.75 4:58.99 5:08.23 5
5 Kaitlyn Grossman FR-1 SUNY Geneseo 4:07.56 3:39.71 4:32.32 5:09.45 4
10 Katelyn Bernotas SR-4 Widener 4:37.11 6:25.40 6:47.70 5:18.51 -
14 Kate Ross SR-4 Susquehanna 6:09.32 6:38.22 5:27.57 5:21.14 -
15 Allison Sibold FR-1 St. Lawrence 6:51.17 5:08.38 4:20.19 5:21.22 -
23 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 5:50.68 4:45.13 5:53.95 5:27.73 -
  Windsor Ardner FR-1 SUNY Geneseo DNF DNF DNF DNF -