March 4- 5, 2022
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC MAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Scott Sikorski JR-3 Rochester 2:15.26 1:23.41 1:52.71 1:47.08 1:44.82 10
2 Timothy Boyce FR-1 St. Lawrence 1:48.48 2:17.03 1:54.19 1:50.77 2:12.46 8
3 Ezra Ruggles SO-2 SUNY Geneseo 1:49.68 2:23.96 1:54.25 1:21.12 2:04.54 6
4 Jonathan Zavala FR-1 Brockport St. 1:48.95 1:55.90 1:55.90 1:31.57 1:59.38 5
5 Alec Andrews JR-3 SUNY Geneseo 1:50.28 1:54.92 1:56.08 2:05.37 1:52.60 4
6 Alex Ivanov SO-2 Carnegie Mellon 1:46.98 1:56.28 1:56.28 2:28.84 1:38.84 3
7 Alex Amoia JR-3 TCNJ 2:10.26 1:34.21 1:56.30 1:30.72 2:21.89 2
8 Luke Jarski FR-1 Oneonta 1:21.65 1:51.98 1:56.64 2:21.14 2:28.14 1
9 Joey Bujdos JR-3 St. Vincent (Pa.) 1:55.57 2:28.25 1:56.73 2:11.91 2:04.91 -
10 Kody Klein FR-1 PSU-Behrend 1:54.53 1:28.82 1:56.86 1:45.18 2:20.24 -
11 Roman Rychkov SO-2 TCNJ 2:00.59 2:21.66 1:57.07 1:37.17 2:13.46 -
12 Joshua Goldberg FR-1 SUNY Geneseo 2:05.31 1:52.43 1:57.11 1:54.77 1:24.32 -
13 Brett Asay JR-3 NYU 1:36.12 2:30.03 1:57.21 2:04.25 2:20.66 -
14 Stephen Hoare SO-2 SUNY Geneseo 1:43.17 1:30.27 1:57.23 1:25.58 2:13.65 -
15 Dawson Tooker FR-1 SUNY Geneseo 2:11.45 2:29.05 1:57.36 2:27.88 2:05.58 -
16 Matt Chaikowsky FR-1 RIT 2:13.95 2:15.13 1:57.50 1:48.10 2:16.30 -
17 Colin Elliott SR-4 Elizabethtown 1:42.38 2:28.27 1:57.67 1:25.90 1:55.32 -
18 Zach Wachs JR-3 Ithaca 1:50.62 2:00.04 1:57.68 1:29.44 1:35.32 -
19 Zach Gauronski JR-3 SUNY Geneseo 2:04.85 2:29.58 1:57.78 1:27.16 1:37.76 -
20 Josh Walters FR-1 Fredonia 1:45.28 1:51.20 1:58.29 2:19.59 2:11.31 -
21 Andrew McGovern SO-2 Carnegie Mellon 1:45.82 1:54.14 1:58.89 1:52.95 1:30.36 -
21 Alex Whatley SO-2 Ithaca 1:50.57 2:22.67 1:58.89 2:25.05 2:15.54 -
23 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 2:16.80 2:14.42 1:58.95 1:33.97 1:28.03 -
24 Jon Diaz JR-3 NYU 1:36.58 2:18.31 1:59.23 2:04.00 1:54.46 -
25 Frank Bubbico FR-1 SUNY Geneseo 1:48.20 1:40.99 2:00.22 2:14.65 1:30.17 -
26 Ronnie Melao SO-2 Stevens 1:57.81 2:33.03 2:01.45 1:33.52 1:26.23 -
27 Sean Burtnett SO-2 TCNJ 2:01.80 1:52.06 2:01.80 1:33.79 1:26.48 -
  Jake Kolodziej SO-2 Rowan DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Brett Asay JR-3 NYU 1:57.21 1:34.94 1:54.87 1:50.18 1:46.67 2:00.73 -
17 Colin Elliott SR-4 Elizabethtown 1:57.67 1:49.44 1:48.26 1:32.96 2:31.80 2:08.26 -
19 Zach Gauronski JR-3 SUNY Geneseo 1:57.78 1:33.05 1:34.23 1:53.07 2:07.21 1:47.18 -
26 Ronnie Melao SO-2 Stevens 2:01.45 2:19.67 2:05.10 1:39.59 1:56.60 1:38.38 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Joey Bujdos JR-3 St. Vincent (Pa.) 1:55.57 1:42.73 1:57.90 1:56.73 1:39.22 1:39.22 -
14 Stephen Hoare SO-2 SUNY Geneseo 2:25.37 2:18.34 2:20.68 1:57.23 2:27.71 1:31.44 -
15 Dawson Tooker FR-1 SUNY Geneseo 1:35.07 2:17.32 1:38.59 1:57.36 1:55.02 2:11.45 -
16 Matt Chaikowsky FR-1 RIT 1:22.25 2:09.25 1:42.23 1:57.50 1:29.30 1:28.13 -
18 Zach Wachs JR-3 Ithaca 1:23.56 1:35.32 1:37.68 1:57.68 2:07.10 1:44.74 -
21 Alex Whatley SO-2 Ithaca 2:15.54 1:25.60 2:17.92 1:58.89 2:19.11 2:00.08 -
23 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 2:29.88 2:10.85 1:54.20 1:58.95 2:06.09 2:08.47 -
25 Frank Bubbico FR-1 SUNY Geneseo 2:01.43 2:19.46 2:00.22 2:00.22 1:59.02 2:09.84 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Alex Ivanov SO-2 Carnegie Mellon 1:56.28 1:42.33 1:55.12 3
7 Alex Amoia JR-3 TCNJ 1:56.30 1:37.70 2:24.22 2
8 Luke Jarski FR-1 Oneonta 1:56.64 1:46.15 2:24.64 1
10 Kody Klein FR-1 PSU-Behrend 1:56.86 1:51.02 1:33.49 -
12 Joshua Goldberg FR-1 SUNY Geneseo 1:57.11 2:21.71 2:10.00 -
20 Josh Walters FR-1 Fredonia 1:58.29 2:06.57 2:17.22 -
21 Andrew McGovern SO-2 Carnegie Mellon 1:58.89 1:26.79 2:06.03 -
27 Sean Burtnett SO-2 TCNJ 2:01.80 2:31.04 1:28.92 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Scott Sikorski JR-3 Rochester 1:33.55 1:52.71 2:02.86 2:25.40 2:03.99 10
2 Timothy Boyce FR-1 St. Lawrence 2:19.32 1:54.19 1:45.06 1:57.62 2:05.61 8
3 Ezra Ruggles SO-2 SUNY Geneseo 1:33.69 1:54.25 2:01.11 2:03.39 2:04.54 6
4 Jonathan Zavala FR-1 Brockport St. 1:50.11 1:55.90 1:36.20 2:27.20 2:00.54 5
5 Alec Andrews JR-3 SUNY Geneseo 1:51.44 1:56.08 1:40.99 1:32.87 2:12.34 4
11 Roman Rychkov SO-2 TCNJ 2:05.27 1:57.07 1:50.05 2:09.95 1:54.73 -
24 Jon Diaz JR-3 NYU 1:27.04 1:59.23 1:53.27 1:52.08 2:06.39 -
  Jake Kolodziej SO-2 Rowan DNF DNF DNF DNF DNF -