March 18-19, 2022
|
Colorado - Boulder, CO
|
5260 ft. elevation

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Luc Andrada SO-2 Colorado 10.67
2 Ian Gilmore SO-2 Colorado 10.68
3 Zane Evans Senior Unattached 10.78
4 John Colizzi SO-2 Air Force 11.20
5 Brian Hubbard SO-2 Air Force 11.21
6 Cameron Harris JR-3 Air Force 11.23
7 Aidan Christiansen FR-1 Colorado 11.27
8 Joseph Ritzer Senior Unattached 11.69
9 Benicio Cruz FR-1 Northern Colorado 11.74
10 Thomas Tesfaldet   Unattached 13.36
  La'a Aiu SR-4 Air Force DNS
  KEMOKO TRAORE Junior Unattached DNS
Men's 100 Meters Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Joseph Ritzer Senior Unattached 11.69
9 Benicio Cruz FR-1 Northern Colorado 11.74
10 Thomas Tesfaldet   Unattached 13.36
  KEMOKO TRAORE Junior Unattached DNS
Men's 100 Meters Section 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Luc Andrada SO-2 Colorado 10.57 10.67 7.79 9.61 12.06 11.31
2 Ian Gilmore SO-2 Colorado 9.08 10.68 10.58 11.86 7.59 8.76
3 Zane Evans Senior Unattached 11.43 10.78 13.16 13.16 11.54 11.00
4 John Colizzi SO-2 Air Force 9.19 11.20 10.98 9.97 13.56 12.88
5 Brian Hubbard SO-2 Air Force 12.78 11.21 12.11 14.24 10.43 10.43
6 Cameron Harris JR-3 Air Force 11.46 11.23 8.43 10.67 12.24 13.03
7 Aidan Christiansen FR-1 Colorado 8.12 11.27 10.37 14.66 13.64 8.34
  La'a Aiu SR-4 Air Force DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Tyler Williams SO-2 Colorado 22.00 23.71 17.31 21.36 -1.9
2 Luc Andrada SO-2 Colorado 20.28 25.89 24.59 21.57 -1.9
3 Jackson Connelly SO-2 Air Force 28.53 23.70 21.72 21.94 -1.9
4 John Colizzi SO-2 Air Force 17.99 18.22 21.99 22.21 -1.9
5 Alex Herman Senior CU Sprint Club 26.93 16.25 25.15 22.25 -1.9
6 Darius Wiggins FR-1 Wyoming 19.70 22.38 18.58 22.38 -1.9
7 Joseph Ritzer Senior Unattached 26.56 23.16 16.80 22.70 0.1
8 Tyler Dahl SR-4 Wyoming 29.58 29.81 21.33 22.93 -1.9
9 Benicio Cruz FR-1 Northern Colorado 20.12 23.82 23.59 23.12 0.1
10 Aiden McLaughlin SO-2 Air Force 27.15 27.61 24.83 23.20 0.1
11 Lymon Sneed FR-1 Northern Colorado 26.50 27.30 25.44 26.50 0.1
  Kenneth Greene II Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Joseph Ritzer Senior Unattached 22.70 25.65 28.83
9 Benicio Cruz FR-1 Northern Colorado 23.12 20.81 18.73
10 Aiden McLaughlin SO-2 Air Force 23.20 21.35 25.76
11 Lymon Sneed FR-1 Northern Colorado 26.50 28.89 31.54
Men's 200 Meters Section 2
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tyler Williams SO-2 Colorado 21.36 24.78 25.85
2 Luc Andrada SO-2 Colorado 21.57 19.42 21.14
3 Jackson Connelly SO-2 Air Force 21.94 26.11 18.21
4 John Colizzi SO-2 Air Force 22.21 21.55 15.55
5 Alex Herman Senior CU Sprint Club 22.25 26.04 22.48
6 Darius Wiggins FR-1 Wyoming 22.38 21.27 21.04
8 Tyler Dahl SR-4 Wyoming 22.93 21.33 23.85
  Kenneth Greene II Sophomore Unattached DNS DNS DNS

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sean Geither SR-4 Air Force 50.73 53.12 47.85 51.20
2 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 53.53 34.72 48.22 1:01.73
3 CJ Dimnwaobi SR-4 Air Force 38.34 36.89 48.53 1:02.12
4 Darius Wiggins FR-1 Wyoming 56.96 37.00 48.68 39.43
5 Nick Nuhfer FR-1 Colorado 48.92 1:03.39 49.91 53.41
6 Frank Rossi SR-4 Air Force 53.96 52.96 49.96 58.46
7 Alex Herman Senior CU Sprint Club 57.99 44.00 49.99 55.99
8 Aiden McLaughlin SO-2 Air Force 58.47 41.18 50.84 1:04.06
9 Tyler Dahl SR-4 Wyoming 51.36 55.43 50.85 56.96
10 Nick Bianco SO-2 Colorado 1:03.70 54.97 51.37 44.18
11 John Swabik FR-1 Colorado 59.41 36.68 51.66 36.68
12 Charles Welch   UNAT-Colorado 51.69 51.17 52.21 57.96
13 Lymon Sneed FR-1 Northern Colorado 1:08.16 1:04.95 1:04.30 1:06.88
  Braeden Holcombe SO-2 Air Force FS FS FS FS
  Justin Harmon JR-3 Air Force DNS DNS DNS DNS
  Kenneth Greene II Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Darius Wiggins FR-1 Wyoming 55.01 35.54 1:00.37 40.90 58.91 50.14 48.68
6 Frank Rossi SR-4 Air Force 1:01.45 53.96 55.46 44.47 48.47 49.96 49.96
8 Aiden McLaughlin SO-2 Air Force 47.79 36.10 1:00.00 58.47 1:03.05 47.79 50.84
10 Nick Bianco SO-2 Colorado 42.64 1:02.68 47.26 40.07 39.56 44.18 51.37
11 John Swabik FR-1 Colorado 1:02.00 42.88 48.56 36.68 36.17 50.11 51.66
13 Lymon Sneed FR-1 Northern Colorado 52.09 1:03.66 1:19.74 1:22.31 55.30 1:19.74 1:04.30
  Braeden Holcombe SO-2 Air Force FS FS FS FS FS FS FS
  Justin Harmon JR-3 Air Force DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sean Geither SR-4 Air Force 47.85 57.42 54.55 51.68
2 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 48.22 39.06 50.15 42.92
3 CJ Dimnwaobi SR-4 Air Force 48.53 39.31 1:02.61 40.77
5 Nick Nuhfer FR-1 Colorado 49.91 34.94 50.91 54.91
7 Alex Herman Senior CU Sprint Club 49.99 56.49 52.99 50.99
9 Tyler Dahl SR-4 Wyoming 50.85 1:01.02 36.62 43.74
12 Charles Welch   UNAT-Colorado 52.21 1:06.31 56.91 39.68
  Kenneth Greene II Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ben Greene   UNAT-Colorado 2:10.93 1:27.67 2:12.07 1:51.58 1:53.85 1:33.36
2 Noah Hibbard SO-2 Colorado 1:31.18 1:41.44 1:46.00 1:43.72 1:53.97 1:34.60
3 Grady Rauba   UNAT-Colorado 1:31.24 1:31.24 1:52.91 2:18.00 1:54.05 2:05.46
4 Lukas Haug   UNAT-Colorado 2:03.33 2:07.90 1:24.50 2:10.18 1:54.19 2:02.19
5 Christian Montoya Senior Unattached 1:29.82 1:52.58 1:40.60 1:29.82 1:59.76 2:03.36
6 Austin Hunter Freshman TEAM Boulder 1:40.26 2:04.71 1:50.04 1:47.59 2:02.26 1:34.14
7 Colton Magnuson FR-1 Northern Colorado 2:10.11 1:40.37 1:44.09 1:58.96 2:03.91 2:27.46
8 Aidan Anastas SR-4 Northern Colorado 1:40.89 2:09.90 1:38.37 2:32.60 2:06.11 1:28.28

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Kent SR-4 Colorado 2:51.56 3:51.83 3:17.06
2 Nathan Sloan   Elevated Performance 5:02.18 3:52.44 4:20.34
3 Scott Maison JR-3 Air Force 3:46.87 3:53.88 3:25.82
4 Jace Aschbrenner FR-1 Colorado 2:48.43 3:53.92 3:02.46
5 Anthony Raftis   Unattached 3:35.19 3:56.47 4:31.94
6 Sean Maison SO-2 Air Force 3:02.43 3:56.92 4:51.42
7 Bryce Lentz FR-1 Air Force 4:13.81 3:57.20 2:53.16
8 AJ Kedge SR-4 Air Force 3:36.16 3:57.53 4:14.16
8 Matt Zacharias SR-4 Air Force 3:24.28 3:57.53 5:04.04
10 Garrett Blenkush SR-4 Air Force 3:20.70 4:01.80 5:04.67
11 Joseph Wittig SR-4 Air Force 4:05.22 4:02.79 4:00.37
12 Christian Montoya Senior Unattached 4:34.12 4:04.75 3:13.36
13 Seth Hardy   Unattached 5:05.68 4:06.51 3:41.86
14 Timothy Chambers SR-4 Northern Colorado 4:15.03 4:07.60 2:55.80
15 Daniel McIntosh   Unattached 4:54.05 4:13.49 3:58.28
16 Jacob Pitman Senior Unattached 3:23.69 4:24.53 3:10.47
  Stephen Jones SR-4 Colorado DNS DNS DNS

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hunter Appleton SO-2 Colorado 6:49.22 6:14.28 10:13.82 8:09.06 8:19.04 10:43.77 7:39.12
2 Jake Derouin FR-1 Colorado 10:15.26 7:13.71 8:39.44 8:34.40 8:24.31 5:58.06 8:34.40
3 Ethan Powell   UNAT-Colorado 9:22.39 6:35.19 10:18.12 7:35.99 8:26.65 9:07.19 9:47.72
4 Alec Hornecker SR-4 Colorado 8:08.66 10:15.92 8:49.38 6:16.68 8:29.02 10:21.01 8:29.02
5 Paxton Smith SR-4 Colorado 7:57.28 8:53.73 7:21.36 8:12.68 8:33.20 6:30.04 9:04.00
6 Josh Torres JR-3 Colorado 9:52.43 10:07.88 7:07.58 6:31.52 8:35.15 10:38.79 9:16.37
7 Caleb Niednagel FR-1 Colorado 10:04.65 7:07.43 11:12.42 9:02.10 8:41.25 6:04.88 6:10.09
8 Shaw Powell   UNAT-Colorado 11:21.62 6:07.03 10:08.22 6:28.00 8:44.32 6:48.97 7:09.95
9 Brendan Fraser JR-3 Colorado 10:46.06 8:29.50 7:36.97 7:10.71 8:45.25 10:40.81 10:51.31
10 Anthony Raftis   Unattached 11:18.61 10:46.80 6:48.23 7:04.13 8:50.16 6:48.23 6:58.83
11 Alex Baca   UNAT-Colorado 9:38.21 8:50.46 6:59.07 9:43.51 8:50.46 6:43.15 7:04.37
12 Andrew Berndt Senior Elevated Performance 10:12.07 8:40.80 7:31.00 10:17.44 8:56.90 8:46.17 8:13.95
13 Jeremy Romero   Unattached 7:43.76 11:43.82 8:32.86 8:21.95 9:05.59 9:11.05 10:27.43
14 Daniel McIntosh   Unattached 8:55.73 11:02.75 6:54.22 8:39.16 9:12.29 9:50.95 8:39.16
15 Timothy Chambers SR-4 Northern Colorado 8:30.02 6:50.23 6:50.23 6:55.77 9:14.36 7:45.67 11:32.95
16 Campbell Ross   Unattached 11:12.96 12:09.99 7:41.95 9:07.49 9:30.30 9:36.01 11:58.58
17 Isaac Rascon FR-1 Northern Colorado 9:36.33 9:42.10 7:58.36 7:58.36 9:36.33 11:43.13 8:50.23
  Charlie Sweeney JR-3 Colorado DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Kashon Harrison SO-2 Colorado DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Philip Hundl SO-2 Air Force 15.05 18.70 14.61 15.49 13.15 12.42 11.40
2 Seth Meador SO-2 Air Force 10.83 10.53 14.83 14.83 18.39 13.05 19.28
3 Nick Bianco SO-2 Colorado 15.40 14.64 15.09 14.34 14.79 14.94 11.77
4 Brian Hubbard SO-2 Air Force 12.24 17.66 15.49 13.64 13.95 14.25 12.24
5 Steven Cross JR-3 Northern Colorado 19.06 14.45 15.88 18.74 15.73 13.98 16.52
6 Bryce Risner SO-2 Northern Colorado 21.79 21.62 16.76 16.76 14.75 16.26 19.95
7 John Swabik FR-1 Colorado 21.90 17.08 18.56 20.79 14.11 21.16 23.39
  Darek Hackett FR-1 Air Force DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Noah Bouchard FR-1 Colorado DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Justin Harmon JR-3 Air Force DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 110 Hurdles Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Brian Hubbard SO-2 Air Force 16.27 15.18 15.34 20.14 15.49
5 Steven Cross JR-3 Northern Colorado 20.01 16.04 18.90 16.20 15.88
6 Bryce Risner SO-2 Northern Colorado 21.12 16.93 17.10 15.93 16.76
Men's 110 Hurdles Section 2
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Philip Hundl SO-2 Air Force 14.61 11.40
2 Seth Meador SO-2 Air Force 14.83 16.61
3 Nick Bianco SO-2 Colorado 15.09 13.28
7 John Swabik FR-1 Colorado 18.56 23.02
  Darek Hackett FR-1 Air Force DQ DQ
  Noah Bouchard FR-1 Colorado DNS DNS
  Justin Harmon JR-3 Air Force DNS DNS

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aaron McCoy SR-4 Colorado 47.29 50.85 37.63 50.85
2 Garrett Nelson SO-2 Colorado 54.35 51.76 40.38 37.79
3 Kellen Monestime SR-4 Colorado 46.76 52.53 39.40 45.71
4 La'a Aiu SR-4 Air Force 1:08.48 52.67 40.03 36.87
5 Eli Heitmann FR-1 Colorado 41.93 54.45 1:10.79 51.73
6 Jaheim Ferguson FR-1 Wyoming 56.16 55.60 1:05.61 49.49
7 Cole Romig   UNAT-Colorado 55.41 55.97 1:10.53 55.97
8 Steven Cross JR-3 Northern Colorado 53.42 57.44 40.21 55.72
9 Seth Meador SO-2 Air Force 58.59 58.01 1:14.84 58.59
10 Bryce Risner SO-2 Northern Colorado 1:03.52 59.92 1:11.91 44.34
Men's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Jaheim Ferguson FR-1 Wyoming 46.71 1:02.83 55.60 48.38
8 Steven Cross JR-3 Northern Colorado 1:14.10 44.81 57.44 56.30
10 Bryce Risner SO-2 Northern Colorado 55.73 1:11.91 59.92 1:08.31
Men's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aaron McCoy SR-4 Colorado 50.85
2 Garrett Nelson SO-2 Colorado 51.76
3 Kellen Monestime SR-4 Colorado 52.53
4 La'a Aiu SR-4 Air Force 52.67
5 Eli Heitmann FR-1 Colorado 54.45
7 Cole Romig   UNAT-Colorado 55.97
9 Seth Meador SO-2 Air Force 58.01

Men's 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Air Force A Jackson Connelly, CJ Dimnwaobi, Sean Geither 32.80 37.42 51.29 52.13 31.53 39.10 42.04
2 Air Force
(B>)
B Cameron Harris, Philip Hundl, Darek Hackett, La'a Aiu 44.16 33.12 55.20 43.31 54.35 42.89 42.46

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colorado
(B>)
B Aaron McCoy, Garrett Nelson, Nick Nuhfer, Luc Andrada 2:30.29 2:46.11 3:17.75 4:11.15 2:57.98 3:29.62
2 Colorado A Kellen Monestime, Tyler Williams, Ian Gilmore, Eli Heitmann 3:14.13 3:29.98 3:18.09 4:01.67 2:30.55 4:05.64
3 Colorado
(D>)
D 4:29.42 3:39.68 3:27.24 4:14.91 2:35.43 3:00.30
4 Colorado
(C>)
C Jace Aschbrenner, Noah Hibbard, Andrew Kent, Stephen Jones 2:54.19 2:29.30 3:27.36 4:29.57 2:31.38 3:19.07
5 Northern Colorado A Steven Cross, Bryce Risner, Aidan Anastas, Colton Magnuson 4:29.04 2:41.43 3:44.20 3:37.48 4:08.87 3:21.78

Men's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Jake Hall SR-4 Air Force 2.08m 1.87m 1.48m 2.54m 6' 9.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    P
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XXO
  • 2.05
    XO
  • 2.08
    O
  • 2.11
    XXX
2 Noah Bouchard FR-1 Colorado 2.05m 2.09m 2.44m 1.78m 6' 8.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    P
  • 1.95
    XO
  • 2.00
    O
  • 2.05
    O
  • 2.08
    XXX
3 Collin Schulz FR-1 Air Force 2.00m 1.72m 1.60m 1.74m 6' 6.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XO
  • 2.00
    XO
  • 2.05
    XXX
4 Jalan Rivers FR-1 Air Force 2.00m 1.74m 2.26m 1.78m 6' 6.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    O
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XXO
  • 2.05
    XXX
5 Gabriel Grim FR-1 Air Force 1.95m 1.87m 1.60m 1.54m 6' 4.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    XO
  • 1.90
    XXO
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XXX
6 Braeden Holcombe SO-2 Air Force 1.95m 1.99m 1.77m 2.11m 6' 4.75"
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XXO
  • 2.00
    XXX
6 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 1.95m 1.48m 2.44m 2.44m 6' 4.75"
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XXO
  • 2.00
    XXX
8 Jackson Meyer FR-1 Colorado 1.80m 1.60m 2.09m 2.23m 5' 10.75"
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXX
  Ryan Charles SO-2 Colorado NH NH NH NH NH
  Philip Hundl SO-2 Air Force NH NH NH NH NH
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    P
  • 1.95
    P
  • 2.00
    XXX

Men's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Ethan Gardner SR-4 Air Force 4.85m 15' 11"
  • 4.40
    P
  • 4.55
    XXO
  • 4.70
    XO
  • 4.85
    XO
  • 5.00
    XXX
2 Calvin Ciganik SR-4 Air Force 4.70m 15' 5"
  • 4.40
    P
  • 4.55
    XO
  • 4.70
    XO
  • 4.85
    XXX
3 Justin Harmon JR-3 Air Force 4.55m 14' 11"
  • 4.40
    XXO
  • 4.55
    XO
  • 4.70
    XXX
  Ben Charlebois FR-1 Air Force NH NH
  • 4.40
    XXX
  Robert Postell FR-1 Air Force NH NH
  • 4.40
    XXX

Men's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV
1 Brandon Lindner SO-2 Air Force 6.60m 8.05m 8.05m 21' 8"
  • FOUL  
  • 6.11 (2.1)
  • 6.57 (2.3)
  • 6.60 (1.7)
  • 6.53 (1.0)
  • 6.42 (2.4)
2 Aidan Christiansen FR-1 Colorado 6.60m 6.07m 7.72m 21' 8"
  • 6.27 (3.8)
  • 6.60 (2.6)
  • 6.28 (1.9)
  • 6.48 (1.9)
  • 6.31 (1.6)
  • 6.36 (1.4)
3 Brian Hubbard SO-2 Air Force 6.25m 6.69m 5.44m 20' 6.25"
  • 6.25 (1.5)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 6.07 (2.1)
  • FOUL  

Men's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Welre Olivier SO-2 Northern Colorado 15.90m 18.96m 18.65m 14.07m 15.29m 12.54m 50' 2"
  • 15.29 (-0.6)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.78 (-2.6)
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Brandon Lindner SO-2 Air Force 10.50m 12.06m 15.89m 17.74m 14.19m 11.64m 46' 6.75"
  • 13.89 (-1.4)
  • 14.05 (-2.6)
  • 13.85 (-1.3)
  • 14.19 (1.6)
  • FOUL  
  • 13.76 (1.5)
3 Jackson Meyer FR-1 Colorado 11.45m 13.71m 15.57m 11.85m 13.31m 9.32m 43' 8"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.19 (0.7)
  • 13.31 (2.1)
  • FOUL  
  Tyler Thimsen SR-4 Northern Colorado NM NM NM NM NM NM NM

Men's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Mariano Kis JR-3 Colorado St. 15.87m 19.11m 17.23m 17.06m 18.77m 19.79m 55' 11.75"
  • 13.87  
  • 16.58  
  • 17.06  
  • 16.79  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Gerrit Tamminga SO-2 Air Force 12.28m 12.70m 17.92m 14.11m 16.65m 17.07m 46' 3.5"
  • 12.17  
  • FOUL  
  • 14.11  
  • FOUL  
  • 13.56  
  • FOUL  
3 Dominique Williams SR-4 Colorado 13.08m 17.86m 12.09m 14.06m 14.06m 16.03m 46' 1.5"
  • FOUL  
  • 14.06  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 12.27m 14.87m 10.27m 11.80m 9.32m 8.26m 38' 8.75"
  • 11.20  
  • 11.22  
  • 11.26  
  • 11.80  
  • 11.18  
  • 11.29  

Men's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Hayden Bullock JR-3 Air Force 43.41m 54.26m 178' 0"
  • 54.26  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 52.03  
  • FOUL  
  • 53.05  
2 Nathan Reid SO-2 Wyoming 41.85m 50.42m 165' 5"
  • FOUL  
  • 41.45  
  • 45.94  
  • 43.95  
  • 50.42  
  • 49.17  
3 Mikey DeRock SO-2 Wyoming 62.00m 48.06m 157' 8"
  • 42.90  
  • 45.48  
  • 44.48  
  • 44.19  
  • FOUL  
  • 48.06  
4 Jace Pittman JR-3 Air Force 41.00m 46.07m 151' 2"
  • 44.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 46.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Tyler Sconce JR-3 Colorado 39.78m 45.72m 150' 0"
  • 43.55  
  • 42.85  
  • 42.53  
  • 42.58  
  • 44.01  
  • 45.72  
6 Gerrit Tamminga SO-2 Air Force 47.30m 45.05m 147' 10"
  • 41.76  
  • 40.33  
  • 39.01  
  • FOUL  
  • 45.05  
  • FOUL  
7 Mariano Kis JR-3 Colorado St. 52.64m 44.99m 147' 7"
  • 42.48  
  • 42.87  
  • 43.25  
  • 43.10  
  • FOUL  
  • 44.99  
8 Laurence Atkinson SO-2 Colorado 35.39m 44.80m 147' 0"
  • 40.51  
  • 43.28  
  • 44.16  
  • 41.44  
  • 44.55  
  • 44.80  
9 Braeden Holcombe SO-2 Air Force 30.37m 38.44m 126' 1"
  • 37.60  
  • FOUL  
  • 38.44  
  • 36.78  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Dominique Williams SR-4 Colorado 44.03m 36.09m 118' 5"
  • FOUL  
  • 36.09  
  • FOUL  
11 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 24.33m 33.79m 110' 10"
  • 33.79  
  • 32.50  
  • FOUL  
12 Brian Hubbard SO-2 Air Force 24.79m 28.49m 93' 6"
  • FOUL  
  • 26.68  
  • 28.49  
  Isaiah Bouchard   UNAT-Colorado NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Daniel Carrillo SO-2 Wyoming NM NM NM
  Tarique George FR-1 Wyoming NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Jarod Pankau SR-4 Air Force NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Men's Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH
4 Jace Pittman JR-3 Air Force 33.63m 46.07m 151' 2"
7 Mariano Kis JR-3 Colorado St. 37.34m 44.99m 147' 7"
9 Braeden Holcombe SO-2 Air Force 29.98m 38.44m 126' 1"
11 Wyatt Murphy SR-4 Air Force 40.55m 33.79m 110' 10"
12 Brian Hubbard SO-2 Air Force 22.22m 28.49m 93' 6"
  Isaiah Bouchard   UNAT-Colorado NM NM NM
  Daniel Carrillo SO-2 Wyoming NM NM NM
Men's Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Hayden Bullock JR-3 Air Force 54.26m 178' 0"
2 Nathan Reid SO-2 Wyoming 50.42m 165' 5"
3 Mikey DeRock SO-2 Wyoming 48.06m 157' 8"
5 Tyler Sconce JR-3 Colorado 45.72m 150' 0"
6 Gerrit Tamminga SO-2 Air Force 45.05m 147' 10"
8 Laurence Atkinson SO-2 Colorado 44.80m 147' 0"
10 Dominique Williams SR-4 Colorado 36.09m 118' 5"
  Tarique George FR-1 Wyoming NM NM
  Jarod Pankau SR-4 Air Force NM NM

Men's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Dominique Williams SR-4 Colorado 70.35m 60.65m 199' 0"
  • 60.31  
  • 59.22  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 60.65  
  • 58.86  
2 Jaret Prete JR-3 Air Force 40.94m 56.86m 186' 6"
  • 54.76  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 56.86  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Clayton Castro SO-2 Colorado 55.72m 54.10m 177' 6"
  • 54.10  
  • 53.46  
  • 53.52  
  • FOUL  
  • 53.69  
  • 53.57  
4 Daniel Carrillo SO-2 Wyoming 39.46m 53.32m 174' 11"
  • 44.99  
  • 48.83  
  • 53.32  
  • 52.36  
  • 46.02  
  • 44.29  
5 Tyler Sconce JR-3 Colorado 58.92m 53.08m 174' 2"
  • FOUL  
  • 53.08  
  • FOUL  
  • 52.57  
  • 51.40  
  • FOUL  
6 Jace Pittman JR-3 Air Force 54.09m 51.51m 169' 0"
  • 47.48  
  • FOUL  
  • 50.26  
  • 49.98  
  • 51.51  
  • 51.06  
7 Mariano Kis JR-3 Colorado St. 56.84m 51.21m 168' 0"
  • FOUL  
  • 51.21  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Gerrit Tamminga SO-2 Air Force 55.20m 48.42m 158' 10"
  • 45.18  
  • FOUL  
  • 48.42  
  • FOUL  
  • 45.54  
  • FOUL  
  Laurence Atkinson SO-2 Colorado NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Teagun Glenn SO-2 Air Force NM NM NM
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  

Men's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Teagun Glenn SO-2 Air Force 56.86m 186' 6"
  • 53.68  
  • 55.53  
  • FOUL  
  • 56.86  
  • 51.26  
  • FOUL  
2 Nick Oesterling SR-4 Air Force 56.01m 183' 9"
  • FOUL  
  • 56.01  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Keith Oswald SO-2 Air Force 54.38m 178' 5"
  • 50.92  
  • 52.84  
  • 54.38  
  • 50.74  
  • 46.17  
  • 48.58  
4 Henry Carlson JR-3 Colorado 52.12m 171' 0"
  • 50.34  
  • 50.53  
  • 51.96  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 52.12  
5 Jarod Pankau SR-4 Air Force 51.55m 169' 1"
  • 44.01  
  • 49.30  
  • FOUL  
  • 48.25  
  • 51.55  
  • FOUL  
6 Gerrit Tamminga SO-2 Air Force 47.10m 154' 6"
  • 43.75  
  • 41.65  
  • FOUL  
  • 47.10  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Laurence Atkinson SO-2 Colorado 44.86m 147' 2"
  • FOUL  
  • 40.68  
  • 44.86  
  • 42.80  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Noah Bouchard FR-1 Colorado 44.43m 145' 9"
  • 44.39  
  • 43.60  
  • 43.24  
  • 44.43  
  • FOUL  
  • 40.09  
9 John Swabik FR-1 Colorado 43.56m 142' 11"
  • FOUL  
  • 43.56  
  • 42.42  
  • 39.43  
10 Nick Bianco SO-2 Colorado 39.22m 128' 8"
  • FOUL  
  • 36.29  
  • 39.22  
  Braeden Holcombe SO-2 Air Force DNS NM
  Joe Nizich FR-1 Air Force DNS NM