March 18, 2022
|
Dubuque - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Girls 1,600m Distance Medley Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wahlert Catholic Emma Donovan, Olivia Donovan, Rylee Steffen, Jamie Schmid 4:25.54 5:18.65 4:44.13 4:54.75 4:25.54 5:23.96 4:04.30 10
2 North Tama Lainey Willenbring, Zoey Rausch, Jules Breakenridge, Grace Lidgett 3:21.98 5:13.89 4:57.51 5:05.70 4:32.94 5:38.45 4:19.30 8
3 Calamus-Wheatland Aubrey Connelly, Emily Boeckmann, Courtney Knoche, Noelle Steines 4:28.02 3:36.06 4:38.96 4:28.02 4:33.49 4:58.11 5:44.60 6
4 Verona Area Lily Wepking, Joy Bailey, MaryKate Lichty, Hannah Dohnal 4:54.02 4:45.70 4:15.18 4:23.51 4:37.37 4:17.96 4:45.70 5
5 Dubuque Hempstead Ayla Osterkamp, Kaylee Herrig, Maddie Digman, Evie Henneberry 5:49.05 5:54.64 3:26.64 5:04.38 4:39.24 4:05.74 3:46.19 4
6 Dubuque Senior Sophie Link, Jayda Gooch, Emma Ward, Julia Kilgore 5:10.73 5:30.51 4:00.11 4:28.36 4:42.48 5:36.16 4:08.59 3
7 Western Dubuque Katie McKenna, Haylee DeLong, Ava Goins, Isabella Graber 6:01.20 3:50.12 4:10.51 5:00.03 4:51.29 6:12.86 5:46.64 2
8 Linn Mar Maya Havener, Taylor Brunson, Emily Schmidt, Bethany Northrup 5:36.46 5:09.66 4:33.93 6:03.26 4:57.75 3:40.34 5:03.71 1
9 Fennimore Isabelle James, Braycee Nelson, Delanee Klaas, Dakota Northouse 3:33.29 4:15.34 3:48.31 5:27.44 5:00.40 4:00.32 5:12.42 -
10 Fulton Abbigail Thyne, Annaka Hackett, Mikayla Gazo, Jasmine Moreland 6:11.53 6:32.67 5:08.10 5:47.36 5:02.05 3:43.52 6:32.67 -
11 Easton Valley Maria Kilburg, Lexie Tebbe, Lindsey Reuter, Addison Farrell 5:36.40 4:53.97 5:33.37 4:53.97 5:03.06 4:50.94 3:38.21 -
12 Cuba City Olivia Brimeyer, Monica Schmidt, Sophia Daugherty, Roslin Johns 5:26.94 6:02.55 5:17.23 5:52.84 5:23.70 6:05.78 5:52.84 -
13 Maquoketa Jordan Armbruster, Hope Meyer, Kylie Trentz, Maddie Koppes 7:04.43 5:42.81 6:38.31 4:53.84 5:26.48 4:30.98 4:30.98 -
  Bellevue Adessa Leibfried, KaLynn DeShaw, Cate Dunne, Alexa Roeder DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls 1,600m Distance Medley Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
6 Dubuque Senior Link, Gooch, Ward, Kilgore 4:42.48 3:34.69 4:25.54 5:16.38 3
13 Maquoketa Armbruster, Meyer, Trentz, Koppes 5:26.48 4:53.84 6:02.40 4:01.60 -
  Bellevue Leibfried, DeShaw, Dunne, Roeder DNF DNF DNF DNF -
Girls 1,600m Distance Medley Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
4 Verona Area Wepking, Bailey, Lichty, Dohnal 4:04.09 4:37.37 4:26.28 5
9 Fennimore James, Nelson, Klaas, Northouse 6:27.52 5:00.40 3:42.30 -
10 Fulton Thyne, Hackett, Gazo, Moreland 4:04.66 5:02.05 5:35.28 -
11 Easton Valley Kilburg, Tebbe, Reuter, Farrell 5:48.52 5:03.06 6:33.98 -
12 Cuba City Brimeyer, Schmidt, Daugherty, Johns 5:49.60 5:23.70 6:47.87 -
Girls 1,600m Distance Medley Varsity Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wahlert Catholic Donovan, Donovan, Steffen, Schmid 4:54.75 4:25.54 3:53.68 4:09.61 3:53.68 5:21.31 3:32.44 10
2 North Tama Willenbring, Rausch, Breakenridge, Lidgett 5:19.34 4:32.94 3:54.73 4:30.21 3:57.46 5:05.70 4:16.57 8
3 Calamus-Wheatland Connelly, Boeckmann, Knoche, Steines 4:33.49 4:33.49 4:49.90 3:44.27 3:25.12 5:52.81 3:41.53 6
5 Dubuque Hempstead Osterkamp, Herrig, Digman, Henneberry 4:58.79 4:39.24 5:01.58 5:21.13 4:58.79 5:32.30 3:37.81 4
7 Western Dubuque McKenna, DeLong, Goins, Graber 4:36.73 4:51.29 6:18.68 5:58.29 4:10.51 4:51.29 5:11.68 2
8 Linn Mar Havener, Brunson, Schmidt, Northrup 4:51.80 4:57.75 4:54.78 4:33.93 5:12.64 5:51.35 4:10.11 1