March 18, 2022
|
Dubuque - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Josie Case Sophomore Pleasant Valley 2:07.62 2:20.83 2:35.50 2:26.69 10
2 Claire Hoyer Freshman Dubuque Senior 2:59.39 3:14.85 3:19.49 2:34.64 8
3 Jules Breakenridge Senior North Tama 1:54.19 2:06.70 2:58.32 2:36.42 6
4 Julia Kilgore Junior Dubuque Senior 2:00.29 2:12.95 2:33.53 2:38.27 5
5 Clare Hackman Junior Maquoketa 2:54.85 2:34.19 2:31.01 2:38.95 4
6 Ellie Hermiston Sophomore Dubuque Hempstead 2:02.95 3:28.20 3:16.72 2:43.93 3
7 Ally Buck Sophomore Linn Mar 3:18.83 2:17.53 2:07.59 2:45.69 2
8 Isabel Brauhn Sophomore Dubuque Hempstead 2:30.93 2:06.05 3:35.61 2:45.85 1
9 Gabby Mauren Freshman Linn Mar 2:09.19 2:09.19 2:07.52 2:47.78 -
10 Bella Meyers Freshman Western Dubuque 2:49.84 2:54.88 3:26.83 2:48.15 -
11 Samantha Callahan Junior Galena 2:33.38 2:31.70 3:12.15 2:48.55 -
12 Ximena Miranda Sophomore Monroe 2:36.15 3:14.31 2:46.55 2:53.49 -
13 Dakota Northouse Sophomore Fennimore 2:13.75 2:12.01 2:22.43 2:53.69 -
14 Ava Breakenridge Freshman North Tama 3:31.18 3:10.06 3:15.34 2:55.98 -
15 ASHLYN PITZEN Junior Cuba City 3:15.66 2:43.94 3:15.66 2:56.27 -
16 Sydney Einsweiler Senior Galena 3:50.68 3:13.13 3:38.16 2:58.82 -
17 Jasmine Moreland Freshman Fulton 3:34.33 2:34.90 3:46.94 3:00.11 -
18 Lauren Gehl Sophomore Dubuque Hempstead 3:19.98 2:45.75 2:20.53 3:00.16 -
19 Alyssa Bray Junior Fennimore 2:08.55 2:50.19 3:20.97 3:01.05 -
20 Cora McArtor Freshman Cedar Rapids Kennedy 2:45.94 2:58.71 3:04.18 3:02.35 -
21 Sammy Roemer Senior Verona Area 3:37.96 2:11.15 2:09.30 3:04.71 -
22 Kendelle Scheckel Freshman Bellevue 2:33.02 4:00.72 3:47.66 3:06.60 -
23 Rebekkah Martin Junior Cedar Rapids Kennedy 2:22.86 2:38.09 3:21.90 3:10.47 -
24 Isabelle Miller Freshman Cedar Rapids Kennedy 4:10.57 2:16.85 2:47.69 3:12.74 -
25 Lynnea Groezinger Sophomore Galena 3:38.99 3:23.48 2:58.29 3:13.79 -
26 Kennedy Simon Freshman Cascade 3:53.46 2:21.25 3:25.99 3:16.18 -
27 Haleigh Payne Freshman Midland 2:20.31 3:51.22 3:51.22 3:17.62 -
28 Hayden Hoefler Sophomore North Cedar 2:42.65 4:01.99 3:04.47 3:18.35 -
29 CORI ATTEN Sophomore Cuba City 2:37.64 3:46.08 4:19.27 3:27.41 -
30 Faith Gerardy Sophomore Maquoketa 4:29.99 4:38.77 3:08.77 3:39.50 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 ASHLYN PITZEN Junior Cuba City 3:20.95 2:56.27 3:33.29 2:42.17 3:15.66 3:10.38 -
17 Jasmine Moreland Freshman Fulton 3:00.11 3:00.11 2:15.09 2:33.10 2:27.69 2:51.11 -
22 Kendelle Scheckel Freshman Bellevue 2:44.21 3:06.60 2:40.48 2:53.54 2:33.02 3:42.06 -
25 Lynnea Groezinger Sophomore Galena 2:29.22 3:13.79 2:42.79 3:35.11 2:23.41 3:46.74 -
26 Kennedy Simon Freshman Cascade 3:14.22 3:16.18 2:50.68 4:05.23 3:10.30 3:55.42 -
27 Haleigh Payne Freshman Midland 2:38.10 3:17.62 2:22.29 2:40.08 2:53.91 2:44.03 -
28 Hayden Hoefler Sophomore North Cedar 3:52.07 3:18.35 2:28.77 2:40.67 2:30.75 4:13.89 -
29 CORI ATTEN Sophomore Cuba City 2:33.49 3:27.41 2:43.86 2:54.23 3:08.75 4:21.34 -
30 Faith Gerardy Sophomore Maquoketa 2:53.41 3:39.50 4:19.01 4:34.38 4:34.38 3:43.89 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Bella Meyers Freshman Western Dubuque 2:11.16 2:51.52 2:48.15 -
12 Ximena Miranda Sophomore Monroe 2:25.74 3:24.72 2:53.49 -
13 Dakota Northouse Sophomore Fennimore 3:23.22 2:53.69 2:53.69 -
14 Ava Breakenridge Freshman North Tama 2:13.75 2:34.87 2:55.98 -
16 Sydney Einsweiler Senior Galena 2:39.15 2:14.12 2:58.82 -
18 Lauren Gehl Sophomore Dubuque Hempstead 3:25.39 2:52.96 3:00.16 -
19 Alyssa Bray Junior Fennimore 3:04.68 2:24.84 3:01.05 -
21 Sammy Roemer Senior Verona Area 2:14.84 2:14.84 3:04.71 -
23 Rebekkah Martin Junior Cedar Rapids Kennedy 2:34.28 2:32.38 3:10.47 -
24 Isabelle Miller Freshman Cedar Rapids Kennedy 4:06.71 3:41.65 3:12.74 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Josie Case Sophomore Pleasant Valley 2:25.23 2:17.89 2:26.69 2:16.43 10
2 Claire Hoyer Freshman Dubuque Senior 2:06.81 2:47.02 2:34.64 2:45.47 8
3 Jules Breakenridge Senior North Tama 2:00.45 3:07.71 2:36.42 2:36.42 6
4 Julia Kilgore Junior Dubuque Senior 2:00.29 3:02.01 2:38.27 2:57.27 5
5 Clare Hackman Junior Maquoketa 3:17.10 2:24.65 2:38.95 3:15.51 4
6 Ellie Hermiston Sophomore Dubuque Hempstead 2:06.23 1:56.39 2:43.93 2:24.26 3
7 Ally Buck Sophomore Linn Mar 3:03.92 2:57.29 2:45.69 2:14.21 2
8 Isabel Brauhn Sophomore Dubuque Hempstead 2:25.95 1:59.42 2:45.85 2:17.66 1
9 Gabby Mauren Freshman Linn Mar 3:36.44 3:12.95 2:47.78 2:39.40 -
11 Samantha Callahan Junior Galena 1:59.67 2:53.61 2:48.55 2:40.13 -
20 Cora McArtor Freshman Cedar Rapids Kennedy 2:18.59 2:36.83 3:02.35 3:15.12 -