April 22-23, 2022
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII NCCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Dylan Felger SR-4 Huntington 21.26 19.14 22.33 15.52 17.86 20.20 15.10 10 3.5
2 Zachary Collins FR-1 Huntington 21.37 19.45 20.52 26.50 23.94 21.80 24.58 8 3.5
3 John Green SR-4 Grace 21.47 22.98 16.54 19.54 25.34 27.27 16.32 6 3.5
4 Olivier Lifrange FR-1 Marian (Ind.) 21.72 22.81 20.20 18.25 17.16 26.72 20.42 5 3.5
5 Samuel Stoner Eby JR-3 Goshen 21.81 21.81 22.25 24.00 17.67 24.65 22.90 4 3.5
6 Thomas Jackson SR-4 Bethel (Ind.) 21.83 22.49 22.27 19.21 18.56 21.83 17.90 3 3.5
7 Ben Williams JR-3 Trine 21.88 19.26 19.91 24.73 21.23 22.76 19.26 2 5.1
8 Josiah Adams FR-1 Indianapolis 21.95 18.66 27.22 22.39 22.61 17.13 16.03 1 5.1
9 Josh Davis SR-4 Trine 22.07 18.10 21.63 16.78 15.67 24.94 17.22 - 5.1
10 Greysen Spohn SO-2 Trine 22.10 26.97 27.41 27.63 23.65 18.13 25.64 - 4.7
11 Collin Sutton FR-1 Vincennes 22.21 23.99 17.33 19.99 18.88 23.32 17.99 - 5.1
12 William Plant JR-3 Indiana Wesleyan 22.33 17.42 25.01 18.09 16.53 27.02 27.69 - 4.7
13 Will Bell FR-1 Indianapolis 22.43 18.62 26.25 25.80 22.43 24.68 23.11 - 5.1
14 Aaron Pike FR-1 Trine 22.51 26.12 18.46 15.99 21.84 18.91 19.36 - 4.7
15 Mason McKinney FR-1 Indiana Kokomo 22.55 16.01 21.65 23.68 17.14 27.06 19.40 - 4.8
16 Avery Malone JR-3 St. Francis (Ind.) 22.57 23.03 25.73 26.41 16.71 27.09 28.89 - 5.1
17 Danny Vinson SO-2 Trine 22.59 22.82 24.63 22.37 27.11 21.24 28.47 - 4.7
18 Alexander Brown-Baez JR-3 Indianapolis 22.69 23.60 28.59 16.57 17.25 24.28 15.89 - 5.1
19 Max Harris FR-1 Trine 22.74 28.88 19.79 25.47 23.43 21.15 18.65 - 4.8
20 Wesley Simpson SO-2 Bethel (Ind.) 22.87 25.39 24.70 19.90 19.44 29.74 22.42 - 4.8
21 Dylan Dunaway SO-2 Indiana Wesleyan 23.00 20.93 24.38 29.21 16.10 29.21 29.90 - 4.8
22 Xavier Rahe FR-1 St. Mary-of-the-Woods 23.09 18.94 25.40 27.02 26.33 20.32 23.32 - 2.7
23 Rodrigo Moran FR-1 Bethel (Ind.) 23.17 29.89 29.43 24.10 24.80 24.80 30.13 - 4.8
24 D'Andre Taylor FR-1 Trine 23.21 28.32 18.80 18.11 22.29 27.86 16.72 - 4.7
25 Josh Taylor SR-4 Goshen 23.22 19.74 27.64 29.26 28.33 26.01 21.37 - 4.8
26 Matthew Fox FR-1 Indiana East 23.28 21.42 26.54 23.98 23.05 29.10 29.34 - 4.8
27 Quantavious Bagley SR-4 St. Francis (Ind.) 23.31 18.42 27.28 18.19 21.92 29.37 17.02 - 4.8
28 Myles Frohling FR-1 Grace 23.32 25.19 21.46 29.15 25.66 20.53 27.52 - 2.7
29 Nic Novotny SR-4 Marian (Ind.) 23.37 26.88 22.67 27.11 24.31 27.35 29.92 - 4.7
30 Brayden Gilbert FR-1 Taylor 23.46 26.28 27.92 20.88 28.63 30.50 21.82 - 2.7
31 Matthew Helton SO-2 Grace 23.48 25.60 21.61 20.90 25.60 24.66 24.19 - 4.8
32 Clay Brubaker JR-3 Indiana Kokomo 23.48 21.14 18.08 29.82 22.54 23.95 18.79 - 4.8
33 Taylor Knight SO-2 Bethel (Ind.) 23.49 28.43 21.38 30.54 20.68 28.66 17.39 - 2.7
34 Josh O'Connell SO-2 Indiana Wesleyan 23.53 20.24 19.30 26.83 22.12 17.42 29.65 - 4.8
35 Spencer Stalker SO-2 Bethel (Ind.) 23.65 27.44 23.65 22.00 22.47 18.21 26.26 - 4.7
36 Nicholas Stanislaus FR-1 Vincennes 23.69 19.90 22.98 30.09 28.67 27.01 26.54 - 3.2
37 Gage Eicher FR-1 Trine 23.71 16.60 16.84 19.68 22.29 29.17 27.74 - 2.7
38 Braydon Lake FR-1 Indiana Kokomo 23.78 19.27 22.83 25.21 30.92 22.60 16.65 - 2.7
39 James Nzoyikorera SO-2 Vincennes 23.78 30.44 22.36 17.84 28.30 17.84 27.11 - 4.8
40 Evan Straske FR-1 Trine 24.03 19.71 29.32 23.07 17.07 18.03 28.36 - 2.7
41 James Moore FR-1 Huntington 24.04 18.03 24.52 24.77 25.49 17.79 27.17 - 4.8
42 Keith Dell SO-2 Indiana Kokomo 24.65 29.09 28.84 24.65 26.63 29.83 20.46 - 2.7
43 Keenan Story SO-2 Bethel (Ind.) 24.84 31.30 28.82 18.88 28.32 22.11 26.09 - 3.2
44 Ricardo Borjas FR-1 Bethel (Ind.) 24.87 31.59 17.91 19.90 21.14 23.38 22.88 - 3.2
45 Konrad Dorsey SO-2 Trine 24.93 25.43 23.44 19.45 31.42 28.42 30.92 - 4.8
46 Jack Bosworth SO-2 St. Francis (Ind.) 24.97 31.22 22.48 26.97 21.73 23.73 19.98 - 4.8
47 Peyton Ratliff SR-4 St. Francis (Ind.) 25.02 29.78 23.77 18.52 19.02 21.02 21.52 - 4.8
  Chris Thomas SO-2 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Kevin Bollman FR-1 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Matthew Paterson SR-4 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Santy Elavarasu SO-2 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Trevor Edgerton SR-4 Indianapolis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Corey Jones JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Richard Corbitt JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Myles Sisco FR-1 Marian (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Matthew Hamer SR-4 Marian (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Josh Elmore SR-4 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Will Thonn JR-3 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS    -
Men's 200 Meters Section 1
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
36 Nicholas Stanislaus FR-1 Vincennes 23.69 16.59 -
43 Keenan Story SO-2 Bethel (Ind.) 24.84 24.10 -
44 Ricardo Borjas FR-1 Bethel (Ind.) 24.87 29.10 -
  Josh Elmore SR-4 Trine DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 2
W: 4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Rodrigo Moran FR-1 Bethel (Ind.) 23.17 20.63 22.94 23.64 16.22 -
31 Matthew Helton SO-2 Grace 23.48 19.26 19.26 27.24 30.53 -
34 Josh O'Connell SO-2 Indiana Wesleyan 23.53 19.77 26.83 29.89 26.59 -
39 James Nzoyikorera SO-2 Vincennes 23.78 23.07 22.83 27.35 29.73 -
41 James Moore FR-1 Huntington 24.04 28.85 25.49 20.68 21.16 -
45 Konrad Dorsey SO-2 Trine 24.93 24.68 19.45 20.70 32.16 -
46 Jack Bosworth SO-2 St. Francis (Ind.) 24.97 23.23 28.72 24.97 31.22 -
47 Peyton Ratliff SR-4 St. Francis (Ind.) 25.02 24.02 25.02 24.77 27.78 -
  Chris Thomas SO-2 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 3
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Xavier Rahe FR-1 St. Mary-of-the-Woods 28.40 23.09 -
28 Myles Frohling FR-1 Grace 26.12 23.32 -
30 Brayden Gilbert FR-1 Taylor 26.04 23.46 -
33 Taylor Knight SO-2 Bethel (Ind.) 18.33 23.49 -
37 Gage Eicher FR-1 Trine 21.34 23.71 -
38 Braydon Lake FR-1 Indiana Kokomo 19.74 23.78 -
40 Evan Straske FR-1 Trine 29.08 24.03 -
42 Keith Dell SO-2 Indiana Kokomo 23.91 24.65 -
  Santy Elavarasu SO-2 Indiana East DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 4
W: 4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Mason McKinney FR-1 Indiana Kokomo 22.33 16.47 22.55 25.94 20.30 16.69 18.50 -
19 Max Harris FR-1 Trine 21.15 22.29 22.74 24.34 18.20 22.06 20.92 -
20 Wesley Simpson SO-2 Bethel (Ind.) 17.39 17.16 22.87 19.44 24.25 17.39 18.76 -
21 Dylan Dunaway SO-2 Indiana Wesleyan 17.02 26.45 23.00 17.71 26.91 29.44 27.14 -
25 Josh Taylor SR-4 Goshen 27.87 27.40 23.22 29.03 18.58 25.78 22.53 -
26 Matthew Fox FR-1 Indiana East 21.19 18.16 23.28 30.27 24.22 18.40 25.84 -
27 Quantavious Bagley SR-4 St. Francis (Ind.) 26.81 20.52 23.31 30.31 29.84 20.05 26.81 -
32 Clay Brubaker JR-3 Indiana Kokomo 20.67 26.54 23.48 25.83 28.41 25.36 27.48 -
  Kevin Bollman FR-1 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 5
W: 4.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Greysen Spohn SO-2 Trine 25.64 17.24 25.64 22.10 16.36 -
12 William Plant JR-3 Indiana Wesleyan 19.88 20.55 25.24 22.33 27.69 -
14 Aaron Pike FR-1 Trine 24.54 26.34 28.37 22.51 28.37 -
17 Danny Vinson SO-2 Trine 28.02 25.08 26.89 22.59 20.11 -
24 D'Andre Taylor FR-1 Trine 16.25 21.82 20.20 23.21 23.68 -
29 Nic Novotny SR-4 Marian (Ind.) 25.48 22.21 30.39 23.37 29.68 -
35 Spencer Stalker SO-2 Bethel (Ind.) 30.28 25.55 17.03 23.65 22.47 -
  Matthew Paterson SR-4 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS   
  Corey Jones JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 6
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Ben Williams JR-3 Trine 18.82 24.51 22.98 17.51 21.88 20.13 2
8 Josiah Adams FR-1 Indianapolis 21.30 17.78 24.15 18.00 21.95 23.93 1
9 Josh Davis SR-4 Trine 28.03 23.18 25.83 18.76 22.07 23.40 -
11 Collin Sutton FR-1 Vincennes 19.55 19.77 27.54 25.55 22.21 19.10 -
13 Will Bell FR-1 Indianapolis 21.54 17.72 17.28 27.82 22.43 17.50 -
16 Avery Malone JR-3 St. Francis (Ind.) 25.06 27.09 18.74 22.80 22.57 17.83 -
18 Alexander Brown-Baez JR-3 Indianapolis 25.87 25.42 25.87 17.02 22.69 24.28 -
  Trevor Edgerton SR-4 Indianapolis DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Will Thonn JR-3 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 200 Meters Section 7
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dylan Felger SR-4 Huntington 26.37 21.26 10
2 Zachary Collins FR-1 Huntington 20.52 21.37 8
3 John Green SR-4 Grace 15.89 21.47 6
4 Olivier Lifrange FR-1 Marian (Ind.) 17.16 21.72 5
5 Samuel Stoner Eby JR-3 Goshen 18.11 21.81 4
6 Thomas Jackson SR-4 Bethel (Ind.) 16.81 21.83 3
  Richard Corbitt JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS   
  Matthew Hamer SR-4 Marian (Ind.) DNS DNS   
  Myles Sisco FR-1 Marian (Ind.) DNS DNS