February 19-20, 2022
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jerod Elcock SO-2 Butler CC 5.25 8.50 6.64 7.37 10
2 Caleb Jackson SO-2 Butler CC 5.50 7.84 6.70 7.84 8
3 Nolton Shelvin FR-1 Coffeyville CC 5.86 5.52 6.73 6.67 6
4 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 5.13 5.40 6.75 5.61 5
5 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 7.87 7.53 6.78 6.45 4
6 Ali Moore SO-2 Barton County CC 6.29 8.27 6.83 6.36 3
7 Clyedterrious Thompson FR-1 Hutchinson CC 7.77 5.91 6.87 8.39 2
8 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 7.20 4.85 6.92 7.27 1

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jerod Elcock SO-2 Butler CC 7.56 6.89 6.69 8.57 7.97 8.37
2 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 6.52 6.86 6.72 6.46 7.06 4.71
3 Nolton Shelvin FR-1 Coffeyville CC 8.15 7.74 6.73 7.14 4.98 5.59
4 Caleb Jackson SO-2 Butler CC 5.88 7.02 6.75 8.17 4.86 4.80
5 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 7.71 6.22 6.76 7.44 6.43 7.98
6 Clyedterrious Thompson FR-1 Hutchinson CC 8.55 4.95 6.78 5.02 8.21 5.90
7 Ali Moore SO-2 Barton County CC 8.15 5.23 6.79 5.03 6.86 7.54
8 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 7.01 8.71 6.80 7.55 7.89 4.83
9 Almond Small FR-1 Barton County CC 7.22 7.22 6.81 8.79 7.22 5.38
10 Derrick Harbin FR-1 Northwest Kansas 7.37 8.12 6.82 4.78 6.41 5.19
11 Freider Fornasari FR-1 Cloud County CC 8.07 6.69 6.89 6.00 6.48 5.24
12 Donovan Hines FR-1 Hutchinson CC 5.32 6.28 6.90 7.11 5.66 4.97
13 Jereun Wagner FR-1 Garden City CC 6.37 8.38 6.92 6.23 8.38 5.06
14 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 6.05 8.83 6.95 6.68 8.00 6.95
15 Dayllin Williams SO-2 Barton County CC 6.21 6.21 6.97 7.18 6.70 7.04
16 Tavius Woodall SO-2 Fort Scott CC 8.39 5.74 6.99 8.18 7.69 7.62
17 Dre' Shun Bridges FR-1 Hutchinson CC 5.04 7.41 6.99 6.16 7.41 8.04
18 Jaydon Moore FR-1 Northwest Kansas 7.63 5.60 7.00 6.30 6.51 7.35
19 Alphonse Igish FR-1 Cloud County CC 5.63 6.75 7.03 8.30 7.10 8.16
20 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 7.61 5.57 7.04 7.82 6.20 5.42
21 Jalen Ghee FR-1 Pratt CC 5.73 7.99 7.07 8.35 5.59 6.72
22 Narindra Rafidimalala FR-1 Cloud County CC 8.06 7.29 7.07 7.00 5.45 7.64
23 Crayg Fletcher FR-1 Northwest Kansas 6.75 4.97 7.10 8.67 7.10 6.39
24 Gbarwho Flahn SO-2 Allen CC 8.63 6.21 7.13 6.56 8.42 8.85
25 Sean Dixon SO-2 Allen CC 7.64 5.86 7.14 6.86 7.64 8.21
26 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 6.22 7.57 7.14 6.57 7.57 8.29
27 Omari John FR-1 Pratt CC 5.80 6.73 7.15 5.87 8.37 9.16
28 Avon Rouse NA Allen CC 6.54 8.62 7.18 8.98 8.62 7.83
29 Fabian Nava FR-1 Garden City CC 7.48 7.98 7.19 8.20 7.70 6.83
30 Tommaso Bruni FR-1 Cowley College 6.05 9.29 7.20 8.14 7.85 6.70
31 Bryson Raymond FR-1 Dodge City CC 7.79 8.73 7.21 9.02 9.23 6.20
32 Delazis Smith FR-1 Pratt CC 9.37 6.83 7.26 9.15 8.35 6.03
33 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 6.32 7.99 7.26 7.84 5.23 7.84
34 Mailik Watkins SO-2 Colby CC 5.97 5.76 7.28 7.21 7.28 5.97
35 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 8.84 6.63 7.36 7.81 5.16 7.95
36 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 6.80 6.88 7.47 6.95 5.31 5.38
37 Odayne Harris FR-1 Highland CC 9.83 6.28 7.56 5.45 6.43 5.67
38 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 5.76 9.33 7.58 5.92 5.84 5.84
39 Tavares Myart FR-1 Highland CC 9.38 5.72 7.62 6.79 6.79 9.53
40 Jamison Price FR-1 Highland CC 6.20 5.59 7.65 9.57 7.81 5.82
41 Tyler Evans FR-1 Neosho County CC 7.72 9.58 7.72 7.18 7.26 7.18
  Jordan Joyner SO-2 Fort Scott CC FS FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 6.05 6.72 5.58 5.98 7.33
10 Derrick Harbin FR-1 Northwest Kansas 7.71 6.82 8.19 5.32 5.39
14 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 8.14 6.95 5.22 6.19 7.86
25 Sean Dixon SO-2 Allen CC 9.29 7.14 6.57 6.22 7.36
27 Omari John FR-1 Pratt CC 8.87 7.15 9.30 5.22 8.30
36 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 6.80 7.47 9.57 6.20 7.77
39 Tavares Myart FR-1 Highland CC 8.16 7.62 9.68 8.16 6.33
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 5.17 6.80 6.06 8.10 5.72 5.24 4.76
9 Almond Small FR-1 Barton County CC 7.02 6.81 6.20 8.04 8.04 5.32 8.52
13 Jereun Wagner FR-1 Garden City CC 8.38 6.92 5.89 6.85 9.00 8.52 4.92
23 Crayg Fletcher FR-1 Northwest Kansas 9.23 7.10 6.32 6.54 5.97 9.02 5.54
28 Avon Rouse NA Allen CC 5.96 7.18 7.40 6.18 6.75 7.26 6.18
29 Fabian Nava FR-1 Garden City CC 8.20 7.19 7.98 6.04 7.41 8.20 8.63
38 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 7.05 7.58 8.72 9.02 9.86 7.28 5.54
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jerod Elcock SO-2 Butler CC 4.95 4.69 6.69 8.43 6.49
6 Clyedterrious Thompson FR-1 Hutchinson CC 5.77 6.85 6.78 7.94 4.89
17 Dre' Shun Bridges FR-1 Hutchinson CC 7.34 6.16 6.99 9.09 7.06
31 Bryson Raymond FR-1 Dodge City CC 7.94 7.65 7.21 8.87 5.20
33 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 8.79 8.28 7.26 8.79 7.34
37 Odayne Harris FR-1 Highland CC 9.15 5.30 7.56 9.68 5.67
  Jordan Joyner SO-2 Fort Scott CC FS FS FS FS FS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ali Moore SO-2 Barton County CC 7.61 5.16 5.23 6.18 6.79 6.52 7.88
11 Freider Fornasari FR-1 Cloud County CC 6.55 5.24 4.83 7.03 6.89 6.41 8.27
19 Alphonse Igish FR-1 Cloud County CC 4.93 5.14 6.82 8.86 7.03 6.68 5.42
20 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 8.94 5.57 6.13 7.68 7.04 5.64 6.55
24 Gbarwho Flahn SO-2 Allen CC 5.57 5.64 5.07 8.92 7.13 6.71 5.14
26 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 5.29 6.00 5.93 8.57 7.14 7.14 8.86
34 Mailik Watkins SO-2 Colby CC 6.26 8.81 7.36 6.12 7.28 5.68 5.39
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Caleb Jackson SO-2 Butler CC 7.02 6.75 8.64 8.51 5.88
12 Donovan Hines FR-1 Hutchinson CC 7.32 6.90 5.52 5.73 5.11
16 Tavius Woodall SO-2 Fort Scott CC 8.67 6.99 9.02 6.23 6.64
21 Jalen Ghee FR-1 Pratt CC 7.43 7.07 7.14 8.84 6.44
32 Delazis Smith FR-1 Pratt CC 7.92 7.26 6.10 6.76 7.92
40 Jamison Price FR-1 Highland CC 8.34 7.65 6.66 8.88 7.65
41 Tyler Evans FR-1 Neosho County CC 8.42 7.72 9.58 7.18 5.79
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Nolton Shelvin FR-1 Coffeyville CC 7.07 7.54 6.73 5.86
5 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 7.17 7.98 6.76 5.89
15 Dayllin Williams SO-2 Barton County CC 9.07 5.72 6.97 5.65
18 Jaydon Moore FR-1 Northwest Kansas 8.33 6.72 7.00 8.75
22 Narindra Rafidimalala FR-1 Cloud County CC 6.93 8.77 7.07 7.99
30 Tommaso Bruni FR-1 Cowley College 9.36 6.41 7.20 6.99
35 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 5.67 8.39 7.36 6.63

Men's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 21.18 21.61 23.94 23.51 15.25 10
2 Joe Williams SO-2 Butler CC 21.25 19.77 22.53 18.28 25.29 8
3 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 21.39 19.68 25.03 18.61 22.68 6
4 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 21.49 17.84 18.70 24.29 25.36 5
5 Almond Small FR-1 Barton County CC 21.50 19.14 27.31 16.99 15.05 4
6 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 21.55 26.94 24.79 17.68 19.18 3
7 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 21.96 24.82 20.87 20.87 20.87 2
  Dalen Torbert FR-1 Fort Scott CC DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 16.77 21.49 17.20 25.79 19.99 26.65 16.98 5
5 Almond Small FR-1 Barton County CC 26.88 21.50 23.65 22.58 26.23 21.29 25.16 4
7 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 25.48 21.96 25.04 21.96 28.33 24.60 19.11 2
  Dalen Torbert FR-1 Fort Scott CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 21.18 10
2 Joe Williams SO-2 Butler CC 21.25 8
3 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 21.39 6
6 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 21.55 3

Men's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 27.59 25.68 21.22
2 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 18.56 21.55 21.33
3 Joe Williams SO-2 Butler CC 15.68 25.12 21.47
4 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 18.97 26.30 21.55
5 Almond Small FR-1 Barton County CC 15.57 18.16 21.62
6 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 16.75 25.67 21.75
7 Dalen Torbert FR-1 Fort Scott CC 20.89 17.19 21.76
8 Donte Sol FR-1 Colby CC 25.47 18.94 21.77
9 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 20.48 18.73 21.78
10 Nazzio John FR-1 Butler CC 21.17 17.24 21.82
11 Jereun Wagner FR-1 Garden City CC 28.16 25.11 21.83
12 Ali Moore SO-2 Barton County CC 24.71 15.52 21.86
13 William Perry FR-1 Fort Scott CC 17.99 25.00 21.93
14 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 25.29 16.72 21.99
15 Freider Fornasari FR-1 Cloud County CC 15.63 25.54 22.01
16 Emmanuel Wanga FR-1 Cloud County CC 18.06 23.57 22.02
17 Tyler Sonnier FR-1 Pratt CC 28.30 18.36 22.11
18 Elijah Gant FR-1 Allen CC 28.00 23.34 22.22
19 Jaysaun Smith FR-1 Northwest Kansas 19.42 24.33 22.32
20 Shadrick Tansi FR-1 Cloud County CC 17.01 26.64 22.38
21 Jaydon Moore FR-1 Northwest Kansas 16.12 19.93 22.39
22 Ashton Sanders FR-1 Coffeyville CC 27.11 26.21 22.40
23 Sean Dixon SO-2 Allen CC 18.00 29.25 22.50
24 Derrick Harbin FR-1 Northwest Kansas 20.58 23.97 22.61
25 Terry Frazier FR-1 Allen CC 23.65 24.79 22.74
26 Davion Gardenhire FR-1 Hutchinson CC 29.34 28.43 22.74
27 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 22.60 23.74 22.82
28 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 22.45 28.63 22.90
29 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 25.22 26.82 22.92
30 Jalen Ghee FR-1 Pratt CC 27.57 16.54 22.97
31 Omari John FR-1 Pratt CC 28.23 16.66 23.14
32 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 20.47 26.29 23.26
33 Blake Vercher SO-2 Colby CC 26.77 19.49 23.48
34 Seth Ridenour FR-1 Dodge City CC 21.90 20.72 23.54
35 Mailik Watkins SO-2 Colby CC 23.20 26.04 23.67
36 Gabriel Amadis SO-2 Highland CC 24.90 22.77 23.71
37 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 23.63 21.00 23.86
38 Tyler Evans FR-1 Neosho County CC 25.70 25.21 24.47
39 Solomon Bell FR-1 Highland CC 24.55 25.83 25.57
  Maliek Roberson SO-2 Garden City CC DNF DNF DNF
  Tommaso Bruni FR-1 Cowley College DNF DNF DNF
  Donovan Hines FR-1 Hutchinson CC DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Dakari Charlton SO-2 Coffeyville CC 20.88 21.75
13 William Perry FR-1 Fort Scott CC 16.01 21.93
21 Jaydon Moore FR-1 Northwest Kansas 23.51 22.39
23 Sean Dixon SO-2 Allen CC 27.90 22.50
38 Tyler Evans FR-1 Neosho County CC 23.74 24.47
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Zanoah Lanham SO-2 Fort Scott CC 16.56 21.78 26.79 17.21 16.56 15.90
12 Ali Moore SO-2 Barton County CC 22.96 21.86 17.93 18.37 20.33 21.43
27 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 21.00 22.82 18.49 16.89 20.54 21.23
32 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 28.15 23.26 24.89 16.75 25.82 17.68
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Nazzio John FR-1 Butler CC 21.82
14 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 21.99
34 Seth Ridenour FR-1 Dodge City CC 23.54
35 Mailik Watkins SO-2 Colby CC 23.67
  Maliek Roberson SO-2 Garden City CC DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Freider Fornasari FR-1 Cloud County CC 22.01 24.44 26.42 22.01 15.41
16 Emmanuel Wanga FR-1 Cloud County CC 22.02 17.40 25.99 21.36 21.80
29 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 22.92 26.36 18.57 19.26 21.78
31 Omari John FR-1 Pratt CC 23.14 24.76 24.30 27.54 29.62
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 21.22
17 Tyler Sonnier FR-1 Pratt CC 22.11
18 Elijah Gant FR-1 Allen CC 22.22
19 Jaysaun Smith FR-1 Northwest Kansas 22.32
36 Gabriel Amadis SO-2 Highland CC 23.71
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Almond Small FR-1 Barton County CC 20.33 21.62 27.03 18.38 16.22 19.46 27.03
20 Shadrick Tansi FR-1 Cloud County CC 21.27 22.38 19.03 17.24 20.59 25.74 17.91
25 Terry Frazier FR-1 Allen CC 19.11 22.74 25.93 29.11 25.47 28.66 22.74
30 Jalen Ghee FR-1 Pratt CC 27.11 22.97 17.69 17.00 18.61 19.76 24.12
37 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 22.43 23.86 20.52 25.77 19.81 18.61 24.82
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Antoine Evans FR-1 Coffeyville CC 16.00 19.63 15.57 21.33 16.21 18.77
4 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 27.59 21.34 20.26 21.55 18.75 15.52
8 Donte Sol FR-1 Colby CC 21.99 23.08 22.64 21.77 17.42 18.73
26 Davion Gardenhire FR-1 Hutchinson CC 24.11 26.61 22.74 22.74 17.97 20.92
  Donovan Hines FR-1 Hutchinson CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Jereun Wagner FR-1 Garden City CC 23.80 21.83
22 Ashton Sanders FR-1 Coffeyville CC 24.42 22.40
28 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 26.34 22.90
  Tommaso Bruni FR-1 Cowley College DNF DNF
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Joe Williams SO-2 Butler CC 21.47 26.20 27.06 17.82 18.25 22.33 25.34
7 Dalen Torbert FR-1 Fort Scott CC 21.76 21.98 15.45 27.20 21.33 28.07 23.50
24 Derrick Harbin FR-1 Northwest Kansas 22.61 23.07 27.59 22.16 17.41 27.59 26.46
33 Blake Vercher SO-2 Colby CC 23.48 24.19 23.48 22.31 30.53 20.67 20.20
39 Solomon Bell FR-1 Highland CC 25.57 27.36 18.67 23.27 27.88 25.57 28.64

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 47.24 10
2 Jerod Elcock SO-2 Butler CC 47.96 8
3 Cameron Leiba FR-1 Butler CC 48.03 6
4 Jye Gillard SO-2 Barton County CC 48.58 5
5 Shadrick Tansi FR-1 Cloud County CC 48.87 4
6 Sharim Hamilton FR-1 Hutchinson CC 48.89 3
7 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 49.17 2
8 Stephen Scott SO-2 Northwest Kansas 49.47 1
9 Keldrick Turner FR-1 Fort Scott CC 49.55 -
10 Tyler Sonnier FR-1 Pratt CC 49.56 -
11 Ireon Brown FR-1 Coffeyville CC 49.72 -
12 Alphonse Igish FR-1 Cloud County CC 49.90 -
13 Sebastian Pesante FR-1 Fort Scott CC 49.97 -
14 Daniel Siaffa FR-1 Cloud County CC 50.14 -
15 Avon Rouse NA Allen CC 50.23 -
15 Gbarwho Flahn SO-2 Allen CC 50.23 -
17 Elijah Gant FR-1 Allen CC 50.54 -
18 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 50.72 -
19 Zander Von Stade FR-1 Barton County CC 50.78 -
20 Victor Smith FR-1 Coffeyville CC 50.89 -
21 Jaden Powell FR-1 Garden City CC 51.10 -
22 Davion Gardenhire FR-1 Hutchinson CC 51.28 -
23 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 51.77 -
24 Andrew Wilson FR-1 Pratt CC 52.01 -
25 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 52.01 -
26 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 52.12 -
27 Jouguin Gonzales FR-1 Cowley College 52.18 -
28 Blake Vercher SO-2 Colby CC 52.27 -
29 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 52.30 -
30 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 52.61 -
31 Tracey Mason FR-1 Hutchinson CC 52.64 -
32 Cole Darling FR-1 Pratt CC 53.10 -
33 Joseph Bryan FR-1 Colby CC 53.40 -
34 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 53.80 -
35 Gunnar Laurance FR-1 Neosho County CC 54.84 -
36 Abraham Mallam FR-1 Neosho County CC 54.92 -
37 Seth Ridenour FR-1 Dodge City CC 55.92 -
  Lemar Oubre FR-1 Garden City CC DNF -
  Tre Buchanan SO-2 Fort Scott CC DNF -
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Zander Von Stade FR-1 Barton County CC 50.78 -
20 Victor Smith FR-1 Coffeyville CC 50.89 -
34 K'Anthony Benjamin FR-1 Cowley College 53.80 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Ireon Brown FR-1 Coffeyville CC 59.67 36.80 1:00.17 59.17 57.68 40.28 49.72 -
15 Avon Rouse NA Allen CC 1:00.78 46.72 1:04.80 1:01.79 35.16 1:05.30 50.23 -
18 Ray'Sean Thomas FR-1 Garden City CC 37.54 47.17 58.84 46.67 1:05.43 41.09 50.72 -
29 Anthony Signs FR-1 Neosho County CC 56.49 53.87 49.69 1:01.19 59.63 1:04.33 52.30 -
36 Abraham Mallam FR-1 Neosho County CC 40.64 49.43 47.78 1:10.85 48.33 46.14 54.92 -
37 Seth Ridenour FR-1 Dodge City CC 1:06.55 58.72 1:02.08 1:02.63 1:07.11 53.69 55.92 -
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 51.77 -
25 Nicolas Aguado-Torres FR-1 Cowley College 52.01 -
32 Cole Darling FR-1 Pratt CC 53.10 -
33 Joseph Bryan FR-1 Colby CC 53.40 -
  Lemar Oubre FR-1 Garden City CC DNF -
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
24 Andrew Wilson FR-1 Pratt CC 59.82 39.53 52.01 -
28 Blake Vercher SO-2 Colby CC 1:04.30 48.09 52.27 -
30 Moses McCaskill FR-1 Dodge City CC 58.93 37.36 52.61 -
31 Tracey Mason FR-1 Hutchinson CC 42.64 1:00.54 52.64 -
35 Gunnar Laurance FR-1 Neosho County CC 41.68 1:01.97 54.84 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Gbarwho Flahn SO-2 Allen CC 1:00.78 50.23 43.70 44.21 1:02.29 -
21 Jaden Powell FR-1 Garden City CC 1:00.81 51.10 50.08 35.77 48.04 -
22 Davion Gardenhire FR-1 Hutchinson CC 47.18 51.28 1:06.16 41.54 45.64 -
26 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 51.08 52.12 49.00 1:04.63 40.66 -
27 Jouguin Gonzales FR-1 Cowley College 1:05.75 52.18 37.57 49.05 38.62 -
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Stephen Scott SO-2 Northwest Kansas 40.57 49.47 1
10 Tyler Sonnier FR-1 Pratt CC 41.14 49.56 -
12 Alphonse Igish FR-1 Cloud County CC 50.90 49.90 -
14 Daniel Siaffa FR-1 Cloud County CC 1:01.68 50.14 -
17 Elijah Gant FR-1 Allen CC 52.57 50.54 -
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jye Gillard SO-2 Barton County CC 48.58 5
5 Shadrick Tansi FR-1 Cloud County CC 48.87 4
6 Sharim Hamilton FR-1 Hutchinson CC 48.89 3
9 Keldrick Turner FR-1 Fort Scott CC 49.55 -
13 Sebastian Pesante FR-1 Fort Scott CC 49.97 -
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elijah Mosley FR-1 Barton County CC 47.24 47.24 50.55 10
2 Jerod Elcock SO-2 Butler CC 58.52 47.96 59.47 8
3 Cameron Leiba FR-1 Butler CC 49.96 48.03 42.75 6
7 Morgan Jamison FR-1 Butler CC 34.42 49.17 45.73 2
  Tre Buchanan SO-2 Fort Scott CC DNF DNF DNF -

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emmanuel Wanga FR-1 Cloud County CC 1:10.29 1:42.24 1:01.50 55.91 1:24.67 1:19.87 59.91 10
2 Steve Hines FR-1 Highland CC 1:11.27 1:25.84 1:00.74 59.93 1:40.42 1:20.98 1:40.42 8
3 Cedric Williams FR-1 Barton County CC 1:32.40 1:28.35 1:22.67 1:31.59 1:07.28 1:21.05 1:11.33 6
4 Telron Bradford SO-2 Barton County CC 59.20 1:44.61 1:02.44 1:25.15 1:16.23 1:21.09 1:08.12 5
5 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1:38.97 1:07.33 1:41.40 57.60 1:21.12 1:21.12 1:15.45 4
6 Hassan Abidi FR-1 Cloud County CC 1:07.62 1:13.32 1:20.65 1:36.94 1:38.57 1:21.46 1:27.17 3
7 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 1:37.79 58.68 1:41.87 1:01.12 1:31.27 1:21.49 1:31.27 2
8 Julio Gaitor FR-1 Fort Scott CC 1:40.64 1:15.28 1:07.91 1:26.73 1:42.28 1:21.82 1:38.19 1
9 Jovan Jackson SO-2 Hutchinson CC 59.82 1:19.49 1:08.01 1:02.28 1:30.14 1:21.94 1:32.60 -
10 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 1:34.76 1:43.00 1:17.46 1:11.69 1:22.40 1:22.40 1:29.82 -
11 Lonnell Johnson FR-1 Fort Scott CC 1:43.87 1:16.66 1:43.87 1:30.68 1:01.83 1:22.43 1:33.97 -
12 Quest Weller SO-2 Dodge City CC 1:12.70 1:32.53 1:01.96 1:21.79 59.48 1:22.61 1:08.57 -
13 Isaiah Armstrong FR-1 Garden City CC 1:17.43 1:30.75 1:01.61 59.94 1:04.94 1:23.25 1:28.25 -
14 Miles Yallop FR-1 Cowley College 1:45.24 1:45.24 1:25.88 1:11.57 1:09.04 1:24.19 1:30.09 -
15 Sean Fisher FR-1 Butler CC 1:48.73 1:35.24 1:37.77 1:42.83 1:31.87 1:24.28 1:05.74 -
16 Rotchild Telsaint FR-1 Allen CC 1:04.35 1:02.66 1:28.91 1:20.44 1:08.59 1:24.67 1:15.36 -
17 Clayon Cooper FR-1 Highland CC 1:30.68 1:39.15 1:43.39 1:27.29 1:12.03 1:24.74 1:31.52 -
18 Javin Burrell FR-1 Fort Scott CC 1:04.08 1:39.10 1:23.73 1:36.54 1:09.20 1:25.43 1:28.00 -
19 Alejandro Hernandez FR-1 Neosho County CC 1:43.83 1:17.01 1:15.28 1:46.42 1:50.75 1:26.52 1:27.39 -
20 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 1:49.80 1:44.57 1:49.80 1:19.30 1:08.84 1:27.14 1:26.27 -
21 Diamenn Rizzo SO-2 Allen CC 1:35.47 1:06.92 1:09.60 1:28.33 1:11.38 1:29.22 1:42.61 -
22 Victor Smith FR-1 Coffeyville CC 1:20.93 1:44.84 1:33.80 1:23.69 1:51.28 1:31.96 1:47.60 -
23 Ethan Burns FR-1 Dodge City CC 1:47.23 1:35.11 1:09.00 1:53.76 1:52.82 1:33.24 1:47.23 -
24 Thithiba Tshongweni FR-1 Neosho County CC 1:16.15 1:43.42 1:26.49 1:06.75 1:16.15 1:34.01 1:10.51 -
25 Matiyron Easley FR-1 Garden City CC 1:27.30 1:26.34 1:56.08 1:07.16 1:08.11 1:35.93 1:53.20 -
26 Ian Liburd FR-1 Coffeyville CC 1:29.69 1:30.67 1:20.92 1:27.75 1:40.42 1:37.49 1:48.22 -
27 Evan Paris FR-1 Pratt CC 1:55.09 1:19.98 1:15.10 1:17.05 1:28.76 1:37.53 1:26.81 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Telron Bradford SO-2 Barton County CC 1:44.61 1:44.61 1:21.09 1:28.39 1:21.09 1:34.07 1:22.72 5
12 Quest Weller SO-2 Dodge City CC 1:36.66 1:36.66 1:22.61 1:05.27 1:28.40 1:39.96 1:19.31 -
15 Sean Fisher FR-1 Butler CC 1:30.18 1:15.01 1:24.28 59.84 1:31.87 59.84 1:33.55 -
22 Victor Smith FR-1 Coffeyville CC 1:15.41 1:17.25 1:31.96 1:44.84 1:48.52 1:05.30 1:21.85 -
23 Ethan Burns FR-1 Dodge City CC 1:13.66 1:31.38 1:33.24 1:43.50 1:50.03 1:48.16 1:11.80 -
27 Evan Paris FR-1 Pratt CC 1:51.19 1:42.41 1:37.53 1:13.15 1:11.20 1:13.15 1:57.04 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 1:27.14 1:43.70 -
21 Diamenn Rizzo SO-2 Allen CC 1:29.22 1:41.71 -
24 Thithiba Tshongweni FR-1 Neosho County CC 1:34.01 1:13.33 -
25 Matiyron Easley FR-1 Garden City CC 1:35.93 2:02.79 -
26 Ian Liburd FR-1 Coffeyville CC 1:37.49 1:57.97 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Miles Yallop FR-1 Cowley College 1:43.56 1:24.19 -
16 Rotchild Telsaint FR-1 Allen CC 1:44.15 1:24.67 -
17 Clayon Cooper FR-1 Highland CC 1:23.05 1:24.74 -
18 Javin Burrell FR-1 Fort Scott CC 1:25.43 1:25.43 -
19 Alejandro Hernandez FR-1 Neosho County CC 1:11.82 1:26.52 -
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Steve Hines FR-1 Highland CC 1:06.41 1:30.70 1:38.80 1:20.98 8
5 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 56.79 1:14.63 1:34.10 1:21.12 4
10 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 1:35.59 1:28.17 1:02.63 1:22.40 -
11 Lonnell Johnson FR-1 Fort Scott CC 1:10.07 57.71 1:01.00 1:22.43 -
13 Isaiah Armstrong FR-1 Garden City CC 1:29.08 1:29.08 1:16.59 1:23.25 -
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emmanuel Wanga FR-1 Cloud County CC 1:31.06 1:19.87 1:23.87 1:08.69 1:38.24 1:07.09 10
3 Cedric Williams FR-1 Barton County CC 1:21.86 1:21.05 1:05.65 1:27.54 1:32.40 1:38.89 6
6 Hassan Abidi FR-1 Cloud County CC 1:14.13 1:21.46 1:13.32 1:36.94 1:07.62 1:28.80 3
7 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 59.49 1:21.49 1:12.53 1:15.79 1:13.35 1:43.50 2
8 Julio Gaitor FR-1 Fort Scott CC 1:06.28 1:21.82 1:29.19 1:03.82 1:26.73 1:02.19 1
9 Jovan Jackson SO-2 Hutchinson CC 1:39.97 1:21.94 1:38.33 1:15.39 1:12.93 1:17.03 -

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Nathan Kipyego FR-1 Northwest Kansas 1:24.67 1:57.59 1:39.96 2:02.30 10
2 Lucorien Deboest FR-1 Fort Scott CC 1:34.13 1:57.66 1:34.13 2:17.67 8
3 Raziel Patton FR-1 Cloud County CC 1:59.10 1:57.92 1:49.67 1:37.88 6
4 Erik Zamora FR-1 Dodge City CC 2:29.97 1:59.02 2:13.31 2:02.59 5
5 Goran Duijsters FR-1 Cowley College 1:42.93 1:59.68 1:45.32 1:48.91 4
6 Lonnell Johnson FR-1 Fort Scott CC 2:33.60 2:00.94 2:29.97 1:53.69 3
7 Hassan Abidi FR-1 Cloud County CC 1:59.74 2:00.95 2:31.19 2:36.03 2
8 Dylan Roe FR-1 Cowley College 2:32.68 2:01.17 2:20.56 1:39.36 1
9 Quest Weller SO-2 Dodge City CC 2:15.75 2:01.20 1:53.93 1:39.39 -
10 Jotham Asmerom FR-1 Fort Scott CC 1:28.67 2:01.46 2:35.47 2:20.90 -
11 Bernrjay Jackson FR-1 Highland CC 2:00.85 2:02.07 1:38.88 2:10.62 -
12 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 2:02.44 2:02.44 2:09.79 1:29.39 -
13 TesaMichael Wolde SO-2 Colby CC 1:29.44 2:02.51 2:00.06 2:15.99 -
14 Crispus Atukwatse FR-1 Pratt CC 2:37.25 2:02.85 1:37.06 2:29.88 -
15 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 1:41.00 2:03.16 1:28.68 1:44.69 -
16 Jacob Mitchell FR-1 Allen CC 1:46.53 2:03.87 2:13.78 2:37.32 -
17 Shade Woodard FR-1 Dodge City CC 1:57.82 2:04.02 1:45.42 2:00.30 -
18 Mario Tullis FR-1 Butler CC 2:13.02 2:04.31 1:43.18 2:17.99 -
19 Alexander Lopez FR-1 Neosho County CC 1:48.23 2:04.40 2:11.87 1:40.77 -
20 Andrew Ruiz FR-1 Neosho County CC 1:29.77 2:04.67 1:38.49 2:23.37 -
21 Jesus Sanchez FR-1 Barton County CC 2:03.89 2:05.14 2:00.14 2:17.66 -
22 Edwin Olvera SO-2 Cowley College 1:31.82 2:07.52 1:36.92 2:12.62 -
23 Declan Weixelman FR-1 Allen CC 2:07.77 2:07.77 2:28.22 2:11.61 -
24 Etienne James FR-1 Garden City CC 2:24.14 2:08.69 2:35.72 1:48.10 -
25 Ethan Woodrome SO-2 Barton County CC 1:45.60 2:08.78 1:57.19 2:03.63 -
26 Daniel Aguilar FR-1 Garden City CC 2:42.45 2:09.96 2:13.86 2:28.16 -
27 Jose Garcia FR-1 Garden City CC 1:52.59 2:17.30 1:48.47 2:11.81 -
28 Quwayne Reid FR-1 Cloud County CC 2:52.34 2:17.87 1:37.89 2:22.01 -
29 Essmal Reed FR-1 Coffeyville CC 2:19.62 2:23.93 1:55.15 2:22.49 -
30 Samuel Galarza FR-1 Coffeyville CC 2:45.20 2:27.50 3:07.33 2:42.25 -
31 Apostolo Zuniga FR-1 Pratt CC 2:18.78 2:34.20 2:49.62 2:18.78 -
32 Tyler Rogers FR-1 Coffeyville CC 2:41.60 2:40.00 2:43.20 2:14.40 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Edwin Olvera SO-2 Cowley College 2:06.25 1:42.02 2:17.73 1:43.30 2:07.52 1:54.77 -
23 Declan Weixelman FR-1 Allen CC 2:34.61 2:33.33 1:51.16 2:28.22 2:07.77 2:00.11 -
24 Etienne James FR-1 Garden City CC 2:04.83 2:16.42 1:53.25 1:53.25 2:08.69 2:18.99 -
25 Ethan Woodrome SO-2 Barton County CC 1:30.15 1:59.77 1:37.88 2:06.21 2:08.78 2:22.95 -
26 Daniel Aguilar FR-1 Garden City CC 2:24.26 1:37.47 2:20.36 2:16.46 2:09.96 1:30.98 -
27 Jose Garcia FR-1 Garden City CC 1:49.84 2:58.49 2:21.42 1:37.49 2:17.30 2:20.05 -
29 Essmal Reed FR-1 Coffeyville CC 1:43.63 2:25.37 1:58.03 2:21.06 2:23.93 2:32.57 -
30 Samuel Galarza FR-1 Coffeyville CC 2:52.58 3:11.75 3:11.75 1:53.58 2:27.50 2:12.75 -
31 Apostolo Zuniga FR-1 Pratt CC 2:34.20 2:04.91 3:14.30 2:04.91 2:34.20 2:37.29 -
32 Tyler Rogers FR-1 Coffeyville CC 2:09.60 2:01.60 2:33.60 3:12.00 2:40.00 2:44.80 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Hassan Abidi FR-1 Cloud County CC 1:46.44 1:27.09 2:00.95 2:34.82 2:21.52 1:44.02 2
9 Quest Weller SO-2 Dodge City CC 1:36.96 1:59.99 2:01.20 1:28.48 1:32.12 1:58.78 -
11 Bernrjay Jackson FR-1 Highland CC 1:27.89 2:37.47 2:02.07 2:08.18 1:36.44 2:28.93 -
12 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 1:39.18 1:33.06 2:02.44 1:46.53 1:48.98 1:30.61 -
13 TesaMichael Wolde SO-2 Colby CC 1:28.21 2:29.47 2:02.51 1:36.79 2:27.02 1:50.26 -
14 Crispus Atukwatse FR-1 Pratt CC 1:48.11 2:33.57 2:02.85 1:29.68 2:04.08 1:39.51 -
16 Jacob Mitchell FR-1 Allen CC 1:55.20 2:22.45 2:03.87 2:18.74 1:56.44 2:17.50 -
17 Shade Woodard FR-1 Dodge City CC 2:11.47 2:20.15 2:04.02 2:02.78 2:06.50 2:36.27 -
19 Alexander Lopez FR-1 Neosho County CC 2:15.60 1:49.48 2:04.40 2:39.24 2:01.92 2:04.40 -
20 Andrew Ruiz FR-1 Neosho County CC 1:48.47 1:43.48 2:04.67 1:39.74 2:24.62 2:17.14 -
21 Jesus Sanchez FR-1 Barton County CC 2:33.93 1:42.62 2:05.14 1:48.88 1:55.13 1:50.13 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Kipyego FR-1 Northwest Kansas 1:57.59 10
2 Lucorien Deboest FR-1 Fort Scott CC 1:57.66 8
3 Raziel Patton FR-1 Cloud County CC 1:57.92 6
4 Erik Zamora FR-1 Dodge City CC 1:59.02 5
5 Goran Duijsters FR-1 Cowley College 1:59.68 4
6 Lonnell Johnson FR-1 Fort Scott CC 2:00.94 3
8 Dylan Roe FR-1 Cowley College 2:01.17 1
10 Jotham Asmerom FR-1 Fort Scott CC 2:01.46 -
15 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 2:03.16 -
18 Mario Tullis FR-1 Butler CC 2:04.31 -
28 Quwayne Reid FR-1 Cloud County CC 2:17.87 -

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Luke Sundberg FR-1 Colby CC 2:32.45 2:29.46 10
2 Samuel Navarro FR-1 Fort Scott CC 2:01.13 2:33.33 8
3 Steve Hines FR-1 Highland CC 1:57.41 2:34.48 6
4 Goran Duijsters FR-1 Cowley College 3:02.53 2:34.68 5
5 Adrian Diaz-Lopez SO-2 Cowley College 3:19.66 2:34.77 4
6 Tom Thierry FR-1 Colby CC 2:56.64 2:34.94 3
7 Lucorien Deboest FR-1 Fort Scott CC 2:27.33 2:35.08 2
8 Doriye Jackson FR-1 Fort Scott CC 3:10.97 2:35.26 1
9 Michael Iyali FR-1 Cloud County CC 1:49.51 2:36.43 -
10 Quwayne Reid FR-1 Cloud County CC 1:58.91 2:36.46 -
11 Nathan Kipyego FR-1 Northwest Kansas 2:04.26 2:37.29 -
12 Erik Zamora FR-1 Dodge City CC 2:57.68 2:40.07 -
13 Mohammed Baghati FR-1 Colby CC 2:42.47 2:40.86 -
14 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 2:17.47 2:41.72 -
15 Camilo Tarin FR-1 Hutchinson CC 2:21.99 2:43.20 -
16 Bernrjay Jackson FR-1 Highland CC 2:53.04 2:43.24 -
17 Shade Woodard FR-1 Dodge City CC 1:55.07 2:44.38 -
18 Matthew Veloz FR-1 Garden City CC 2:20.32 2:45.08 -
19 Andrew Holt SO-2 Hutchinson CC 3:28.66 2:45.60 -
20 Raziel Patton FR-1 Cloud County CC 3:00.01 2:46.67 -
21 Jacob Mitchell FR-1 Allen CC 3:30.41 2:49.68 -
22 Tayler Kleinow FR-1 Northwest Kansas 2:05.97 2:50.22 -
23 Mario Tullis FR-1 Butler CC 2:25.34 2:50.98 -
24 Zaccerie Penka FR-1 Garden City CC 2:13.58 2:53.47 -
25 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 3:43.44 2:54.56 -
26 Raul Orozco FR-1 Pratt CC 2:24.84 3:03.34 -
27 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 2:40.24 3:13.06 -
28 Apostolo Zuniga FR-1 Pratt CC 3:07.12 3:37.58 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Luke Sundberg FR-1 Colby CC 2:08.54 2:29.46 1:55.09 2:11.53 3:03.84 1:47.62 2:30.96 10
6 Tom Thierry FR-1 Colby CC 2:45.79 2:34.94 2:47.34 2:38.04 3:01.28 3:19.88 3:02.83 3
13 Mohammed Baghati FR-1 Colby CC 2:45.69 2:40.86 3:24.30 2:11.91 2:18.34 2:48.91 3:11.43 -
19 Andrew Holt SO-2 Hutchinson CC 2:27.39 2:45.60 3:31.97 2:02.55 2:12.48 2:32.36 3:02.16 -
22 Tayler Kleinow FR-1 Northwest Kansas 2:34.90 2:50.22 2:55.33 3:39.59 3:17.46 2:45.12 2:55.33 -
23 Mario Tullis FR-1 Butler CC 2:50.98 2:50.98 3:32.02 2:56.11 3:32.02 3:04.66 2:50.98 -
25 Valeur Muyoboke FR-1 Butler CC 2:21.40 2:54.56 3:38.20 2:16.16 2:10.92 2:42.34 2:17.91 -
27 Jared Sylvester FR-1 Butler CC 3:07.27 3:13.06 2:17.08 2:49.90 4:03.26 3:51.68 3:40.09 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Adrian Diaz-Lopez SO-2 Cowley College 2:34.77 4
12 Erik Zamora FR-1 Dodge City CC 2:40.07 -
14 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 2:41.72 -
15 Camilo Tarin FR-1 Hutchinson CC 2:43.20 -
17 Shade Woodard FR-1 Dodge City CC 2:44.38 -
18 Matthew Veloz FR-1 Garden City CC 2:45.08 -
21 Jacob Mitchell FR-1 Allen CC 2:49.68 -
24 Zaccerie Penka FR-1 Garden City CC 2:53.47 -
26 Raul Orozco FR-1 Pratt CC 3:03.34 -
28 Apostolo Zuniga FR-1 Pratt CC 3:37.58 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Samuel Navarro FR-1 Fort Scott CC 1:59.60 2:24.13 2:37.93 2:33.33 3:02.47 1:50.40 8
3 Steve Hines FR-1 Highland CC 2:37.57 2:48.39 2:05.13 2:34.48 1:54.32 3:14.65 6
4 Goran Duijsters FR-1 Cowley College 2:06.84 3:04.07 1:51.37 2:34.68 3:19.54 2:16.12 5
7 Lucorien Deboest FR-1 Fort Scott CC 1:50.11 2:56.80 2:18.03 2:35.08 2:50.59 2:33.53 2
8 Doriye Jackson FR-1 Fort Scott CC 3:14.08 2:39.92 2:24.40 2:35.26 1:51.79 2:02.66 1
9 Michael Iyali FR-1 Cloud County CC 2:52.08 2:56.77 1:49.51 2:36.43 2:14.53 1:52.63 -
10 Quwayne Reid FR-1 Cloud County CC 2:11.43 2:52.11 3:23.40 2:36.46 2:55.24 3:21.84 -
11 Nathan Kipyego FR-1 Northwest Kansas 3:13.47 2:01.12 2:26.28 2:37.29 1:56.40 2:34.15 -
16 Bernrjay Jackson FR-1 Highland CC 2:41.61 2:28.55 2:31.82 2:43.24 3:19.16 2:15.49 -
20 Raziel Patton FR-1 Cloud County CC 2:43.34 2:50.01 2:28.34 2:46.67 2:23.34 3:21.67 -

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adrian Diaz-Lopez SO-2 Cowley College 5:00.48 3:50.54 4:52.71 4:19.03 4:00.90 10
2 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 4:42.54 4:08.85 4:58.10 4:19.21 5:03.28 8
3 Dennis Mutai FR-1 Garden City CC 3:32.84 4:16.96 3:38.03 4:19.55 3:06.88 6
4 Victor Jumo FR-1 Butler CC 5:14.40 3:43.46 5:04.01 4:19.83 4:35.42 5
5 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 5:07.56 3:46.76 4:44.10 4:20.64 4:49.31 4
6 Luke Sundberg FR-1 Colby CC 4:05.25 4:33.95 5:02.65 4:20.90 3:39.16 3
7 Mohammed Baghati FR-1 Colby CC 4:39.74 5:34.65 3:34.38 4:21.44 3:34.38 2
8 Samuel Navarro FR-1 Fort Scott CC 5:11.14 3:37.02 5:05.91 4:21.46 4:50.22 1
9 Tom Thierry FR-1 Colby CC 4:43.91 4:15.00 3:09.28 4:22.88 4:12.37 -
10 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 4:42.08 3:33.54 3:51.99 4:23.62 3:28.26 -
11 Xoel Rodriguez-Abad FR-1 Cowley College 5:41.16 4:58.84 4:16.53 4:24.46 4:00.66 -
12 Raymon Gonzalez FR-1 Allen CC 5:40.62 3:54.18 4:55.39 4:26.11 4:52.73 -
13 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 5:22.23 4:26.30 3:27.72 4:26.30 3:22.39 -
14 Humberto Ramirez FR-1 Fort Scott CC 4:56.37 3:38.94 4:00.30 4:27.00 4:24.33 -
15 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 4:25.35 4:46.80 4:03.91 4:28.03 4:01.23 -
16 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 5:30.47 3:46.69 4:52.23 4:33.11 3:27.57 -
17 Andrew Leck FR-1 Neosho County CC 5:52.66 4:10.72 4:46.53 4:35.51 3:23.88 -
18 Jacob Coronado FR-1 Cowley College 5:33.84 3:29.69 4:30.39 4:35.90 4:46.94 -
19 Crispus Atukwatse FR-1 Pratt CC 5:53.28 3:24.24 5:53.28 4:36.00 5:33.96 -
20 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 5:06.57 3:38.19 5:17.62 4:36.19 5:01.05 -
21 Collin Turley FR-1 Pratt CC 4:31.75 3:19.65 4:56.70 4:37.29 4:17.88 -
22 Walker Stromgren SO-2 Highland CC 3:40.33 4:19.37 3:43.12 4:38.89 5:03.99 -
23 Luis Casallas FR-1 Dodge City CC 3:26.75 4:31.00 5:15.70 4:39.38 4:00.27 -
24 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 6:09.22 3:18.81 5:55.02 4:44.01 4:04.25 -
25 Garrett Klinger FR-1 Garden City CC 4:16.07 5:19.36 3:38.66 4:47.71 5:13.61 -
26 Dorde Racic FR-1 Barton County CC 3:34.59 4:24.56 5:49.80 4:53.95 4:21.62 -
27 Liam Jones SO-2 Highland CC 3:48.71 4:00.75 5:46.07 5:00.93 6:16.17 -
28 Trent Padilla FR-1 Barton County CC 5:50.36 5:03.44 5:25.34 5:12.82 5:47.23 -
29 Raul Orozco FR-1 Pratt CC 3:42.65 4:45.37 4:04.60 5:13.59 3:45.79 -
30 Samuel Castle FR-1 Neosho County CC 5:22.23 5:31.71 4:31.69 5:15.91 4:44.32 -
31 Hillary Kwambai FR-1 Neosho County CC 5:50.34 5:37.48 5:47.13 5:21.41 4:23.56 -
32 Samuel Galarza FR-1 Coffeyville CC 4:06.26 6:50.43 6:11.03 5:28.34 5:08.64 -
33 Tyler Rogers FR-1 Coffeyville CC 4:56.88 7:23.53 5:18.34 5:57.68 5:54.11 -
34 Gary Smith FR-1 Coffeyville CC 8:58.59 7:10.88 7:48.16 6:54.30 5:27.30 -
  Michael Iyali FR-1 Cloud County CC DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Walker Stromgren SO-2 Highland CC 4:30.53 3:26.38 4:27.74 4:38.89 3:15.23 3:23.59 -
25 Garrett Klinger FR-1 Garden City CC 4:21.82 3:35.79 5:13.61 4:47.71 4:36.21 4:27.57 -
26 Dorde Racic FR-1 Barton County CC 6:07.44 3:58.10 3:28.71 4:53.95 4:42.20 6:04.50 -
27 Liam Jones SO-2 Highland CC 6:25.19 5:34.04 5:25.01 5:00.93 5:06.95 6:19.18 -
28 Trent Padilla FR-1 Barton County CC 4:32.16 6:31.03 6:18.52 5:12.82 5:03.44 4:00.88 -
29 Raul Orozco FR-1 Pratt CC 4:42.24 4:20.28 6:10.04 5:13.59 5:04.19 6:41.40 -
30 Samuel Castle FR-1 Neosho County CC 5:34.87 4:06.41 5:09.60 5:15.91 4:41.16 4:28.53 -
31 Hillary Kwambai FR-1 Neosho County CC 4:17.13 4:29.99 5:31.06 5:21.41 6:19.27 6:09.63 -
32 Samuel Galarza FR-1 Coffeyville CC 5:54.61 5:34.91 6:57.00 5:28.34 4:45.66 4:16.11 -
33 Tyler Rogers FR-1 Coffeyville CC 7:27.10 5:07.61 6:01.26 5:57.68 5:29.07 7:05.64 -
34 Gary Smith FR-1 Coffeyville CC 5:02.44 6:21.16 5:52.16 6:54.30 7:35.73 5:43.87 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Dennis Mutai FR-1 Garden City CC 4:42.91 4:19.55 5:11.46 4:58.49 4:06.58 5:27.04 6
9 Tom Thierry FR-1 Colby CC 5:04.94 4:22.88 5:12.83 3:53.97 4:43.91 3:48.71 -
12 Raymon Gonzalez FR-1 Allen CC 4:50.06 4:26.11 3:51.52 4:39.42 4:02.16 4:36.76 -
13 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 3:25.06 4:26.30 5:14.24 3:30.38 5:03.59 5:16.90 -
15 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 4:06.59 4:28.03 4:22.67 5:45.76 3:34.43 3:23.71 -
18 Jacob Coronado FR-1 Cowley College 4:24.87 4:35.90 5:55.92 5:03.49 3:15.89 5:17.29 -
19 Crispus Atukwatse FR-1 Pratt CC 5:33.96 4:36.00 3:35.28 5:20.16 5:42.24 3:24.24 -
20 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 4:41.72 4:36.19 4:55.53 3:29.91 4:38.96 3:32.67 -
21 Collin Turley FR-1 Pratt CC 4:04.02 4:37.29 4:37.29 4:31.75 4:31.75 5:24.43 -
23 Luis Casallas FR-1 Dodge City CC 5:15.70 4:39.38 5:29.67 5:46.44 4:31.00 5:35.26 -
24 Jose Ruiz FR-1 Garden City CC 3:50.05 4:44.01 3:58.57 6:03.54 5:06.73 6:03.54 -
  Michael Iyali FR-1 Cloud County CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Adrian Diaz-Lopez SO-2 Cowley College 4:21.62 4:19.03 3:06.51 4:29.40 10
2 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 4:42.54 4:19.21 5:31.79 3:22.19 8
4 Victor Jumo FR-1 Butler CC 5:37.78 4:19.83 3:12.28 4:06.84 5
5 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 3:23.30 4:20.64 4:46.71 4:33.68 4
6 Luke Sundberg FR-1 Colby CC 3:57.42 4:20.90 5:39.17 3:36.55 3
7 Mohammed Baghati FR-1 Colby CC 4:47.59 4:21.44 4:47.59 4:39.74 2
8 Samuel Navarro FR-1 Fort Scott CC 4:39.77 4:21.46 3:18.71 3:57.93 1
10 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 3:38.81 4:23.62 3:15.08 4:39.44 -
11 Xoel Rodriguez-Abad FR-1 Cowley College 3:47.44 4:24.46 3:26.28 4:19.17 -
14 Humberto Ramirez FR-1 Fort Scott CC 4:45.69 4:27.00 3:38.94 4:48.36 -
16 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 5:38.66 4:33.11 4:16.73 3:11.18 -
17 Andrew Leck FR-1 Neosho County CC 5:11.33 4:35.51 5:30.62 5:44.39 -

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ricardo Barbosa FR-1 Colby CC 7:29.91 8:34.18 8:14.40 7:05.19 10
2 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 8:10.44 6:21.45 8:15.39 9:04.93 8
3 Victor Jumo FR-1 Butler CC 10:13.48 9:23.20 8:22.85 9:28.22 6
4 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 10:31.04 9:15.32 8:24.83 8:45.03 5
5 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 7:45.90 7:05.39 8:26.41 6:14.75 4
6 Remi Chavenaud FR-1 Colby CC 9:28.47 10:59.83 8:27.56 7:26.66 3
7 Dennis Mutai FR-1 Garden City CC 6:16.50 7:32.82 8:28.78 6:47.03 2
8 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 7:50.42 10:51.35 8:36.94 10:04.82 1
9 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 7:16.24 7:42.21 8:39.33 11:04.75 -
10 Kelvin Cheriuyot FR-1 Garden City CC 8:23.76 10:02.44 8:39.34 7:00.67 -
11 Santiago Nunez FR-1 Cowley College 11:10.82 8:05.95 8:48.20 7:39.54 -
12 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 10:02.10 6:18.31 8:52.83 10:28.74 -
13 Collin Oswalt FR-1 Hutchinson CC 7:28.98 7:50.36 8:54.49 7:34.32 -
14 Humberto Ramirez FR-1 Fort Scott CC 8:57.68 9:24.84 9:03.11 6:52.77 -
15 Xoel Rodriguez-Abad FR-1 Cowley College 8:02.04 8:45.86 9:07.77 6:34.40 -
16 Raymon Gonzalez FR-1 Allen CC 7:13.15 10:03.11 9:08.28 7:57.01 -
17 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 11:31.87 10:31.47 9:09.10 7:52.23 -
18 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 7:44.07 6:53.75 9:19.12 8:39.99 -
19 Carsyn Turpin FR-1 Hutchinson CC 9:20.79 9:54.44 9:20.79 9:32.01 -
20 Collin Turley FR-1 Pratt CC 10:00.72 7:57.21 9:21.42 8:42.12 -
21 Jacob Coronado FR-1 Cowley College 10:31.78 9:07.17 9:24.09 11:33.83 -
22 Delfino Juarez FR-1 Dodge City CC 9:27.37 10:07.09 9:27.37 10:01.42 -
23 Henok Gebrekristos FR-1 Fort Scott CC 11:32.24 8:13.65 9:27.41 11:09.55 -
24 Aaron Geissinger FR-1 Hutchinson CC 9:56.75 12:18.83 9:28.33 12:18.83 -
25 Luis Casallas FR-1 Dodge City CC 10:03.05 10:03.05 9:28.91 11:11.32 -
26 Alexis Mata FR-1 Neosho County CC 12:58.38 8:51.28 10:17.76 10:54.83 -
27 Sam Pyle SO-2 Highland CC 13:09.56 13:22.00 10:21.70 11:48.74 -
28 Ricardo Mijares FR-1 Garden City CC 8:17.33 12:10.26 10:29.53 12:03.96 -
29 Oziel Martinez-Mondragon FR-1 Dodge City CC 7:28.82 9:37.05 10:41.16 12:42.98 -
30 Samuel Castle FR-1 Neosho County CC 13:15.47 13:02.21 11:02.89 8:23.80 -
31 Hillary Kwambai FR-1 Neosho County CC 14:22.26 9:12.39 11:13.64 8:25.23 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Raymon Gonzalez FR-1 Allen CC 10:30.53 9:08.28 -
17 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 9:42.05 9:09.10 -
18 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 9:24.72 9:19.12 -
19 Carsyn Turpin FR-1 Hutchinson CC 9:09.58 9:20.79 -
20 Collin Turley FR-1 Pratt CC 6:49.84 9:21.42 -
21 Jacob Coronado FR-1 Cowley College 7:48.20 9:24.09 -
23 Henok Gebrekristos FR-1 Fort Scott CC 10:18.48 9:27.41 -
24 Aaron Geissinger FR-1 Hutchinson CC 7:46.03 9:28.33 -
25 Luis Casallas FR-1 Dodge City CC 10:31.49 9:28.91 -
26 Alexis Mata FR-1 Neosho County CC 12:02.78 10:17.76 -
27 Sam Pyle SO-2 Highland CC 7:33.85 10:21.70 -
28 Ricardo Mijares FR-1 Garden City CC 7:26.97 10:29.53 -
29 Oziel Martinez-Mondragon FR-1 Dodge City CC 13:53.51 10:41.16 -
30 Samuel Castle FR-1 Neosho County CC 10:09.86 11:02.89 -
31 Hillary Kwambai FR-1 Neosho County CC 12:21.01 11:13.64 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ricardo Barbosa FR-1 Colby CC 9:03.84 8:14.40 8:44.07 8:19.35 10
2 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 8:45.12 8:15.39 10:34.10 6:11.55 8
3 Victor Jumo FR-1 Butler CC 7:07.43 8:22.85 5:57.03 6:17.14 6
4 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 5:53.39 8:24.83 9:40.56 7:34.35 5
5 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 8:11.22 8:26.41 10:12.76 10:27.95 4
6 Remi Chavenaud FR-1 Colby CC 6:20.67 8:27.56 9:48.77 7:41.88 3
7 Dennis Mutai FR-1 Garden City CC 10:51.24 8:28.78 6:21.59 10:15.63 2
8 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 7:29.74 8:36.94 8:57.62 9:49.32 1
9 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 6:55.47 8:39.33 9:52.04 9:05.30 -
10 Kelvin Cheriuyot FR-1 Garden City CC 6:19.12 8:39.34 9:26.08 8:13.38 -
11 Santiago Nunez FR-1 Cowley College 7:39.54 8:48.20 11:10.82 8:53.49 -
12 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 10:50.06 8:52.83 7:48.89 9:35.46 -
13 Collin Oswalt FR-1 Hutchinson CC 11:18.81 8:54.49 8:54.49 7:18.29 -
14 Humberto Ramirez FR-1 Fort Scott CC 9:13.98 9:03.11 8:52.25 7:03.63 -
15 Xoel Rodriguez-Abad FR-1 Cowley College 8:18.47 9:07.77 8:13.00 9:46.12 -
22 Delfino Juarez FR-1 Dodge City CC 10:24.11 9:27.37 9:10.35 8:19.29 -

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 14:38.39 11:07.58 13:10.56 18:09.21 18:44.34 10
2 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 14:39.95 13:55.96 15:32.75 11:08.77 18:02.34 8
3 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 14:40.20 11:26.56 15:06.61 11:26.56 15:24.21 6
4 Sanele Masondo FR-1 Colby CC 14:40.78 14:31.98 15:16.02 18:20.98 10:51.78 5
5 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 14:50.15 13:30.04 15:52.46 19:17.20 13:56.75 4
6 Aled Jones FR-1 Colby CC 14:59.58 10:29.71 14:41.59 16:56.53 18:35.48 3
7 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 15:00.41 18:54.52 17:33.48 13:12.36 16:03.44 2
8 Victor Jumo FR-1 Butler CC 15:02.46 15:47.59 19:24.18 19:15.15 15:20.51 1
9 Kelvin Cheriuyot FR-1 Garden City CC 15:07.73 13:18.81 15:25.89 12:42.50 15:16.81 -
10 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 15:17.86 13:55.26 10:42.51 10:51.68 14:13.61 -
11 Santiago Nunez FR-1 Cowley College 15:27.02 13:54.32 18:41.70 14:31.40 14:03.59 -
12 Collin Oswalt FR-1 Hutchinson CC 15:27.62 15:18.35 13:17.76 11:17.17 11:07.89 -
13 Aidan Wells FR-1 Cowley College 15:48.82 18:20.64 19:46.03 20:14.49 18:11.15 -
14 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 15:50.78 13:28.17 15:12.75 11:43.58 11:24.57 -
15 Joel Rodriguez FR-1 Cowley College 15:53.60 20:11.08 14:56.39 20:11.08 18:07.11 -
16 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 15:55.32 16:04.88 18:37.73 14:58.00 16:52.64 -
17 Chayse McCullough FR-1 Colby CC 16:10.40 20:13.00 13:54.55 11:19.28 18:35.96 -
18 Delfino Juarez FR-1 Dodge City CC 16:20.08 18:56.90 16:29.88 20:15.30 18:47.10 -
19 Ricardo Mijares FR-1 Garden City CC 16:48.07 16:17.83 20:50.01 12:05.81 12:36.06 -
20 Liam Jones SO-2 Highland CC 17:03.77 22:10.91 17:14.01 12:17.12 18:05.20 -
21 Henok Gebrekristos FR-1 Fort Scott CC 17:16.44 17:16.44 19:20.82 20:33.37 14:51.34 -
22 Johnny Lozano FR-1 Garden City CC 17:33.90 12:59.89 16:41.21 14:45.28 13:42.05 -
23 Juan Resendiz FR-1 Allen CC 17:38.81 16:24.70 21:10.58 12:21.17 12:52.94 -
24 Sam Pyle SO-2 Highland CC 18:41.47 13:49.89 15:19.61 23:33.06 18:19.04 -
25 Oziel Martinez-Mondragon FR-1 Dodge City CC 19:19.17 23:57.37 22:36.23 20:17.13 19:19.17 -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Kidus Misgina FR-1 Cloud County CC 16:03.44 12:18.34 10:39.30 13:30.37 19:03.52 15:00.41 2
9 Kelvin Cheriuyot FR-1 Garden City CC 12:51.57 16:02.20 10:35.42 13:46.04 14:04.19 15:07.73 -
14 Bernard Keoch FR-1 Butler CC 20:36.02 15:12.75 20:07.49 18:22.91 13:37.67 15:50.78 -
17 Chayse McCullough FR-1 Colby CC 18:35.96 20:32.41 13:25.44 20:13.00 15:31.59 16:10.40 -
18 Delfino Juarez FR-1 Dodge City CC 21:04.31 19:06.70 13:23.67 15:50.68 12:44.47 16:20.08 -
19 Ricardo Mijares FR-1 Garden City CC 16:27.91 14:47.11 19:19.28 19:29.37 20:39.93 16:48.07 -
20 Liam Jones SO-2 Highland CC 15:41.87 20:38.77 15:11.16 11:56.64 15:00.92 17:03.77 -
21 Henok Gebrekristos FR-1 Fort Scott CC 18:28.99 12:46.97 18:49.72 18:08.27 17:06.08 17:16.44 -
22 Johnny Lozano FR-1 Garden City CC 20:33.07 21:57.38 22:29.00 22:18.46 19:29.83 17:33.90 -
23 Juan Resendiz FR-1 Allen CC 20:07.05 16:45.87 16:14.11 14:28.23 20:49.40 17:38.81 -
24 Sam Pyle SO-2 Highland CC 16:15.68 22:59.41 21:40.91 18:30.26 22:36.98 18:41.47 -
25 Oziel Martinez-Mondragon FR-1 Dodge City CC 18:09.62 23:45.78 19:53.95 14:29.38 22:01.46 19:19.17 -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Vincent Nchogu FR-1 Northwest Kansas 14:38.39 14:12.04 10
2 Enock Kimutai FR-1 Northwest Kansas 14:39.95 13:03.16 8
3 Gudisa Adnow FR-1 Fort Scott CC 14:40.20 17:53.85 6
4 Sanele Masondo FR-1 Colby CC 14:40.78 12:19.86 5
5 Oliver Kiptoo FR-1 Northwest Kansas 14:50.15 15:52.46 4
6 Aled Jones FR-1 Colby CC 14:59.58 17:14.52 3
8 Victor Jumo FR-1 Butler CC 15:02.46 17:26.86 1
10 Edwin Kipainoi FR-1 Cloud County CC 15:17.86 16:40.47 -
11 Santiago Nunez FR-1 Cowley College 15:27.02 13:17.24 -
12 Collin Oswalt FR-1 Hutchinson CC 15:27.62 11:07.89 -
13 Aidan Wells FR-1 Cowley College 15:48.82 14:32.92 -
15 Joel Rodriguez FR-1 Cowley College 15:53.60 17:00.36 -
16 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 15:55.32 15:55.32 -

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Devoy Pinnock FR-1 Butler CC 7.25 8.05 7.73 5.88 10
2 David Niang FR-1 Butler CC 7.10 8.06 9.92 7.50 8
3 Qadiir Wajd SO-2 Fort Scott CC 7.36 8.08 5.90 6.31 6
4 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 9.70 8.08 6.95 9.54 5
5 Dayllin Williams SO-2 Barton County CC 10.60 8.15 8.40 8.89 4
6 Alexander Holt FR-1 Hutchinson CC 10.56 8.38 9.14 6.71 3
7 Donyea Jarmon FR-1 Fort Scott CC 5.95 8.50 10.54 6.80 2

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dayllin Williams SO-2 Barton County CC 9.08 8.20 7.96 6.53 9.64 7.09
2 Qadiir Wajd SO-2 Fort Scott CC 9.74 10.22 8.11 9.57 7.55 5.76
3 David Niang FR-1 Butler CC 6.61 10.53 8.16 10.04 9.14 6.86
4 Taj Morris FR-1 Coffeyville CC 6.68 10.63 8.24 9.73 9.23 6.84
5 Devoy Pinnock FR-1 Butler CC 9.89 7.91 8.24 6.68 8.08 10.30
6 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 9.16 8.09 8.25 7.59 6.03 8.01
7 Donyea Jarmon FR-1 Fort Scott CC 8.38 7.55 8.29 8.79 6.39 8.87
8 Alexander Holt FR-1 Hutchinson CC 9.13 10.30 8.37 7.70 10.47 9.88
9 Giandre Lee SO-2 Barton County CC 9.60 8.68 8.42 9.18 9.94 6.49
10 Darrien Holloway FR-1 Hutchinson CC 6.15 6.74 8.42 10.36 9.18 9.77
11 Anson Moses FR-1 Cloud County CC 6.22 5.96 8.51 9.28 11.07 9.54
12 Andrew Betton SO-2 Cloud County CC 10.01 8.38 8.63 8.20 7.77 8.03
13 Rotchild Telsaint FR-1 Allen CC 9.73 10.25 8.68 7.56 11.29 7.03
14 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 10.47 6.89 8.72 9.25 6.89 6.89
15 Isaiah Howard FR-1 Fort Scott CC 10.59 9.28 8.75 10.33 6.65 6.30
16 Davit Lukava SO-2 Cloud County CC 11.12 6.62 8.82 10.24 8.21 6.88
17 Elijah Cole   Allen CC 6.45 7.16 8.83 10.42 8.13 9.10
18 Jaden Powell FR-1 Garden City CC 7.15 6.88 8.93 7.15 8.22 10.99
19 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 10.13 7.94 9.12 10.04 6.48 10.67
20 Jockque Randell FR-1 Garden City CC 7.10 9.86 9.21 9.86 9.58 9.21
21 Nathaniel Hubbard SO-2 Cowley College 7.14 8.07 9.27 9.46 10.66 6.49
22 Shaun Johnson FR-1 Garden City CC 12.00 11.43 9.52 11.24 10.29 10.29
23 Felipe Mentz FR-1 Cowley College 7.33 10.50 9.90 12.28 8.82 7.03
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dayllin Williams SO-2 Barton County CC 7.96
4 Taj Morris FR-1 Coffeyville CC 8.24
7 Donyea Jarmon FR-1 Fort Scott CC 8.29
11 Anson Moses FR-1 Cloud County CC 8.51
13 Rotchild Telsaint FR-1 Allen CC 8.68
16 Davit Lukava SO-2 Cloud County CC 8.82
17 Elijah Cole   Allen CC 8.83
18 Jaden Powell FR-1 Garden City CC 8.93
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Qadiir Wajd SO-2 Fort Scott CC 10.14 8.11
6 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 6.19 8.25
9 Giandre Lee SO-2 Barton County CC 8.00 8.42
12 Andrew Betton SO-2 Cloud County CC 7.17 8.63
14 Nakoah Sybrant-Franklin FR-1 Coffeyville CC 8.81 8.72
19 Tishere Dockery FR-1 Dodge City CC 10.13 9.12
20 Jockque Randell FR-1 Garden City CC 9.86 9.21
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 David Niang FR-1 Butler CC 7.27 5.72 8.98 6.21 8.16
5 Devoy Pinnock FR-1 Butler CC 7.50 6.35 6.51 10.14 8.24
8 Alexander Holt FR-1 Hutchinson CC 6.95 7.20 7.45 7.54 8.37
10 Darrien Holloway FR-1 Hutchinson CC 9.86 5.90 8.76 8.76 8.42
15 Isaiah Howard FR-1 Fort Scott CC 10.77 9.80 10.59 6.92 8.75
21 Nathaniel Hubbard SO-2 Cowley College 9.55 7.70 8.81 10.02 9.27
22 Shaun Johnson FR-1 Garden City CC 8.00 10.76 12.09 9.43 9.52
23 Felipe Mentz FR-1 Cowley College 7.13 12.28 10.40 12.58 9.90

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cloud County CC Emmanuel Wanga, Timothy Nyinguan, Alphonse Igish, Shadrick Tansi 3:12.93 2:20.84 3:47.66 4:06.95 3:24.51 4:10.81 10
2 Butler CC Caleb Jackson, Joe Williams, Nazzio John, Cameron Leiba 3:13.18 3:32.50 2:48.07 3:22.84 3:09.32 2:57.73 8
3 Barton County CC Ali Moore, Jye Gillard, Almond Small, Elijah Mosley 3:14.35 2:16.05 2:39.37 3:08.52 4:06.83 3:20.18 6
4 Allen CC Rotchild Telsaint, Gbarwho Flahn, Avon Rouse, Elijah Gant 3:15.33 3:36.82 3:34.87 2:40.17 2:26.50 2:26.50 5
5 Northwest Kansas Jaysaun Smith, Crayg Fletcher, Latavious Stewart, Stephen Scott 3:17.65 2:46.03 3:13.70 2:57.89 2:44.05 2:24.29 4
6 Hutchinson CC Davion Gardenhire, Jovan Jackson, Clyedterriou Thompson, Sharim Hamilton 3:19.00 3:32.93 4:08.75 2:41.19 4:02.78 2:43.18 3
7 Coffeyville CC Ireon Brown, Antoine Evans, Ashton Sanders, Dakari Charlton 3:20.24 2:24.18 2:30.18 4:00.29 4:08.30 3:50.28 2
8 Fort Scott CC Keldrick Turner, Sebastian Pesante, Deanthony Williams, Jordan Collins 3:21.71 3:58.02 4:16.18 3:15.66 2:33.30 2:25.24 1
9 Cowley College Miles Yallop, Jouguin Gonzales, Nathaniel Hubbard, Nicolas Aguado-Torres 3:25.27 2:27.80 4:16.59 3:04.75 3:47.85 4:12.49 -
10 Garden City CC Amari Hampton, Isaiah Armstrong, Jereun Wagner, Jaden Powell 3:26.04 4:21.67 4:17.55 3:05.44 2:34.53 3:59.01 -
11 Dodge City CC Tishere Dockery, Moses McCaskill, Quest Weller, Erik Zamora 3:26.11 4:27.95 4:09.40 2:44.89 2:57.26 3:17.87 -
12 Pratt CC Tyler Sonnier, Andrew Wilson, Omari John, Jalen Ghee 3:28.33 2:52.92 3:05.42 4:20.42 3:49.17 2:32.08 -
13 Colby CC Joseph Bryan, Blake Vercher, Mailik Watkins, TesaMichael Wolde 3:32.60 3:09.22 4:19.38 3:51.74 4:02.37 2:50.08 -
14 Neosho County CC Anthony Signs, Andrew Leck, Alexander Lopez, Andrew Ruiz 3:32.82 3:28.57 4:11.13 3:45.59 4:30.29 3:00.90 -
15 Highland CC Gabriel Amadis, Clayon Cooper, Liam Jones, Sam Pyle 3:46.90 3:53.71 3:01.52 2:43.37 2:47.91 4:07.33 -
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
11 Dodge City CC Dockery, McCaskill, Weller, Zamora 3:03.44 3:26.11 -
12 Pratt CC Sonnier, Wilson, John, Ghee 3:26.25 3:28.33 -
13 Colby CC Bryan, Vercher, Watkins, Wolde 2:28.82 3:32.60 -
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Hutchinson CC Gardenhire, Jackson, Thompson, Hamilton 3:36.91 4:16.71 2:49.15 3:19.00 4:16.71 2:31.24 3
7 Coffeyville CC Brown, Evans, Sanders, Charlton 3:14.24 4:16.31 3:46.28 3:20.24 4:04.30 3:56.29 2
9 Cowley College Yallop, Gonzales, Hubbard, Aguado-Torres 2:54.48 2:42.17 3:06.80 3:25.27 3:54.01 3:21.17 -
10 Garden City CC Hampton, Armstrong, Wagner, Powell 3:44.59 3:46.65 3:23.98 3:26.04 4:03.13 3:03.38 -
14 Neosho County CC Signs, Leck, Lopez, Ruiz 3:58.36 2:46.00 3:43.47 3:32.82 3:30.70 4:23.90 -
15 Highland CC Amadis, Cooper, Jones, Pyle 4:02.79 2:52.45 2:38.83 3:46.90 3:51.44 3:19.68 -
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Cloud County CC Wanga, Nyinguan, Igish, Tansi 3:43.80 3:05.22 3:12.93 10
2 Butler CC Jackson, Williams, John, Leiba 2:22.96 3:13.18 3:13.18 8
3 Barton County CC Moore, Gillard, Small, Mosley 3:35.73 3:20.18 3:14.35 6
4 Allen CC Telsaint, Flahn, Rouse, Gant 2:24.55 4:02.21 3:15.33 5
5 Northwest Kansas Smith, Fletcher, Stewart, Scott 3:19.63 3:41.37 3:17.65 4
8 Fort Scott CC Turner, Pesante, Williams, Collins 2:33.30 2:29.27 3:21.71 1

Men's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Mykell Beck FR-1 Fort Scott CC 2.54m 2.05m 1.78m 2.56m 6' 8.75" 10
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XO
  • 2.00
    XO
  • 2.05
    XXO
  • 2.14
    XXX
2 Andrew Betton SO-2 Cloud County CC 2.30m 2.00m 2.08m 1.86m 6' 6.75" 8
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    P
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XO
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XO
  • 2.05
    XXX
3 Gabe Muia FR-1 Cowley College 1.60m 1.95m 1.74m 2.09m 6' 4.75" 6
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XO
  • 1.90
    XO
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XXX
4 Timothy Johnson FR-1 Coffeyville CC 1.42m 1.90m 1.90m 1.52m 6' 2.75" 5
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    P
  • 1.85
    P
  • 1.90
    O
  • 1.95
    XXX
5 Caleb Manning FR-1 Hutchinson CC 2.07m 1.90m 1.42m 2.11m 6' 2.75" 4
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XO
  • 1.95
    XXX
6 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 1.63m 1.85m 1.57m 2.22m 6' 0.75" 3
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
7 Cameron Pompey FR-1 Highland CC 1.72m 1.85m 1.59m 1.59m 6' 0.75" 1.5
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
7 Trent Guidry FR-1 Coffeyville CC 1.46m 1.85m 1.52m 1.48m 6' 0.75" 1.5
  • 1.65
    XO
  • 1.70
    P
  • 1.75
    P
  • 1.80
    P
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
9 Amari Hampton FR-1 Garden City CC 2.26m 1.85m 1.42m 1.42m 6' 0.75" -
  • 1.65
    P
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXO
  • 1.90
    XXX
10 Sharim Hamilton FR-1 Hutchinson CC 2.16m 1.80m 2.20m 2.16m 5' 10.75" -
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXX
11 Trey Dixon FR-1 Fort Scott CC 1.49m 1.80m 1.31m 2.14m 5' 10.75" -
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
12 Anson Moses FR-1 Cloud County CC 1.79m 1.75m 1.98m 1.28m 5' 8.75" -
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XXX
12 Alexander Holt FR-1 Hutchinson CC 1.84m 1.75m 1.59m 1.47m 5' 8.75" -
  • 1.65
    P
  • 1.70
    P
  • 1.75
    O
  • 1.85
    XXX
14 Isaiah Armstrong FR-1 Garden City CC 1.65m 1.75m 1.42m 1.80m 5' 8.75" -
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    XXO
  • 1.80
    XXX
15 Arcine Thompson FR-1 Cowley College 2.18m 1.70m 2.06m 1.33m 5' 7" -
  • 1.65
    XO
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    XXX
16 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 1.89m 1.70m 1.94m 1.72m 5' 7" -
  • 1.65
    P
  • 1.70
    XXO
  Felipe Mentz FR-1 Cowley College NH NH NH NH NH -
  • 1.65
    XXX

Men's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Ben Okraska FR-1 Cloud County CC 5.40m 4.39m 4.43m 14' 6.25" 10
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    P
  • 3.53
    P
  • 3.68
    P
  • 3.83
    P
  • 3.98
    P
  • 4.13
    P
  • 4.28
    O
  • 4.43
    XXO
  • 4.60
    XXX
2 Andwele Shurland FR-1 Highland CC 3.00m 4.19m 4.28m 14' 0.5" 7
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    P
  • 3.53
    P
  • 3.68
    P
  • 3.83
    O
  • 3.98
    PPP
  • 4.13
    XO
  • 4.28
    XXO
  • 4.43
    XXX
2 Luke Faulkner FR-1 Cowley College 4.19m 3.72m 4.28m 14' 0.5" 7
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    O
  • 3.53
    P
  • 3.68
    O
  • 3.83
    XO
  • 3.98
    O
  • 4.13
    O
  • 4.28
    XXO
  • 4.43
    XXX
4 Simon Steinert FR-1 Hutchinson CC 4.90m 2.91m 3.98m 13' 0.75" 5
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    P
  • 3.53
    P
  • 3.68
    O
  • 3.83
    O
  • 3.98
    O
  • 4.13
    XXX
5 Jade Jantzen FR-1 Hutchinson CC 3.42m 3.82m 3.98m 13' 0.75" 4
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    P
  • 3.53
    P
  • 3.68
    O
  • 3.83
    XO
  • 3.98
    XO
  • 4.13
    XXX
6 Andrew Betton SO-2 Cloud County CC 3.18m 4.29m 3.83m 12' 6.75" 3
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    P
  • 3.23
    P
  • 3.38
    O
  • 3.53
    P
  • 3.68
    O
  • 3.83
    XO
  • 3.98
    XXX
7 Braydon Peterson FR-1 Hutchinson CC 4.83m 3.29m 3.83m 12' 6.75" 2
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    O
  • 3.23
    XO
  • 3.38
    O
  • 3.53
    O
  • 3.68
    XO
  • 3.83
    XXO
  • 3.98
    XXX
8 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 4.20m 2.72m 3.68m 12' 0.75" 1
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    O
  • 3.23
    P
  • 3.38
    O
  • 3.53
    P
  • 3.68
    O
  • 3.83
    XXX
9 Slade Roberts FR-1 Cowley College 3.41m 2.87m 3.38m 11' 1" -
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    P
  • 2.63
    P
  • 2.78
    P
  • 2.93
    P
  • 3.08
    XXO
  • 3.23
    O
  • 3.38
    O
  • 3.53
    XXX
10 Trent Guidry FR-1 Coffeyville CC 2.39m 2.21m 2.63m 8' 7.5" -
  • 2.18
    P
  • 2.33
    P
  • 2.48
    XO
  • 2.63
    O
  • 2.93
    XXX
  Skylar McFarling FR-1 Cloud County CC NH NH NH NH -
  • 3.38
    XXX

Men's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Shakwon Coke SO-2 Barton County CC 6.64m 8.26m 7.72m 25' 4" 10
  • 7.35  
  • 7.69  
  • 7.54  
  • 7.69  
  • 7.72  
  • 7.33  
2 Anthony Woods FR-1 Barton County CC 8.44m 5.98m 7.21m 23' 8" 8
  • FOUL  
  • 6.93  
  • 7.15  
  • FOUL  
  • 7.11  
  • 7.21  
3 Latavious Stewart SO-2 Northwest Kansas 6.31m 7.17m 7.17m 23' 6.25" 6
  • 7.13  
  • 6.57  
  • 6.89  
  • 7.13  
  • 7.17  
  • 7.16  
4 Trey Dixon FR-1 Fort Scott CC 6.22m 6.79m 7.15m 23' 5.5" 5
  • 6.73  
  • 6.60  
  • 6.79  
  • 6.94  
  • 7.15  
  • 6.67  
5 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 5.75m 5.61m 6.93m 22' 9" 4
  • 6.02  
  • 6.93  
  • FOUL  
  • 6.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Narindra Rafidimalala FR-1 Cloud County CC 6.37m 8.44m 6.92m 22' 8.5" 3
  • 6.88  
  • 4.53  
  • 6.68  
  • 6.88  
  • 6.64  
  • 6.92  
7 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 8.72m 8.04m 6.87m 22' 6.5" 2
  • 6.68  
  • 6.87  
  • 6.53  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
8 Fabian Nava FR-1 Garden City CC 6.02m 6.62m 6.76m 22' 2.25" 1
  • 6.76  
  • 6.73  
  • 6.29  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Enoch Antwi FR-1 Fort Scott CC 7.81m 8.01m 6.73m 22' 1" -
  • 6.66  
  • FOUL  
  • 6.55  
  • FOUL  
  • 6.73  
  • 6.38  
10 Gabe Muia FR-1 Cowley College 7.96m 7.29m 6.63m 21' 9" -
  • FOUL  
  • 6.56  
  • 6.63  
11 Ntakirutimana Ettiene FR-1 Allen CC 6.08m 5.62m 6.61m 21' 8.25" -
  • 6.54  
  • 6.61  
  • 6.32  
12 Jeremiah Saintill SO-2 Allen CC 6.06m 6.39m 6.59m 21' 7.5" -
  • 6.58  
  • 6.59  
  • 6.36  
13 Clyedterrious Thompson FR-1 Hutchinson CC 5.13m 6.58m 6.58m 21' 7.25" -
  • 6.58  
  • 6.28  
  • 6.49  
14 Caleb Manning FR-1 Hutchinson CC 7.68m 7.55m 6.40m 21' 0" -
  • 6.10  
  • 6.40  
  • 6.38  
15 Thaj Ferguson FR-1 Garden City CC 8.31m 4.73m 6.39m 20' 11.75" -
  • 5.87  
  • 6.14  
  • 6.39  
16 Darius Fuller FR-1 Fort Scott CC 4.49m 6.43m 6.24m 20' 5.75" -
  • 6.24  
  • FOUL  
  • 6.06  
17 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 5.17m 6.17m 6.23m 20' 5.25" -
  • 4.61  
  • 6.23  
  • 4.72  
18 Cameron Pompey FR-1 Highland CC 5.78m 6.71m 6.21m 20' 4.5" -
  • 5.97  
  • 6.10  
  • 6.21  
19 Dante Whaley FR-1 Northwest Kansas 4.53m 5.80m 6.04m 19' 9.75" -
  • 5.87  
  • 6.04  
  • 5.98  
20 Tyrease Dutton-Bicalho FR-1 Highland CC 6.18m 4.57m 5.94m 19' 6" -
  • 5.94  
  • 5.94  
  • 5.66  
21 Darren Sanders FR-1 Garden City CC 7.32m 5.02m 5.90m 19' 4.25" -
  • FOUL  
  • 5.90  
  • 5.58  
22 Garrian Betts FR-1 Coffeyville CC 7.57m 5.46m 5.87m 19' 3.25" -
  • 4.75  
  • FOUL  
  • 5.87  
23 Arcine Thompson FR-1 Cowley College 6.07m 4.99m 5.67m 18' 7.25" -
  • 5.46  
  • 5.67  
  • 5.65  
24 Alan Cervantes FR-1 Dodge City CC 5.45m 5.26m 4.87m 15' 11.75" -
  • 4.60  
  • 4.61  
  • 4.87  
25 Trent Guidry FR-1 Coffeyville CC 4.22m 2.83m 3.87m 12' 8.5" -
  • 3.87  
  • FOUL  
  • PASS  
  Dimetre Browne FR-1 Hutchinson CC FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Odayne Harris FR-1 Highland CC FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Evan Phillips SO-2 Allen CC FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Men's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Narindra Rafidimalala FR-1 Cloud County CC 8.79m 6.92m 6.85m 5.05m 22' 8.5" 3
7 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 7.63m 6.87m 5.56m 5.70m 22' 6.5" 2
12 Jeremiah Saintill SO-2 Allen CC 7.45m 6.59m 7.18m 5.73m 21' 7.5" -
16 Darius Fuller FR-1 Fort Scott CC 6.74m 6.24m 5.12m 7.86m 20' 5.75" -
17 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 5.05m 6.23m 7.41m 6.35m 20' 5.25" -
18 Cameron Pompey FR-1 Highland CC 7.95m 6.21m 7.89m 6.21m 20' 4.5" -
19 Dante Whaley FR-1 Northwest Kansas 7.61m 6.04m 4.95m 5.07m 19' 9.75" -
20 Tyrease Dutton-Bicalho FR-1 Highland CC 5.05m 5.94m 6.30m 5.41m 19' 6" -
21 Darren Sanders FR-1 Garden City CC 6.14m 5.90m 5.19m 5.55m 19' 4.25" -
23 Arcine Thompson FR-1 Cowley College 4.31m 5.67m 6.24m 4.93m 18' 7.25" -
24 Alan Cervantes FR-1 Dodge City CC 4.53m 4.87m 5.65m 5.99m 15' 11.75" -
25 Trent Guidry FR-1 Coffeyville CC 4.80m 3.87m 4.37m 3.21m 12' 8.5" -
  Evan Phillips SO-2 Allen CC FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Odayne Harris FR-1 Highland CC FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Men's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Shakwon Coke SO-2 Barton County CC 6.56m 8.49m 7.41m 5.71m 9.80m 7.72m 25' 4" 10
2 Anthony Woods FR-1 Barton County CC 5.70m 6.06m 5.77m 7.64m 7.64m 7.21m 23' 8" 8
3 Latavious Stewart SO-2 Northwest Kansas 8.53m 6.02m 6.60m 6.81m 7.82m 7.17m 23' 6.25" 6
4 Trey Dixon FR-1 Fort Scott CC 6.22m 7.44m 7.58m 8.08m 6.79m 7.15m 23' 5.5" 5
5 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 8.73m 5.54m 7.69m 8.59m 6.79m 6.93m 22' 9" 4
8 Fabian Nava FR-1 Garden City CC 6.15m 5.07m 7.30m 8.65m 7.71m 6.76m 22' 2.25" 1
9 Enoch Antwi FR-1 Fort Scott CC 5.99m 7.87m 4.98m 5.92m 8.35m 6.73m 22' 1" -
10 Gabe Muia FR-1 Cowley College 5.04m 4.91m 5.11m 8.55m 5.57m 6.63m 21' 9" -
11 Ntakirutimana Ettiene FR-1 Allen CC 5.35m 8.26m 4.76m 5.95m 5.42m 6.61m 21' 8.25" -
13 Clyedterrious Thompson FR-1 Hutchinson CC 8.29m 7.30m 5.59m 7.37m 6.78m 6.58m 21' 7.25" -
14 Caleb Manning FR-1 Hutchinson CC 6.72m 6.53m 4.99m 4.99m 5.70m 6.40m 21' 0" -
15 Thaj Ferguson FR-1 Garden City CC 5.88m 5.43m 5.11m 6.90m 4.60m 6.39m 20' 11.75" -
22 Garrian Betts FR-1 Coffeyville CC 6.34m 4.93m 4.93m 6.16m 7.45m 5.87m 19' 3.25" -
  Dimetre Browne FR-1 Hutchinson CC FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -

Men's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Garrian Betts FR-1 Coffeyville CC 12.14m 15.17m 14.87m 12.59m 49' 9.25" 10
  • 14.99  
  • 15.17  
  • 13.92  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
2 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 15.37m 14.50m 12.33m 12.47m 47' 7" 8
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.50  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
3 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 10.43m 14.48m 13.03m 10.43m 47' 6.25" 6
  • 14.48  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.63  
  • FOUL  
  • 13.31  
4 Anthony Woods FR-1 Barton County CC 14.23m 14.37m 16.38m 17.96m 47' 1.75" 5
  • FOUL  
  • 14.37  
  • 13.98  
  • 14.00  
  • FOUL  
  • 14.33  
5 Jeremiah Saintill SO-2 Allen CC 14.83m 14.26m 10.27m 12.83m 46' 9.5" 4
  • 13.62  
  • 13.58  
  • 13.45  
  • 12.76  
  • 13.71  
  • 14.26  
6 Andrei Fuentes FR-1 Hutchinson CC 14.81m 14.10m 16.07m 13.82m 46' 3.25" 3
  • 14.10  
  • 13.79  
  • 13.66  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Caleb Manning FR-1 Hutchinson CC 17.93m 14.01m 17.51m 13.45m 45' 11.75" 2
  • 13.60  
  • 14.00  
  • 14.01  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
8 Enoch Antwi FR-1 Fort Scott CC 10.08m 14.00m 17.92m 10.08m 45' 11.25" 1
  • 13.64  
  • FOUL  
  • 14.00  
  • 13.92  
  • FOUL  
  • 13.56  
9 Trey Dixon FR-1 Fort Scott CC 15.75m 13.70m 13.15m 9.73m 44' 11.5" -
  • 13.55  
  • 13.32  
  • 13.70  
  • 13.54  
  • FOUL  
  • 12.89  
10 Amari Hampton FR-1 Garden City CC 15.77m 13.48m 11.86m 12.27m 44' 2.75" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.48  
11 Cameron Pompey FR-1 Highland CC 13.76m 13.36m 10.55m 15.10m 43' 10" -
  • FOUL  
  • 13.01  
  • 13.36  
12 Goga Maglakelidze SO-2 Cloud County CC 14.93m 13.33m 10.13m 14.53m 43' 9" -
  • 13.33  
  • 13.23  
  • 13.15  
13 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 16.13m 13.33m 14.26m 17.33m 43' 9" -
  • 12.93  
  • 13.08  
  • 13.33  
14 Darius Fuller FR-1 Fort Scott CC 15.68m 13.29m 13.16m 11.30m 43' 7.25" -
  • 12.84  
  • 13.28  
  • 13.29  
15 Darren Sanders FR-1 Garden City CC 11.37m 13.22m 16.66m 11.50m 43' 4.5" -
  • FOUL  
  • 12.90  
  • 13.22  
16 Ntakirutimana Ettiene FR-1 Allen CC 16.09m 13.08m 14.26m 15.43m 42' 11" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.08  
17 Tyrease Dutton-Bicalho FR-1 Highland CC 11.52m 12.94m 10.35m 14.75m 42' 5.5" -
  • FOUL  
  • 12.89  
  • 12.94  
18 Arcine Thompson FR-1 Cowley College 12.29m 12.54m 9.53m 12.16m 41' 1.75" -
  • 12.54  
  • 12.50  
  • FOUL  
  Thaj Ferguson FR-1 Garden City CC FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Men's Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
5 Jeremiah Saintill SO-2 Allen CC 16.68m 10.84m 14.26m 16.54m 11.12m 46' 9.5" 4
12 Goga Maglakelidze SO-2 Cloud County CC 13.73m 13.60m 13.33m 14.66m 11.33m 43' 9" -
16 Ntakirutimana Ettiene FR-1 Allen CC 10.99m 12.69m 13.08m 12.69m 17.00m 42' 11" -
18 Arcine Thompson FR-1 Cowley College 9.53m 9.03m 12.54m 9.53m 13.17m 41' 1.75" -
  Thaj Ferguson FR-1 Garden City CC FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Men's Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Garrian Betts FR-1 Coffeyville CC 13.80m 13.96m 17.29m 15.17m 10.62m 49' 9.25" 10
2 Diego Andres-Dougan FR-1 Cowley College 13.34m 10.88m 14.07m 14.50m 17.11m 47' 7" 8
3 Timothy Nyinguan FR-1 Cloud County CC 15.93m 14.19m 12.74m 14.48m 10.86m 47' 6.25" 6
4 Anthony Woods FR-1 Barton County CC 13.36m 15.66m 14.08m 14.37m 10.63m 47' 1.75" 5
6 Andrei Fuentes FR-1 Hutchinson CC 17.48m 16.64m 14.24m 14.10m 9.87m 46' 3.25" 3
7 Caleb Manning FR-1 Hutchinson CC 14.99m 14.15m 15.41m 14.01m 13.73m 45' 11.75" 2
8 Enoch Antwi FR-1 Fort Scott CC 17.78m 14.70m 14.28m 14.00m 14.56m 45' 11.25" 1
9 Trey Dixon FR-1 Fort Scott CC 16.30m 16.03m 15.07m 13.70m 12.74m 44' 11.5" -
10 Amari Hampton FR-1 Garden City CC 10.11m 13.88m 15.50m 13.48m 14.15m 44' 2.75" -
11 Cameron Pompey FR-1 Highland CC 13.23m 11.89m 11.22m 13.36m 16.30m 43' 10" -
13 Will Ellis FR-1 Coffeyville CC 12.13m 17.06m 9.86m 13.33m 10.93m 43' 9" -
14 Darius Fuller FR-1 Fort Scott CC 15.68m 16.21m 16.75m 13.29m 13.95m 43' 7.25" -
15 Darren Sanders FR-1 Garden City CC 9.52m 11.10m 15.20m 13.22m 10.44m 43' 4.5" -
17 Tyrease Dutton-Bicalho FR-1 Highland CC 11.65m 15.01m 14.10m 12.94m 13.72m 42' 5.5" -

Men's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Giovanni Gutierrez SO-2 Barton County CC 17.81m 20.13m 15.67m 20.48m 21.55m 58' 5.25" 10
  • 16.27  
  • 16.14  
  • 16.89  
  • 16.79  
  • 17.39  
  • 17.81  
2 Dennis Ohene-Adu SO-2 Coffeyville CC 17.58m 13.89m 14.42m 13.89m 22.15m 57' 8.25" 8
  • 17.01  
  • 16.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 17.58  
3 Brandon Lloyd FR-1 Barton County CC 16.71m 13.37m 15.04m 20.89m 19.72m 54' 10" 6
  • 15.66  
  • 15.82  
  • 16.71  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 16.53  
4 Antonio Cooper FR-1 Hutchinson CC 15.68m 16.31m 13.96m 20.38m 15.21m 51' 5.5" 5
  • 14.53  
  • 14.54  
  • 13.94  
  • 14.76  
  • 15.68  
  • FOUL  
5 Abner Johnson FR-1 Cowley College 15.15m 16.82m 11.67m 14.24m 11.06m 49' 8.5" 4
  • FOUL  
  • 14.27  
  • FOUL  
  • 14.82  
  • 15.15  
  • FOUL  
6 Christopher Brown FR-1 Highland CC 14.99m 14.54m 12.29m 15.44m 14.09m 49' 2.25" 3
  • FOUL  
  • 14.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Mark Cannon FR-1 Fort Scott CC 13.92m 16.70m 17.12m 10.58m 17.26m 45' 8" 2
  • FOUL  
  • 13.66  
  • FOUL  
  • 12.85  
  • 13.92  
  • FOUL  
8 Ahmed Brown FR-1 Cowley College 13.61m 10.21m 12.11m 17.42m 16.06m 44' 8" 1
  • 13.61  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Jayson Brown FR-1 Neosho County CC 13.34m 10.81m 11.61m 11.47m 15.87m 43' 9.25" -
  • 13.34  
  • 13.23  
  • FOUL  
  • 12.46  
  • 12.87  
  • 13.34  
10 Vincent Ugwoke FR-1 Cloud County CC 12.99m 10.52m 15.33m 15.33m 13.25m 42' 7.5" -
  • 12.60  
  • FOUL  
  • 12.99  
11 Evan Smith FR-1 Coffeyville CC 12.54m 10.41m 15.05m 12.29m 12.79m 41' 1.75" -
  • 11.38  
  • 12.50  
  • 12.54  
12 Davis Mick FR-1 Cloud County CC 12.43m 12.43m 15.54m 12.31m 10.81m 40' 9.5" -
  • 12.43  
  • 11.93  
  • 11.73  
13 Jaden Schneeberger FR-1 Cowley College 12.23m 11.37m 8.81m 9.91m 15.41m 40' 1.5" -
  • 12.19  
  • 11.87  
  • 12.23  
14 Latrell Taylor SO-2 Colby CC 12.23m 11.25m 11.62m 11.99m 13.70m 40' 1.5" -
  • FOUL  
  • 12.23  
  • FOUL  
15 Jarno Zuccoli FR-1 Highland CC 11.06m 13.05m 13.16m 12.28m 11.72m 36' 3.5" -
  • 11.06  
  • FOUL  
  • 10.92  
16 Brody Vance FR-1 Cloud County CC 10.66m 10.77m 11.73m 13.86m 8.63m 34' 11.75" -
  • 9.99  
  • 10.52  
  • 10.66  
17 Mike Abernathy FR-1 Fort Scott CC 10.01m 8.21m 9.71m 7.21m 10.41m 32' 10.25" -
  • FOUL  
  • 10.01  
  • 9.06  
  Calvin Bostic FR-1 Coffeyville CC FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Men's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
9 Jayson Brown FR-1 Neosho County CC 13.34m 16.54m 12.14m 14.14m 10.67m 13.47m 17.21m 43' 9.25" -
11 Evan Smith FR-1 Coffeyville CC 12.54m 11.16m 9.91m 9.41m 10.16m 15.17m 10.03m 41' 1.75" -
12 Davis Mick FR-1 Cloud County CC 12.43m 9.82m 10.44m 13.05m 11.56m 11.81m 15.29m 40' 9.5" -
14 Latrell Taylor SO-2 Colby CC 12.23m 9.78m 8.81m 10.76m 9.42m 14.68m 10.64m 40' 1.5" -
15 Jarno Zuccoli FR-1 Highland CC 11.06m 13.16m 14.16m 11.28m 13.27m 14.27m 13.27m 36' 3.5" -
16 Brody Vance FR-1 Cloud County CC 10.66m 7.68m 10.02m 8.42m 12.15m 10.77m 11.41m 34' 11.75" -
17 Mike Abernathy FR-1 Fort Scott CC 10.01m 8.71m 7.01m 10.11m 10.41m 8.81m 10.71m 32' 10.25" -
Men's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Giovanni Gutierrez SO-2 Barton County CC 21.73m 19.41m 17.81m 22.44m 21.91m 58' 5.25" 10
2 Dennis Ohene-Adu SO-2 Coffeyville CC 13.71m 14.06m 17.58m 21.80m 16.88m 57' 8.25" 8
3 Brandon Lloyd FR-1 Barton County CC 13.54m 13.54m 16.71m 15.21m 20.22m 54' 10" 6
4 Antonio Cooper FR-1 Hutchinson CC 12.23m 16.78m 15.68m 11.76m 16.62m 51' 5.5" 5
5 Abner Johnson FR-1 Cowley College 14.09m 11.67m 15.15m 17.12m 19.09m 49' 8.5" 4
6 Christopher Brown FR-1 Highland CC 14.69m 11.69m 14.99m 11.84m 17.54m 49' 2.25" 3
7 Mark Cannon FR-1 Fort Scott CC 17.96m 11.00m 13.92m 14.48m 15.59m 45' 8" 2
8 Ahmed Brown FR-1 Cowley College 11.84m 10.34m 13.61m 14.97m 16.47m 44' 8" 1
10 Vincent Ugwoke FR-1 Cloud County CC 12.99m 12.08m 12.99m 10.78m 9.74m 42' 7.5" -
13 Jaden Schneeberger FR-1 Cowley College 8.68m 11.99m 12.23m 12.96m 15.65m 40' 1.5" -
  Calvin Bostic FR-1 Coffeyville CC FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -

Men's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Mohamed Ahmed FR-1 Cloud County CC 23.28m 18.33m 16.50m 21.26m 60' 1.75" 10
  • 18.12  
  • FOUL  
  • 18.33  
  • 17.82  
  • 18.13  
  • 17.95  
2 Dennis Ohene-Adu SO-2 Coffeyville CC 17.87m 16.10m 19.64m 13.69m 52' 10" 8
  • 15.47  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 16.01  
  • 16.10  
  • FOUL  
3 Calvin Bostic FR-1 Coffeyville CC 12.61m 15.57m 17.44m 17.44m 51' 1" 6
  • 14.74  
  • 15.26  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 15.57  
  • FOUL  
4 Brandon Lloyd FR-1 Barton County CC 12.58m 15.53m 12.89m 15.69m 50' 11.5" 5
  • FOUL  
  • 14.20  
  • 15.35  
  • 14.87  
  • FOUL  
  • 15.53  
5 Giovanni Gutierrez SO-2 Barton County CC 12.80m 14.71m 11.03m 10.89m 48' 3.25" 4
  • 14.71  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.50  
  • FOUL  
6 Jaden Schneeberger FR-1 Cowley College 12.85m 14.12m 17.65m 12.99m 46' 4" 3
  • FOUL  
  • 13.76  
  • 14.12  
  • FOUL  
  • 13.27  
  • FOUL  
7 Antonio Cooper FR-1 Hutchinson CC 13.62m 14.04m 17.69m 16.43m 46' 0.75" 2
  • 14.04  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Jobe Fowles FR-1 Hutchinson CC 11.96m 13.91m 14.88m 15.16m 45' 7.75" 1
  • 13.89  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.28  
  • FOUL  
  • 13.91  
9 Davis Mick FR-1 Cloud County CC 16.01m 13.57m 13.57m 15.33m 44' 6.25" -
  • 12.82  
  • FOUL  
  • 13.57  
  • 13.50  
  • 12.84  
  • 12.69  
10 Simeon Faagai FR-1 Cowley College 11.70m 13.29m 11.03m 17.01m 43' 7.25" -
  • 12.58  
  • 13.29  
  • 12.81  
11 Brody Vance FR-1 Cloud County CC 10.95m 13.04m 14.74m 13.82m 42' 9.5" -
  • FOUL  
  • 13.04  
  • FOUL  
12 Mike Abernathy FR-1 Fort Scott CC 9.12m 11.84m 8.41m 9.95m 38' 10.25" -
  • 11.84  
  • FOUL  
  • 8.80  
13 Evan Smith FR-1 Coffeyville CC 11.23m 9.68m 8.42m 8.42m 31' 9.25" -
  • 8.76  
  • FOUL  
  • 9.68  
  Mark Cannon FR-1 Fort Scott CC FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Abner Johnson FR-1 Cowley College FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Ethan Rushing FR-1 Dodge City CC FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Men's Weight Throw Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
7 Antonio Cooper FR-1 Hutchinson CC 18.11m 14.04m 16.71m 14.18m 11.65m 46' 0.75" 2
9 Davis Mick FR-1 Cloud County CC 13.16m 13.57m 13.43m 12.08m 11.94m 44' 6.25" -
11 Brody Vance FR-1 Cloud County CC 13.82m 13.04m 15.26m 10.69m 13.04m 42' 9.5" -
12 Mike Abernathy FR-1 Fort Scott CC 8.52m 11.84m 11.60m 13.50m 11.37m 38' 10.25" -
13 Evan Smith FR-1 Coffeyville CC 8.52m 9.68m 8.52m 7.74m 11.81m 31' 9.25" -
  Ethan Rushing FR-1 Dodge City CC FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Men's Weight Throw Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 Mohamed Ahmed FR-1 Cloud County CC 20.90m 18.33m 60' 1.75" 10
2 Dennis Ohene-Adu SO-2 Coffeyville CC 18.35m 16.10m 52' 10" 8
3 Calvin Bostic FR-1 Coffeyville CC 12.92m 15.57m 51' 1" 6
4 Brandon Lloyd FR-1 Barton County CC 12.58m 15.53m 50' 11.5" 5
5 Giovanni Gutierrez SO-2 Barton County CC 18.09m 14.71m 48' 3.25" 4
6 Jaden Schneeberger FR-1 Cowley College 14.68m 14.12m 46' 4" 3
8 Jobe Fowles FR-1 Hutchinson CC 10.02m 13.91m 45' 7.75" 1
10 Simeon Faagai FR-1 Cowley College 13.16m 13.29m 43' 7.25" -
  Mark Cannon FR-1 Fort Scott CC FOUL FOUL NM -
  Abner Johnson FR-1 Cowley College FOUL FOUL NM -

Men's Heptathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Andrew Betton SO-2 Cloud County CC 6138 4950 4405 5346 5593 5642 10
2 Ricardo Smith FR-1 Highland CC 4612 4567 5800 4155 3973 4978 8
3 Anson Moses FR-1 Cloud County CC 3585 4538 5899 5400 5717 4220 6
4 Debonaire Williams SO-2 Garden City CC 4799 4403 4006 3434 4094 5327 5
5 Elias Rivera FR-1 Cloud County CC 4205 4336 3208 3642 3859 4466 4
6 Tevaughn Tate SO-2 Highland CC 4180 4310 4482 3318 4180 4611 3
7 Nathaniel Hubbard SO-2 Cowley College 4941 4118 4406 3088 3253 5229 2
8 Trent Guidry FR-1 Coffeyville CC 4590 4027 3020 4349 4671 3906 1
9 Cameron Collins FR-1 Garden City CC 5100 3985 4582 4582 4901 4662 -
10 Felipe Mentz FR-1 Cowley College 5161 3970 4327 4367 5002 4486 -
11 Giandre Lee SO-2 Barton County CC 4166 3968 4087 2896 4523 4523 -
12 Levii Shaw FR-1 Fort Scott CC 4291 3637 2582 3309 3964 4655 -
13 Ezekiel Wright FR-1 Northwest Kansas 2835 3500 3780 3710 2590 2870 -
14 Marquise Fields FR-1 Fort Scott CC 3862 3388 3659 3083 3760 4031 -
15 Cody Grant FR-1 Fort Scott CC 2393 3279 3574 3770 4098 4164 -
16 Elisha Handsaker FR-1 Garden City CC 3220 3157 3946 2999 3188 4040 -