February 19-20, 2022
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kayan Green SO-2 Barton County CC 2:21.65 2:30.84 3:03.95 2:21.65 3:13.15 3:53.62 10
2 Ludjenie Mondesir FR-1 Cloud County CC 3:02.57 3:25.15 3:08.21 3:40.21 2:53.16 3:11.98 8
3 Karol Padilla FR-1 Dodge City CC 2:16.83 2:45.73 3:12.71 3:55.11 2:55.37 2:30.32 6
4 Noel Buckhaults FR-1 Hutchinson CC 2:33.31 2:37.19 3:14.06 3:19.89 3:06.30 2:44.96 5
5 Abigail Fisher FR-1 Cloud County CC 3:09.83 2:36.22 3:17.74 2:59.95 3:33.56 2:36.22 4
6 Angelica Bernal FR-1 Fort Scott CC 4:00.96 2:59.23 3:19.14 3:49.01 2:19.40 2:31.35 3
7 Cheyenne Corbitt FR-1 Fort Scott CC 2:58.11 2:44.10 3:20.12 3:50.14 2:24.09 2:34.10 2
8 Nevaeh Pantoja FR-1 Allen CC 3:23.08 3:00.75 3:23.08 2:28.25 4:13.85 3:33.24 1
9 Abigail Pinnock FR-1 Cowley College 3:06.97 4:16.06 3:23.22 3:41.51 3:13.06 3:17.13 -
10 Anastasia Meyer FR-1 Hutchinson CC 4:08.68 2:38.99 3:23.83 4:14.79 3:50.33 3:38.10 -
11 Bailey Rock FR-1 Cloud County CC 2:31.18 3:07.95 3:24.29 4:01.07 2:55.69 4:09.24 -
12 Yessenia Ornelas FR-1 Dodge City CC 3:32.71 3:53.57 3:28.54 3:41.06 2:57.26 3:20.20 -
13 Layla Ingalls FR-1 Cowley College 3:05.91 3:16.35 3:28.88 3:58.13 4:27.37 3:35.15 -
14 Andrea Garcia-Gonzalez FR-1 Cowley College 4:04.89 3:33.23 3:31.11 2:29.89 4:09.11 4:13.34 -
15 Leyni Gomez FR-1 Butler CC 3:42.47 3:53.06 3:31.87 3:23.40 4:14.25 2:43.14 -
16 Sydney Grauer FR-1 Hutchinson CC 4:41.52 3:58.21 3:36.55 3:43.05 4:00.37 4:19.86 -
17 Campbell Williams FR-1 Butler CC 4:10.03 4:46.07 3:45.25 3:52.01 3:09.21 4:37.06 -
18 Jania Don Juan FR-1 Garden City CC 3:30.23 2:59.17 3:58.89 2:49.62 4:22.78 3:15.89 -
19 Aniyaha Tabb FR-1 Fort Scott CC 4:15.92 3:06.35 4:08.46 4:01.01 4:13.43 3:56.04 -
20 Rebecca Potts FR-1 Garden City CC 4:39.34 3:51.52 4:11.65 3:59.07 4:41.85 4:36.82 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Karol Padilla FR-1 Dodge City CC 3:12.71 2:47.66 2:20.68 2:53.44 4:08.60 6
10 Anastasia Meyer FR-1 Hutchinson CC 3:23.83 3:07.53 3:54.41 2:28.80 2:34.91 -
11 Bailey Rock FR-1 Cloud County CC 3:24.29 3:09.99 2:25.05 3:52.89 3:01.82 -
12 Yessenia Ornelas FR-1 Dodge City CC 3:28.54 3:51.48 2:42.67 3:41.06 3:20.20 -
13 Layla Ingalls FR-1 Cowley College 3:28.88 4:25.28 3:49.77 2:40.84 4:25.28 -
14 Andrea Garcia-Gonzalez FR-1 Cowley College 3:31.11 4:23.89 3:18.45 3:12.11 2:27.78 -
15 Leyni Gomez FR-1 Butler CC 3:31.87 3:40.35 3:12.81 2:53.74 2:36.79 -
16 Sydney Grauer FR-1 Hutchinson CC 3:36.55 4:41.52 2:40.25 2:40.25 4:06.87 -
17 Campbell Williams FR-1 Butler CC 3:45.25 3:09.21 3:27.23 3:58.77 2:39.93 -
19 Aniyaha Tabb FR-1 Fort Scott CC 4:08.46 3:18.77 5:00.64 3:18.77 3:46.10 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kayan Green SO-2 Barton County CC 3:03.95 3:46.26 2:25.32 3:22.35 2:17.97 3:53.62 10
2 Ludjenie Mondesir FR-1 Cloud County CC 3:08.21 2:49.39 2:32.45 3:47.74 2:41.86 2:36.22 8
4 Noel Buckhaults FR-1 Hutchinson CC 3:14.06 3:17.95 3:37.35 2:25.55 2:56.60 2:27.49 5
5 Abigail Fisher FR-1 Cloud County CC 3:17.74 2:22.38 2:50.06 2:55.99 3:37.52 2:32.26 4
6 Angelica Bernal FR-1 Fort Scott CC 3:19.14 3:39.06 3:54.99 3:09.19 3:56.98 3:33.08 3
7 Cheyenne Corbitt FR-1 Fort Scott CC 3:20.12 2:20.09 2:50.11 3:44.14 3:38.13 2:28.09 2
8 Nevaeh Pantoja FR-1 Allen CC 3:23.08 3:10.90 4:17.92 3:23.08 3:53.55 3:33.24 1
9 Abigail Pinnock FR-1 Cowley College 3:23.22 2:32.42 4:18.09 3:06.97 2:38.52 3:25.26 -
18 Jania Don Juan FR-1 Garden City CC 3:58.89 4:32.34 3:32.62 4:10.84 3:39.78 4:20.39 -
20 Rebecca Potts FR-1 Garden City CC 4:11.65 3:31.39 5:24.63 5:27.15 4:24.24 4:19.20 -