February 18-19, 2022
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Studnicki JR-3 Taylor 2:17.49 10
2 Kylie Sauder FR-1 Grace 2:17.75 8
3 Abigail Mays FR-1 Huntington 2:19.54 6
4 Adrianna Boyd FR-1 Marian (Ind.) 2:20.38 5
5 Anna Hulstedt SO-2 Grace 2:21.95 4
6 Makenzie Adams JR-3 Grace 2:23.90 3
7 Nora Steele FR-1 Marian (Ind.) 2:25.09 2
8 Morgan Farr FR-1 Indiana Wesleyan 2:25.38 1
9 Josie Defreese JR-3 Marian (Ind.) 2:25.38 -
10 Naomi Ross Richer SO-2 Goshen 2:26.29 -
11 Mia Wellington FR-1 Goshen 2:26.81 -
12 Annika Alderfer Fisher SO-2 Goshen 2:27.13 -
13 Emma Muterspaw FR-1 Taylor 2:28.89 -
14 Haley Wimmer SR-4 Bethel (Ind.) 2:29.30 -
15 Yami Diaz JR-3 St. Francis (Ind.) 2:30.05 -
16 Diamond Taher SR-4 Bethel (Ind.) 2:30.47 -
17 Sarah McEllis JR-3 Spring Arbor 2:36.49 -
18 Emerson Hamsher JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:41.61 -
19 Hannah Cussen FR-1 Bethel (Ind.) 2:45.09 -
20 Solani Licona FR-1 St. Francis (Ind.) 2:47.79 -
21 Lily Kissner FR-1 St. Francis (Ind.) 2:48.72 -
22 Allyson Schall FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:52.25 -
23 Morgann Hart FR-1 Huntington 3:31.42 -
  Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan DNS   
  Abbey Brennan SR-4 Taylor DNS   
  Shaylynn Reyes SO-2 Huntington DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Sarah McEllis JR-3 Spring Arbor 2:36.49 -
18 Emerson Hamsher JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:41.61 -
19 Hannah Cussen FR-1 Bethel (Ind.) 2:45.09 -
20 Solani Licona FR-1 St. Francis (Ind.) 2:47.79 -
21 Lily Kissner FR-1 St. Francis (Ind.) 2:48.72 -
22 Allyson Schall FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:52.25 -
23 Morgann Hart FR-1 Huntington 3:31.42 -
  Shaylynn Reyes SO-2 Huntington DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Morgan Farr FR-1 Indiana Wesleyan 2:07.94 2:10.85 2:25.38 2:34.11 2:29.75 1:43.22 2:29.75 1
9 Josie Defreese JR-3 Marian (Ind.) 1:44.68 2:29.75 2:25.38 1:49.04 2:51.55 2:12.30 2:55.91 -
10 Naomi Ross Richer SO-2 Goshen 1:55.57 1:55.57 2:26.29 2:43.85 1:45.33 1:51.18 2:18.98 -
11 Mia Wellington FR-1 Goshen 3:00.58 2:28.28 2:26.81 2:09.20 2:35.62 3:03.52 1:53.05 -
13 Emma Muterspaw FR-1 Taylor 3:06.12 1:48.69 2:28.89 2:40.81 2:21.45 1:44.23 2:27.41 -
14 Haley Wimmer SR-4 Bethel (Ind.) 2:45.73 2:44.23 2:29.30 2:53.19 2:47.22 2:12.88 2:42.74 -
15 Yami Diaz JR-3 St. Francis (Ind.) 2:24.05 2:28.55 2:30.05 2:04.55 2:03.05 1:49.54 2:31.55 -
16 Diamond Taher SR-4 Bethel (Ind.) 2:33.48 3:00.57 2:30.47 1:57.37 2:18.44 2:51.54 2:19.94 -
  Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brooke Studnicki JR-3 Taylor 2:07.87 1:40.37 2:53.24 2:40.87 2:21.62 1:45.87 2:17.49 10
2 Kylie Sauder FR-1 Grace 1:40.56 2:17.75 2:23.26 2:49.44 2:59.08 2:06.73 2:17.75 8
3 Abigail Mays FR-1 Huntington 2:58.62 3:01.41 2:06.99 2:15.36 2:39.08 2:29.31 2:19.54 6
4 Adrianna Boyd FR-1 Marian (Ind.) 2:33.02 2:44.25 2:17.58 2:20.38 2:13.37 1:43.89 2:20.38 5
5 Anna Hulstedt SO-2 Grace 1:49.31 1:46.47 2:29.05 3:00.28 2:40.41 1:43.63 2:21.95 4
6 Makenzie Adams JR-3 Grace 3:05.64 2:39.73 2:36.86 1:50.81 2:22.47 2:03.76 2:23.90 3
7 Nora Steele FR-1 Marian (Ind.) 2:07.68 2:49.76 2:04.78 3:05.72 3:02.82 2:17.84 2:25.09 2
12 Annika Alderfer Fisher SO-2 Goshen 1:59.18 1:50.35 2:27.13 2:50.67 2:18.31 1:51.82 2:27.13 -
  Abbey Brennan SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS