February 18-19, 2022
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Crossroads Timing Company
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shelby Christman FR-1 Huntington 9:59.53 10
2 Alex Ebetino JR-3 St. Francis (Ind.) 10:02.79 8
3 Leah Hall JR-3 St. Francis (Ind.) 10:17.30 6
4 Elayna Kitt FR-1 Taylor 10:30.85 5
5 Lynae Ackley FR-1 Taylor 10:33.32 4
6 Macy Weaver JR-3 Mount Vernon Nazarene 10:33.56 3
7 ChristyAnn Delahunty SO-2 Indiana Wesleyan 10:44.98 2
8 Summer Cooper SO-2 Goshen 10:45.86 1
9 Mallory Hiatt SO-2 Grace 10:46.71 -
10 Katie Acker FR-1 Grace 11:05.74 -
11 Megan Cooper JR-3 Bethel (Ind.) 11:09.09 -
12 Carmen Trier SR-4 Huntington 11:13.05 -
13 Sydni Montgomery SR-4 Marian (Ind.) 11:15.48 -
14 Catherine Newhart SR-4 Marian (Ind.) 11:22.47 -
15 Erin Manns FR-1 Indiana Wesleyan 11:27.08 -
16 Kate Stuber FR-1 Indiana Wesleyan 11:37.03 -
17 Stephany Claudio FR-1 Goshen 11:43.05 -
18 Mari Hudson JR-3 Marian (Ind.) 11:44.31 -
19 Sierra Ross Richer SO-2 Goshen 11:50.22 -
20 Ashlyn Henderson FR-1 Spring Arbor 11:50.36 -
21 Maria Croci FR-1 St. Francis (Ind.) 11:57.41 -
22 Madelyn Skidmore SO-2 Grace 12:10.58 -
  Annika Erickson FR-1 Taylor DNS   
  Emily Westrick SO-2 Spring Arbor DNS   
  Elaina Schwendenmann FR-1 Bethel (Ind.) DNS   
  Taylor Keb FR-1 Bethel (Ind.) DNS   
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Katie Acker FR-1 Grace 14:18.81 12:18.98 10:52.43 11:05.74 -
11 Megan Cooper JR-3 Bethel (Ind.) 10:28.95 13:49.68 11:15.78 11:09.09 -
13 Sydni Montgomery SR-4 Marian (Ind.) 9:00.39 8:06.35 14:31.37 11:15.48 -
15 Erin Manns FR-1 Indiana Wesleyan 13:58.24 12:56.40 8:14.70 11:27.08 -
16 Kate Stuber FR-1 Indiana Wesleyan 8:07.92 14:03.41 11:44.00 11:37.03 -
17 Stephany Claudio FR-1 Goshen 11:21.96 13:21.48 8:19.17 11:43.05 -
18 Mari Hudson JR-3 Marian (Ind.) 13:44.05 12:54.75 11:58.40 11:44.31 -
19 Sierra Ross Richer SO-2 Goshen 12:39.94 12:25.74 8:17.16 11:50.22 -
20 Ashlyn Henderson FR-1 Spring Arbor 9:06.98 12:32.99 13:44.02 11:50.36 -
21 Maria Croci FR-1 St. Francis (Ind.) 8:43.71 11:50.24 8:43.71 11:57.41 -
22 Madelyn Skidmore SO-2 Grace 12:47.11 11:04.83 14:14.78 12:10.58 -
  Taylor Keb FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS   
  Elaina Schwendenmann FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shelby Christman FR-1 Huntington 9:59.53 10
2 Alex Ebetino JR-3 St. Francis (Ind.) 10:02.79 8
3 Leah Hall JR-3 St. Francis (Ind.) 10:17.30 6
4 Elayna Kitt FR-1 Taylor 10:30.85 5
5 Lynae Ackley FR-1 Taylor 10:33.32 4
6 Macy Weaver JR-3 Mount Vernon Nazarene 10:33.56 3
7 ChristyAnn Delahunty SO-2 Indiana Wesleyan 10:44.98 2
8 Summer Cooper SO-2 Goshen 10:45.86 1
9 Mallory Hiatt SO-2 Grace 10:46.71 -
12 Carmen Trier SR-4 Huntington 11:13.05 -
14 Catherine Newhart SR-4 Marian (Ind.) 11:22.47 -
  Emily Westrick SO-2 Spring Arbor DNS   
  Annika Erickson FR-1 Taylor DNS