February 19, 2022
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA NCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alayna Ackley SR-4 Cedarville 5:13.37 6:09.54 5:48.85 5:39.98 4:55.63 4:17.20
2 Gia Napoleon   UNAT 4:20.29 4:38.24 5:11.15 5:20.13 4:59.18 4:29.27
3 Bethany Sholl SR-4 Cedarville 6:29.87 4:02.92 4:47.91 4:35.91 4:59.90 3:50.93
4 Emma Shigley JR-3 Wright State 5:45.03 5:08.39 4:53.12 6:24.72 5:05.33 4:59.23
5 Emily Walsh FR-1 Cedarville 6:09.76 5:02.53 3:40.02 6:06.70 5:05.58 5:02.53
6 Savannah Ackley FR-1 Cedarville 6:17.79 6:11.64 5:25.57 6:30.07 5:07.14 6:17.79
7 Carly Rose   UNAT 5:02.67 5:15.15 6:26.92 5:58.84 5:12.03 5:12.03
8 Rachel Delancey JR-3 DePauw 6:10.84 6:01.33 3:41.87 6:07.67 5:16.95 6:07.67
9 Kaitlyn Miller FR-1 Wright State 6:11.10 5:14.01 4:10.58 6:26.96 5:17.18 4:07.40
10 Catherine Hallman SR-4 Centre 6:44.24 4:32.70 6:15.36 5:43.28 5:20.82 4:39.12
11 Madeline Spaulding JR-3 Cedarville 4:10.35 4:00.72 6:37.98 4:16.76 5:20.95 5:46.63
12 Abby Brown SO-2 Cedarville 4:49.83 5:22.40 4:56.35 7:00.09 5:25.65 5:25.65
13 Savannah Cagle FR-1 Cedarville 6:11.64 5:35.78 4:59.92 4:24.06 5:26.00 4:43.62
14 Lily Monnett FR-1 DePauw 4:24.24 5:58.85 3:54.88 4:40.55 5:26.22 5:49.06
15 Cara Bodary SO-2 Denison 4:09.43 5:39.23 4:26.06 5:25.92 5:32.57 5:29.25
16 Libby Norlander JR-3 Ohio Wesleyan 7:17.51 6:13.56 6:20.29 4:19.14 5:36.54 4:35.97
17 Lannea Allen SR-4 DePauw 6:18.18 6:04.68 7:05.46 4:06.50 5:37.66 4:20.00
18 Nataly Duenas-Diaz FR-1 Wright State 6:21.03 4:35.57 4:38.97 4:49.17 5:40.20 5:50.41
19 Elizabeth Canright JR-3 Wittenberg 6:29.07 5:58.36 6:29.07 6:05.18 5:41.29 4:09.15
20 Jenny Noll SR-4 DePauw 6:54.53 6:03.14 7:25.36 5:15.18 5:42.58 6:57.95
21 Kenzie Allsop SO-2 Heidelberg 5:20.42 5:58.32 6:32.77 4:14.96 5:44.53 4:08.07
22 Lauren Montgomery SO-2 Ohio Wesleyan 4:32.47 6:46.97 6:02.14 5:44.89 5:44.89 7:04.22
23 Karoline Pees FR-1 Cedarville 6:40.19 5:27.74 4:15.30 6:53.99 5:44.99 4:29.10
24 Kelsey Dugger JR-3 Indianapolis 4:05.90 6:00.19 4:37.07 6:31.36 5:46.33 4:19.75
25 Erika Marchant SR-4 DePauw 6:11.38 7:27.74 4:02.96 7:03.44 5:47.08 5:36.67
26 Rachel Thompson SO-2 Ohio Northern 4:26.68 7:32.65 6:43.53 7:04.58 5:50.89 4:37.21
27 Reagan Hoggatt JR-3 DePauw 5:57.95 5:05.31 4:16.18 7:01.12 5:50.93 5:05.31
28 Emma Johnson FR-1 Wright State 6:41.73 7:35.06 7:20.84 6:09.73 5:55.51 7:31.50
29 Kylie Johnson JR-3 Cedarville 5:13.77 6:43.93 5:31.80 7:48.85 6:00.65 5:20.98
30 Aileen Schretzmayer JR-3 Denison 5:49.96 5:57.18 6:11.61 6:11.61 6:00.78 6:26.04
31 Jazlyn Gallardo-Cortez FR-1 Indianapolis 6:21.18 5:40.87 5:59.19 5:59.19 6:06.52 6:32.18
32 Anna Johnson FR-1 Wright State 4:25.49 7:24.97 7:10.01 4:44.18 6:13.92 4:29.23
33 Savannah Rhodes SR-4 Wilmington (Ohio) 5:16.45 6:02.20 5:08.82 7:37.52 6:21.26 6:09.83
34 Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern 8:17.76 5:01.92 7:36.96 7:32.88 6:48.00 6:52.08
35 Kaitlyn Rauch SO-2 Wilmington (Ohio) 7:43.02 6:37.46 5:40.10 5:44.19 6:49.75 6:37.46
36 Jasiella Grandy FR-1 Berea 7:42.25 6:36.22 8:52.41 5:46.69 6:52.72 4:57.16
37 AJ Houseman JR-3 Wilmington (Ohio) 8:38.91 8:09.61 5:09.67 6:37.55 6:58.47 8:38.91
38 Julia Bystrom SO-2 Wilmington (Ohio) 9:02.94 6:41.86 6:24.76 6:41.86 7:07.51 5:20.64
39 Erica Mobley JR-3 Ohio Northern 7:48.54 5:18.09 6:56.96 5:13.79 7:09.85 5:52.48
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alayna Ackley SR-4 Cedarville 4:55.63 5:04.50 5:37.02 4:58.59
2 Gia Napoleon   UNAT 4:59.18 3:35.41 4:47.22 4:59.18
3 Bethany Sholl SR-4 Cedarville 4:59.90 5:05.90 5:56.89 3:47.93
4 Emma Shigley JR-3 Wright State 5:05.33 6:15.56 5:38.92 6:09.45
5 Emily Walsh FR-1 Cedarville 5:05.58 4:10.58 6:25.03 5:05.58
6 Savannah Ackley FR-1 Cedarville 5:07.14 5:13.29 3:47.29 4:08.79
7 Carly Rose   UNAT 5:12.03 4:31.47 4:15.87 5:43.24
9 Kaitlyn Miller FR-1 Wright State 5:17.18 4:10.58 4:13.75 6:23.79
11 Madeline Spaulding JR-3 Cedarville 5:20.95 4:03.93 6:37.98 6:09.10
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Rachel Delancey JR-3 DePauw 6:45.70 3:48.21 5:48.65 5:16.95 4:00.89
10 Catherine Hallman SR-4 Centre 4:39.12 5:33.66 6:02.53 5:20.82 5:36.87
12 Abby Brown SO-2 Cedarville 5:58.22 5:15.88 5:32.17 5:25.65 4:36.81
13 Savannah Cagle FR-1 Cedarville 6:40.98 4:24.06 3:51.46 5:26.00 5:35.78
14 Lily Monnett FR-1 DePauw 5:49.06 4:37.29 6:41.25 5:26.22 5:13.18
15 Cara Bodary SO-2 Denison 5:49.20 7:05.69 4:06.11 5:32.57 5:32.57
17 Lannea Allen SR-4 DePauw 6:28.31 4:47.02 6:11.43 5:37.66 4:30.13
20 Jenny Noll SR-4 DePauw 6:44.25 6:57.95 6:37.40 5:42.58 6:06.56
23 Karoline Pees FR-1 Cedarville 5:00.15 7:00.89 5:10.50 5:44.99 6:43.64
25 Erika Marchant SR-4 DePauw 5:47.08 5:19.32 5:40.14 5:47.08 5:19.32
30 Aileen Schretzmayer JR-3 Denison 5:35.53 5:13.88 7:34.59 6:00.78 5:24.71
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
16 Libby Norlander JR-3 Ohio Wesleyan 6:30.39 4:15.77 5:36.54 3:55.58 5:36.54
18 Nataly Duenas-Diaz FR-1 Wright State 7:22.26 6:04.02 5:40.20 6:07.42 5:19.79
19 Elizabeth Canright JR-3 Wittenberg 4:33.04 7:10.03 5:41.29 5:41.29 3:58.91
21 Kenzie Allsop SO-2 Heidelberg 4:14.96 6:29.32 5:44.53 5:47.98 6:49.99
22 Lauren Montgomery SO-2 Ohio Wesleyan 7:24.91 4:46.26 5:44.89 7:24.91 5:00.06
24 Kelsey Dugger JR-3 Indianapolis 4:09.36 6:10.58 5:46.33 7:19.84 6:31.36
26 Rachel Thompson SO-2 Ohio Northern 4:09.14 6:22.47 5:50.89 4:12.64 7:32.65
27 Reagan Hoggatt JR-3 DePauw 6:47.08 6:04.97 5:50.93 5:40.41 6:36.55
28 Emma Johnson FR-1 Wright State 6:31.07 4:15.97 5:55.51 4:51.52 6:45.29
31 Jazlyn Gallardo-Cortez FR-1 Indianapolis 6:21.18 7:16.16 6:06.52 6:10.19 6:10.19
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Kylie Johnson JR-3 Cedarville 5:02.95 5:31.80 6:00.65 5:35.41 6:04.26 6:22.29 7:05.57
32 Anna Johnson FR-1 Wright State 7:47.40 7:47.40 6:13.92 7:51.14 8:02.36 7:54.88 7:32.45
33 Savannah Rhodes SR-4 Wilmington (Ohio) 6:59.39 7:07.02 6:21.26 6:28.89 7:10.83 4:53.57 7:48.95
34 Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern 5:18.24 8:01.44 6:48.00 6:15.36 8:30.00 5:18.24 7:36.96
35 Kaitlyn Rauch SO-2 Wilmington (Ohio) 8:03.51 6:00.58 6:49.75 5:11.41 7:34.83 7:10.24 6:00.58
36 Jasiella Grandy FR-1 Berea 8:31.78 8:02.89 6:52.72 7:09.23 8:19.40 5:05.42 5:54.94
37 AJ Houseman JR-3 Wilmington (Ohio) 6:08.26 5:47.33 6:58.47 7:48.69 8:26.35 5:18.04 5:38.96
38 Julia Bystrom SO-2 Wilmington (Ohio) 6:37.59 8:11.64 7:07.51 6:58.96 7:50.27 7:41.71 5:59.11
39 Erica Mobley JR-3 Ohio Northern 9:05.91 5:26.69 7:09.85 5:05.20 6:44.06 8:18.63 5:05.20