February 26, 2022
|
Washington-Dempsey Indoor - Seattle, WA
|
307m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 7.78
2 Jasmyn Crawford SO-2 Whittier 7.79
3 Maya Hopwood SO-2 Western Oregon 7.85
4 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 7.91
5 Sydney Radigan JR-3 George Fox 7.94
6 Amaya Cummins FR-1 UC Santa Cruz 8.01
Women's 60 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Jasmyn Crawford SO-2 Whittier 10.05 7.79 5.85
3 Maya Hopwood SO-2 Western Oregon 7.07 7.85 7.93
6 Amaya Cummins FR-1 UC Santa Cruz 8.73 8.01 9.70
Women's 60 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 7.78 8.25 8.41
4 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 7.91 5.54 8.71
5 Sydney Radigan JR-3 George Fox 7.94 7.71 8.90

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 7.12 8.98 8.91 9.91 7.59 7.74
2 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 8.90 9.60 7.41 5.85 6.48 7.80
3 Maya Hopwood SO-2 Western Oregon 7.76 5.88 7.36 7.44 8.85 7.83
4 Jasmyn Crawford SO-2 Whittier 5.76 6.31 5.91 9.38 5.68 7.88
5 Sydney Radigan JR-3 George Fox 7.99 8.23 9.97 9.02 5.54 7.91
6 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 10.00 6.35 7.54 10.15 9.60 7.93
7 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 5.58 5.58 7.02 8.37 8.85 7.97
8 Amaya Cummins FR-1 UC Santa Cruz 6.64 6.08 6.80 6.40 6.80 7.99
9 Julia Causbie FR-1 Pacific Lutheran 6.96 9.15 9.06 6.40 8.66 8.09
10 Lorin Cox SO-2 Pacific Lutheran 6.65 7.63 8.52 9.33 6.01 8.11
11 McKenzie Feinglas SO-2 Linfield 8.21 6.99 8.21 6.18 9.26 8.12
12 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 8.95 8.04 10.11 9.61 8.78 8.28
13 Macy O'Hara SO-2 Lewis & Clark 10.84 9.50 7.65 7.23 9.83 8.40
14 Hillary Connors FR-1 Linfield 8.92 7.40 6.06 10.60 6.31 8.41
15 Nara Van De Grift FR-1 Linfield 10.03 8.08 6.38 6.55 9.52 8.50
16 Shama Tawakol SO-2 Lewis & Clark 8.79 7.08 7.08 5.97 7.94 8.53
17 Tessa Robinson SO-2 Lewis & Clark 10.88 9.08 8.48 8.22 9.93 8.56
18 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 10.72 11.15 10.46 7.03 8.75 8.57
19 Emma Inge SO-2 Linfield 8.63 6.65 9.32 6.91 8.98 8.63
20 Victoria Bradshaw FR-1 Puget Sound 6.60 6.78 6.78 11.42 8.75 8.92
21 Madison Thomas SR-4 Lewis & Clark 9.98 8.89 9.53 9.71 7.35 9.07
22 Sara Klott SR-4 Lewis & Clark 12.47 11.89 7.64 10.82 10.92 9.66
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 McKenzie Feinglas SO-2 Linfield 6.66 8.12 9.26
14 Hillary Connors FR-1 Linfield 10.77 8.41 10.10
15 Nara Van De Grift FR-1 Linfield 7.99 8.50 10.12
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Amaya Cummins FR-1 UC Santa Cruz 7.99 7.99 5.76 6.56
9 Julia Causbie FR-1 Pacific Lutheran 8.09 8.82 9.39 6.40
17 Tessa Robinson SO-2 Lewis & Clark 8.56 6.42 6.17 10.53
20 Victoria Bradshaw FR-1 Puget Sound 8.92 7.50 9.73 6.52
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 8.74 5.85 9.91 7.34 7.80 8.58 5.70
5 Sydney Radigan JR-3 George Fox 9.65 8.39 7.99 5.78 7.91 8.78 6.57
10 Lorin Cox SO-2 Pacific Lutheran 7.87 7.22 7.87 9.98 8.11 10.30 6.33
18 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 6.60 7.80 9.26 7.55 8.57 10.89 7.29
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 7.74 5.65
7 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 7.97 7.50
13 Macy O'Hara SO-2 Lewis & Clark 8.40 10.59
19 Emma Inge SO-2 Linfield 8.63 9.50
21 Madison Thomas SR-4 Lewis & Clark 9.07 10.71
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Maya Hopwood SO-2 Western Oregon 7.83
4 Jasmyn Crawford SO-2 Whittier 7.88
6 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 7.93
12 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 8.28
16 Shama Tawakol SO-2 Lewis & Clark 8.53
22 Sara Klott SR-4 Lewis & Clark 9.66

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 24.84 30.56
2 Sydney Radigan JR-3 George Fox 25.48 31.34
3 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 25.99 31.71
4 McKenzie Feinglas SO-2 Linfield 26.60 25.54
5 Julia Causbie FR-1 Pacific Lutheran 26.90 26.90
6 Macy O'Hara SO-2 Lewis & Clark 27.28 23.74
7 Justice McBride-Steiger FR-1 Linfield 27.57 24.82
8 Lorin Cox SO-2 Pacific Lutheran 27.92 36.02
9 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 27.95 22.36
10 Emily Rutkowski SO-2 Pacific (Ore.) 28.15 23.37
11 Tessa Robinson SO-2 Lewis & Clark 28.52 23.39
12 Nara Van De Grift FR-1 Linfield 28.56 22.85
13 Emma Inge SO-2 Linfield 28.78 33.68
14 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 29.07 27.91
15 Maya Scott FR-1 Linfield 29.16 25.66
16 Victoria Bradshaw FR-1 Puget Sound 29.61 21.32
17 Siera Crawford FR-1 Linfield 30.23 26.00
18 Madison Thomas SR-4 Lewis & Clark 30.69 23.64
19 Dina Altuhovs FR-1 Pacific (Ore.) 31.09 27.99
20 Sara Klott SR-4 Lewis & Clark 31.33 32.90
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bailey Forsyth SR-4 Pacific Lutheran 21.86 24.60 20.12 24.84 21.12 19.63
2 Sydney Radigan JR-3 George Fox 28.29 25.23 32.11 25.48 24.97 29.82
3 Jackilyn Lewis SO-2 Puget Sound 23.40 23.91 33.79 25.99 33.27 19.76
4 McKenzie Feinglas SO-2 Linfield 23.68 25.54 32.46 26.60 25.01 28.20
6 Macy O'Hara SO-2 Lewis & Clark 23.19 21.56 30.56 27.28 34.92 34.65
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Justice McBride-Steiger FR-1 Linfield 20.96 27.57 33.09 24.54 35.85
10 Emily Rutkowski SO-2 Pacific (Ore.) 19.99 28.15 31.25 30.41 27.03
15 Maya Scott FR-1 Linfield 22.17 29.16 32.37 29.16 37.62
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Lorin Cox SO-2 Pacific Lutheran 28.48 27.92 26.25 21.78
9 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 27.12 27.95 33.26 34.66
11 Tessa Robinson SO-2 Lewis & Clark 25.39 28.52 19.97 32.80
13 Emma Inge SO-2 Linfield 29.36 28.78 33.96 28.78
14 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 23.84 29.07 37.50 21.23
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Nara Van De Grift FR-1 Linfield 28.56 29.71
16 Victoria Bradshaw FR-1 Puget Sound 29.61 37.31
19 Dina Altuhovs FR-1 Pacific (Ore.) 31.09 25.81
20 Sara Klott SR-4 Lewis & Clark 31.33 35.72
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Julia Causbie FR-1 Pacific Lutheran 33.90 26.90 25.83 26.63 34.17
17 Siera Crawford FR-1 Linfield 34.16 30.23 23.89 25.70 22.37
18 Madison Thomas SR-4 Lewis & Clark 37.14 30.69 21.49 31.61 35.91

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Bethany Schmidt JR-3 George Fox 46.78 57.75
2 Maria Sartin FR-1 Concordia (Cal.) 1:14.68 58.34
3 Tylantiss Atlas SR-4 Alaska Anchorage 49.21 58.58
4 Jessy Hart FR-1 Western Oregon 1:15.69 59.13
5 Angelica Gatica Gomez FR-1 Pacific (Ore.) 1:02.91 1:01.07
6 Emily Rutkowski SO-2 Pacific (Ore.) 48.35 1:01.98
7 Justice McBride-Steiger FR-1 Linfield 1:17.74 1:03.20
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Bethany Schmidt JR-3 George Fox 57.75
2 Maria Sartin FR-1 Concordia (Cal.) 58.34
3 Tylantiss Atlas SR-4 Alaska Anchorage 58.58
4 Jessy Hart FR-1 Western Oregon 59.13
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Angelica Gatica Gomez FR-1 Pacific (Ore.) 53.75 1:13.29 1:01.07
6 Emily Rutkowski SO-2 Pacific (Ore.) 1:07.56 1:19.34 1:01.98
7 Justice McBride-Steiger FR-1 Linfield 1:15.21 1:08.26 1:03.20

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nikohl Jordan JR-3 Whitworth 2:27.00 2:20.00 2:21.40 2:52.20 2:56.40 2:32.60
2 Annalise Gonzales FR-1 George Fox 2:51.38 2:20.47 1:59.40 2:21.88 2:02.21 2:30.31
3 Zoey Diviney FR-1 Pacific Lutheran 2:26.27 2:20.64 2:27.68 2:58.62 2:26.27 2:54.40
4 Madelyn Buckley SO-2 Whitworth 2:50.37 2:21.97 2:26.23 1:52.16 1:42.22 1:50.74
5 Elizabeth Bradley SO-2 Pacific (Ore.) 1:54.06 2:24.38 2:56.15 2:30.16 3:00.48 2:30.16
6 Alexis Caniglia SR-4 Whitworth 2:34.69 2:24.57 2:33.25 2:43.37 2:26.02 2:23.13
7 Ishani Hansji FR-1 Lewis & Clark 2:27.45 2:28.94 2:25.97 2:42.35 2:43.84 2:17.03
8 Jessica Neal SO-2 George Fox 2:14.25 2:29.16 2:11.26 1:48.89 2:03.81 1:48.89
9 McKenna Clark JR-3 Puget Sound 2:24.01 2:30.01 2:18.01 2:55.52 3:07.52 2:24.01
10 Kristin Pilgrim JR-3 Pacific (Ore.) 3:04.30 2:31.06 2:56.74 2:23.51 2:12.94 2:29.55
11 Allie Wilber FR-1 George Fox 2:57.86 2:33.32 2:10.33 2:25.66 3:02.45 2:10.33
12 Hannah Cottnair SR-4 Puget Sound 1:52.02 2:35.58 2:43.36 2:10.69 2:07.58 1:50.47
13 Kristi Echiverri JR-3 Pacific (Ore.) 2:13.29 2:36.81 3:14.45 1:57.61 1:54.48 2:03.88
14 Marion Jones FR-1 Lewis & Clark 2:09.39 2:39.74 2:49.33 2:46.13 3:03.71 3:21.28
15 Victoria Lindley FR-1 Pacific Lutheran 3:10.40 2:41.35 2:10.70 1:54.56 3:02.33 3:24.92
16 Lily Turner JR-3 Puget Sound 2:50.11 2:42.01 2:30.67 3:07.94 3:09.56 2:22.57
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nikohl Jordan JR-3 Whitworth 2:14.40 2:20.00 1:42.20 2:56.40 2:55.00
2 Annalise Gonzales FR-1 George Fox 2:20.47 2:20.47 1:38.33 2:54.19 1:42.55
3 Zoey Diviney FR-1 Pacific Lutheran 2:22.05 2:20.64 1:42.67 2:45.96 2:41.74
4 Madelyn Buckley SO-2 Whitworth 2:26.23 2:21.97 1:47.90 1:45.06 1:42.22
5 Elizabeth Bradley SO-2 Pacific (Ore.) 2:50.37 2:24.38 2:34.49 2:43.15 1:56.95
6 Alexis Caniglia SR-4 Whitworth 2:50.60 2:24.57 2:04.33 2:44.81 1:44.09
8 Jessica Neal SO-2 George Fox 2:20.21 2:29.16 1:54.86 2:36.62 2:33.64
11 Allie Wilber FR-1 George Fox 2:07.26 2:33.32 2:36.39 2:25.66 2:37.92
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ishani Hansji FR-1 Lewis & Clark 2:02.13 2:05.11 2:31.92 2:02.13 1:48.73 2:28.94
9 McKenna Clark JR-3 Puget Sound 2:57.02 2:57.02 1:49.51 2:27.01 1:46.51 2:30.01
10 Kristin Pilgrim JR-3 Pacific (Ore.) 2:43.15 3:14.87 3:10.34 3:14.87 2:53.72 2:31.06
12 Hannah Cottnair SR-4 Puget Sound 3:12.92 2:12.25 2:29.36 2:21.58 1:55.13 2:35.58
13 Kristi Echiverri JR-3 Pacific (Ore.) 1:59.18 3:11.31 2:00.75 2:24.27 3:14.45 2:36.81
14 Marion Jones FR-1 Lewis & Clark 2:14.19 2:06.20 2:09.39 2:10.99 3:14.89 2:39.74
15 Victoria Lindley FR-1 Pacific Lutheran 3:13.62 2:42.97 2:30.06 3:00.72 3:12.01 2:41.35
16 Lily Turner JR-3 Puget Sound 2:37.15 3:06.32 3:11.18 3:16.04 2:32.29 2:42.01

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mia Crocker FR-1 Western Washington 5:03.57
2 Sophie Wright FR-1 Western Washington 5:05.41
3 Ellie Hull FR-1 Lewis & Clark 5:05.70
4 Brook Wedin JR-3 Western Washington 5:06.90
5 Ash Baudin SO-2 UC Santa Cruz 5:10.28
6 Jennifer Torres FR-1 Linfield 5:26.25
7 Laura Arcia JR-3 Puget Sound 5:32.01
8 Claire Mullen FR-1 Puget Sound 5:53.63
  Marion Jones FR-1 Lewis & Clark DNF

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Angelique Antonini FR-1 Concordia (Cal.) 10:43.95 13:02.37 10:01.82
2 Caitlin Heldt JR-3 Western Oregon 9:00.83 12:21.36 10:07.67
3 Ila Davis FR-1 Western Washington 11:25.57 10:18.24 10:12.11
4 Jenna Lange JR-3 Pomona-Pitzer 13:07.83 9:57.03 10:15.49
5 Riley Buese FR-1 Lewis & Clark 13:33.05 9:31.68 10:35.19
6 Kara Helland FR-1 George Fox 12:26.67 13:05.29 10:43.68
7 Abby Klein FR-1 Pacific (Ore.) 12:35.46 8:17.19 10:45.69
8 Kendall McKibbon FR-1 George Fox 12:57.92 12:44.95 10:48.26
9 Madeline Jahshan FR-1 Concordia (Cal.) 11:11.26 10:25.64 10:51.70
10 Katya Schwieterman FR-1 Lewis & Clark 13:15.82 13:02.67 10:57.70
11 Madelyn Hubbs SO-2 Pacific (Ore.) 14:08.49 11:30.63 10:57.74
12 Makayla Erickson SO-2 Linfield 12:11.47 9:11.93 11:04.97
13 Adalynn Griesser JR-3 Lewis & Clark 10:41.86 8:48.20 11:08.60
14 Cloe Moreno FR-1 Lewis & Clark 14:43.24 10:43.00 11:46.59
  Ellie Hull FR-1 Lewis & Clark DNF DNF DNF

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lauryn Chandler SO-2 Central Washington 10.08 8.84 11.14 11.05 8.14 8.31 6.99
2 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 10.15 8.90 8.37 11.31 7.66 10.51 9.26
3 Diana Voloshin JR-3 Simon Fraser 9.08 8.99 9.71 7.38 7.47 7.47 8.90
4 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 8.20 9.01 11.63 6.58 11.27 9.55 8.47
5 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 11.39 9.11 9.48 8.11 11.39 10.75 10.75
6 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 9.44 9.44 9.35 9.44 8.31 9.35 7.65
7 Esther Brutus SO-2 Pacific Lutheran 9.67 9.76 12.11 9.28 9.76 10.74 7.23
8 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 10.68 9.79 11.46 8.52 12.73 10.87 11.16
Women's 60 Hurdles Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lauryn Chandler SO-2 Central Washington 7.96 8.84
4 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 10.19 9.01
7 Esther Brutus SO-2 Pacific Lutheran 11.42 9.76
8 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 9.99 9.79
Women's 60 Hurdles Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 9.44 8.90 6.77 10.06 7.21 7.84
3 Diana Voloshin JR-3 Simon Fraser 10.43 8.99 8.90 6.84 6.66 11.24
5 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 9.93 9.11 8.84 8.75 8.57 7.93
6 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 7.84 9.44 8.88 7.93 7.08 12.18

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 9.19 7.14 8.92
2 Diana Voloshin JR-3 Simon Fraser 6.63 10.21 8.95
3 Lauryn Chandler SO-2 Central Washington 10.41 7.99 8.97
4 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 9.20 7.58 9.02
5 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 6.45 9.67 9.21
6 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 8.21 6.76 9.65
7 Esther Brutus SO-2 Pacific Lutheran 10.62 9.82 9.92
8 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 12.94 11.23 10.11
9 Maya Scott FR-1 Linfield 12.97 12.76 10.29
10 Abby McPhillips SR-4 UC Santa Cruz 12.45 11.72 10.46
11 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 10.86 9.07 10.54
12 Siera Crawford FR-1 Linfield 9.21 11.72 11.37
13 Sarah Carney JR-3 Lewis & Clark 9.97 11.68 11.45
14 Dina Altuhovs FR-1 Pacific (Ore.) 14.46 15.68 12.25
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Diana Voloshin JR-3 Simon Fraser 8.95
6 Alexis Lowery SO-2 Pacific (Ore.) 9.65
7 Esther Brutus SO-2 Pacific Lutheran 9.92
8 Amelia Tremain FR-1 UC Santa Cruz 10.11
14 Dina Altuhovs FR-1 Pacific (Ore.) 12.25
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amelia Hewson JR-3 Whitworth 8.92
3 Lauryn Chandler SO-2 Central Washington 8.97
10 Abby McPhillips SR-4 UC Santa Cruz 10.46
12 Siera Crawford FR-1 Linfield 11.37
13 Sarah Carney JR-3 Lewis & Clark 11.45
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Ana Popchock SO-2 Western Oregon 11.19 8.75 9.02 9.38
5 Maliyah Thompson FR-1 Western Oregon 9.40 6.91 9.21 11.88
9 Maya Scott FR-1 Linfield 9.37 11.43 10.29 11.43
11 Yahaira Rodriguez FR-1 Linfield 13.60 8.86 10.54 10.44

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 George Fox A Bethany Schmidt, Elizabeth Warren, Jessie Bailey, Kylie Bean 4:02.79 4:54.29 4:05.24
2 Linfield A Hillary Connors, Jerrica Pachl, McKenzie Feinglas, Justice McBride-Steiger 4:15.77 3:13.08 4:10.75
3 Lewis & Clark A Shama Tawakol, Brecklyn Beighle, Tessa Robinson, Macy O'Hara 4:04.10 3:45.73 4:22.47
4 Lewis & Clark
(B>)
B Marion Jones, Ishani Hansji, Sara Klott, Madison Thomas 4:33.69 5:54.68 4:39.27

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 UC Santa Cruz A Riley Martel-Phillips, Arabella Edler, Hana Yamamoto, Elana Muzzy 12:51.88 9:03.99 13:13.93 9:26.05 12:15.12 15:18.90 14:56.85
2 George Fox A Jessica Neal, Kylie Bean, Annalise Gonzales, Brenna Sclair 15:12.03 10:50.38 11:42.71 9:50.58 12:27.56 14:57.08 12:12.61
3 Pacific (Ore.) A Morgan Henry, Kristi Echiverri, Kristin Pilgrim, Kara Putman 10:36.35 13:50.36 14:44.68 9:34.27 12:56.03 12:17.23 12:56.03
4 Lewis & Clark A Katya Schwieterman, Brecklyn Beighle, Ishani Hansji, Riley Buese 15:43.62 15:59.22 12:36.46 15:28.03 12:59.85 13:31.05 9:05.90
5 Pacific (Ore.)
(B>)
B Cris Brethower, Dina Altuhovs, Elizabeth Bradley, Madelyn Hubbs 10:44.02 11:32.32 11:48.42 12:36.72 13:25.02 9:39.62 16:14.08

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Jerrica Pachl FR-1 Linfield 1.68m 1.28m 1.95m 1.93m 5' 6"
  • 1.53
    O
  • 1.58
    O
  • 1.63
    XO
  • 1.68
    XO
  • 1.73
    XXX
2 Aliyah Dawkins JR-3 Western Washington 1.68m 1.39m 1.60m 1.97m 5' 6"
  • 1.53
    ---
  • 1.58
    ---
  • 1.63
    O
  • 1.68
    XXO
  • 1.73
    XXX
3 Abby McPhillips SR-4 UC Santa Cruz 1.63m 1.48m 1.16m 1.43m 5' 4.25"
  • 1.53
    ---
  • 1.58
    XO
  • 1.63
    XO
  • 1.68
    XXX
4 Karlie Stewart FR-1 George Fox 1.58m 1.28m 1.15m 1.75m 5' 2.25"
  • 1.53
    XO
  • 1.58
    XO
  • 1.63
    XXX
  Kylie Griffin SO-2 Central Washington NH NH NH NH NH
  • 1.53
    ---
  • 1.58
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Alison Young FR-1 George Fox 4.75m 3.77m 4.86m 4.71m 3.47m 12' 4.5"
  • 3.27
    O
  • 3.42
    XO
  • 3.57
    O
  • 3.72
    XXO
  • 3.77
    XXO
2 Charlie Hill FR-1 Seattle Pacific 4.18m 3.57m 2.68m 3.86m 3.93m 11' 8.5"
  • 3.27
    O
  • 3.42
    O
  • 3.57
    XO
  • 3.72
    XXX
3 Lily Luksich FR-1 Pacific Lutheran 3.49m 3.42m 4.14m 2.57m 3.63m 11' 2.5"
  • 3.27
    O
  • 3.42
    O
  • 3.57
    XXX
4 Payton Davidson SO-2 George Fox 3.90m 3.42m 3.21m 2.57m 2.57m 11' 2.5"
  • 3.27
    O
  • 3.42
    XO
  • 3.57
    XXX
5 Madison Licari JR-3 Seattle Pacific 3.56m 3.42m 3.86m 2.46m 3.86m 11' 2.5"
  • 3.27
    XO
  • 3.42
    XO
  • 3.57
    XXX
6 Grace Tully FR-1 George Fox 3.27m 3.27m 3.66m 3.11m 3.20m 10' 8.75"
  • 3.27
    O
  • 3.42
    XXX

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV
1 Sarah Fajer JR-3 Concordia (Cal.) 16.47m 9.86m 13.50m 15.93m 44' 3.5"
  • 13.35  
  • 13.50  
  • 13.11  
  • 13.12  
  • FOUL  
  • 13.38  
2 Meagan Smallbeck SR-4 Central Washington 9.49m 11.05m 9.78m 11.44m 32' 1"
  • 9.61  
  • 9.78  
  • 9.36  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 Meagan Smallbeck SR-4 Central Washington 17.33m 12.65m 56' 10.25"
  • FOUL  
  • 17.24  
  • 17.33  
  • 16.85  
  • 16.33  
  • 16.37  
2 Sarah Fajer JR-3 Concordia (Cal.) 15.28m 11.92m 50' 1.75"
  • 15.12  
  • 15.19  
  • 14.91  
  • 15.28  
  • 14.70  
  • FOUL