February 19, 2022
|
Defiance-R.M. & C.M. Small Track - Defiance, OH
|
200m (Flat)

Men's 2800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Enrique Salazar JR-3 Manchester 8:14.91 7:30.37 10
2 Connor Havens SO-2 Manchester 8:15.98 6:07.03 8
3 Thomas Richardson JR-3 Manchester 8:20.42 10:35.54 6
4 Connor Del Carmen FR-1 Earlham 8:23.35 6:42.68 5
5 John Sluys JR-3 Rose-Hulman 8:27.41 6:56.08 4
6 John Asplund FR-1 Franklin 8:42.39 9:39.86 3
7 Drew Meader SO-2 Transylvania 8:47.07 8:15.45 2
8 Carter Lindfelt FR-1 Rose-Hulman 8:49.04 10:18.98 1
9 Alex Montross SO-2 Bluffton 8:54.59 7:55.79 -
10 Alexander Roberts JR-3 Earlham 8:55.38 10:31.75 -
11 Ian Gorley JR-3 Earlham 9:01.36 6:18.96 -
12 Tyson Lesher FR-1 Bluffton 9:02.19 10:34.37 -
13 Jack Sells SO-2 Franklin 9:02.71 9:51.56 -
14 Cooper Chandler FR-1 Transylvania 9:08.96 10:14.84 -
15 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 9:11.72 7:37.93 -
16 Adam Menser FR-1 Bluffton 9:15.63 7:02.28 -
17 Thomas Tullius FR-1 Rose-Hulman 9:16.19 8:03.89 -
18 Alex Adams FR-1 Transylvania 9:24.79 12:14.23 -
19 Owen Via FR-1 Hanover 9:35.32 11:01.62 -
20 Jeremiah Mauch FR-1 Defiance 9:45.40 11:13.21 -
21 Alex Schmidt FR-1 Mount St. Joseph 10:54.41 10:28.24 -
Men's 2800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Tyson Lesher FR-1 Bluffton 8:13.40 11:39.43 9:02.19 7:19.18 9:34.73 -
15 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 11:40.69 9:50.34 9:11.72 6:59.31 6:26.21 -
16 Adam Menser FR-1 Bluffton 7:52.29 10:11.20 9:15.63 8:47.85 11:45.65 -
18 Alex Adams FR-1 Transylvania 8:33.96 11:17.75 9:24.79 6:57.95 11:40.34 -
19 Owen Via FR-1 Hanover 10:32.86 8:09.03 9:35.32 10:55.87 9:35.32 -
20 Jeremiah Mauch FR-1 Defiance 6:55.64 12:05.90 9:45.40 9:21.99 11:48.34 -
21 Alex Schmidt FR-1 Mount St. Joseph 11:20.59 11:07.50 10:54.41 11:53.31 8:36.99 -
Men's 2800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Enrique Salazar JR-3 Manchester 7:40.27 10:33.49 6:16.14 8:29.76 8:54.51 8:14.91 10
2 Connor Havens SO-2 Manchester 6:41.75 8:20.94 9:50.22 10:15.02 9:05.58 8:15.98 8
3 Thomas Richardson JR-3 Manchester 7:05.36 8:15.42 10:15.52 7:05.36 10:15.52 8:20.42 6
4 Connor Del Carmen FR-1 Earlham 6:02.42 6:52.75 10:09.06 9:08.66 10:14.09 8:23.35 5
5 John Sluys JR-3 Rose-Hulman 9:13.08 8:47.71 7:16.38 6:30.71 9:08.01 8:27.41 4
6 John Asplund FR-1 Franklin 6:26.57 6:57.92 8:52.84 10:05.98 10:37.32 8:42.39 3
7 Drew Meader SO-2 Transylvania 7:59.64 7:38.55 9:02.89 10:11.41 10:48.30 8:47.07 2
8 Carter Lindfelt FR-1 Rose-Hulman 6:57.95 6:26.20 10:08.40 7:56.14 9:57.82 8:49.04 1
9 Alex Montross SO-2 Bluffton 8:54.59 6:30.25 8:17.17 8:43.90 10:30.82 8:54.59 -
10 Alexander Roberts JR-3 Earlham 6:57.60 9:54.28 9:48.92 7:51.14 6:52.25 8:55.38 -
11 Ian Gorley JR-3 Earlham 7:02.26 11:05.88 6:46.02 8:34.30 6:51.44 9:01.36 -
13 Jack Sells SO-2 Franklin 9:13.57 9:29.85 9:02.71 10:13.27 7:19.60 9:02.71 -
14 Cooper Chandler FR-1 Transylvania 10:03.86 11:31.69 7:24.66 10:31.31 8:08.58 9:08.96 -
17 Thomas Tullius FR-1 Rose-Hulman 7:36.08 6:57.15 10:34.06 7:58.33 11:46.37 9:16.19 -