February 19, 2022
|
Defiance-R.M. & C.M. Small Track - Defiance, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tina Rogers SR-4 Rose-Hulman 1:06.13 45.12 1:01.80 10
2 Emily Peterson JR-3 Rose-Hulman 1:18.68 1:02.44 1:02.44 8
3 Brooke Bouwens JR-3 Manchester 53.50 1:06.88 1:03.69 6
4 Olivia Kyrk SO-2 Earlham 53.81 1:22.99 1:04.83 5
5 Makenzie Carroll SR-4 Hanover 49.04 1:06.04 1:05.38 4
6 Lex Desenberg JR-3 Franklin 53.21 59.78 1:05.69 3
7 Brandi Smith JR-3 Manchester 57.99 1:17.10 1:05.89 2
8 Kailea Kerr FR-1 Bluffton 1:12.51 54.71 1:05.91 1
9 Carson Graves FR-1 Transylvania 48.90 1:17.97 1:06.07 -
10 Liv Aspholm FR-1 Rose-Hulman 1:06.43 57.13 1:06.43 -
11 Abbey Rowe FR-1 Transylvania 1:12.51 50.56 1:06.52 -
12 Kayla Saunders SO-2 Anderson (Ind.) 1:28.65 58.64 1:09.80 -
13 Hilary Ernstes FR-1 Manchester 1:13.72 1:09.43 1:11.57 -
14 Brantley Wathen FR-1 Franklin 1:22.99 1:15.05 1:12.16 -
15 Lily Schamel FR-1 Earlham 1:27.35 1:30.29 1:13.40 -
16 Kiley Huff FR-1 Anderson (Ind.) 1:25.02 1:58.03 1:40.02 -
17 Abbe Rank FR-1 Defiance 1:38.03 1:54.20 1:41.06 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Makenzie Carroll SR-4 Hanover 1:05.38 1:03.42 1:13.88 1:04.08 4
13 Hilary Ernstes FR-1 Manchester 1:11.57 1:23.03 59.41 55.83 -
16 Kiley Huff FR-1 Anderson (Ind.) 1:40.02 1:11.02 1:56.03 2:07.03 -
17 Abbe Rank FR-1 Defiance 1:41.06 1:23.88 2:05.32 1:22.87 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Brandi Smith JR-3 Manchester 48.76 1:09.85 58.65 1:25.66 1:02.60 1:05.89 1:18.41 2
11 Abbey Rowe FR-1 Transylvania 1:10.52 1:16.50 51.89 55.22 58.54 1:06.52 1:11.18 -
14 Brantley Wathen FR-1 Franklin 1:30.20 1:01.34 1:30.93 1:26.60 51.24 1:12.16 1:17.94 -
15 Lily Schamel FR-1 Earlham 1:13.40 1:28.08 1:21.48 1:13.40 1:13.40 1:13.40 1:06.06 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Olivia Kyrk SO-2 Earlham 1:14.56 1:13.91 57.70 1:04.83 53.81 1:15.86 1:12.61 5
6 Lex Desenberg JR-3 Franklin 1:24.74 59.13 47.96 1:05.69 1:10.95 51.90 1:19.49 3
9 Carson Graves FR-1 Transylvania 48.24 1:22.59 1:07.40 1:06.07 1:07.40 1:24.57 1:16.65 -
10 Liv Aspholm FR-1 Rose-Hulman 1:17.73 47.17 1:00.46 1:06.43 49.83 1:08.43 55.14 -
12 Kayla Saunders SO-2 Anderson (Ind.) 1:27.25 53.75 1:22.37 1:09.80 1:25.86 1:29.35 1:03.52 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tina Rogers SR-4 Rose-Hulman 1:01.80 56.24 10
2 Emily Peterson JR-3 Rose-Hulman 1:02.44 1:09.94 8
3 Brooke Bouwens JR-3 Manchester 1:03.69 58.60 6
8 Kailea Kerr FR-1 Bluffton 1:05.91 46.80 1