January 28-29, 2022
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wis.-Oshkosh
(C>)
C Adrian Girone, Bo Koehn, Amitai Wheat, Ryan Potter 2:38.73 3:05.18 2:24.48 2:22.45 3:25.53 3:39.77 3:23.49 10
2 Wis.-La Crosse
(B>)
B Brett Zielke, Sam Mrochek, Thomas Blumer, Lucas Norland 2:31.56 3:16.61 2:41.80 3:53.48 3:04.32 2:37.70 3:24.80 8
3 Wis.-Oshkosh
(D>)
D Elijah Pena, Aden Sears, Jonathan Wilburn, Jaylin Boatman 3:04.06 4:16.44 3:04.06 2:53.72 3:12.33 4:04.03 3:26.80 6
4 Wis.-Stevens Point A Evan Torgerson, Braedon Gilles, Tyler Santi, Jared Schrang 2:39.97 4:02.06 2:58.91 2:52.60 4:25.21 2:29.44 3:30.48 5
5 Augustana (Ill.) A Ian Rothery, Connor McBride, Sylvester Brady, Dean Check 3:57.68 4:10.41 4:01.92 3:13.12 4:21.02 3:36.46 3:32.21 4
6 Elmhurst A Braxston Redmond, Andrew Matuszewski, James Palumbo, Jamal Slaven 2:38.71 3:45.20 2:32.28 4:17.37 3:43.05 3:58.07 3:34.47 3
7 Wis.-Oshkosh
(B>)
B Noah Bruehl, Jelani Lawson, Evan Wendland, Dwight Hosni 3:56.53 4:35.23 4:00.83 3:35.02 2:32.67 3:50.08 3:35.02 2
8 MSOE A Collin Hook, Daniel Burant, Isaac Bensen, Hunter Thelen 2:45.76 4:05.41 3:24.51 2:43.61 3:37.43 3:52.50 3:35.27 1
9 Wis.-Stevens Point
(B>)
B Brad Brewer, Tyler Vincetich, Logan Lutz, Conor McCoy 2:46.73 4:09.01 4:19.84 3:51.69 4:32.83 4:11.18 3:36.53 -
10 St. Norbert A Joshua Zick, James McKnight, Nick Johnson, Michael Pollos 3:33.82 3:29.46 2:34.91 3:42.55 3:40.37 3:33.82 3:38.18 -
11 MSOE
(B>)
B Isaiah Flores, Adam Shaw, Emilio Figueroa, Nate Bong 3:34.72 4:38.26 3:58.82 2:59.67 4:27.31 3:54.44 3:39.10 -
12 Wis.-Stevens Point
(C>)
C Ashton Arnold, Josh Jumbeck, David Kerschner, Maverick Lange 4:25.99 3:50.82 3:37.63 3:00.26 4:41.37 2:53.66 3:39.82 -
13 Augustana (Ill.)
(B>)
B Jason Smith, Joe Gibbons, Michael Gille, Jon Cathcart 3:41.52 3:43.78 4:47.07 3:32.48 4:17.69 4:06.39 3:46.04 -
14 Beloit A Alexandre Atou, Onix Diez, Ajani Joseph, Brandon Joly 2:53.03 4:07.85 4:28.90 4:45.26 3:51.49 4:40.59 3:53.82 -
15 Elmhurst
(B>)
B Andrew Wieser, Adrian Campos, Ian Loudermilk, Eric Jandura 4:54.85 3:48.27 3:29.25 3:03.09 4:09.67 3:50.65 3:57.78 -
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Elmhurst Redmond, Matuszewski, Palumbo, Slaven 4:15.22 3:34.47 3:34.47 3:30.18 3:49.49 3
11 MSOE
(B>)
Flores, Shaw, Figueroa, Bong 3:19.39 3:39.10 4:18.54 3:21.58 4:09.78 -
13 Augustana (Ill.)
(B>)
Smith, Gibbons, Gille, Cathcart 3:25.70 3:46.04 4:31.25 3:21.18 2:49.53 -
14 Beloit Atou, Diez, Joseph, Joly 2:55.37 3:53.82 3:44.47 4:21.88 4:28.90 -
15 Elmhurst
(B>)
Wieser, Campos, Loudermilk, Jandura 4:00.16 3:57.78 2:53.58 3:55.41 3:41.14 -
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Wis.-La Crosse
(B>)
Zielke, Mrochek, Blumer, Norland 3:24.80 8
4 Wis.-Stevens Point Torgerson, Gilles, Santi, Schrang 3:30.48 5
7 Wis.-Oshkosh
(B>)
Bruehl, Lawson, Wendland, Hosni 3:35.02 2
8 MSOE Hook, Burant, Bensen, Thelen 3:35.27 1
9 Wis.-Stevens Point
(B>)
Brewer, Vincetich, Lutz, McCoy 3:36.53 -
10 St. Norbert Zick, McKnight, Johnson, Pollos 3:38.18 -
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wis.-Oshkosh
(C>)
Girone, Koehn, Wheat, Potter 4:06.23 3:05.18 3:23.49 2:22.45 2:59.08 10
3 Wis.-Oshkosh
(D>)
Pena, Sears, Wilburn, Boatman 4:26.78 4:28.84 3:26.80 3:16.46 2:33.04 6
5 Augustana (Ill.) Rothery, McBride, Brady, Check 3:40.70 2:28.55 3:32.21 2:47.65 2:39.16 4
12 Wis.-Stevens Point
(C>)
Arnold, Jumbeck, Kerschner, Lange 4:23.79 3:44.22 3:39.82 3:59.61 3:53.01 -