January 28-29, 2022
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 6.90 7.18
2 David Peal JR-3 Gustavus Adolphus 7.08 7.22
3 Dylan Arnold FR-1 St. Olaf 7.81 7.23
4 Nathan Le FR-1 Gustavus Adolphus 6.01 7.24
5 Cort Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 9.24 7.27
6 Albert Smith JR-3 Bethel (Minn.) 7.67 7.37
7 Coleton Strupp JR-3 Saint Mary's (Minn.) 7.02 7.46
8 Oliver Adamson FR-1 Saint Mary's (Minn.) 8.42 7.65

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cort Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 7.04 7.25
2 Dylan Arnold FR-1 St. Olaf 7.69 7.32
3 David Peal JR-3 Gustavus Adolphus 5.30 7.35
4 Nathan Le FR-1 Gustavus Adolphus 9.32 7.28
5 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 7.49 7.34
6 Albert Smith JR-3 Bethel (Minn.) 6.85 7.36
7 Oliver Adamson FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9.16 7.44
8 Coleton Strupp JR-3 Saint Mary's (Minn.) 5.89 7.45
9 Matthew Skelly FR-1 Gustavus Adolphus 8.77 7.49
10 Seth Zeitchick SO-2 Gustavus Adolphus 7.73 7.50
11 Dan Cooper SO-2 Saint Mary's (Minn.) 9.79 7.53
12 Nick Barrett FR-1 Gustavus Adolphus 5.74 7.55
13 Danny Bies FR-1 Gustavus Adolphus 5.89 7.55
14 Josh Charlton FR-1 St. Olaf 8.09 7.63
15 Antonio Cisewski FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5.50 7.64
16 Matthew Nissen FR-1 St. Olaf 6.28 7.65
17 Ababio Serebour JR-3 Gustavus Adolphus 5.84 7.68
18 Dominic Flentje FR-1 Gustavus Adolphus 8.38 7.68
19 Michael Broad FR-1 Gustavus Adolphus 9.86 7.76
20 Sam Rikkers FR-1 St. Olaf 6.71 7.80
21 Cole Matetich FR-1 Gustavus Adolphus 6.42 7.92
22 Jack Wiessenberger JR-3 Gustavus Adolphus 6.85 7.96
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 David Peal JR-3 Gustavus Adolphus 7.35
6 Albert Smith JR-3 Bethel (Minn.) 7.36
8 Coleton Strupp JR-3 Saint Mary's (Minn.) 7.45
9 Matthew Skelly FR-1 Gustavus Adolphus 7.49
11 Dan Cooper SO-2 Saint Mary's (Minn.) 7.53
20 Sam Rikkers FR-1 St. Olaf 7.80
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dylan Arnold FR-1 St. Olaf 6.67 5.42 8.42 7.03 9.08 5.35 7.32
5 Cameron McConnell FR-1 Bethel (Minn.) 6.98 8.81 6.46 6.39 5.80 5.95 7.34
10 Seth Zeitchick SO-2 Gustavus Adolphus 7.95 8.03 6.45 6.08 8.55 7.20 7.50
12 Nick Barrett FR-1 Gustavus Adolphus 8.76 8.38 5.29 6.42 9.82 6.65 7.55
14 Josh Charlton FR-1 St. Olaf 5.96 7.33 7.41 5.34 6.26 8.47 7.63
15 Antonio Cisewski FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6.19 8.79 8.10 6.35 6.42 6.50 7.64
17 Ababio Serebour JR-3 Gustavus Adolphus 9.76 9.22 9.14 9.22 6.61 5.69 7.68
22 Jack Wiessenberger JR-3 Gustavus Adolphus 8.68 8.20 7.17 6.29 9.40 5.58 7.96
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cort Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 7.25
4 Nathan Le FR-1 Gustavus Adolphus 7.28
7 Oliver Adamson FR-1 Saint Mary's (Minn.) 7.44
13 Danny Bies FR-1 Gustavus Adolphus 7.55
16 Matthew Nissen FR-1 St. Olaf 7.65
18 Dominic Flentje FR-1 Gustavus Adolphus 7.68
19 Michael Broad FR-1 Gustavus Adolphus 7.76
21 Cole Matetich FR-1 Gustavus Adolphus 7.92