March 4- 5, 2022
|
Tropical Park - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Collin Brooks SR Boca Raton 3:31.21 4:35.37 3:55.27 5:26.17 4:27.35 10
2 Dennis Moreno SR Miami Sunset 4:33.83 4:36.52 3:13.30 5:40.95 4:28.46 8
3 Ryan Sarafoglu JR Coral Reef 3:57.93 4:27.67 5:37.97 4:49.30 4:30.37 6
4 Nicholas Ivonnet SR Columbus 5:00.30 5:36.11 5:00.30 5:11.32 4:35.50 5
5 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 3:32.39 5:14.44 4:57.89 4:44.10 4:35.82 4
6 Zack Zimmerman JR Fort Lauderdale 3:55.09 4:14.69 4:48.27 3:57.89 4:39.87 3
7 Paul Glick SR Boca Raton 5:19.66 4:34.80 4:15.17 5:39.29 4:40.40 2
8 Anthony Rios SR Miami Sunset 5:38.46 5:27.18 4:36.41 4:58.98 4:42.05 1
9 Anthony Scarcello FR Columbus 5:06.61 5:06.61 5:32.16 4:29.70 4:43.89 -
10 Aidan Mendoza SO Braddock 3:51.45 4:20.03 5:11.46 3:28.59 4:45.74 -
11 Michael Ziade SR Miami Sunset 3:20.24 3:40.26 6:03.29 5:48.99 4:46.05 -
12 Lukas Santana SR Coral Reef 4:29.17 5:20.72 3:49.08 5:00.67 4:46.35 -
13 Daniel A. Garcia SO Columbus 6:14.34 4:09.56 6:05.63 5:01.79 4:50.18 -
14 Enzo Diaz JR Mater Lakes 3:55.07 6:08.57 4:27.00 3:23.15 4:50.21 -
15 Connor Brooks JR Boca Raton 3:29.98 4:37.05 3:50.39 6:19.12 4:51.63 -
16 Sebastian Coraspe FR Mater Lakes 5:59.28 4:27.99 5:29.83 3:52.65 4:54.49 -
17 Anthony Irby SO Miami Southridge 4:22.99 4:55.87 4:49.89 4:43.91 4:58.85 -
18 Luis Marti FR Coral Reef 4:29.22 4:29.22 6:04.94 5:38.02 4:59.13 -
19 Thomas McGowan FR Miami Northwestern 6:23.29 5:59.33 5:35.38 3:59.56 4:59.44 -
20 Jamal Roberts FR Miami Carol City 5:33.54 6:00.58 5:45.56 3:57.38 5:00.48 -
21 Ethan Sawyer SO Cypress Bay 4:12.63 6:09.93 6:21.96 4:12.63 5:00.75 -
22 Jose Cruz SO Ferguson 4:01.40 5:10.80 6:05.11 4:01.40 5:01.74 -
23 Alexander Azqueta SO Ransom Everglades 6:32.28 4:46.67 5:53.05 5:16.84 5:01.75 -
24 Charles Desrivieres SO Miami Northwestern 5:02.20 5:38.47 6:20.78 5:29.40 5:02.20 -
25 Quinn Sweet FR Cypress Bay 6:16.26 3:53.65 5:33.78 5:24.67 5:03.43 -
26 George Wood-Leness JR Ransom Everglades 5:01.64 4:00.70 5:10.78 6:05.62 5:04.68 -
27 Branden Vazquez JR Pembroke Pines Charter 5:03.74 3:55.55 5:16.13 3:55.55 5:09.93 -
28 Aiden Johnson FR Pembroke Pines Charter 4:46.93 6:01.78 5:18.12 6:17.38 5:11.88 -
29 Deon Mejia JR Varela 6:40.21 4:47.65 4:07.01 4:53.90 5:12.66 -
30 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 5:03.15 4:47.36 5:18.94 6:47.36 5:15.78 -
31 DHIREN SINGH FR Miami Palmetto 4:01.25 4:23.47 6:30.44 6:36.79 5:17.43 -
32 Taneko Bastian SO Miami Carol City 6:21.14 3:45.51 4:55.38 6:08.43 5:17.61 -
33 Julian Corral JR Homestead 5:43.51 6:24.86 5:02.16 4:14.45 5:18.06 -
34 Nolan Wu SO Ransom Everglades 5:21.42 6:09.15 5:43.69 4:05.04 5:18.23 -
35 Antonio Gomez JR Braddock 3:43.43 6:13.44 4:18.54 4:05.77 5:19.18 -
36 Daniel Frederique SR North Miami 5:40.89 6:19.48 6:09.83 4:07.63 5:21.59 -
37 Zachariah Avalos FR Pembroke Pines Charter 4:36.98 6:03.93 5:18.84 5:57.49 5:22.06 -
38 Alain Bermudez SR Varela 4:18.17 4:56.90 5:35.62 6:46.62 5:22.71 -
39 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 5:09.49 3:48.04 6:50.47 6:14.64 5:25.77 -
40 JONATHAN ALVAREZ FR Doral Academy 6:46.64 4:47.63 4:57.54 6:16.89 5:30.60 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Aidan Mendoza SO Braddock 4:45.74 -
18 Luis Marti FR Coral Reef 4:59.13 -
20 Jamal Roberts FR Miami Carol City 5:00.48 -
21 Ethan Sawyer SO Cypress Bay 5:00.75 -
22 Jose Cruz SO Ferguson 5:01.74 -
23 Alexander Azqueta SO Ransom Everglades 5:01.75 -
25 Quinn Sweet FR Cypress Bay 5:03.43 -
26 George Wood-Leness JR Ransom Everglades 5:04.68 -
27 Branden Vazquez JR Pembroke Pines Charter 5:09.93 -
28 Aiden Johnson FR Pembroke Pines Charter 5:11.88 -
29 Deon Mejia JR Varela 5:12.66 -
30 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 5:15.78 -
31 DHIREN SINGH FR Miami Palmetto 5:17.43 -
32 Taneko Bastian SO Miami Carol City 5:17.61 -
33 Julian Corral JR Homestead 5:18.06 -
34 Nolan Wu SO Ransom Everglades 5:18.23 -
36 Daniel Frederique SR North Miami 5:21.59 -
37 Zachariah Avalos FR Pembroke Pines Charter 5:22.06 -
38 Alain Bermudez SR Varela 5:22.71 -
40 JONATHAN ALVAREZ FR Doral Academy 5:30.60 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Collin Brooks SR Boca Raton 5:47.56 3:55.27 3:07.15 5:12.80 3:39.23 5:28.84 4:27.35 10
2 Dennis Moreno SR Miami Sunset 5:03.36 4:17.73 5:43.63 4:41.89 3:53.56 3:37.46 4:28.46 8
3 Ryan Sarafoglu JR Coral Reef 3:28.19 5:27.15 3:22.78 3:55.23 4:30.37 5:08.23 4:30.37 6
4 Nicholas Ivonnet SR Columbus 5:25.09 4:02.44 5:36.11 4:43.77 4:05.20 4:13.46 4:35.50 5
5 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 5:42.02 3:43.42 4:52.37 5:19.96 5:44.78 4:11.00 4:35.82 4
6 Zack Zimmerman JR Fort Lauderdale 4:51.07 4:00.69 4:42.67 4:14.69 5:05.06 5:21.85 4:39.87 3
7 Paul Glick SR Boca Raton 4:31.99 5:47.70 4:26.38 4:31.99 3:30.30 5:22.46 4:40.40 2
8 Anthony Rios SR Miami Sunset 5:58.21 4:25.13 5:04.62 5:18.72 5:01.80 4:44.87 4:42.05 1
9 Anthony Scarcello FR Columbus 5:37.83 3:52.79 3:47.12 5:37.83 3:44.28 4:58.09 4:43.89 -
11 Michael Ziade SR Miami Sunset 4:43.19 5:34.68 4:11.73 4:00.29 4:28.89 5:08.94 4:46.05 -
12 Lukas Santana SR Coral Reef 3:26.18 5:00.67 3:43.36 3:43.36 4:54.94 4:20.58 4:46.35 -
13 Daniel A. Garcia SO Columbus 5:30.81 3:49.25 5:54.02 5:56.93 5:33.71 3:40.54 4:50.18 -
14 Enzo Diaz JR Mater Lakes 5:27.94 4:50.21 3:55.07 6:17.28 5:01.82 4:32.80 4:50.21 -
15 Connor Brooks JR Boca Raton 4:04.97 4:16.64 4:54.55 6:01.63 3:38.73 4:13.72 4:51.63 -
16 Sebastian Coraspe FR Mater Lakes 3:34.98 4:57.44 4:16.21 5:29.83 6:22.84 4:13.27 4:54.49 -
17 Anthony Irby SO Miami Southridge 3:59.08 3:47.13 4:17.02 6:10.58 4:46.90 3:47.13 4:58.85 -
19 Thomas McGowan FR Miami Northwestern 5:08.43 3:29.61 5:08.43 5:53.34 3:56.56 3:38.60 4:59.44 -
24 Charles Desrivieres SO Miami Northwestern 5:26.38 5:14.29 5:29.40 3:43.63 4:59.18 4:19.90 5:02.20 -
35 Antonio Gomez JR Braddock 5:31.95 4:31.31 4:24.92 4:47.27 5:41.53 3:49.81 5:19.18 -
39 Stijn Rutten SO Gulliver Prep 4:30.39 3:48.04 3:51.30 5:55.09 5:48.58 6:37.44 5:25.77 -