February 18-19, 2022
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 1600m Run Div 1 (Slow)

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aniyah Parker 6 American Heritage 6:07.46 5:07.97 5:49.96
2 Rebekah Salcedo SR Goleman 4:10.53 7:20.21 5:57.89
3 Carolina Merino SR Cypress Bay 4:35.48 7:40.34 6:02.47
4 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 6:58.93 4:55.07 6:04.28
5 Frankie Cullen FR Coral Reef 5:34.07 7:02.18 6:07.11
6 Stephanie Triana JR Miami Sunset 4:47.22 6:19.28 6:08.23
7 Elicia Bryant JR Homestead 4:54.71 5:09.44 6:08.38
8 Cheyenne Burns JR Cardinal Gibbons 7:08.09 6:23.81 6:09.04
9 RUBY MONTES DE OCA JR Doral Academy 5:04.87 4:42.56 6:11.79
10 Haylee Santantonio FR Western 5:18.59 4:48.61 6:14.81
11 Ryan Seiden FR Western 6:43.39 5:16.68 6:17.00
12 Hadley Pustilnik FR Spanish River 5:09.53 7:25.42 6:17.47
13 Mily Gutierrez SO Miami Sunset 7:26.42 7:07.51 6:18.32
14 Stherly Mirtil JR Homestead 6:44.16 7:33.73 6:21.28
15 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 8:12.59 6:06.58 6:21.85
16 Leandra jones FR Dillard 8:06.90 4:47.54 6:23.38
17 Jacqueline Levine FR Spanish River 7:53.12 6:59.27 6:24.65
18 Desiree Ruiz SO Coral Reef 6:46.38 8:01.34 6:34.54
19 Alana Burnside SO Western 6:35.52 8:23.39 6:39.51
20 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 6:39.30 8:08.03 6:43.33
21 Lucia Ferreiro 7 Gulliver Prep 5:33.61 4:48.86 6:46.84
22 Emily Bloom 8 Gulliver Prep 8:48.14 6:00.28 6:49.41
23 noura naami JR South Plantation 7:03.67 8:42.10 7:07.95
24 Annabelle Acevedo FR Pembroke Pines Charter 6:19.66 5:13.44 7:21.46
25 Isabella Arbolaez SO Goleman 8:35.96 7:38.14 7:24.79
26 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 7:37.37 7:05.98 7:28.40
27 Stacey Mwangi SR Flanagan 9:20.68 6:12.29 7:28.54
28 Isabella Celis SR Flanagan 6:49.33 7:43.31 7:29.81
29 Melissa Gonzalez   McArthur 9:23.63 6:17.31 7:45.81
30 Alyssa Rodriguez FR Homestead 7:34.36 7:34.36 7:48.41
31 Siloe Montiel JR North Miami 7:28.88 10:09.53 7:52.50
32 Denisse Castillo SO iMater Prep 9:34.30 7:37.49 8:06.69
33 Macarena Morales JR Pembroke Pines Charter 6:27.03 9:48.28 8:36.03
  Cindy Encarnacion FR Miami Central DNF DNF DNF
Girls 1600m Run Div 1 (Slow) Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aniyah Parker 6 American Heritage 5:42.96 5:11.47 5:00.97 5:04.47 5:49.96 4:39.97
2 Rebekah Salcedo SR Goleman 7:30.95 5:11.37 6:33.68 7:38.10 5:57.89 5:18.53
3 Carolina Merino SR Cypress Bay 5:22.60 7:04.09 4:46.36 5:26.23 6:02.47 4:20.98
4 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 5:27.86 5:20.57 5:13.28 4:47.79 6:04.28 6:07.93
5 Frankie Cullen FR Coral Reef 7:13.19 5:59.77 6:25.47 5:26.73 6:07.11 4:57.36
12 Hadley Pustilnik FR Spanish River 8:10.72 6:17.47 7:40.52 4:35.56 6:17.47 5:24.63
15 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 8:08.77 6:37.13 4:34.94 7:42.04 6:21.85 4:27.30
16 Leandra jones FR Dillard 5:25.88 8:10.73 4:51.37 7:40.06 6:23.38 6:23.38
23 noura naami JR South Plantation 7:37.91 9:16.34 6:20.88 8:42.10 7:07.95 7:46.47
24 Annabelle Acevedo FR Pembroke Pines Charter 6:28.49 7:08.22 7:47.95 5:22.27 7:21.46 8:45.34
26 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 6:52.53 5:45.27 7:23.92 6:57.02 7:28.40 9:02.57
27 Stacey Mwangi SR Flanagan 8:49.28 8:40.31 6:12.29 8:13.40 7:28.54 6:57.15
28 Isabella Celis SR Flanagan 5:32.86 5:41.86 7:29.81 9:40.26 7:29.81 9:35.76
29 Melissa Gonzalez   McArthur 7:55.13 5:54.02 9:23.63 8:13.76 7:45.81 8:23.08
32 Denisse Castillo SO iMater Prep 5:55.29 6:14.76 10:18.10 6:00.15 8:06.69 9:53.77
33 Macarena Morales JR Pembroke Pines Charter 6:06.39 10:08.92 10:14.08 10:19.24 8:36.03 8:46.35
  Cindy Encarnacion FR Miami Central DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Girls 1600m Run Div 1 (Slow) Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Stephanie Triana JR Miami Sunset 6:19.28 4:47.22 6:08.23 7:14.52 5:46.14
7 Elicia Bryant JR Homestead 5:35.23 7:07.32 6:08.38 5:13.13 5:09.44
8 Cheyenne Burns JR Cardinal Gibbons 6:53.33 4:40.47 6:09.04 5:50.59 6:42.26
9 RUBY MONTES DE OCA JR Doral Academy 8:03.33 7:52.18 6:11.79 4:42.56 6:19.23
10 Haylee Santantonio FR Western 7:41.02 5:14.84 6:14.81 5:11.10 6:14.81
11 Ryan Seiden FR Western 6:35.85 7:39.94 6:17.00 6:17.00 8:06.33
13 Mily Gutierrez SO Miami Sunset 5:44.28 6:33.46 6:18.32 4:32.39 6:59.94
14 Stherly Mirtil JR Homestead 5:08.84 4:38.34 6:21.28 5:50.78 8:15.67
17 Jacqueline Levine FR Spanish River 5:38.50 5:34.65 6:24.65 4:36.95 5:34.65
18 Desiree Ruiz SO Coral Reef 5:43.25 7:57.40 6:34.54 7:17.94 8:05.29
19 Alana Burnside SO Western 7:55.42 7:27.46 6:39.51 8:07.41 7:35.45
20 Ines Ferreiro JR Gulliver Prep 7:07.53 8:28.20 6:43.33 6:27.20 6:15.10
21 Lucia Ferreiro 7 Gulliver Prep 6:26.50 8:48.90 6:46.84 4:57.00 7:07.19
22 Emily Bloom 8 Gulliver Prep 6:37.13 5:43.91 6:49.41 6:00.28 8:23.58
25 Isabella Arbolaez SO Goleman 5:38.04 6:49.21 7:24.79 7:47.03 6:09.18
30 Alyssa Rodriguez FR Homestead 9:08.04 7:43.73 7:48.41 8:07.15 8:49.31
31 Siloe Montiel JR North Miami 5:49.65 9:12.83 7:52.50 8:58.65 7:38.33