February 4, 2022
|
Colby Indoor - Waterville, ME
|
200m (Flat)
ICON KEY: DIII NE NEICAAA

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Max Russo SO-2 Bowdoin 1:43.28 1:34.12 1:21.63 1:04.97 1:23.29 1:30.79 10
2 JT Munz JR-3 Colby 1:22.63 1:12.51 1:39.49 1:31.06 1:24.31 1:21.78 8
3 John Silberman FR-1 Colby 1:29.31 1:19.86 1:00.97 1:20.72 1:25.87 1:49.06 6
4 TJ Collins FR-1 Colby 1:51.02 1:11.43 1:12.29 1:03.69 1:26.06 1:49.30 5
5 Ben Giesser FR-1 Colby 1:46.24 1:19.25 1:18.38 1:46.24 1:27.08 1:15.76 4
6 Daniel Maass SO-2 Bates 1:08.07 1:45.20 1:38.13 1:43.43 1:28.40 1:08.96 3
7 Kyle Dube FR-1 Colby 1:32.18 1:30.39 1:20.55 1:37.55 1:29.49 1:54.55 2
8 Jasper Loverude FR-1 Colby 1:50.38 1:11.80 1:25.26 1:04.62 1:29.74 1:17.18 1
9 Evan Koch JR-3 Bates 1:07.35 1:45.97 1:37.89 1:45.97 1:29.80 1:50.46 -
10 Daniel McConnell JR-3 Bates 1:55.18 1:19.53 1:58.84 1:10.39 1:31.41 1:14.96 -
11 Richard Cromwell FR-1 Husson 1:15.77 1:37.02 1:09.30 1:05.61 1:32.40 1:44.42 -
12 Ryan Graham FR-1 St. Joseph's (Me.) 1:16.34 1:57.30 1:31.23 1:45.20 1:33.09 1:25.65 -
13 Nick Carmosino SO-2 St. Joseph's (Me.) 1:30.38 1:44.80 1:13.07 1:31.34 1:36.14 1:56.33 -
14 Cam Ashby SO-2 Southern Maine 1:31.75 1:28.82 2:03.96 2:02.00 1:37.60 2:05.91 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Evan Koch JR-3 Bates 1:20.82 1:52.25 1:06.46 1:17.23 1:33.40 1:29.80 -
12 Ryan Graham FR-1 St. Joseph's (Me.) 1:30.30 1:42.40 1:11.68 1:08.89 1:05.17 1:33.09 -
13 Nick Carmosino SO-2 St. Joseph's (Me.) 1:51.53 1:20.76 1:39.03 1:23.65 1:47.68 1:36.14 -
14 Cam Ashby SO-2 Southern Maine 2:01.03 1:48.34 1:45.41 1:14.18 1:27.84 1:37.60 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Daniel Maass SO-2 Bates 1:33.71 1:28.40 3
7 Kyle Dube FR-1 Colby 1:33.97 1:29.49 2
10 Daniel McConnell JR-3 Bates 1:36.90 1:31.41 -
11 Richard Cromwell FR-1 Husson 1:45.34 1:32.40 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Max Russo SO-2 Bowdoin 1:39.12 1:22.46 1:34.12 1:23.29 10
2 JT Munz JR-3 Colby 1:42.02 1:34.43 1:16.73 1:24.31 8
3 John Silberman FR-1 Colby 1:08.70 1:23.30 1:28.45 1:25.87 6
4 TJ Collins FR-1 Colby 1:20.04 1:25.20 1:20.90 1:26.06 5
5 Ben Giesser FR-1 Colby 1:47.98 1:47.11 1:30.57 1:27.08 4
8 Jasper Loverude FR-1 Colby 1:03.72 1:24.36 1:23.46 1:29.74 1