February 18, 2022
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC ECAC DIII

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Rachel Hirschkind SO-2 SUNY Geneseo 10:08.99 11:28.16 12:22.97
2 Emily Miller FR-1 SUNY Geneseo 10:42.11 7:55.17 13:16.22
3 Katie Cobos JR-3 RIT 10:42.78 7:29.95 8:14.94
4 Veronica Daily SR-4 Brockport St. 10:48.58 11:14.53 9:50.21
5 Ella Wise Bellin SR-4 Rochester 10:57.17 10:24.32 11:43.18
6 Olivia Nola FR-1 PSU-Behrend 11:08.16 14:08.57 13:01.75
7 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 11:10.31 14:04.59 9:36.47
8 Ally Battaglia FR-1 Fredonia 11:12.19 9:51.53 12:05.97
9 Alexandra Ventresca FR-1 SUNY Geneseo 11:16.59 13:58.98 11:09.83
10 Emma Cronin JR-3 Sage 11:23.18 13:26.16 8:46.05
11 Katherine Peterson FR-1 SUNY Geneseo 11:23.18 11:36.85 13:32.99
12 Lauren Puchta FR-1 Brockport St. 11:24.32 14:49.62 12:32.76
13 Morgan Gould SR-4 St. John Fisher 11:27.64 11:41.40 8:21.98
14 Ellie Decker FR-1 Oswego State 11:30.41 11:16.61 12:04.93
15 Samantha Padula JR-3 SUNY Geneseo 11:35.36 11:28.41 14:50.06
16 Meredith Masker FR-1 Brockport St. 11:36.69 14:58.73 9:59.16
17 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 11:38.36 13:51.05 12:48.20
18 Isabel Marzec FR-1 SUNY Geneseo 11:39.33 13:59.20 12:14.30
19 Kayla Storie FR-1 SUNY Geneseo 11:39.95 12:00.95 11:11.96
20 Michelle Gagliardo FR-1 SUNY Geneseo 11:41.62 13:19.85 11:41.62
21 Kassidy Manke SR-4 Buffalo State 11:42.98 11:35.95 12:32.19
22 Katie Jacobs JR-3 RIT 11:48.52 9:48.08 8:44.31
23 Mari Jablonski SO-2 Alfred 11:50.93 13:51.79 13:44.68
24 Alexa Binney FR-1 Houghton 11:53.06 8:33.41 14:37.07
25 Abigail Perry SO-2 St. John Fisher 11:57.80 13:59.83 11:14.74
26 Elizabeth Ingellis FR-1 Sage 11:57.88 13:31.21 11:57.88
27 Molly O'Brien FR-1 SUNY Geneseo 12:04.95 12:55.70 9:54.46
28 Audrey Carragher FR-1 St. John Fisher 12:07.56 12:00.29 13:56.70
29 Lauren Almy SO-2 St. John Fisher 12:15.81 12:01.10 9:41.29
30 Sabrina Antonini FR-1 St. John Fisher 12:21.35 11:29.46 13:05.84
31 Jessie Johnson JR-3 PSU-Behrend 12:29.70 14:44.65 16:14.61
32 Maggie Dolloff FR-1 St. John Fisher 12:38.24 15:25.06 10:14.18
33 Rebecca Cropsey SR-4 Oswego State 12:45.58 10:35.44 9:49.50
34 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 12:59.31 11:49.18 11:18.00
35 Claudia Garcia JR-3 Rochester 13:04.03 14:22.44 14:30.28
36 Sally Johnston SR-4 Alfred 13:56.63 17:25.79 13:39.90
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Ellie Decker FR-1 Oswego State 11:30.41 11:16.61 12:53.26 9:19.24 13:41.59 12:53.26
15 Samantha Padula JR-3 SUNY Geneseo 11:35.36 13:33.58 10:39.74 8:34.57 14:08.34 9:02.38
17 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 11:38.36 10:42.50 9:46.63 9:46.63 14:46.92 8:29.81
18 Isabel Marzec FR-1 SUNY Geneseo 11:39.33 13:17.24 10:43.39 11:25.35 10:43.39 9:47.44
19 Kayla Storie FR-1 SUNY Geneseo 11:39.95 12:56.95 9:47.96 9:33.96 12:00.95 9:54.96
20 Michelle Gagliardo FR-1 SUNY Geneseo 11:41.62 11:13.56 14:23.00 8:18.15 12:51.79 11:06.54
21 Kassidy Manke SR-4 Buffalo State 11:42.98 9:15.36 8:19.12 14:38.73 9:15.36 12:18.13
23 Mari Jablonski SO-2 Alfred 11:50.93 11:36.72 8:53.20 13:58.90 11:08.28 12:19.37
24 Alexa Binney FR-1 Houghton 11:53.06 13:18.63 12:35.85 10:06.10 9:23.32 12:07.33
25 Abigail Perry SO-2 St. John Fisher 11:57.80 10:31.67 14:57.25 12:19.34 8:36.82 12:48.05
26 Elizabeth Ingellis FR-1 Sage 11:57.88 10:24.56 14:43.00 12:48.14 9:12.77 9:27.13
27 Molly O'Brien FR-1 SUNY Geneseo 12:04.95 13:10.20 12:12.20 14:51.69 9:25.47 10:23.46
28 Audrey Carragher FR-1 St. John Fisher 12:07.56 12:51.22 11:16.63 13:13.04 11:53.01 13:49.42
29 Lauren Almy SO-2 St. John Fisher 12:15.81 13:58.83 14:42.98 14:28.26 9:26.58 13:14.68
30 Sabrina Antonini FR-1 St. John Fisher 12:21.35 15:19.28 13:28.08 11:14.63 11:59.11 11:59.11
31 Jessie Johnson JR-3 PSU-Behrend 12:29.70 15:29.63 11:44.72 11:37.23 15:14.64 14:52.15
32 Maggie Dolloff FR-1 St. John Fisher 12:38.24 13:38.90 10:36.93 10:29.34 11:30.00 14:16.82
33 Rebecca Cropsey SR-4 Oswego State 12:45.58 14:02.14 11:13.71 11:36.68 11:59.65 10:27.78
34 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 12:59.31 13:38.28 12:04.76 10:39.04 11:41.38 15:35.18
35 Claudia Garcia JR-3 Rochester 13:04.03 10:27.23 13:11.87 15:40.84 10:35.07 15:09.48
36 Sally Johnston SR-4 Alfred 13:56.63 14:30.10 13:14.80 17:25.79 12:32.97 10:52.58
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rachel Hirschkind SO-2 SUNY Geneseo 12:29.06 12:10.79 10:51.62 11:28.16 9:20.27 8:49.83 10:08.99
2 Emily Miller FR-1 SUNY Geneseo 9:44.32 8:14.43 13:09.80 8:46.53 12:24.85 12:44.11 10:42.11
3 Katie Cobos JR-3 RIT 7:29.95 9:51.36 11:02.07 9:25.65 8:27.80 8:21.37 10:42.78
4 Veronica Daily SR-4 Brockport St. 11:53.44 8:38.87 8:51.84 9:30.75 12:32.36 9:17.78 10:48.58
5 Ella Wise Bellin SR-4 Rochester 13:48.04 10:50.60 8:58.88 13:34.89 8:32.60 8:39.17 10:57.17
6 Olivia Nola FR-1 PSU-Behrend 9:47.98 13:55.20 11:48.25 12:14.98 11:34.89 13:15.11 11:08.16
7 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 12:30.75 11:37.13 8:09.33 11:03.61 10:23.39 9:49.88 11:10.31
8 Ally Battaglia FR-1 Fredonia 12:46.30 10:38.58 9:17.92 9:44.81 14:33.85 8:30.87 11:12.19
9 Alexandra Ventresca FR-1 SUNY Geneseo 11:23.36 13:45.44 9:55.40 8:20.68 9:28.34 13:52.21 11:16.59
10 Emma Cronin JR-3 Sage 9:40.71 14:00.32 10:08.03 8:46.05 9:20.21 14:20.81 11:23.18
11 Katherine Peterson FR-1 SUNY Geneseo 8:25.56 8:46.05 11:57.34 12:04.17 13:05.66 11:09.52 11:23.18
12 Lauren Puchta FR-1 Brockport St. 9:34.83 14:15.40 9:27.99 11:51.70 8:05.87 13:20.66 11:24.32
13 Morgan Gould SR-4 St. John Fisher 9:30.75 9:58.25 10:18.88 11:34.52 9:44.50 11:00.14 11:27.64
16 Meredith Masker FR-1 Brockport St. 10:54.89 12:53.33 11:01.86 13:56.03 11:29.73 13:14.23 11:36.69
22 Katie Jacobs JR-3 RIT 10:09.33 9:05.56 12:38.12 12:52.29 12:09.78 9:40.99 11:48.52