January 29-30, 2022
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC DIII NE MAC NEICAAA ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Grahm Tuohy Gaydos FR-1 Williams 8:17.96 7:28.17 9:37.64 10
2 Nick Andrews SO-2 SUNY Geneseo 8:20.56 7:20.50 9:15.63 8
3 Ezra Ruggles SO-2 SUNY Geneseo 8:28.57 8:59.09 7:52.97 6
4 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 8:31.02 6:28.38 7:14.37 5
5 Ben Timmons JR-3 SUNY Geneseo 8:39.91 11:05.49 9:57.90 4
6 Charles Namiot FR-1 Williams 8:41.00 6:30.75 6:46.38 3
7 Danny Jagoe JR-3 Ithaca 8:42.19 9:03.08 6:31.65 2
8 Nathan Bowers JR-3 Nazareth 8:48.55 11:21.83 9:04.41 1
9 Zach Spergel SO-2 Rochester 8:53.98 9:26.02 8:05.93 -
10 Sean Hendricks FR-1 Rochester 8:54.67 10:52.30 11:02.99 -
11 Ethan Billings SO-2 St. John Fisher 8:59.42 8:10.88 9:42.58 -
12 Nick Gaitanis SO-2 Rochester 9:02.61 9:40.60 6:46.96 -
13 Matt Reimann SO-2 Nazareth 9:04.66 9:31.90 10:42.70 -
14 Kyle Gronau FR-1 SUNY Geneseo 9:06.20 7:27.89 9:06.20 -
15 Austin Schoen FR-1 SUNY Geneseo 9:06.78 8:44.91 7:33.83 -
16 Ethan Glashauser SO-2 Nazareth 9:06.82 10:45.25 10:28.85 -
17 Cade Eells FR-1 Nazareth 9:20.29 7:39.44 9:09.09 -
18 Ryan Medeiros SO-2 Ithaca 9:24.11 9:41.04 11:11.29 -
19 Nick Ferri FR-1 St. John Fisher 9:25.41 6:47.10 8:17.56 -
20 Mason Brewster FR-1 Stevens 9:26.70 12:11.05 8:52.70 -
21 Derrick Tandle SO-2 St. John Fisher 9:32.09 7:26.23 8:00.56 -
22 Tim Griffin FR-1 Stevens 9:36.04 9:53.33 7:00.51 -
23 Kevin Havens JR-3 St. John Fisher 9:37.41 7:01.51 8:10.80 -
24 Sylvain Foisy FR-1 Williams 9:37.52 8:45.55 7:30.47 -
25 Jake Suddaby SR-4 Nazareth 9:38.13 12:20.01 12:02.67 -
26 Bryan Onody FR-1 Stevens 9:43.92 8:57.21 7:00.43 -
27 Anthony Roberto FR-1 Misericordia 9:48.84 8:20.52 10:24.17 -
28 Riley Nash FR-1 St. John Fisher 9:52.06 8:29.18 11:44.56 -
29 Michael Brown SR-4 Nazareth 9:52.85 8:35.78 8:29.86 -
30 Shane Urban FR-1 Susquehanna 9:53.69 8:06.83 6:55.59 -
31 Nathan Szatkowski SO-2 St. John Fisher 9:56.80 7:03.73 10:44.55 -
32 Declan Griffin SO-2 Susquehanna 10:04.26 9:21.97 12:11.16 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Ethan Glashauser SO-2 Nazareth 6:55.59 10:12.44 11:39.93 9:06.82 -
17 Cade Eells FR-1 Nazareth 8:24.26 9:14.69 7:22.63 9:20.29 -
18 Ryan Medeiros SO-2 Ithaca 9:46.68 7:31.29 9:12.83 9:24.11 -
19 Nick Ferri FR-1 St. John Fisher 11:52.42 11:29.80 8:28.87 9:25.41 -
20 Mason Brewster FR-1 Stevens 7:16.36 11:48.38 7:22.03 9:26.70 -
21 Derrick Tandle SO-2 St. John Fisher 10:23.58 10:00.70 11:37.95 9:32.09 -
22 Tim Griffin FR-1 Stevens 9:59.09 11:37.01 9:07.24 9:36.04 -
23 Kevin Havens JR-3 St. John Fisher 11:44.44 12:01.77 11:32.90 9:37.41 -
24 Sylvain Foisy FR-1 Williams 7:59.35 10:06.40 11:21.48 9:37.52 -
25 Jake Suddaby SR-4 Nazareth 12:20.01 8:46.10 9:49.70 9:38.13 -
26 Bryan Onody FR-1 Stevens 8:57.21 9:43.92 7:52.98 9:43.92 -
27 Anthony Roberto FR-1 Misericordia 10:47.73 8:55.85 10:06.51 9:48.84 -
28 Riley Nash FR-1 St. John Fisher 11:32.71 11:09.03 8:46.94 9:52.06 -
29 Michael Brown SR-4 Nazareth 10:52.14 8:00.21 10:04.71 9:52.85 -
30 Shane Urban FR-1 Susquehanna 8:12.77 10:53.06 10:29.32 9:53.69 -
31 Nathan Szatkowski SO-2 St. John Fisher 10:50.52 11:26.32 12:20.04 9:56.80 -
32 Declan Griffin SO-2 Susquehanna 12:11.16 9:34.05 10:52.60 10:04.26 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grahm Tuohy Gaydos FR-1 Williams 5:53.56 8:47.84 8:17.96 9:17.72 8:17.96 6:18.45 8:52.82 10
2 Nick Andrews SO-2 SUNY Geneseo 8:15.56 7:50.53 8:20.56 10:00.68 7:40.52 10:20.70 10:25.70 8
3 Ezra Ruggles SO-2 SUNY Geneseo 5:56.00 9:44.86 8:28.57 9:09.26 6:16.35 6:26.52 6:26.52 6
4 Ryan Mitchell SO-2 SUNY Geneseo 9:01.69 10:23.45 8:31.02 9:17.02 9:37.46 7:39.92 8:36.13 5
5 Ben Timmons JR-3 SUNY Geneseo 10:18.70 10:34.29 8:39.91 6:40.33 11:05.49 10:03.10 9:57.90 4
6 Charles Namiot FR-1 Williams 6:51.59 10:40.83 8:41.00 10:56.46 11:17.30 7:02.01 6:51.59 3
7 Danny Jagoe JR-3 Ithaca 10:31.85 9:29.19 8:42.19 8:05.64 6:47.31 9:50.08 10:00.52 2
8 Nathan Bowers JR-3 Nazareth 10:23.69 6:46.99 8:48.55 11:21.83 7:18.70 9:51.98 8:27.41 1
9 Zach Spergel SO-2 Rochester 6:45.83 8:11.27 8:53.98 8:16.61 10:24.76 11:28.84 6:19.13 -
10 Sean Hendricks FR-1 Rochester 11:29.73 10:30.91 8:54.67 6:19.62 9:10.71 10:30.91 9:10.71 -
11 Ethan Billings SO-2 St. John Fisher 11:25.07 8:48.64 8:59.42 7:00.75 8:21.66 7:38.51 6:28.39 -
12 Nick Gaitanis SO-2 Rochester 6:30.68 6:19.83 9:02.61 7:19.52 7:52.07 10:29.43 9:35.17 -
13 Matt Reimann SO-2 Nazareth 9:42.79 7:59.30 9:04.66 8:10.20 7:04.84 11:09.94 11:15.38 -
14 Kyle Gronau FR-1 SUNY Geneseo 7:27.89 7:06.04 9:06.20 7:22.43 6:44.19 11:50.06 6:38.73 -
15 Austin Schoen FR-1 SUNY Geneseo 10:45.20 6:50.09 9:06.78 6:33.69 8:06.64 8:39.44 9:45.06 -