February 25-26, 2022
|
Liberty-Indoor Track Complex (Banked) - Lynchburg, VA
|
200m (Banked)
ICON KEY: IC4A/ECAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jone Zabaleta- Larranaga JR-3 Eastern Kentucky 8:26.29 9:35.33 10:04.10 11:59.17 10:21.36 8:55.06 10
2 Adelyn Ackley FR-1 Liberty 7:54.21 9:38.30 7:25.30 10:13.00 12:02.88 8:57.82 8
3 Anna Hostetler JR-3 Liberty 8:52.15 9:38.42 9:21.07 9:44.21 7:31.17 8:34.80 6
4 Laura Taborda SO-2 Eastern Kentucky 8:54.07 9:40.51 8:48.27 11:30.81 8:19.24 10:50.18 5
5 Mackenzie Barnett FR-1 Lipscomb 8:10.93 9:44.44 7:47.56 8:51.84 10:37.04 11:00.42 4
6 Katie Meyer SR-4 Kennesaw State 10:02.09 9:44.55 9:38.71 8:46.10 11:41.46 10:19.63 3
7 Grace Kilroy SO-2 Eastern Kentucky 9:04.36 9:45.33 9:39.48 10:49.72 10:43.87 7:48.27 2
8 Nyah Hernandez FR-1 Kennesaw State 9:41.03 9:46.89 9:11.68 12:07.75 6:50.83 9:41.03 1
9 Saskia Pingpank SO-2 Eastern Kentucky 11:54.05 9:50.12 9:38.32 12:23.56 9:26.52 8:03.90 -
10 Colbi Borland FR-1 Lipscomb 8:39.52 9:50.36 8:51.33 10:55.30 10:02.17 11:24.82 -
11 Lydia Miller FR-1 Lipscomb 12:38.06 9:52.23 10:33.69 8:29.32 9:10.78 8:35.24 -
12 Hayleigh Palotti JR-3 Jacksonville 7:44.20 9:55.12 9:37.27 9:43.22 10:48.68 12:06.05 -
13 Ally Suyak JR-3 Lipscomb 9:53.44 9:59.43 12:11.31 7:53.55 8:59.49 12:17.30 -
14 Noel Palmer JR-3 Liberty 8:25.88 10:02.23 11:56.66 11:08.48 10:14.28 11:38.59 -
15 Erica Fisher SO-2 North Florida 7:08.27 10:11.81 11:13.00 13:03.12 9:28.99 12:50.88 -
16 Mia McLain FR-1 North Florida 9:25.18 10:14.32 13:00.19 11:34.19 12:47.90 8:11.46 -
17 Emma Wells SO-2 Bellarmine 10:57.43 10:14.42 12:23.45 9:06.84 8:54.55 11:22.01 -
18 Anna Wells SO-2 Bellarmine 9:44.49 10:15.25 10:21.41 11:35.24 10:09.10 7:53.75 -
19 Sara Steimel SO-2 Central Arkansas 13:02.30 10:15.98 12:00.70 12:25.34 8:43.59 10:28.30 -
20 Anouk Van Gils SO-2 Eastern Kentucky 8:03.32 10:19.64 9:30.07 8:59.09 13:06.95 9:17.68 -
21 Ali Nachtigal FR-1 Central Arkansas 8:15.81 10:19.76 8:59.20 10:25.96 13:25.69 11:03.15 -
22 Mollie Longmire FR-1 Lipscomb 11:40.93 10:20.29 12:18.15 9:12.06 7:20.41 12:36.76 -
23 Anna James FR-1 Kennesaw State 10:05.28 10:24.00 12:03.84 12:16.32 8:56.64 12:28.80 -
24 Maddie Moody SO-2 Lipscomb 7:48.47 10:24.62 7:48.47 10:55.86 9:22.16 12:35.79 -
25 Billie Castillo FR-1 North Florida 9:24.38 10:27.08 8:02.86 9:55.73 13:22.67 11:29.79 -
26 Morgan Kannapel JR-3 Bellarmine 10:58.98 10:27.60 12:58.23 8:47.19 12:51.95 11:11.54 -
27 Hannah Martin FR-1 North Florida 13:21.95 10:31.45 8:25.16 13:40.89 9:47.25 12:56.69 -
28 Faith Bobak FR-1 Kennesaw State 13:11.05 10:32.84 10:07.53 9:10.57 10:20.19 10:58.16 -
29 Leah Pelham FR-1 North Florida 12:10.89 10:35.55 11:58.18 10:54.62 12:04.53 11:32.75 -
30 Erin Luckett FR-1 Bellarmine 11:05.65 10:46.26 9:02.86 12:23.20 10:46.26 7:58.24 -
31 Justice Pohlman-Singleton FR-1 Bellarmine 7:58.25 10:46.28 12:03.84 7:45.33 12:36.15 13:14.93 -
32 Hannah Ellis FR-1 Bellarmine 10:40.63 10:47.10 13:54.76 10:53.58 8:57.10 10:34.16 -
33 Sierra Wainer FR-1 Jacksonville St. 12:46.24 10:54.90 12:46.24 12:06.94 10:15.61 10:41.81 -
34 Elizabeth Wetmore SO-2 Jacksonville St. 13:53.42 10:56.23 12:47.79 7:45.93 12:21.54 11:02.80 -
  Sydney Liddle FR-1 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Ciara Miles FR-1 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Erica Fisher SO-2 North Florida 10:11.81 7:20.51 12:44.77 8:09.45 -
19 Sara Steimel SO-2 Central Arkansas 10:15.98 10:59.10 11:42.22 10:22.14 -
21 Ali Nachtigal FR-1 Central Arkansas 10:19.76 10:01.17 13:00.90 12:05.12 -
25 Billie Castillo FR-1 North Florida 10:27.08 8:09.13 10:27.08 12:26.23 -
26 Morgan Kannapel JR-3 Bellarmine 10:27.60 8:59.74 10:40.16 7:31.88 -
27 Hannah Martin FR-1 North Florida 10:31.45 10:25.14 8:50.42 9:21.99 -
29 Leah Pelham FR-1 North Florida 10:35.55 13:01.73 12:55.38 10:16.49 -
30 Erin Luckett FR-1 Bellarmine 10:46.26 10:52.73 9:54.56 12:29.67 -
31 Justice Pohlman-Singleton FR-1 Bellarmine 10:46.28 7:45.33 9:22.27 13:40.78 -
32 Hannah Ellis FR-1 Bellarmine 10:47.10 13:48.29 9:16.51 11:58.29 -
33 Sierra Wainer FR-1 Jacksonville St. 10:54.90 10:22.16 10:48.36 12:39.69 -
34 Elizabeth Wetmore SO-2 Jacksonville St. 10:56.23 12:21.54 12:47.79 13:27.17 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Saskia Pingpank SO-2 Eastern Kentucky 7:22.59 11:54.05 7:28.50 12:11.75 12:41.26 9:50.12 7:04.89 -
12 Hayleigh Palotti JR-3 Jacksonville 10:30.83 8:25.86 12:41.76 12:41.76 12:41.76 9:55.12 12:12.00 -
13 Ally Suyak JR-3 Lipscomb 12:11.31 9:29.46 7:41.57 7:35.57 11:05.37 9:59.43 7:53.55 -
16 Mia McLain FR-1 North Florida 12:47.90 10:26.61 9:25.18 7:10.03 12:04.90 10:14.32 13:18.62 -
17 Emma Wells SO-2 Bellarmine 7:53.11 11:15.87 9:37.56 11:22.01 7:16.24 10:14.42 12:41.88 -
18 Anna Wells SO-2 Bellarmine 9:13.73 9:56.80 9:13.73 10:02.95 11:04.47 10:15.25 11:47.54 -
22 Mollie Longmire FR-1 Lipscomb 8:41.05 8:47.25 10:26.50 9:36.87 7:39.02 10:20.29 8:53.45 -
23 Anna James FR-1 Kennesaw State 8:12.96 12:47.52 11:01.44 8:50.40 10:24.00 10:24.00 8:44.16 -
24 Maddie Moody SO-2 Lipscomb 9:47.15 8:38.44 8:00.96 11:02.10 10:37.12 10:24.62 12:10.81 -
28 Faith Bobak FR-1 Kennesaw State 11:36.13 12:20.43 8:13.62 10:58.16 11:29.80 10:32.84 7:29.32 -
  Ciara Miles FR-1 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Sydney Liddle FR-1 Lipscomb DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jone Zabaleta- Larranaga JR-3 Eastern Kentucky 8:26.29 6:59.99 11:13.14 11:30.40 10:38.62 9:35.33 10
2 Adelyn Ackley FR-1 Liberty 11:28.18 6:44.81 10:59.27 8:52.04 7:54.21 9:38.30 8
3 Anna Hostetler JR-3 Liberty 9:03.72 8:46.37 9:09.50 8:34.80 11:28.32 9:38.42 6
4 Laura Taborda SO-2 Eastern Kentucky 12:05.64 7:50.22 7:27.00 12:23.06 7:15.39 9:40.51 5
5 Mackenzie Barnett FR-1 Lipscomb 9:38.60 8:28.47 10:54.58 7:41.71 7:00.80 9:44.44 4
6 Katie Meyer SR-4 Kennesaw State 9:44.55 10:48.85 11:18.08 9:21.17 8:57.79 9:44.55 3
7 Grace Kilroy SO-2 Eastern Kentucky 8:35.09 10:43.87 12:29.23 11:13.13 10:26.31 9:45.33 2
8 Nyah Hernandez FR-1 Kennesaw State 11:50.14 9:52.76 11:03.19 11:32.53 11:14.93 9:46.89 1
10 Colbi Borland FR-1 Lipscomb 12:35.66 11:42.53 11:42.53 10:25.79 8:33.62 9:50.36 -
11 Lydia Miller FR-1 Lipscomb 8:58.93 12:08.45 11:44.76 11:15.15 11:44.76 9:52.23 -
14 Noel Palmer JR-3 Liberty 7:01.57 7:37.70 7:13.61 12:02.68 7:55.77 10:02.23 -
20 Anouk Van Gils SO-2 Eastern Kentucky 7:57.13 12:11.18 13:19.34 7:57.13 7:38.54 10:19.64 -