January 14, 2022
|
SVSU Fieldhouse - Saginaw, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Connor Goetz JR-3 Oakland 3:33.84 4:14.57
2 Dean Reynolds FR-1 Spring Arbor 4:33.66 4:18.17
3 Carson Nicoletti Fr Unattached 5:05.30 4:20.94
4 Kehinde Oladapo SO-2 Purdue Fort Wayne 5:13.55 4:21.29
5 Trey Plichta FR-1 Oakland 3:57.95 4:21.48
6 JT Hodges SO-2 Purdue Fort Wayne 3:53.68 4:22.56
7 Adam Hill FR-1 Oakland 3:25.45 4:23.39
8 Jacob Harberts FR-1 Siena Heights 3:19.33 4:25.77
9 Colin Kane SO-2 Oakland 5:14.57 4:26.58
10 Nathan Stout JR-3 Spring Arbor 5:23.85 4:27.64
11 Christian Collis FR-1 Oakland 3:40.58 4:29.00
12 Husam Saleh SO-2 Purdue Fort Wayne 3:40.94 4:29.43
13 Nathan Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 3:46.28 4:32.62
14 Gavin Ray FR-1 Madonna 5:30.90 4:33.47
15 Gary Richardson JR-3 Spring Arbor 5:18.34 4:34.43
16 Ryan O'Neill SO-2 Lake Superior State 3:17.72 4:34.60
17 Jarred Neff SO-2 Purdue Fort Wayne 5:12.55 4:36.59
18 Roy Bowman SO-2 Lake Superior State 5:02.61 4:37.62
19 Xander Civinskas   Unattached 4:12.71 4:40.78
20 Kobe Milledge FR-1 Purdue Fort Wayne 4:25.00 4:41.91
21 Liam Hartsuff JR-3 Siena Heights 5:58.39 4:44.43
22 Ethan Rice Fr Unattached 4:58.79 4:47.29
23 Devin Feldpausch SO-2 Spring Arbor 4:23.28 4:49.31
24 Nethanel Leupold FR-1 Siena Heights 6:11.77 4:50.44
25 Aaron Nachazel SO-2 Lake Superior State 3:59.35 4:51.89
26 Clifton Maginity JR-3 Alma 4:34.62 4:52.14
27 Jay Moore SO-2 Siena Heights 4:41.52 4:53.25
28 Alex Schlueter SO-2 Madonna 5:44.24 4:54.22
29 Cameron Land So St Clair County Community 6:16.68 4:54.28
30 Brandon Zielke Fr St Clair County Community 4:51.11 4:57.05
31 Noah Wright SO-2 Purdue Fort Wayne 3:34.50 4:57.91
32 Tyler Landis So Unattached 5:16.19 4:58.29
33 Charles Newburry FR-1 Spring Arbor 5:26.54 5:02.35
34 Lucas Danko Fr St Clair County Community 5:24.56 5:03.32
35 Riley Sponseller FR-1 Lake Superior State 4:51.20 5:06.52
36 Colin Metzger FR-1 Siena Heights 6:34.06 5:10.28
37 Joel Hartleb SO-2 Cleary 3:47.03 5:10.99
38 Benjamin Rodriguez Fr St Clair County Community 5:54.16 5:24.91
39 Justin Kissling SO-2 Alma 6:37.01 5:33.62
40 Matthew Lewis JR-3 Alma 7:37.36 6:00.12
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Connor Goetz JR-3 Oakland 4:29.85 3:31.30 4:14.57 3:56.75 3:51.66 4:32.39
2 Dean Reynolds FR-1 Spring Arbor 5:25.30 3:34.29 4:18.17 5:20.13 3:31.70 3:42.03
3 Carson Nicoletti Fr Unattached 5:23.57 5:05.30 4:20.94 3:15.71 4:23.55 3:26.15
4 Kehinde Oladapo SO-2 Purdue Fort Wayne 4:16.07 4:34.36 4:21.29 4:10.84 3:15.97 5:00.49
5 Trey Plichta FR-1 Oakland 3:55.34 3:42.26 4:21.48 4:29.33 5:03.32 3:52.72
6 JT Hodges SO-2 Purdue Fort Wayne 4:06.81 4:25.19 4:22.56 3:09.05 4:04.18 3:32.68
9 Colin Kane SO-2 Oakland 5:25.23 5:38.56 4:26.58 3:33.27 5:35.89 4:02.59
12 Husam Saleh SO-2 Purdue Fort Wayne 4:53.68 5:42.18 4:29.43 3:13.99 3:43.63 4:05.19
13 Nathan Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 3:40.83 4:13.54 4:32.62 5:48.96 3:24.47 4:05.36
17 Jarred Neff SO-2 Purdue Fort Wayne 5:45.74 4:03.40 4:36.59 4:11.70 5:51.27 4:36.59
20 Kobe Milledge FR-1 Purdue Fort Wayne 5:12.92 3:45.53 4:41.91 5:07.29 4:05.27 4:25.00
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Adam Hill FR-1 Oakland 4:23.39 3:09.64 4:49.73 3:43.89 3:28.08
8 Jacob Harberts FR-1 Siena Heights 4:25.77 5:00.32 3:06.04 3:40.59 3:51.22
10 Nathan Stout JR-3 Spring Arbor 4:27.64 5:26.52 5:18.50 4:19.61 3:34.12
11 Christian Collis FR-1 Oakland 4:29.00 3:27.13 5:12.04 4:07.48 4:53.21
14 Gavin Ray FR-1 Madonna 4:33.47 5:55.52 4:33.47 5:11.76 4:41.68
15 Gary Richardson JR-3 Spring Arbor 4:34.43 5:45.79 4:28.95 4:53.64 3:17.59
16 Ryan O'Neill SO-2 Lake Superior State 4:34.60 3:42.43 3:28.70 4:42.84 5:18.54
18 Roy Bowman SO-2 Lake Superior State 4:37.62 5:58.13 3:36.55 5:22.04 5:02.61
21 Liam Hartsuff JR-3 Siena Heights 4:44.43 4:52.97 4:27.37 5:47.01 4:07.46
28 Alex Schlueter SO-2 Madonna 4:54.22 3:25.96 4:13.03 3:40.67 5:00.11
31 Noah Wright SO-2 Purdue Fort Wayne 4:57.91 4:22.16 3:34.50 4:34.08 5:24.73
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Xander Civinskas   Unattached 3:19.36 3:27.78 5:56.59 5:14.48 5:36.94 4:40.78 4:09.90
22 Ethan Rice Fr Unattached 5:01.66 6:13.48 5:27.51 5:59.12 3:38.34 4:47.29 3:52.71
23 Devin Feldpausch SO-2 Spring Arbor 5:03.78 4:37.74 5:18.25 3:45.67 6:04.53 4:49.31 5:47.18
24 Nethanel Leupold FR-1 Siena Heights 4:15.59 4:06.88 4:01.07 4:09.78 5:16.58 4:50.44 6:00.15
25 Aaron Nachazel SO-2 Lake Superior State 4:19.79 3:56.43 4:11.03 5:44.43 5:47.35 4:51.89 3:47.68
26 Clifton Maginity JR-3 Alma 6:05.18 5:53.49 4:17.09 3:30.34 4:31.69 4:52.14 4:55.07
27 Jay Moore SO-2 Siena Heights 4:06.33 4:38.59 4:41.52 5:43.11 5:10.85 4:53.25 5:13.78
35 Riley Sponseller FR-1 Lake Superior State 4:32.81 5:21.85 4:14.42 4:57.33 4:08.29 5:06.52 4:54.26
36 Colin Metzger FR-1 Siena Heights 6:03.03 6:40.27 6:15.44 5:13.39 5:00.98 5:10.28 4:51.67
37 Joel Hartleb SO-2 Cleary 6:16.30 4:18.13 4:24.35 4:15.02 6:38.07 5:10.99 5:14.10
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
29 Cameron Land So St Clair County Community 4:51.34 4:54.28
30 Brandon Zielke Fr St Clair County Community 5:20.82 4:57.05
32 Tyler Landis So Unattached 3:40.74 4:58.29
33 Charles Newburry FR-1 Spring Arbor 3:49.79 5:02.35
34 Lucas Danko Fr St Clair County Community 6:34.32 5:03.32
38 Benjamin Rodriguez Fr St Clair County Community 5:15.17 5:24.91
39 Justin Kissling SO-2 Alma 4:40.24 5:33.62
40 Matthew Lewis JR-3 Alma 5:34.92 6:00.12