January 14, 2022
|
SVSU Fieldhouse - Saginaw, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Connor Goetz JR-3 Oakland 8:29.42 6:52.63 6:52.63
2 Andrew Bowman   Unattached 8:30.43 6:27.93 9:06.16
3 Tristan Brandenburg FR-1 Oakland 8:33.38 10:52.00 10:57.13
4 Trystan Thayer Sr Unattached 8:43.09 10:06.79 9:04.02
5 Dean Reynolds FR-1 Spring Arbor 8:44.40 9:57.82 10:18.80
6 Tony Floyd   Unattached 8:45.31 7:47.53 10:30.38
7 Nathan Stout JR-3 Spring Arbor 8:52.04 8:57.36 8:52.04
8 Adam Hill FR-1 Oakland 8:53.17 10:50.47 7:38.53
9 Nicolas Trevino Sr Unattached 8:58.83 9:52.72 10:35.82
10 Christian Collis FR-1 Oakland 9:04.79 10:48.30 9:42.93
11 Trey Plichta FR-1 Oakland 9:09.34 6:57.50 7:08.49
12 Jacob Harberts FR-1 Siena Heights 9:10.37 8:20.84 8:48.36
13 Jeremy Cavallo Jr Unattached 9:17.84 6:47.23 12:05.20
14 Liam Hartsuff JR-3 Siena Heights 9:24.86 7:31.89 11:00.89
15 Gary Richardson JR-3 Spring Arbor 9:27.76 7:51.24 11:09.96
16 Sean Pauley SR-4 Alma 9:29.28 11:45.91 8:26.66
17 Jacob Maschino SO-2 Spring Arbor 9:32.93 7:09.70 9:38.66
18 Kendal Delpiere SR-4 Lake Superior State 9:35.55 8:32.24 8:03.47
19 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 9:37.45 9:20.13 12:30.69
20 Cameron Land So St Clair County Community 9:37.94 7:25.02 12:31.33
21 Cameron Kruse FR-1 Madonna 9:40.09 12:28.32 8:07.28
22 Nethanel Leupold FR-1 Siena Heights 9:49.45 10:42.50 9:14.09
23 Matthew Spees JR-3 Spring Arbor 9:50.14 10:31.45 11:59.97
24 Tremaine Brown FR-1 Spring Arbor 9:50.20 9:50.20 11:30.54
25 Skylar Williams FR-1 Lake Superior State 9:50.57 11:19.16 10:08.29
26 Reese Camp FR-1 Lake Superior State 9:51.94 9:57.86 11:32.57
27 Brandon Zielke Fr St Clair County Community 9:53.22 10:05.09 8:30.17
28 Tommee Smith SO-2 Spring Arbor 9:56.14 9:56.14 11:31.53
29 Colton Chovanec SO-2 Alma 9:58.79 8:22.99 8:58.92
30 Jay Moore SO-2 Siena Heights 9:58.90 9:28.96 11:34.73
31 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 10:01.01 12:19.25 12:01.22
32 Lucas Danko Fr St Clair County Community 10:18.58 10:00.03 12:28.49
33 Sean Massa FR-1 Madonna 10:19.49 12:48.17 12:35.78
34 Benjamin Rodriguez Fr St Clair County Community 10:50.51 11:23.04 10:57.02
35 Adam Wolffis SO-2 Muskegon CC 10:55.54 12:27.32 9:43.43
36 Kaden Hainer FR-1 Muskegon CC 11:24.76 11:24.76 10:23.14
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Connor Goetz JR-3 Oakland 8:49.80 8:29.42 10:52.06 7:07.92 10:26.59
2 Andrew Bowman   Unattached 9:57.21 8:30.43 10:17.62 7:39.39 8:30.43
3 Tristan Brandenburg FR-1 Oakland 6:35.31 8:33.38 9:45.26 8:33.38 9:09.32
4 Trystan Thayer Sr Unattached 9:14.48 8:43.09 9:24.94 10:22.48 8:43.09
5 Dean Reynolds FR-1 Spring Arbor 9:47.33 8:44.40 7:20.50 9:21.11 9:26.36
6 Tony Floyd   Unattached 7:10.76 8:45.31 9:32.59 8:19.05 8:13.80
7 Nathan Stout JR-3 Spring Arbor 11:10.37 8:52.04 10:27.81 7:58.84 11:31.66
8 Adam Hill FR-1 Oakland 10:23.81 8:53.17 6:29.22 8:10.52 6:23.89
9 Nicolas Trevino Sr Unattached 7:43.40 8:58.83 8:42.67 11:18.93 10:46.60
10 Christian Collis FR-1 Oakland 8:10.32 9:04.79 11:20.99 8:43.00 10:48.30
11 Trey Plichta FR-1 Oakland 8:36.38 9:09.34 11:10.20 8:25.40 7:24.97
12 Jacob Harberts FR-1 Siena Heights 9:15.88 9:10.37 6:58.29 8:09.83 8:31.85
14 Liam Hartsuff JR-3 Siena Heights 8:22.73 9:24.86 11:17.84 10:15.70 8:11.43
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Jeremy Cavallo Jr Unattached 7:31.85 11:03.83 10:41.52 7:43.01 11:09.41 9:17.84
15 Gary Richardson JR-3 Spring Arbor 11:21.32 11:21.32 9:44.80 7:00.15 9:50.47 9:27.76
17 Jacob Maschino SO-2 Spring Arbor 6:58.24 7:09.70 9:10.02 9:04.29 12:13.35 9:32.93
18 Kendal Delpiere SR-4 Lake Superior State 8:43.75 9:24.04 11:13.40 9:47.06 11:47.93 9:35.55
19 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 11:15.62 8:51.26 11:38.72 7:07.32 7:18.87 9:37.45
21 Cameron Kruse FR-1 Madonna 11:18.71 9:05.29 7:20.87 10:43.90 9:28.49 9:40.09
22 Nethanel Leupold FR-1 Siena Heights 11:00.19 11:00.19 9:25.88 12:28.61 11:06.08 9:49.45
23 Matthew Spees JR-3 Spring Arbor 10:43.26 9:20.64 8:09.82 10:31.45 11:59.97 9:50.14
26 Reese Camp FR-1 Lake Superior State 8:34.99 6:54.36 11:08.90 10:15.62 10:09.70 9:51.94
28 Tommee Smith SO-2 Spring Arbor 10:43.84 11:25.56 12:01.33 8:20.76 12:13.26 9:56.14
30 Jay Moore SO-2 Siena Heights 11:34.73 12:46.60 7:23.19 8:23.08 7:05.22 9:58.90
31 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 8:42.88 12:19.25 11:31.17 9:18.94 8:42.88 10:01.01
33 Sean Massa FR-1 Madonna 8:40.38 8:58.96 7:13.65 8:27.99 7:19.84 10:19.49
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Sean Pauley SR-4 Alma 9:29.28
20 Cameron Land So St Clair County Community 9:37.94
24 Tremaine Brown FR-1 Spring Arbor 9:50.20
25 Skylar Williams FR-1 Lake Superior State 9:50.57
27 Brandon Zielke Fr St Clair County Community 9:53.22
29 Colton Chovanec SO-2 Alma 9:58.79
32 Lucas Danko Fr St Clair County Community 10:18.58
34 Benjamin Rodriguez Fr St Clair County Community 10:50.51
35 Adam Wolffis SO-2 Muskegon CC 10:55.54
36 Kaden Hainer FR-1 Muskegon CC 11:24.76