March 14, 2022
|
Hallandale - Hallandale, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Gian Valentin SR Flanagan 1:53.90 2:00.02 1:31.86 2:02.47
2 Diego Torres JR Pembroke Pines Charter 1:28.27 1:50.65 1:49.41 2:04.32
3 Jonathan Charles SR West Broward 1:32.60 2:44.91 1:57.97 2:06.85
4 Issac Mayorga JR Flanagan 1:34.33 1:57.28 2:45.72 2:07.47
5 Jamari Benjamin JR Flanagan 2:15.46 1:43.51 2:19.30 2:07.79
6 Vernon Smith SR Hallandale 1:41.30 1:41.30 2:19.96 2:13.29
7 Daniel Valderrama SR Pembroke Pines Charter 2:03.07 2:51.47 2:30.73 2:18.28
8 Hezekiah Thomas SO Hallandale 2:19.36 2:34.69 2:04.03 2:19.36
9 Andres Jimenez JR Pembroke Pines Charter 1:38.65 2:40.65 2:12.47 2:20.92
10 Romeo Lainez FR McArthur 2:54.96 1:55.22 2:00.91 2:22.24
11 Maximo Morales SR Flanagan 2:36.65 2:55.33 2:56.77 2:23.71
12 larry baptise JR Everglades 2:11.48 2:34.85 2:11.48 2:26.08
13 Jaleel Green SO Hallandale 1:45.75 2:18.06 2:16.59 2:26.87
14 Ricardo Treco SO Pembroke Pines Charter 2:46.75 2:30.52 2:33.47 2:27.56
15 Giulio Varanese JR West Broward 1:46.07 2:59.27 2:50.31 2:29.39
16 Jayden Rose SO West Broward 2:00.37 3:02.10 2:20.44 2:34.32
17 rashawn adderly FR Everglades 2:54.40 2:48.17 2:17.03 2:35.71
18 daniel delatorre FR Everglades 2:35.98 2:23.37 2:58.04 2:37.55
19 Andre Maturell FR West Broward 3:07.82 2:00.97 2:26.44 2:39.17
20 jowens charlotin JR Everglades 3:44.27 2:47.31 3:26.47 2:57.99
  Chance Ignacio-Suarez JR South Broward DNS DNS DNS DNS
  Justing Lewis SR McArthur DNS DNS DNS DNS
  Yacub Renman FR McArthur DNS DNS DNS DNS
  Cedric Hall SO Miramar DNS DNS DNS DNS
  Dylan Forbes SR South Broward DNS DNS DNS DNS
  Eddie Rodriguez JR South Broward DNS DNS DNS DNS
  Quinlan Bulman FR South Broward DNS DNS DNS DNS
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gian Valentin SR Flanagan 2:02.47
2 Diego Torres JR Pembroke Pines Charter 2:04.32
3 Jonathan Charles SR West Broward 2:06.85
4 Issac Mayorga JR Flanagan 2:07.47
5 Jamari Benjamin JR Flanagan 2:07.79
6 Vernon Smith SR Hallandale 2:13.29
7 Daniel Valderrama SR Pembroke Pines Charter 2:18.28
9 Andres Jimenez JR Pembroke Pines Charter 2:20.92
11 Maximo Morales SR Flanagan 2:23.71
14 Ricardo Treco SO Pembroke Pines Charter 2:27.56
  Eddie Rodriguez JR South Broward DNS
  Cedric Hall SO Miramar DNS
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Hezekiah Thomas SO Hallandale 2:36.09 2:06.82 2:43.06 3:01.17 2:27.73 2:19.36
10 Romeo Lainez FR McArthur 2:30.78 1:50.95 2:32.20 2:13.71 2:19.40 2:22.24
12 larry baptise JR Everglades 2:53.84 2:33.39 3:08.45 3:09.91 2:36.31 2:26.08
13 Jaleel Green SO Hallandale 2:15.12 2:03.37 2:01.91 2:10.72 3:05.06 2:26.87
15 Giulio Varanese JR West Broward 2:57.78 1:44.58 2:29.39 2:15.95 2:27.90 2:29.39
16 Jayden Rose SO West Broward 2:20.44 3:20.62 2:46.67 2:00.37 1:48.03 2:34.32
17 rashawn adderly FR Everglades 2:51.29 2:54.40 1:59.90 2:03.01 2:40.39 2:35.71
18 daniel delatorre FR Everglades 2:40.71 3:18.52 1:53.44 2:06.04 3:24.82 2:37.55
19 Andre Maturell FR West Broward 2:58.27 2:20.07 2:20.07 2:31.22 3:06.23 2:39.17
20 jowens charlotin JR Everglades 2:27.74 2:13.50 3:44.27 3:31.81 3:26.47 2:57.99
  Chance Ignacio-Suarez JR South Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Quinlan Bulman FR South Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Dylan Forbes SR South Broward DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Yacub Renman FR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Justing Lewis SR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS