May 13, 2022
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA OAC AARTFC NCAC ECAC DIII

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alaysia Brooks SO-2 Ursuline (Ohio) 2:15.51 2:43.41 2:27.47 2:12.85 2:30.12
2 Catherine Coffey   Unattached 2:38.42 2:33.09 2:10.46 2:13.12 2:47.74
3 Abigail Gostomski SR-4 Roberts Wesleyan 2:17.24 1:41.27 1:35.94 2:13.24 2:35.89
4 Anna Scott SR-4 Oberlin 2:45.23 2:25.08 2:51.95 2:14.33 2:39.86
5 Claire Eberhardt FR-1 John Carroll 2:53.90 1:58.63 2:52.55 2:14.80 1:53.24
6 Erin Anderson JR-3 Denison 2:20.48 1:49.41 2:50.19 2:15.07 2:15.07
7 McKenna Woodruff SO-2 Ashland 1:52.81 1:56.89 2:40.38 2:15.91 2:47.17
8 Alicia Neumeier SO-2 Wright State 2:56.68 1:56.42 1:39.98 2:16.96 1:56.42
9 Lydia Bennett FR-1 Grove City 2:01.97 2:07.58 2:15.99 2:20.19 2:32.81
10 Olivia Nola FR-1 PSU-Behrend 1:44.34 2:22.41 1:51.39 2:21.00 1:42.93
11 Faith Remich SO-2 Washington & Jefferson 2:54.40 2:44.40 2:01.51 2:22.95 2:34.39
12 Morgan Edwards FR-1 John Carroll 1:49.15 2:33.67 2:29.36 2:23.61 2:19.31
13 Ashlin LaFond SR-4 Franciscan (Ohio) 2:29.37 1:54.90 2:59.53 2:23.62 2:29.37
14 Kaylynn Johnson FR-1 Grove City 1:57.89 3:06.89 3:02.58 2:23.76 1:47.82
15 Jessica Campbell FR-1 Franciscan (Ohio) 2:07.77 2:37.14 2:13.65 2:26.86 2:35.68
16 Lexie Engstrom FR-1 Walsh 3:09.56 2:31.35 2:48.99 2:26.94 2:19.60
17 Sophia Ellerkmann SO-2 Denison 1:52.32 1:53.80 3:12.13 2:27.79 2:49.96
18 Emily Ferrans FR-1 PSU-Behrend 2:23.98 1:55.49 2:11.99 2:29.98 3:11.98
19 Katie Gambino FR-1 Walsh 2:49.42 2:47.90 2:58.49 2:31.26 2:26.73
20 Kaelyn Jones FR-1 Malone 2:13.91 3:04.13 1:52.61 2:32.17 2:20.00
21 Kathryn Vasiliauskas FR-1 John Carroll 2:08.16 1:57.35 2:28.23 2:34.40 2:14.33
22 Julianna Lewis SO-2 Roberts Wesleyan 3:07.89 3:15.72 1:51.17 2:36.57 2:49.10
23 Izzy Spires FR-1 PSU-Behrend 3:20.55 2:33.55 2:14.75 2:36.68 2:21.02
24 Erin Smith FR-1 Mount Union 2:13.46 2:56.36 3:21.78 2:38.88 2:23.00
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alaysia Brooks SO-2 Ursuline (Ohio) 1:47.61 2:12.85 1:58.24 2:19.50
2 Catherine Coffey   Unattached 1:43.84 2:13.12 2:14.46 1:51.82
3 Abigail Gostomski SR-4 Roberts Wesleyan 2:07.91 2:13.24 1:37.27 2:53.22
4 Anna Scott SR-4 Oberlin 2:23.74 2:14.33 1:56.87 2:18.36
5 Claire Eberhardt FR-1 John Carroll 1:43.80 2:14.80 2:51.20 2:06.72
6 Erin Anderson JR-3 Denison 2:51.54 2:15.07 1:58.87 2:01.57
7 McKenna Woodruff SO-2 Ashland 2:26.79 2:15.91 1:47.37 2:53.97
8 Alicia Neumeier SO-2 Wright State 2:55.31 2:16.96 2:19.70 2:22.44
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Lydia Bennett FR-1 Grove City 2:27.20 2:20.19 1:39.54
10 Olivia Nola FR-1 PSU-Behrend 1:42.93 2:21.00 2:54.84
11 Faith Remich SO-2 Washington & Jefferson 1:42.93 2:22.95 2:04.37
13 Ashlin LaFond SR-4 Franciscan (Ohio) 2:29.37 2:23.62 2:33.68
15 Jessica Campbell FR-1 Franciscan (Ohio) 2:16.58 2:26.86 1:48.68
16 Lexie Engstrom FR-1 Walsh 2:25.47 2:26.94 2:50.45
17 Sophia Ellerkmann SO-2 Denison 1:59.71 2:27.79 2:51.44
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Morgan Edwards FR-1 John Carroll 2:23.61 1:52.02 2:37.98 1:59.20 1:49.15 2:02.07 1:56.33
14 Kaylynn Johnson FR-1 Grove City 2:23.76 2:33.83 1:50.70 2:30.95 2:06.51 2:00.76 2:25.20
18 Emily Ferrans FR-1 PSU-Behrend 2:29.98 2:35.98 2:16.49 2:47.98 1:58.49 2:23.98 2:28.48
19 Katie Gambino FR-1 Walsh 2:31.26 2:38.83 3:13.62 3:01.52 2:16.14 1:53.45 3:04.54
20 Kaelyn Jones FR-1 Malone 2:32.17 2:50.43 2:53.48 3:07.17 2:26.09 2:58.04 2:13.91
21 Kathryn Vasiliauskas FR-1 John Carroll 2:34.40 2:09.70 3:00.65 2:05.07 2:25.14 2:14.33 2:11.24
22 Julianna Lewis SO-2 Roberts Wesleyan 2:36.57 3:11.02 3:11.02 3:14.15 2:24.05 3:18.85 2:17.79
23 Izzy Spires FR-1 PSU-Behrend 2:36.68 2:57.05 3:06.45 2:11.62 3:18.99 2:36.68 3:01.75
24 Erin Smith FR-1 Mount Union 2:38.88 2:16.64 3:04.30 3:18.60 2:45.24 2:56.36 2:59.54