March 4, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rachel Jones JR-3 Embry-Riddle 4:47.74 5:59.68 3:44.44 4:04.58 6:05.43 6:05.43 6:14.07
2 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 4:47.87 5:02.27 5:42.57 4:07.57 3:50.30 5:16.66 5:10.90
3 Kerry Reilly JR-3 Saint Leo 4:54.11 5:00.00 5:29.41 4:15.88 4:33.53 4:12.94 5:38.23
4 Tabitha Suggs FR-1 Tampa 4:58.64 6:04.34 4:46.70 5:58.37 6:16.29 6:25.25 4:52.67
5 Grayson Iller FR-1 Embry-Riddle 4:58.79 5:37.64 4:43.85 6:28.43 5:55.56 3:41.11 6:13.49
6 Maddi Hood FR-1 Flagler 4:59.17 4:44.22 4:11.31 6:02.00 5:02.17 5:23.11 4:53.19
7 Madison Peele SO-2 Flagler 4:59.21 6:11.02 5:47.09 5:47.09 4:02.36 6:28.98 4:02.36
8 Manon Blackman SO-2 Tampa 5:00.92 5:18.98 4:48.89 5:37.03 4:51.90 6:07.13 3:42.68
9 Eva DeMarco FR-1 Tampa 5:02.10 4:04.71 5:23.25 4:28.87 6:26.69 4:16.79 6:17.63
10 Isabella Santeufemio FR-1 Flagler 5:03.14 6:28.02 6:28.02 6:24.99 4:17.67 5:12.24 6:28.02
11 Allison Seng SO-2 Palm Beach Atlantic 5:03.64 4:27.21 6:19.55 3:35.59 5:46.15 5:37.04 5:55.26
12 Sadie Nordmeyer FR-1 Palm Beach Atlantic 5:03.94 4:45.71 5:37.38 5:40.42 5:31.30 4:51.79 4:18.35
13 Sophie Barth SO-2 Florida Southern 5:04.37 5:40.90 4:46.11 5:28.72 6:05.25 4:33.94 4:43.07
14 Skylar Detjen JR-3 South Florida 5:06.51 5:00.38 3:52.95 4:29.73 5:27.97 5:34.10 3:43.76
15 Sam Gayton FR-1 Flagler 5:06.71 4:39.11 4:32.98 4:26.84 4:29.91 3:50.04 4:36.04
16 Gwen Shamel FR-1 Palm Beach Atlantic 5:08.29 5:54.54 4:18.97 4:28.22 5:02.13 4:09.72 4:03.55
17 Laura McGregor FR-1 Tampa 5:10.61 5:26.14 6:34.48 3:46.75 4:48.87 3:56.07 4:36.45
18 Josie Keenan FR-1 Florida Tech 5:11.17 3:53.38 6:04.07 4:27.61 5:08.06 5:36.07 6:00.96
19 Shelby Hilt JR-3 Florida College 5:11.43 4:12.26 5:33.23 4:02.92 4:02.92 4:06.03 4:40.29
20 Kathleen Boshka SO-2 Palm Beach Atlantic 5:12.25 5:12.25 6:08.46 5:46.60 5:46.60 4:44.15 4:59.76
21 Alaina Rider FR-1 Embry-Riddle 5:13.81 6:00.89 4:48.71 5:48.33 5:48.33 3:49.09 5:35.78
22 Nicole Capparell JR-3 South Florida 5:15.31 3:53.33 6:37.29 6:37.29 5:37.39 6:37.29 6:21.53
23 Ravyn Edge FR-1 Embry-Riddle 5:16.29 3:57.22 6:03.74 4:16.20 6:03.74 5:38.43 5:09.97
24 Brianna Grotzinger FR-1 Embry-Riddle 5:16.41 6:45.01 6:26.02 6:29.19 5:25.91 5:25.91 6:13.37
25 Delaney Sheehan JR-3 South Florida 5:19.77 5:38.96 5:10.18 6:04.54 5:38.96 6:39.72 6:36.52
26 Madeline Rodriguez FR-1 Flagler 5:23.99 5:49.91 4:35.40 5:36.95 5:20.75 6:44.99 5:17.51
27 Emily Opalinski FR-1 Florida Southern 5:25.70 4:04.28 4:17.31 4:23.82 5:32.22 3:54.51 5:06.16
28 Emily Manning FR-1 Flagler 5:35.89 6:56.51 7:13.30 4:45.51 6:26.28 5:35.89 6:33.00
29 Faith Kulis SO-2 Palm Beach Atlantic 6:30.38 4:56.69 7:09.42 5:12.31 7:09.42 8:19.69 7:09.42
  Kaela Curry FR-1 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Abby Valley FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Dalberg FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jaycie Anderson FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Caitlyn Koske FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kyleigh Rice FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Rachel Jones JR-3 Embry-Riddle 4:47.74 4:18.97
2 Anna Miller FR-1 Embry-Riddle 4:47.87 3:58.94
3 Kerry Reilly JR-3 Saint Leo 4:54.11 3:34.70
4 Tabitha Suggs FR-1 Tampa 4:58.64 4:40.73
5 Grayson Iller FR-1 Embry-Riddle 4:58.79 4:58.79
6 Maddi Hood FR-1 Flagler 4:59.17 3:44.38
7 Madison Peele SO-2 Flagler 4:59.21 4:38.27
8 Manon Blackman SO-2 Tampa 5:00.92 4:03.75
9 Eva DeMarco FR-1 Tampa 5:02.10 6:11.59
11 Allison Seng SO-2 Palm Beach Atlantic 5:03.64 4:33.28
13 Sophie Barth SO-2 Florida Southern 5:04.37 4:24.81
15 Sam Gayton FR-1 Flagler 5:06.71 5:46.59
21 Alaina Rider FR-1 Embry-Riddle 5:13.81 5:07.54
22 Nicole Capparell JR-3 South Florida 5:15.31 4:37.48
23 Ravyn Edge FR-1 Embry-Riddle 5:16.29 6:16.39
24 Brianna Grotzinger FR-1 Embry-Riddle 5:16.41 3:47.82
25 Delaney Sheehan JR-3 South Florida 5:19.77 5:45.36
  Kyleigh Rice FR-1 Valdosta State DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Isabella Santeufemio FR-1 Flagler 3:44.33 5:03.14 6:00.74 5:15.27 5:48.61 4:11.61 4:38.89
12 Sadie Nordmeyer FR-1 Palm Beach Atlantic 4:48.75 5:03.94 6:13.85 4:39.63 6:22.97 4:27.47 4:00.12
14 Skylar Detjen JR-3 South Florida 5:06.51 5:06.51 4:32.80 5:46.36 5:40.23 6:35.40 5:37.17
16 Gwen Shamel FR-1 Palm Beach Atlantic 5:39.12 5:08.29 6:25.37 4:49.80 3:38.89 4:12.80 4:12.80
17 Laura McGregor FR-1 Tampa 5:23.04 5:10.61 4:58.19 4:48.87 4:45.77 5:41.68 4:58.19
18 Josie Keenan FR-1 Florida Tech 6:38.30 5:11.17 4:27.61 6:28.97 6:00.96 5:45.40 6:22.74
19 Shelby Hilt JR-3 Florida College 4:40.29 5:11.43 3:44.23 3:50.46 5:58.15 5:27.01 4:58.98
20 Kathleen Boshka SO-2 Palm Beach Atlantic 6:45.93 5:12.25 5:02.89 6:11.58 5:24.74 5:09.13 4:25.42
26 Madeline Rodriguez FR-1 Flagler 6:09.35 5:23.99 3:50.04 6:41.75 6:38.51 5:27.23 4:41.88
27 Emily Opalinski FR-1 Florida Southern 4:01.02 5:25.70 4:04.28 7:03.41 4:36.85 6:21.07 4:59.65
28 Emily Manning FR-1 Flagler 5:56.05 5:35.89 7:13.30 5:52.69 4:55.59 3:58.49 6:12.84
29 Faith Kulis SO-2 Palm Beach Atlantic 6:46.00 6:30.38 5:24.02 6:34.29 4:56.69 7:05.52 5:55.25
  Kaela Curry FR-1 Tampa DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Olivia Dalberg FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Abby Valley FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jaycie Anderson FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Caitlyn Koske FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS