February 19, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mason Jones SR-4 Florida Southern 8:34.33 8:24.24
2 Jan Figueroa Senior Narpletics 9:19.35 8:33.16
3 George Alexander FR-1 Tampa 6:09.95 8:33.82
4 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 9:15.29 8:34.15
5 Devon Sullivan JR-3 Tampa 11:03.42 8:38.29
6 Sean Popik JR-3 Tampa 8:49.73 8:39.34
7 Paul Wales JR-3 Tampa 10:23.46 8:39.55
8 Nathan Reffitt FR-1 Tampa 9:00.79 8:39.99
9 Luke Talham SO-2 Tampa 9:38.81 8:41.45
10 Brian Veit FR-1 Tampa 10:20.83 8:41.70
11 Mitchell Kozik SR-4 Florida Southern 9:05.67 8:44.68
12 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 8:21.75 8:48.15
13 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 6:11.89 8:51.27
14 Dominic Brink SO-2 Tampa 11:25.94 8:51.73
15 Christian Ruocco Freshman UNAT-Daytona State College 6:38.94 8:51.92
16 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 9:18.90 8:52.28
17 Sebastian Reisch SO-2 Tampa 10:12.25 8:52.39
18 Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern 9:21.37 8:54.63
19 Daniel Salmanzadeh   Unattached 10:41.85 8:54.87
20 Aaron Engelhardt FR-1 Tampa 7:19.88 8:56.43
21 Owen Allen SO-2 Florida Southern 8:56.99 8:56.99
22 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 11:17.49 8:57.69
23 Alejandro Garcia Senior Unattached 6:47.55 9:03.40
24 Sebastian Edwards FR-1 South Florida 10:15.99 9:05.12
25 David Pautienus FR-1 Florida Southern 10:11.45 9:05.93
26 Misha Kakoulin JR-3 South Florida 10:49.97 9:06.19
27 Noah Ellenback FR-1 Florida Southern 11:02.21 9:07.28
28 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 10:52.96 9:08.70
29 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 11:51.14 9:11.27
30 Zachary Dale FR-1 Florida Southern 8:49.39 9:11.44
31 Albert LaRed FR-1 Saint Leo 11:59.15 9:13.19
32 Jonathan Werble Senior Unattached 10:31.06 9:13.56
33 Zac Vincennie SO-2 South Florida 8:13.15 9:14.10
34 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 11:28.14 9:14.95
35 Christopher Gomez   Unattached 9:15.80 9:15.80
36 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 11:35.32 9:16.25
37 Tyler Baker   Unattached 6:29.97 9:17.09
38 Cameron Ellis FR-1 Tampa 7:37.29 9:17.67
39 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 6:41.72 9:17.94
40 Mitchell Gray SO-2 Palm Beach Atlantic 10:59.20 9:18.64
41 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 8:28.60 9:18.90
42 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 8:41.14 9:20.36
43 James Simpson FR-1 Florida Southern 7:00.33 9:20.43
44 Mitchell Curtis Freshman UNAT-Daytona State College 12:07.83 9:24.21
45 Ethan Lehr FR-1 Tampa 9:30.09 9:24.44
46 Adolfo Castro Freshman UNAT-Daytona State College 8:28.69 9:25.21
47 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 10:28.99 9:26.65
48 Giovanni Duran SO-2 Saint Leo 8:14.29 9:28.15
49 Rob Holcomb   Unattached 8:52.93 9:39.27
50 Christian Pastrana Freshman UNAT-Daytona State College 11:53.32 9:39.93
51 Richard Lebron Freshman UNAT-Daytona State College 8:25.23 9:47.47
52 Birhanu van der Riet SO-2 Palm Beach Atlantic 12:33.78 10:03.02
53 David Herrera SR-4 Warner 10:15.01 10:15.01
54 TJ Sanders FR-1 Southeastern U. 9:05.28 10:34.04
  Nickolas Kamen SO-2 South Florida DNF DNF
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNF DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF DNF
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF
  Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern DNF DNF
  Roger Reyes Senior Unattached DNS DNS
  Sem Sultanov 5 Unattached DNS DNS
  Zack Poekert Junior Unattached DNS DNS
  Michael Toppi Senior Unattached DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
30 Zachary Dale FR-1 Florida Southern 9:39.02 11:18.28 9:11.44
31 Albert LaRed FR-1 Saint Leo 8:23.41 8:12.34 9:13.19
34 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 6:28.47 7:35.06 9:14.95
36 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 6:57.19 10:28.57 9:16.25
38 Cameron Ellis FR-1 Tampa 10:58.05 9:23.25 9:17.67
39 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 6:41.72 10:36.06 9:17.94
40 Mitchell Gray SO-2 Palm Beach Atlantic 10:53.61 11:04.79 9:18.64
42 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 9:37.17 9:09.16 9:20.36
43 James Simpson FR-1 Florida Southern 10:55.71 8:30.00 9:20.43
45 Ethan Lehr FR-1 Tampa 7:59.78 6:35.11 9:24.44
47 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 7:16.32 6:42.33 9:26.65
48 Giovanni Duran SO-2 Saint Leo 9:16.79 11:50.19 9:28.15
50 Christian Pastrana Freshman UNAT-Daytona State College 11:35.92 8:47.74 9:39.93
51 Richard Lebron Freshman UNAT-Daytona State College 7:14.73 7:26.48 9:47.47
52 Birhanu van der Riet SO-2 Palm Beach Atlantic 8:26.54 7:50.36 10:03.02
53 David Herrera SR-4 Warner 7:41.26 9:56.56 10:15.01
54 TJ Sanders FR-1 Southeastern U. 11:18.43 10:15.02 10:34.04
  Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern DNF DNF DNF
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNF DNF DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF DNF DNF
  Zack Poekert Junior Unattached DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Brian Veit FR-1 Tampa 8:31.27 10:15.61 8:41.70
12 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 8:16.46 6:14.99 8:48.15
15 Christian Ruocco Freshman UNAT-Daytona State College 8:30.65 11:15.54 8:51.92
16 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 7:05.83 6:49.86 8:52.28
17 Sebastian Reisch SO-2 Tampa 7:16.56 6:12.68 8:52.39
20 Aaron Engelhardt FR-1 Tampa 11:26.63 6:20.87 8:56.43
22 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 7:31.66 10:34.48 8:57.69
23 Alejandro Garcia Senior Unattached 11:02.95 11:30.12 9:03.40
24 Sebastian Edwards FR-1 South Florida 7:37.90 10:54.15 9:05.12
25 David Pautienus FR-1 Florida Southern 8:49.56 9:00.47 9:05.93
26 Misha Kakoulin JR-3 South Florida 7:33.34 6:44.18 9:06.19
27 Noah Ellenback FR-1 Florida Southern 7:34.25 8:45.39 9:07.28
28 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 8:08.35 6:35.07 9:08.70
32 Jonathan Werble Senior Unattached 7:50.53 10:08.92 9:13.56
33 Zac Vincennie SO-2 South Florida 7:50.99 8:57.48 9:14.10
35 Christopher Gomez   Unattached 6:45.74 10:00.27 9:15.80
37 Tyler Baker   Unattached 7:31.25 9:50.52 9:17.09
41 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:52.44 10:37.15 9:18.90
44 Mitchell Curtis Freshman UNAT-Daytona State College 6:51.88 8:10.87 9:24.21
49 Rob Holcomb   Unattached 9:45.07 8:52.93 9:39.27
  Roger Reyes Senior Unattached DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mason Jones SR-4 Florida Southern 9:39.88 6:08.10 8:24.24 8:09.12
2 Jan Figueroa Senior Narpletics 7:11.06 8:38.30 8:33.16 9:34.74
3 George Alexander FR-1 Tampa 9:09.79 6:51.06 8:33.82 9:25.21
4 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 8:03.30 6:51.32 8:34.15 8:49.58
5 Devon Sullivan JR-3 Tampa 7:10.18 8:38.29 8:38.29 8:38.29
6 Sean Popik JR-3 Tampa 10:49.18 6:34.70 8:39.34 10:23.21
7 Paul Wales JR-3 Tampa 10:28.66 9:47.10 8:39.55 7:52.79
8 Nathan Reffitt FR-1 Tampa 7:27.20 8:03.59 8:39.99 10:34.39
9 Luke Talham SO-2 Tampa 8:04.95 6:15.45 8:41.45 11:02.25
11 Mitchell Kozik SR-4 Florida Southern 9:00.42 6:49.25 8:44.68 6:23.02
13 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 7:42.21 7:36.90 8:51.27 8:30.02
14 Dominic Brink SO-2 Tampa 10:48.71 8:25.15 8:51.73 10:48.71
18 Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern 10:52.25 8:43.94 8:54.63 8:01.17
19 Daniel Salmanzadeh   Unattached 8:22.78 8:22.78 8:54.87 9:21.62
21 Owen Allen SO-2 Florida Southern 10:01.43 11:32.72 8:56.99 9:13.10
29 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 8:43.71 6:42.43 9:11.27 8:43.71
46 Adolfo Castro Freshman UNAT-Daytona State College 8:23.04 9:25.21 9:25.21 8:06.08
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
  Nickolas Kamen SO-2 South Florida DNF DNF DNF DNF
  Sem Sultanov 5 Unattached DNS DNS DNS DNS
  Michael Toppi Senior Unattached DNS DNS DNS DNS