April 13, 2022
|
Wolfson - Jacksonville, FL

Boys' 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 4:10.72 5:05.88 4:10.72 5:00.87 10
2 Andrew Marello SO Wolfson 5:43.58 4:21.02 4:26.34 3:14.43 8
3 Joshua Sea SR Atlantic Coast 4:44.12 5:25.10 4:33.19 4:22.27 6
4 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 5:47.18 5:38.98 4:33.37 4:44.31 5
5 Ben Brown SO Atlantic Coast 4:55.85 5:26.85 4:41.76 3:28.51 4
6 Adrian Abercrombie SR Atlantic Coast 5:46.84 5:01.72 4:41.98 3:54.05 3
7 Kamoni Roberts SR Westside 4:16.13 4:39.15 4:47.78 6:02.61 2
8 Aiden Locantora JR Fletcher 4:28.26 4:25.38 4:48.45 4:16.72 1
9 Nicholas Richburg SO Riverside 5:41.26 3:39.80 4:49.20 3:54.26 -
10 Zac Kettle FR Wolfson 5:00.79 4:19.51 4:54.89 4:28.35 -
11 Nicholas Terry SR Ed White 3:47.46 4:14.05 4:55.40 5:33.81 -
12 Francisco Murphy FR Gainesville 3:38.67 5:45.73 4:55.49 5:51.64 -
13 Logan Lanham SO St. Joseph 3:38.67 3:44.58 4:55.50 3:50.49 -
14 Marcus Alloway FR Fletcher 4:46.73 6:18.36 4:55.59 4:46.73 -
15 Roberto Torres JR Florida Deaf and Blind 4:05.72 4:08.68 4:56.04 3:27.23 -
16 Bryce Nobles JR Baldwin 5:52.34 5:22.73 4:56.08 6:21.95 -
17 Chad Axon SR Ribault 4:50.80 5:50.15 4:56.73 5:26.41 -
18 Cole Fleming SO Wolfson 3:57.40 4:53.79 4:56.75 5:47.20 -
19 Charlie Santivenere SR Nease 5:52.91 6:02.04 5:04.23 3:45.13 -
20 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 4:55.46 5:53.33 5:04.59 5:59.42 -
21 Jmani Richardson SR Ed White 5:44.59 5:38.49 5:04.94 5:26.29 -
22 Dakari Freeman SR Sandalwood 6:23.94 5:25.58 5:07.15 5:56.30 -
23 Alex Lee SO Stanton 4:39.57 3:47.35 5:07.22 3:53.49 -
24 Dracob Hunt FR Florida Deaf and Blind 3:41.34 4:27.45 5:07.41 4:55.12 -
25 Bretlon Wilson SR Baldwin 4:45.94 4:49.02 5:07.46 5:50.51 -
26 Caleb Baltazar SR Westside 6:03.71 5:51.28 5:10.86 6:34.80 -
27 Zavontray Brown SR Ribault 4:36.74 6:06.91 5:10.94 5:45.15 -
28 Israel Kelly SO Raines 6:29.34 6:45.04 5:13.98 6:07.36 -
29 Robey Nicks 7 Beaches Chapel 5:39.60 6:11.34 5:17.38 5:17.38 -
30 Keon Turk SO Westside 5:17.49 5:04.79 5:17.49 3:54.95 -
31 Jacob Stisser JR St. Joseph 3:51.64 5:53.89 5:21.71 4:30.24 -
32 Hayes Mayhew 7 Duval Charter 4:53.02 4:27.26 5:22.00 6:42.50 -
33 Michael Sullivan JR Nease 4:12.37 4:38.25 5:23.54 5:13.84 -
34 Elijah Graham FR Riverside 5:17.45 6:32.72 5:27.26 6:29.44 -
35 Treshon Bell FR Andrew Jackson 4:04.02 4:50.18 5:29.75 3:54.13 -
36 Ryan Mitrosky SO St. Augustine 5:07.08 4:07.65 5:30.19 4:43.97 -
37 Adiel Almanzaenri JR St. Augustine 6:00.82 4:14.89 5:31.02 7:07.02 -
38 Colin Beard FR Stanton 4:47.81 4:37.77 5:34.66 7:08.37 -
39 Donovan Smith JR Sandalwood 4:38.76 4:25.17 5:39.95 6:27.55 -
40 Robert Trinnear JR Fletcher 5:20.48 6:32.07 5:40.93 7:06.17 -
41 Luke Tattersall SO Stanton 5:29.02 4:23.90 5:42.72 6:58.12 -
42 Alexander Bishop 8 Florida Deaf and Blind 7:14.85 5:24.36 5:56.43 7:25.54 -
43 Mathew Tuckman SO St. Joseph 5:25.22 5:03.78 5:57.38 6:04.53 -
44 Rey Nalaza SO Englewood 6:03.25 7:03.79 6:43.61 7:28.01 -
45 Carter Brewington 8 Duval Charter 6:23.59 8:13.77 6:48.07 7:37.04 -
  Tyrone Ousley JR Raines DNS DNS DNS DNS   
  Reece Lilly JR Sandalwood DNS DNS DNS DNS   
  Jaden Smith JR Matanzas DNS DNS DNS DNS   
  Justine Camonayon FR Englewood DNS DNS DNS DNS   
  Graham Myers SO St. Johns Country Day DNS DNS DNS DNS   
  Richard Nichols SO St. Johns Country Day DNS DNS DNS DNS   
  Aaron Taranto JR Ed White DNS DNS DNS DNS   
  Kameron Hunter SO Andrew Jackson DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Myrick JR Riverside DNS DNS DNS DNS   
  Gavin Downer FR Andrew Jackson DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 4:18.25 4:10.72 3:38.13 3:58.19 10
2 Andrew Marello SO Wolfson 3:19.76 4:26.34 4:13.03 3:25.09 8
3 Joshua Sea SR Atlantic Coast 4:41.39 4:33.19 5:03.24 5:05.98 6
4 Peter Hopfe SR First Baptist (Bunnell) 3:49.63 4:33.37 4:11.50 4:22.44 5
8 Aiden Locantora JR Fletcher 5:34.61 4:48.45 5:11.53 3:59.42 1
18 Cole Fleming SO Wolfson 4:24.11 4:56.75 4:21.14 5:44.23 -
19 Charlie Santivenere SR Nease 5:07.28 5:04.23 6:17.25 3:32.97 -
20 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 5:38.10 5:04.59 6:05.51 3:36.26 -
21 Jmani Richardson SR Ed White 3:51.76 5:04.94 4:52.75 5:41.54 -
33 Michael Sullivan JR Nease 6:12.07 5:23.54 4:57.66 4:54.43 -
36 Ryan Mitrosky SO St. Augustine 4:17.55 5:30.19 5:40.10 4:50.57 -
37 Adiel Almanzaenri JR St. Augustine 3:58.34 5:31.02 4:34.75 5:21.09 -
  Richard Nichols SO St. Johns Country Day DNS DNS DNS DNS   
  Graham Myers SO St. Johns Country Day DNS DNS DNS DNS   
  Jaden Smith JR Matanzas DNS DNS DNS DNS   
  Aaron Taranto JR Ed White DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Ben Brown SO Atlantic Coast 4:41.76 4:07.95 5:38.12 4
6 Adrian Abercrombie SR Atlantic Coast 4:41.98 5:10.18 5:55.30 3
13 Logan Lanham SO St. Joseph 4:55.50 5:48.69 4:23.00 -
14 Marcus Alloway FR Fletcher 4:55.59 5:51.76 4:17.17 -
17 Chad Axon SR Ribault 4:56.73 4:30.03 3:45.52 -
22 Dakari Freeman SR Sandalwood 5:07.15 6:17.80 6:30.08 -
25 Bretlon Wilson SR Baldwin 5:07.46 5:59.73 5:35.14 -
26 Caleb Baltazar SR Westside 5:10.86 4:08.69 5:23.30 -
27 Zavontray Brown SR Ribault 5:10.94 5:10.94 3:50.10 -
32 Hayes Mayhew 7 Duval Charter 5:22.00 4:59.46 6:26.40 -
34 Elijah Graham FR Riverside 5:27.26 4:47.99 5:43.63 -
35 Treshon Bell FR Andrew Jackson 5:29.75 6:55.49 5:42.94 -
38 Colin Beard FR Stanton 5:34.66 5:51.40 4:54.50 -
42 Alexander Bishop 8 Florida Deaf and Blind 5:56.43 7:39.80 6:00.00 -
45 Carter Brewington 8 Duval Charter 6:48.07 7:24.80 5:10.14 -
  Justine Camonayon FR Englewood DNS DNS DNS   
  Gavin Downer FR Andrew Jackson DNS DNS DNS   
Boys' 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Kamoni Roberts SR Westside 4:47.78 4:01.74 5:28.07 3:32.96 4:59.30 2
9 Nicholas Richburg SO Riverside 4:49.20 4:11.61 5:49.94 5:44.15 4:08.72 -
10 Zac Kettle FR Wolfson 4:54.89 3:29.38 5:09.64 5:27.33 5:33.23 -
11 Nicholas Terry SR Ed White 4:55.40 5:21.99 3:38.60 6:21.07 6:03.35 -
12 Francisco Murphy FR Gainesville 4:55.49 5:22.09 4:43.67 5:07.31 6:18.23 -
15 Roberto Torres JR Florida Deaf and Blind 4:56.04 3:42.03 5:34.53 3:30.19 5:43.41 -
16 Bryce Nobles JR Baldwin 4:56.08 6:10.10 4:11.67 5:37.54 4:05.75 -
23 Alex Lee SO Stanton 5:07.22 5:28.73 4:54.94 6:08.67 5:10.30 -
24 Dracob Hunt FR Florida Deaf and Blind 5:07.41 4:42.82 5:35.08 5:07.41 6:36.56 -
28 Israel Kelly SO Raines 5:13.98 6:10.50 5:07.70 6:32.48 4:36.31 -
29 Robey Nicks 7 Beaches Chapel 5:17.38 6:39.90 4:01.21 5:11.04 6:20.86 -
30 Keon Turk SO Westside 5:17.49 5:58.77 4:10.82 5:55.59 4:55.27 -
31 Jacob Stisser JR St. Joseph 5:21.71 5:12.06 4:55.98 4:23.81 4:27.02 -
39 Donovan Smith JR Sandalwood 5:39.95 7:15.14 6:44.54 4:18.37 7:21.94 -
40 Robert Trinnear JR Fletcher 5:40.93 5:30.71 6:04.80 4:15.70 4:19.11 -
41 Luke Tattersall SO Stanton 5:42.72 5:42.72 4:03.34 6:58.12 5:56.43 -
43 Mathew Tuckman SO St. Joseph 5:57.38 5:46.66 4:53.06 7:19.58 7:19.58 -
44 Rey Nalaza SO Englewood 6:43.61 4:42.53 7:07.83 6:59.76 5:22.89 -
  Joshua Myrick JR Riverside DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyrone Ousley JR Raines DNS DNS DNS DNS DNS   
  Reece Lilly JR Sandalwood DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kameron Hunter SO Andrew Jackson DNS DNS DNS DNS DNS