April 13, 2022
|
Wolfson - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terren Peterson SR Mandarin 12.48 10
2 Brittney Jennings SO Sandalwood 12.73 8
3 Emani George JR Sandalwood 12.74 6
4 Sasha Gregory JR Nease 13.32 5
5 Hannah Antah JR Mandarin 13.35 4
6 Dy'Aundra Ford FR Andrew Jackson 13.40 3
7 Amani Jones FR Sandalwood 13.58 2
8 Kareema Blackshear FR Raines 13.75 1
9 YAMILEY PIERRE-LOUIS SO Stanton 13.76 -
10 Kyla Higgins FR Riverside 13.79 -
11 Nia Keaton FR Mandarin 13.98 -
12 Kalicia Thomas SO Ribault 13.99 -
13 La'Tonjua Fanning FR Westside 14.07 -
14 Grace Touring JR Fletcher 14.08 -
15 Qui'Lanni Brown FR Westside 14.17 -
16 Trishann Grant JR Ribault 14.33 -
17 Brooke Brady FR Fletcher 14.39 -
18 Gracie Pepran-Asante FR Gainesville 14.52 -
19 Caniyah Sermon JR Ribault 14.60 -
20 Hanna Webb JR Atlantic Coast 14.62 -
21 Alejandra Bonyuet FR Wolfson 14.71 -
22 Ava Johnson JR St. Johns Country Day 14.81 -
23 Leilani Williams FR Riverside 14.94 -
24 Alexander Kuczkowski 6 St. Johns Country Day 14.97 -
25 Virginia Driscoll JR Wolfson 15.03 -
26 Harley Foltz JR Beaches Chapel 15.08 -
27 Camora Coley FR Riverside 15.10 -
28 Roth Kure JR Englewood 15.32 -
29 Kiara Moore JR Raines 15.62 -
30 Tamiaya Telfair JR Raines 15.73 -
31 Arianna Hardiman FR Andrew Jackson 15.83 -
32 Ella Merriam 7 Beaches Chapel 15.84 -
33 Kayla Duran JR First Baptist (Bunnell) 15.89 -
34 Khamil James SO Cedar Creek Christian 15.98 -
35 Lucy Gueye SO Wolfson 16.05 -
36 Jayla Anderson 8 Cedar Creek Christian 16.06 -
37 Zaydriana Hemingway FR Gainesville 16.10 -
38 Jada Dantzler FR Andrew Jackson 16.25 -
39 Breyana Wilson SO Englewood 16.33 -
40 Skyler Beeson FR Christs Church Academy 16.56 -
41 Ayoka McDonald FR Englewood 16.60 -
42 Alyssa Craig-Clark FR Westside 16.72 -
43 Sariah Fisher FR Duval Charter 16.93 -
44 Jaiye Fields SO Duval Charter 16.96 -
45 Kaitlyn Ebding 7 First Baptist (Bunnell) 17.08 -
46 Brenna Freeman 8 Florida Deaf and Blind 17.29 -
47 Marshanti Montgomery 8 Florida Deaf and Blind 17.49 -
48 Juanita Lugo 6 Duval Charter 17.62 -
  Ashari Warren FR Columbia DNS   
  Ailed Ramos-Mered SR Baldwin DNS   
  Omari-Brianna Foster FR Columbia DNS   
  Lynn Perrier FR Ed White DNS   
  Markita West SO Ed White DNS   
  Siniyah Massengill SO Ed White DNS   
  Stacy White JR Columbia DNS   
  Isabella Lowe 7 First Baptist (Bunnell) DNS   
  Sydney Bartholomew SR Atlantic Coast DNS   
  makenzie Sherman 8 Baldwin DNS   
  Malaysia Rushing SR Gainesville DNS   
  Brooke Staten SR Nease DNS   
  Abigail Milam JR Christs Church Academy DNS   
  Mikayla Cameron SO Cedar Creek Christian DNS   
  Reanna Jones SO Atlantic Coast DNS   
  Sofia Conde SO St. Johns Country Day DNS   
  Sophia Sampley FR Stanton DNS   
  Nikaya Bess FR Terry Parker DNS   
  Destiny Mitchell FR Terry Parker DNS   
  Aniyah Thompson JR Terry Parker DNS   
  Katrina Kalis SO Florida Deaf and Blind DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Brittney Jennings SO Sandalwood 12.73 9.93 9.04 12.61 13.50 12.35 8
3 Emani George JR Sandalwood 12.74 9.43 14.91 10.96 9.18 10.32 6
4 Sasha Gregory JR Nease 13.32 14.26 10.13 11.19 9.86 15.85 5
6 Dy'Aundra Ford FR Andrew Jackson 13.40 13.14 17.02 17.29 9.79 15.82 3
7 Amani Jones FR Sandalwood 13.58 10.19 10.73 12.50 11.00 15.21 2
11 Nia Keaton FR Mandarin 13.98 9.93 16.78 11.89 15.38 12.31 -
22 Ava Johnson JR St. Johns Country Day 14.81 17.63 15.55 17.33 19.11 10.82 -
  Nikaya Bess FR Terry Parker DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Malaysia Rushing SR Gainesville DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Terren Peterson SR Mandarin 12.48 14.73 14.61 12.98 10
5 Hannah Antah JR Mandarin 13.35 16.69 15.89 11.75 4
8 Kareema Blackshear FR Raines 13.75 15.82 11.28 16.50 1
10 Kyla Higgins FR Riverside 13.79 10.48 16.14 13.38 -
  Sydney Bartholomew SR Atlantic Coast DNS DNS DNS DNS   
  Aniyah Thompson JR Terry Parker DNS DNS DNS DNS   
  Markita West SO Ed White DNS DNS DNS DNS   
  Lynn Perrier FR Ed White DNS DNS DNS DNS   
  Stacy White JR Columbia DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Kalicia Thomas SO Ribault 13.99 12.32 10.92 9.94 15.53 -
13 La'Tonjua Fanning FR Westside 14.07 9.85 10.28 11.54 10.70 -
14 Grace Touring JR Fletcher 14.08 15.49 14.22 10.42 17.60 -
18 Gracie Pepran-Asante FR Gainesville 14.52 18.30 13.36 15.83 13.22 -
20 Hanna Webb JR Atlantic Coast 14.62 18.86 15.94 11.41 11.26 -
21 Alejandra Bonyuet FR Wolfson 14.71 17.51 15.89 10.45 18.10 -
  Reanna Jones SO Atlantic Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ashari Warren FR Columbia DNS DNS DNS DNS DNS   
  Omari-Brianna Foster FR Columbia DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 YAMILEY PIERRE-LOUIS SO Stanton 17.20 13.76 -
15 Qui'Lanni Brown FR Westside 14.32 14.17 -
17 Brooke Brady FR Fletcher 16.26 14.39 -
25 Virginia Driscoll JR Wolfson 16.84 15.03 -
  Mikayla Cameron SO Cedar Creek Christian DNS DNS   
  Ailed Ramos-Mered SR Baldwin DNS DNS   
  Destiny Mitchell FR Terry Parker DNS DNS   
  Sophia Sampley FR Stanton DNS DNS   
  Siniyah Massengill SO Ed White DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Caniyah Sermon JR Ribault 14.60 -
24 Alexander Kuczkowski 6 St. Johns Country Day 14.97 -
26 Harley Foltz JR Beaches Chapel 15.08 -
27 Camora Coley FR Riverside 15.10 -
29 Kiara Moore JR Raines 15.62 -
30 Tamiaya Telfair JR Raines 15.73 -
  Isabella Lowe 7 First Baptist (Bunnell) DNS   
  Katrina Kalis SO Florida Deaf and Blind DNS   
  makenzie Sherman 8 Baldwin DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
W: -4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Roth Kure JR Englewood 13.03 14.86 15.32 -
32 Ella Merriam 7 Beaches Chapel 18.06 13.15 15.84 -
34 Khamil James SO Cedar Creek Christian 17.58 13.27 15.98 -
35 Lucy Gueye SO Wolfson 12.04 15.25 16.05 -
36 Jayla Anderson 8 Cedar Creek Christian 18.31 16.06 16.06 -
37 Zaydriana Hemingway FR Gainesville 17.07 16.91 16.10 -
40 Skyler Beeson FR Christs Church Academy 18.55 20.70 16.56 -
  Abigail Milam JR Christs Church Academy DNS DNS DNS   
  Brooke Staten SR Nease DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Leilani Williams FR Riverside 13.60 14.20 11.06 14.94 11.21 -
38 Jada Dantzler FR Andrew Jackson 19.18 20.48 11.87 16.25 19.02 -
42 Alyssa Craig-Clark FR Westside 16.22 20.74 12.21 16.72 12.88 -
43 Sariah Fisher FR Duval Charter 17.61 13.21 19.13 16.93 12.87 -
44 Jaiye Fields SO Duval Charter 12.72 19.00 19.00 16.96 16.12 -
45 Kaitlyn Ebding 7 First Baptist (Bunnell) 18.11 18.45 16.40 17.08 20.84 -
46 Brenna Freeman 8 Florida Deaf and Blind 12.45 12.63 19.20 17.29 12.80 -
48 Juanita Lugo 6 Duval Charter 15.33 22.03 16.74 17.62 18.33 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Trishann Grant JR Ribault 14.33 18.20 11.75 16.77 17.92 -
31 Arianna Hardiman FR Andrew Jackson 15.83 17.42 15.52 11.88 13.62 -
33 Kayla Duran JR First Baptist (Bunnell) 15.89 14.94 20.66 19.39 13.83 -
39 Breyana Wilson SO Englewood 16.33 20.09 17.97 18.46 19.93 -
41 Ayoka McDonald FR Englewood 16.60 11.79 17.93 19.09 20.59 -
47 Marshanti Montgomery 8 Florida Deaf and Blind 17.49 14.00 12.42 22.22 14.35 -
  Sofia Conde SO St. Johns Country Day DNS DNS DNS DNS DNS