April 1, 2022
|
Manatee - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jozelyn English JR Palmetto 1:07.77 59.44 49.34 57.66 59.44 10
2 Aviona Woods SO Manatee 45.41 53.39 52.16 56.46 1:01.36 8
3 Josie Maloni FR Cardinal Mooney 1:12.61 56.05 1:18.98 50.96 1:03.69 6
4 Natalia Madrid SR Palmetto 47.78 52.36 55.63 1:25.08 1:05.44 5
5 Kyrsten Montas FR Riverview (Sarasota) 1:06.38 54.55 57.18 1:03.10 1:05.72 4
6 Mia Rooke SR Palmetto 55.35 1:15.12 1:16.44 1:05.89 1:05.89 3
7 Sullivan Morris SO Parrish 1:09.07 51.80 1:13.72 1:13.06 1:06.41 2
8 Katherine Lawrence SO Sarasota 56.02 58.69 51.36 1:20.03 1:06.69 1
9 Mariah Trice-Farrelly SO Sarasota 1:13.99 57.18 54.48 1:03.23 1:07.26 -
10 Cass Donelson SO Riverview (Sarasota) 1:10.76 1:12.79 1:26.26 59.31 1:07.39 -
11 Jocelyn Freed SO Riverview (Sarasota) 1:20.57 1:27.51 50.01 49.31 1:09.45 -
12 Tanae Brown FR Palmetto 1:13.06 1:06.11 1:01.23 57.76 1:09.58 -
13 Ziya Saffor JR Manatee 1:22.45 1:21.73 54.73 1:23.87 1:11.07 -
14 Jomia Robinson JR Manatee 1:16.19 58.61 54.22 1:12.53 1:13.26 -
15 Rylee Mulhollen JR Sarasota 1:33.13 52.80 52.07 1:08.20 1:13.33 -
16 Kayla Sthreshley SO Parrish 1:06.39 1:19.66 1:14.50 1:13.76 1:13.76 -
17 Catalina Grieco SO Cardinal Mooney 1:02.37 1:38.88 56.29 1:18.35 1:16.06 -
18 Mia Mainella SO Parrish 57.40 1:41.44 58.98 55.05 1:18.63 -
19 Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts 1:31.42 1:40.12 1:07.04 1:47.96 1:27.06 -
20 Kimora Johnson FR Booker 1:16.76 1:29.12 1:29.12 1:29.12 1:28.23 -
21 Avery Clover FR Bradenton Christian 1:17.70 1:18.60 1:15.92 1:32.89 1:29.31 -
22 Dafne Ruiz FR Manatee School for the Arts 1:21.27 1:29.10 1:57.50 1:25.19 1:37.91 -
  Ava Nebel FR Sarasota NT NT NT NT NT   
  Isabella Chacon FR Bradenton Christian NT NT NT NT NT   
  Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal NT NT NT NT NT   
  Tamya Gibson JR Lakewood Ranch NT NT NT NT NT   
  Maya Bridgeford SR Lakewood Ranch NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jomia Robinson JR Manatee 1:13.26 -
17 Catalina Grieco SO Cardinal Mooney 1:16.06 -
19 Azalia Benavides SO Manatee School for the Arts 1:27.06 -
21 Avery Clover FR Bradenton Christian 1:29.31 -
22 Dafne Ruiz FR Manatee School for the Arts 1:37.91 -
  Isabella Chacon FR Bradenton Christian NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jocelyn Freed SO Riverview (Sarasota) 1:09.45 -
12 Tanae Brown FR Palmetto 1:09.58 -
15 Rylee Mulhollen JR Sarasota 1:13.33 -
16 Kayla Sthreshley SO Parrish 1:13.76 -
18 Mia Mainella SO Parrish 1:18.63 -
20 Kimora Johnson FR Booker 1:28.23 -
  Tamya Gibson JR Lakewood Ranch NT   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Kyrsten Montas FR Riverview (Sarasota) 1:10.98 53.89 56.52 1:05.72 1:03.75 1:08.35 4
7 Sullivan Morris SO Parrish 1:09.07 1:22.35 1:09.07 1:06.41 1:10.40 1:25.01 2
8 Katherine Lawrence SO Sarasota 54.02 58.69 1:01.36 1:06.69 56.69 1:16.03 1
9 Mariah Trice-Farrelly SO Sarasota 1:17.35 1:04.57 59.19 1:07.26 57.18 1:19.37 -
10 Cass Donelson SO Riverview (Sarasota) 1:10.09 1:06.05 1:02.00 1:07.39 1:01.33 55.94 -
13 Ziya Saffor JR Manatee 1:25.29 1:13.21 1:28.13 1:11.07 1:16.05 55.44 -
  Caylin Kitchner SO St. Stephens Episcopal NT NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jozelyn English JR Palmetto 1:05.98 59.44 1:04.79 10
2 Aviona Woods SO Manatee 44.80 1:01.36 1:17.32 8
3 Josie Maloni FR Cardinal Mooney 45.86 1:03.69 1:07.52 6
4 Natalia Madrid SR Palmetto 1:15.91 1:05.44 51.70 5
6 Mia Rooke SR Palmetto 46.13 1:05.89 1:24.34 3
  Maya Bridgeford SR Lakewood Ranch NT NT NT   
  Ava Nebel FR Sarasota NT NT NT