January 28-29, 2022
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elihu Young JR-3 St. Francis (Ill.) 1:24.53 1:33.65 1:43.59 1:22.87 1:08.79 1:29.50 10
2 Jordan Freese SO-2 St. Francis (Ill.) 1:41.41 1:38.06 1:48.12 1:23.81 1:12.08 1:39.74 8
3 Marcus Brown SO-2 Waldorf 1:45.68 1:26.23 1:38.07 1:24.54 1:01.72 1:23.70 6
4 Jordan Schroeder SO-2 Mount Mercy 1:41.00 1:31.50 1:13.38 1:26.32 1:03.88 1:05.61 5
5 Jonny Swarm SO-2 St. Ambrose 1:37.05 1:15.39 1:35.32 1:26.65 1:42.25 1:06.72 4
6 Oscar Rodriguez SR-4 St. Xavier 1:10.60 1:28.90 1:14.08 1:27.15 1:29.77 1:13.21 3
7 Khamarly Holmes SO-2 Waldorf 1:01.10 1:26.41 1:23.79 1:27.28 1:25.54 1:49.98 2
8 Richard Todd FR-1 St. Francis (Ill.) 1:50.64 1:11.70 1:36.48 1:28.51 1:48.87 1:30.28 1
9 Patrick Todd FR-1 St. Francis (Ill.) 1:37.56 1:26.92 1:49.98 1:28.69 1:04.75 1:06.52 -
10 Nathan Skala JR-3 Mount Mercy 1:26.78 1:33.94 1:52.72 1:29.46 1:35.73 1:04.42 -
11 Mckai Vann SO-2 St. Francis (Ill.) 1:55.21 1:51.58 1:27.99 1:30.71 1:19.83 1:26.18 -
12 Garrett Rhine FR-1 Hannibal-LaGrange 1:47.54 1:32.83 1:42.94 1:31.91 1:53.97 1:27.32 -
13 Cody Samuelson   UNAT-Hawkeye CC 1:28.53 1:47.37 1:43.60 1:34.18 1:26.65 1:34.18 -
14 Chase Bennett JR-3 Waldorf 1:29.75 1:31.64 1:33.53 1:34.47 1:57.15 1:46.76 -
15 Adam Montenegro FR-1 St. Francis (Ill.) 1:27.81 1:35.44 1:41.17 1:35.44 1:26.85 2:02.17 -
16 Nolan Dreher SR-4 Culver-Stockton 1:53.92 1:39.56 1:35.73 1:35.73 1:48.18 1:22.33 -
17 Karam Jaber FR-1 St. Xavier 1:09.02 1:57.63 1:44.02 1:37.21 2:03.46 1:58.60 -
18 John Kennedy JR-3 Trinity Christian 1:14.21 1:15.21 1:19.23 1:40.28 2:07.36 2:03.35 -
19 Brady Lasack JR-3 Culver-Stockton 2:08.41 1:53.25 2:04.37 1:41.11 1:15.84 1:41.11 -
20 Nate Green FR-1 Trinity Christian 1:31.47 1:34.70 1:42.23 1:47.61 2:12.36 1:30.40 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Nolan Dreher SR-4 Culver-Stockton 1:35.73 -
18 John Kennedy JR-3 Trinity Christian 1:40.28 -
20 Nate Green FR-1 Trinity Christian 1:47.61 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Khamarly Holmes SO-2 Waldorf 1:36.01 1:04.59 1:20.30 1:27.28 1:28.16 1:02.85 2
11 Mckai Vann SO-2 St. Francis (Ill.) 1:09.85 1:17.11 1:25.27 1:30.71 1:55.21 1:14.39 -
13 Cody Samuelson   UNAT-Hawkeye CC 1:06.87 1:13.46 1:51.14 1:34.18 1:29.48 1:57.73 -
14 Chase Bennett JR-3 Waldorf 1:21.25 1:49.59 1:25.97 1:34.47 1:21.25 1:52.42 -
15 Adam Montenegro FR-1 St. Francis (Ill.) 1:09.68 1:49.76 1:48.81 1:35.44 1:12.54 2:01.21 -
19 Brady Lasack JR-3 Culver-Stockton 1:26.96 1:36.06 1:37.07 1:41.11 1:48.19 1:49.20 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jordan Freese SO-2 St. Francis (Ill.) 1:23.81 8
6 Oscar Rodriguez SR-4 St. Xavier 1:27.15 3
8 Richard Todd FR-1 St. Francis (Ill.) 1:28.51 1
9 Patrick Todd FR-1 St. Francis (Ill.) 1:28.69 -
12 Garrett Rhine FR-1 Hannibal-LaGrange 1:31.91 -
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elihu Young JR-3 St. Francis (Ill.) 1:28.67 1:03.81 1:37.79 1:02.99 1:22.87 1:12.10 1:04.64 10
3 Marcus Brown SO-2 Waldorf 1:35.53 1:43.14 1:14.40 1:06.79 1:24.54 1:21.16 1:13.55 6
4 Jordan Schroeder SO-2 Mount Mercy 1:28.91 1:09.06 1:47.90 1:26.32 1:26.32 1:50.49 1:30.64 5
5 Jonny Swarm SO-2 St. Ambrose 1:02.39 1:25.79 1:24.05 1:22.32 1:26.65 1:46.58 1:08.46 4
10 Nathan Skala JR-3 Mount Mercy 1:43.78 1:17.83 1:21.41 1:29.46 1:29.46 1:08.89 1:52.72 -
17 Karam Jaber FR-1 St. Xavier 1:30.41 1:34.30 1:42.07 1:59.57 1:37.21 1:56.66 1:42.07 -