March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dontae Morris Jr. SO Tampa Bay Tech 42.53 55.04 1:01.54 58.54 50.03 1:01.54 41.03 10
2 Robert Joseph SR Berkeley Prep 43.69 49.71 50.21 45.70 50.21 55.24 52.72 8
3 Jafari Longley JR Bishop McLaughlin 51.26 1:07.99 48.12 53.87 52.30 1:07.99 40.80 6
4 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 46.23 44.65 1:01.46 46.76 52.53 1:03.04 50.96 5
5 Tyrell Brooks JR Lakeland 1:00.26 39.65 1:00.79 51.81 52.86 1:04.49 51.28 4
6 Omar Vazquez JR Bishop McLaughlin 41.89 1:00.45 58.33 43.48 53.02 42.42 56.21 3
7 Joshua Dorestin SO Dunbar 57.65 51.25 1:08.33 49.11 53.38 56.05 40.57 2
8 Alijah Nelson SR Newsome 1:05.23 39.03 45.45 38.50 53.46 56.14 1:04.69 1
9 Carlos Quarles SR Calvary Christian (Clr) 41.33 44.01 1:02.26 38.11 53.67 38.11 57.43 -
10 Ethan Robinson SR Newsome 47.78 42.89 1:01.35 46.15 54.29 38.55 42.35 -
11 Tredarius Sapp JR Newsome 1:10.08 1:05.19 52.15 41.83 54.32 57.58 1:02.47 -
12 Evan Crisp SR Sarasota 45.02 1:11.69 39.46 59.46 55.57 1:03.35 57.24 -
13 Caden Tate FR Tampa Catholic 41.24 57.41 59.64 51.83 55.73 45.15 1:02.42 -
14 Michael Fleitas JR Donahue Academy 50.32 58.71 1:04.86 41.38 55.91 1:03.18 51.44 -
15 Alexzay Rodriguez FR Wiregrass Ranch 41.96 1:08.25 1:04.89 1:02.66 55.94 1:02.10 58.18 -
16 Marco Souchet FR Berkeley Prep 1:13.21 54.62 50.12 1:12.08 56.31 53.50 1:03.07 -
17 Jason Sanders JR Dunbar 1:06.14 49.75 1:05.01 53.14 56.53 1:00.49 50.88 -
18 Fedrick Harris JR Dunbar 44.43 1:10.63 1:04.37 59.81 56.96 1:07.22 1:09.50 -
19 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 59.45 1:06.88 40.59 57.74 57.16 48.59 53.73 -
20 Issa Jalloh JR Carrollwood 57.62 46.68 52.44 57.62 57.62 1:08.00 46.68 -
21 Garrett Barton JR Calvary Christian (Clr) 1:03.00 47.97 1:08.77 58.95 57.79 59.53 45.66 -
22 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 1:14.59 55.36 1:03.52 1:02.94 58.27 57.11 1:00.60 -
23 Antonio Shaw JR Lakeland 57.82 1:11.25 1:13.00 56.65 58.40 1:01.91 42.64 -
24 Qusai Hamzawi SO Palm Harbor University 1:16.05 1:03.77 51.48 1:07.28 58.50 45.63 1:12.54 -
25 Julius Brocks 8 Seffner Christian 1:14.58 1:08.12 1:10.47 46.39 58.72 58.14 47.57 -
26 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 50.53 41.13 1:06.39 1:11.68 58.75 51.12 1:15.79 -
27 Jaden White FR Dunbar 1:05.23 1:02.88 42.90 51.13 58.76 1:11.10 55.24 -
28 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 42.91 54.07 1:14.05 1:08.18 58.77 50.55 45.26 -
29 Aiden Taylor JR Wiregrass Ranch 1:07.73 1:09.49 46.53 58.89 58.89 1:03.02 41.23 -
30 Xavien Young SO Tampa Bay Tech 1:10.21 56.64 1:00.18 50.74 59.00 1:08.44 1:03.13 -
31 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 47.79 1:05.49 1:07.85 50.74 59.00 41.30 59.00 -
32 Jago Stokes FR Carrollwood 59.06 52.57 1:02.61 55.52 59.06 1:13.83 1:14.42 -
33 James Anthony JR Seffner Christian 1:00.28 46.09 53.78 1:06.78 59.09 59.09 50.23 -
34 Khalil Hall SO Tampa Bay Tech 1:07.40 1:17.54 1:05.01 1:01.43 59.64 1:16.34 1:09.78 -
35 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 1:13.97 1:06.09 44.87 46.08 1:00.63 1:03.67 1:06.09 -
36 Drake Witt FR Clearwater Central Catholic 43.07 57.02 1:10.98 44.89 1:00.66 53.99 42.47 -
37 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 43.90 46.33 45.11 53.65 1:00.96 1:05.23 55.48 -
38 Jordan So FR Seffner Christian 44.57 47.62 1:18.15 47.62 1:01.05 1:06.55 49.45 -
39 Joshua Lord 8 Seffner Christian 1:11.07 59.43 45.34 1:03.71 1:01.26 56.98 1:04.94 -
40 Josh Bradley FR Calvary Christian (Clr) 1:14.60 1:07.20 1:05.35 45.62 1:01.65 51.79 52.41 -
41 Chris Trivigno 8 Zephyrhills Christian 43.19 49.36 1:12.81 1:07.26 1:01.70 56.15 1:03.56 -
42 Kooper Jones SO Lakeland 51.87 56.20 58.05 1:09.16 1:01.75 1:15.96 1:05.46 -
43 Dean Washington SR Mitchell 43.96 1:15.53 1:00.06 1:03.15 1:01.91 1:06.25 56.96 -
44 Jackson Reens FR Tampa Prep 46.53 50.25 1:03.27 1:05.14 1:02.03 43.43 1:18.78 -
45 Elijah Jean-Louis FR Patel 1:17.64 1:19.50 1:00.87 1:04.60 1:02.11 44.10 48.45 -
46 Matthew Scheck SO Donahue Academy 1:07.30 1:07.30 59.82 47.98 1:02.31 44.87 43.62 -
47 Michael Long JR Donahue Academy 1:05.49 1:14.22 1:17.34 50.52 1:02.37 59.88 1:06.12 -
48 Ethan Marrow FR Tampa Prep 52.40 1:14.86 1:20.47 1:21.10 1:02.38 1:10.49 1:21.10 -
49 Elchanan Delcis SO Patel 46.26 1:11.89 1:05.01 1:15.64 1:02.51 1:13.77 46.26 -
50 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 50.75 1:21.45 49.50 1:04.53 1:02.65 1:07.67 52.00 -
51 Jeffery Aguido JR Calvary Christian (Clr) 1:04.08 1:12.25 1:16.02 1:13.50 1:02.82 1:13.50 49.00 -
52 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 1:18.78 46.64 1:02.39 1:04.28 1:03.02 58.61 49.79 -
53 Ethan Hester SO Newsome 57.42 45.43 1:03.72 1:13.82 1:03.09 1:17.60 1:14.45 -
54 Ryan Eichstaedt FR Clearwater Central Catholic 1:19.57 56.21 49.26 1:03.15 1:03.15 44.84 1:01.26 -
55 Chance Thompson FR Lakeland 1:00.00 1:21.47 51.16 1:08.84 1:03.15 1:11.36 44.84 -
56 Conner Edwards SO Newsome 1:13.45 1:20.48 48.55 57.49 1:03.87 46.63 45.35 -
57 Anthony Tran FR Clearwater Central Catholic 1:19.09 1:17.81 1:21.67 1:13.31 1:04.30 56.59 1:08.81 -
58 Caleb Casanova SO Lakeland 1:01.55 52.48 1:11.27 1:11.92 1:04.79 1:06.74 1:09.33 -
59 Adre'ion-sho Harris FR Patel 55.19 1:22.45 51.94 58.43 1:04.92 1:01.03 1:04.92 -
60 Harley Robinson SR Zephyrhills Christian 1:00.25 1:18.59 49.12 1:06.15 1:05.49 51.74 1:00.91 -
61 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 1:09.65 1:09.65 1:05.05 49.28 1:05.70 1:11.62 46.65 -
62 Kody Stephens SO Berkeley Prep 1:02.34 1:16.92 1:24.22 1:02.34 1:06.31 1:08.97 1:08.97 -
63 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 50.55 49.89 57.20 54.54 1:06.51 1:16.49 55.21 -
64 Brian Leon SR Wesley Chapel 1:06.00 55.90 1:01.28 1:24.85 1:07.34 1:14.08 1:08.02 -
65 Devan Sanka SO Berkeley Prep 1:06.76 1:06.09 1:11.48 1:16.87 1:07.43 58.67 1:00.02 -
66 Xavier Hernandez FR Wesley Chapel 1:24.12 55.40 1:07.03 1:13.87 1:08.39 47.88 1:20.02 -
67 Judah Howell FR Wesley Chapel 1:02.95 56.03 1:06.41 49.81 1:09.17 1:03.64 1:13.32 -
68 Ben Incanprera SO Patel 57.70 1:06.25 1:06.96 59.12 1:11.23 1:23.34 59.12 -
69 Devon Nguyen SO Mitchell 53.62 1:02.55 1:23.40 1:01.06 1:14.46 1:01.06 1:26.38 -
70 Andres Plata JR Donahue Academy 58.98 1:26.51 1:21.79 1:03.70 1:18.64 1:29.65 1:35.94 -
  Denelson Estimable JR Dunbar DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dontae Morris Jr. SO Tampa Bay Tech 37.03 50.03 10
2 Robert Joseph SR Berkeley Prep 46.20 50.21 8
3 Jafari Longley JR Bishop McLaughlin 36.61 52.30 6
4 Usir McClellan SR Clearwater Central Catholic 1:06.72 52.53 5
7 Joshua Dorestin SO Dunbar 1:01.92 53.38 2
  Denelson Estimable JR Dunbar DNF DNF -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Tyrell Brooks JR Lakeland 1:05.02 52.86 1:00.26 57.62 54.98 4
6 Omar Vazquez JR Bishop McLaughlin 52.49 53.02 39.77 39.77 40.30 3
8 Alijah Nelson SR Newsome 1:08.97 53.46 1:08.43 40.63 48.12 1
10 Ethan Robinson SR Newsome 1:04.61 54.29 58.64 43.98 57.55 -
15 Alexzay Rodriguez FR Wiregrass Ranch 1:02.10 55.94 1:07.69 58.74 50.91 -
27 Jaden White FR Dunbar 1:13.45 58.76 51.13 1:00.53 48.77 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Carlos Quarles SR Calvary Christian (Clr) 53.67 1:06.55 -
11 Tredarius Sapp JR Newsome 54.32 1:10.62 -
12 Evan Crisp SR Sarasota 55.57 43.90 -
14 Michael Fleitas JR Donahue Academy 55.91 58.15 -
17 Jason Sanders JR Dunbar 56.53 49.75 -
21 Garrett Barton JR Calvary Christian (Clr) 57.79 49.70 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Caden Tate FR Tampa Catholic 55.73 53.50 1:03.54 51.83 -
20 Issa Jalloh JR Carrollwood 57.62 52.44 57.05 59.35 -
31 Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch 59.00 56.64 57.82 44.25 -
36 Drake Witt FR Clearwater Central Catholic 1:00.66 55.81 1:09.16 53.38 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Marco Souchet FR Berkeley Prep 1:10.95 56.31 47.30 52.37 44.49 1:03.07 41.67 -
19 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 1:00.02 57.16 58.88 1:13.74 1:00.59 40.02 56.59 -
22 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 56.53 58.27 40.79 1:10.51 57.69 1:03.52 40.79 -
26 Jacob Mouradian JR Clearwater Central Catholic 1:05.22 58.75 51.70 1:10.50 1:10.50 46.42 47.59 -
44 Jackson Reens FR Tampa Prep 44.67 1:02.03 1:06.38 1:13.82 59.55 1:12.58 58.93 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Fedrick Harris JR Dunbar 46.14 1:04.37 56.96 -
24 Qusai Hamzawi SO Palm Harbor University 56.16 47.39 58.50 -
25 Julius Brocks 8 Seffner Christian 41.70 54.03 58.72 -
35 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 1:03.06 49.72 1:00.63 -
49 Elchanan Delcis SO Patel 1:18.77 1:18.14 1:02.51 -
52 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 46.64 1:21.30 1:03.02 -
61 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 1:04.39 53.88 1:05.70 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jago Stokes FR Carrollwood 59.06 -
37 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 1:00.96 -
39 Joshua Lord 8 Seffner Christian 1:01.26 -
43 Dean Washington SR Mitchell 1:01.91 -
56 Conner Edwards SO Newsome 1:03.87 -
59 Adre'ion-sho Harris FR Patel 1:04.92 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Antonio Shaw JR Lakeland 1:10.08 51.98 47.89 42.64 41.47 58.40 -
28 Ben Hill SO Geneva Classical Academy 1:02.89 1:13.47 1:02.30 55.84 49.37 58.77 -
30 Xavien Young SO Tampa Bay Tech 43.07 1:06.08 1:14.34 58.41 58.41 59.00 -
47 Michael Long JR Donahue Academy 1:12.35 1:05.49 46.78 59.88 56.76 1:02.37 -
51 Jeffery Aguido JR Calvary Christian (Clr) 1:17.90 1:13.50 1:19.79 1:17.27 1:02.20 1:02.82 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
34 Khalil Hall SO Tampa Bay Tech 1:09.78 59.64 1:08.59 44.73 -
41 Chris Trivigno 8 Zephyrhills Christian 1:10.96 1:01.70 1:11.58 1:17.13 -
50 Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy 1:08.29 1:02.65 55.76 1:20.20 -
62 Kody Stephens SO Berkeley Prep 54.38 1:06.31 47.08 1:18.91 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
42 Kooper Jones SO Lakeland 1:17.81 58.05 1:11.02 1:01.75 49.40 54.34 -
45 Elijah Jean-Louis FR Patel 52.18 51.56 1:12.67 1:02.11 1:10.19 49.07 -
46 Matthew Scheck SO Donahue Academy 1:17.89 45.49 56.71 1:02.31 58.58 1:15.40 -
54 Ryan Eichstaedt FR Clearwater Central Catholic 1:21.47 59.37 51.16 1:03.15 58.73 1:03.79 -
58 Caleb Casanova SO Lakeland 58.32 1:09.33 55.72 1:04.79 1:13.22 1:20.99 -
66 Xavier Hernandez FR Wesley Chapel 58.82 55.40 1:24.81 1:08.39 1:16.60 1:08.39 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Aiden Taylor JR Wiregrass Ranch 1:16.56 1:00.66 1:13.03 58.89 1:00.07 -
65 Devan Sanka SO Berkeley Prep 51.93 1:07.43 51.25 1:07.43 54.62 -
69 Devon Nguyen SO Mitchell 1:34.57 59.57 1:29.36 1:14.46 55.10 -
70 Andres Plata JR Donahue Academy 1:16.28 1:34.37 1:27.29 1:18.64 1:35.94 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
38 Jordan So FR Seffner Christian 1:01.05 1:13.26 1:04.72 1:10.82 -
55 Chance Thompson FR Lakeland 1:03.15 1:00.00 1:05.68 53.68 -
60 Harley Robinson SR Zephyrhills Christian 1:05.49 52.40 1:02.22 1:17.28 -
64 Brian Leon SR Wesley Chapel 1:07.34 1:06.67 52.53 49.84 -
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
53 Ethan Hester SO Newsome 1:18.24 1:03.09 -
67 Judah Howell FR Wesley Chapel 1:23.70 1:09.17 -
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 James Anthony JR Seffner Christian 59.09 -
48 Ethan Marrow FR Tampa Prep 1:02.38 -
57 Anthony Tran FR Clearwater Central Catholic 1:04.30 -
68 Ben Incanprera SO Patel 1:11.23 -
Boys' 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
40 Josh Bradley FR Calvary Christian (Clr) 1:01.65 56.11 -
63 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 1:06.51 59.20 -