March 12, 2022
|
Berkeley Prep - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 5:22.80 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:23.91 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 5:29.73 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:31.14 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 5:43.09 4
6 Reagan Chambless FR Seffner Christian 5:43.40 3
7 Hannah Latif SO Berkeley Prep 5:46.15 2
8 Eden Goddard SR Lakeland 5:46.54 1
9 Izzy Meyer FR Donahue Academy 5:49.26 -
10 Rachel Harrar FR Newsome 5:49.64 -
11 Peyton Tyll FR Newsome 5:52.43 -
12 Kayla Groppe SR Mitchell 5:53.96 -
13 Jessica Brickhaus SO Newsome 5:54.77 -
14 Abigail Chudzinski JR Holy Names 5:57.61 -
15 Nella Petersen JR Mitchell 5:58.02 -
16 Elizabeth Winkler FR Newsome 5:59.25 -
17 Payton Rusk JR George Jenkins 5:59.76 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 6:02.44 -
19 Harper Cuthbertson 6 Berkeley Prep 6:04.68 -
20 Ashlynn Jacobson SO Newsome 6:05.27 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 6:08.93 -
22 Meagan McFarland JR Tampa Prep 6:11.51 -
23 Skyler Knott JR Newsome 6:16.24 -
24 Alex Louie 6 Berkeley Prep 6:19.50 -
25 Jessica Erwin JR Mitchell 6:21.87 -
26 Katherine Adams SO Lakeland 6:23.54 -
27 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 6:24.19 -
28 Grace Boatright JR George Jenkins 6:24.61 -
29 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:26.22 -
30 Emelia Huebner SR Seffner Christian 6:26.64 -
31 Maya Arevalo FR Holy Names 6:27.92 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 6:29.07 -
33 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:31.47 -
34 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 6:32.32 -
35 Faith Romero JR Donahue Academy 6:34.07 -
36 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 6:36.29 -
37 Sadie Patrick SO Holy Names 6:37.78 -
38 Alyssa Comisky SO George Jenkins 6:38.78 -
39 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 6:41.16 -
40 Jorja Solak SR Holy Names 6:41.24 -
41 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 6:42.94 -
42 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 6:43.02 -
43 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 6:44.25 -
44 Adia D'Piazza JR Mitchell 6:47.44 -
45 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 6:48.19 -
46 Karley Paul FR George Jenkins 6:48.71 -
47 Maria Davila SR Seffner Christian 6:49.47 -
48 Amelia Garstka SO Holy Names 6:50.11 -
49 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 6:50.47 -
50 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 7:04.65 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 7:07.53 -
52 Mattie Vann SO Lakeland 7:08.24 -
53 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 7:18.73 -
54 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 7:36.01 -
55 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:46.56 -
56 Sydney Jackson SO Tampa Prep 7:49.81 -
57 Emmaline Rose SO Sarasota 7:55.43 -
58 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 8:02.29 -
59 Kayla Dorestine FR Dunbar 8:05.49 -
60 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 8:11.29 -
61 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 8:17.48 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Megan Wells SR Newsome 6:43.50 5:22.80 6:14.45 5:42.17 5:35.72 4:47.30 6:43.50 10
2 Anna McDermott SR Berkeley Prep 5:53.07 5:23.91 5:40.11 4:22.37 6:12.50 6:15.74 3:46.74 8
3 Emma Flowers JR Berkeley Prep 4:33.68 5:29.73 5:39.63 4:46.87 6:42.27 6:02.71 6:25.79 6
4 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 7:07.17 5:31.14 6:27.44 4:34.85 6:27.44 7:10.49 5:21.21 5
5 Indy Grajalez FR Sarasota 5:01.92 5:43.09 4:17.32 4:10.46 7:12.30 6:07.11 5:15.65 4
6 Reagan Chambless FR Seffner Christian 4:14.12 5:43.40 6:17.74 6:58.95 4:00.38 4:41.59 5:46.84 3
7 Hannah Latif SO Berkeley Prep 4:43.85 5:46.15 4:23.08 5:18.46 6:10.38 4:47.31 7:23.08 2
9 Izzy Meyer FR Donahue Academy 7:16.58 5:49.26 7:30.55 5:31.80 5:00.37 7:27.06 4:32.43 -
12 Kayla Groppe SR Mitchell 7:33.07 5:53.96 7:40.15 6:25.82 7:22.45 6:18.74 5:11.49 -
13 Jessica Brickhaus SO Newsome 7:05.73 5:54.77 5:37.04 4:15.44 6:12.51 6:26.70 5:22.84 -
14 Abigail Chudzinski JR Holy Names 6:04.77 5:57.61 7:09.14 7:12.71 6:11.92 4:17.48 7:09.14 -
15 Nella Petersen JR Mitchell 5:40.12 5:58.02 5:15.06 4:17.78 5:04.32 4:46.42 4:24.94 -
17 Payton Rusk JR George Jenkins 6:32.14 5:59.76 5:59.76 5:13.00 5:59.76 4:58.60 5:05.80 -
20 Ashlynn Jacobson SO Newsome 7:07.37 6:05.27 5:43.36 7:21.98 7:03.72 7:47.55 7:47.55 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Eden Goddard SR Lakeland 6:59.32 5:39.61 5:46.54 4:54.56 7:16.64 1
10 Rachel Harrar FR Newsome 7:17.05 6:28.10 5:49.64 5:00.69 4:08.25 -
11 Peyton Tyll FR Newsome 4:34.90 7:20.54 5:52.43 5:52.43 6:59.40 -
16 Elizabeth Winkler FR Newsome 7:21.88 4:25.85 5:59.25 5:26.92 6:17.22 -
18 Anna Portugal SR Palm Harbor University 6:31.44 7:00.43 6:02.44 6:24.19 5:44.32 -
19 Harper Cuthbertson 6 Berkeley Prep 5:46.45 6:08.33 6:04.68 7:39.50 6:37.51 -
21 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 6:42.14 6:38.45 6:08.93 7:37.48 5:46.80 -
22 Meagan McFarland JR Tampa Prep 6:18.94 7:18.39 6:11.51 5:38.08 7:44.39 -
23 Skyler Knott JR Newsome 8:01.59 4:34.66 6:16.24 7:12.68 8:05.35 -
24 Alex Louie 6 Berkeley Prep 6:15.71 6:42.27 6:19.50 6:00.53 4:37.04 -
25 Jessica Erwin JR Mitchell 4:27.31 6:29.51 6:21.87 5:39.87 5:28.41 -
26 Katherine Adams SO Lakeland 7:55.59 6:23.54 6:23.54 5:03.00 4:59.17 -
28 Grace Boatright JR George Jenkins 6:16.92 7:56.92 6:24.61 6:01.54 5:46.15 -
33 Erica Tateishi SR George Jenkins 6:43.22 8:13.26 6:31.47 6:11.90 7:18.45 -
37 Sadie Patrick SO Holy Names 7:37.45 8:17.23 6:37.78 7:21.54 8:21.21 -
38 Alyssa Comisky SO George Jenkins 5:54.92 5:19.03 6:38.78 7:38.60 7:22.65 -
40 Jorja Solak SR Holy Names 8:05.50 5:04.95 6:41.24 5:12.97 7:25.38 -
42 Samantha Scott SR Wiregrass Ranch 8:43.93 8:39.90 6:43.02 5:54.66 7:35.42 -
44 Adia D'Piazza JR Mitchell 7:15.96 6:23.00 6:47.44 7:52.63 8:25.23 -
48 Amelia Garstka SO Holy Names 7:55.73 6:46.01 6:50.11 5:07.59 7:02.42 -
50 Ashlyn Blanton JR George Jenkins 8:33.83 6:43.42 7:04.65 9:03.56 8:12.60 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
27 Addi Galloway FR Calvary Christian (Clr) 5:49.62 4:36.62 6:24.19 -
29 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:22.36 6:14.64 6:26.22 -
30 Emelia Huebner SR Seffner Christian 6:18.91 4:42.25 6:26.64 -
31 Maya Arevalo FR Holy Names 5:10.34 7:10.60 6:27.92 -
32 Karol Sedrak SO Palm Harbor University 8:21.90 5:54.06 6:29.07 -
34 Arya Khosla 6 Berkeley Prep 7:58.63 7:58.63 6:32.32 -
35 Faith Romero JR Donahue Academy 6:10.43 7:29.24 6:34.07 -
36 Maggie Brewer 6 Berkeley Prep 5:13.07 5:40.81 6:36.29 -
39 Dalia Halawani FR Berkeley Prep 7:17.27 6:17.09 6:41.16 -
41 Charlotte Taddie SO Donahue Academy 5:10.27 6:55.03 6:42.94 -
43 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 5:07.23 6:15.96 6:44.25 -
45 Natalie Kelley JR Berkeley Prep 6:31.87 5:22.47 6:48.19 -
46 Karley Paul FR George Jenkins 6:16.02 6:28.28 6:48.71 -
49 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 6:38.16 8:53.62 6:50.47 -
53 Rebecca Schmina FR Donahue Academy 9:12.80 5:20.28 7:18.73 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
47 Maria Davila SR Seffner Christian 6:49.47 8:52.32 7:42.71 -
51 Lauren Deerwester FR Calvary Christian (Clr) 7:07.53 6:07.68 5:42.03 -
52 Mattie Vann SO Lakeland 7:08.24 5:12.62 6:55.40 -
54 Olivia Ryland SO Wiregrass Ranch 7:36.01 8:03.37 9:48.26 -
55 Dominique Fernandez SO Tampa Catholic 7:46.56 8:42.55 7:51.23 -
56 Sydney Jackson SO Tampa Prep 7:49.81 8:03.91 8:50.89 -
57 Emmaline Rose SO Sarasota 7:55.43 10:03.80 6:20.35 -
58 Carmen Cano FR Wiregrass Ranch 8:02.29 9:38.75 6:01.72 -
59 Kayla Dorestine FR Dunbar 8:05.49 6:08.98 6:33.25 -
60 Sydney Camp FR Wiregrass Ranch 8:11.29 8:06.38 9:59.38 -
61 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 8:17.48 7:17.79 9:12.21 -