April 14, 2022
|
Dwyer - Palm Beach Gardens, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Ashley SR Dreyfoos 2:14.27 1:59.88 2:07.08 1:47.90 10
2 Reese Gallagher JR Dreyfoos 2:22.18 2:00.49 2:29.41 2:29.41 8
3 Frank Bussott SR Clewiston 1:31.05 2:01.40 2:32.97 2:08.69 6
4 ivan mondera SR Royal Palm Beach 2:39.14 2:06.30 2:31.56 1:43.57 5
5 Jon Notice SR Santaluces 2:12.38 2:07.28 2:26.38 2:27.65 4
6 Sebastian Castruita SR Clewiston 2:26.17 2:09.35 1:30.55 2:39.10 3
7 kenyon wells SO Royal Palm Beach 2:48.40 2:10.54 1:40.52 2:17.07 2
8 Aaron Binder JR Jupiter 1:36.39 2:12.03 1:54.87 1:48.27 1
9 Hardley Gilmore SO Glades Central 1:41.09 2:13.01 1:35.77 2:31.64 -
10 Zane Gordon SO Seminole Ridge 2:20.44 2:13.75 2:21.78 1:47.00 -
11 Adrian Cordova SR Clewiston 2:21.42 2:14.68 2:21.42 2:21.42 -
12 Jaylyn Price FR Dwyer 2:53.75 2:14.69 2:45.67 2:02.57 -
13 Wichensky Dominique FR Atlantic Christian 2:05.69 2:15.15 1:41.37 2:46.24 -
14 Miguel Figueroa SR Clewiston 1:45.90 2:15.77 2:23.92 2:19.85 -
15 Daniel Coley SO Palm Beach Central 2:43.28 2:16.06 2:32.39 2:18.79 -
16 Jacob Wells JR Berean Christian 1:44.92 2:16.26 2:44.88 1:35.39 -
17 Dequan Holley JR Glades Central 2:36.07 2:16.90 1:39.94 2:38.81 -
18 Connor Opton FR Jupiter 2:07.97 2:17.60 2:25.86 1:47.33 -
19 Raynen Butler SR Lake Worth 2:34.73 2:18.15 2:23.68 2:25.06 -
20 Aiden Russo JR Jupiter 2:35.37 2:18.72 1:52.37 2:15.95 -
21 Marcus Charles JR Lake Worth 2:51.79 2:19.66 2:02.90 1:44.75 -
22 Ashton Smith SO Palm Beach Gardens 2:27.11 2:20.10 2:41.12 2:29.91 -
23 Joshua Jules SO Atlantic Christian 2:18.89 2:23.18 2:06.00 1:48.82 -
24 Jose Martinez FR Dwyer 2:59.07 2:23.25 3:00.50 2:44.74 -
25 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 2:53.95 2:23.76 2:12.26 1:47.82 -
26 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 2:27.01 2:24.12 2:12.59 2:58.71 -
27 Dylan Gresch FR Jupiter 2:06.04 2:24.87 1:54.45 2:43.71 -
28 Phat Pham FR Dwyer 2:31.41 2:25.58 2:15.39 1:50.64 -
29 Logan Hansen SR Dreyfoos 3:10.19 2:26.30 2:29.23 2:54.10 -
30 Alex Guaglione SO Wellington 3:04.51 2:26.43 2:24.97 3:04.51 -
31 David Chuckwu FR Atlantic Christian 2:16.87 2:27.17 1:57.74 1:47.44 -
32 Leonard Lorusso JR Wellington 2:53.67 2:29.71 2:11.75 2:16.24 -
33 Corey Antoinie SO Lake Worth 1:47.83 2:29.76 3:10.20 2:23.77 -
34 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 3:10.80 2:30.23 2:03.19 3:00.28 -
35 Isaiah Napoli FR Atlantic Christian 1:47.18 2:30.95 1:53.22 3:13.22 -
36 Nicohlas Martinez FR Santaluces 1:50.98 2:32.02 2:24.42 2:03.14 -
37 Omarion Chastine JR Glades Central 1:46.47 2:32.10 1:57.12 2:00.16 -
38 Jake Chavez FR Dwyer 2:30.41 2:33.48 2:27.34 2:12.00 -
39 William Tuma FR Cardinal Newman 2:07.55 2:33.67 2:39.82 2:01.40 -
40 Kyle Feaman FR Palm Beach Central 2:46.82 2:34.46 2:08.21 2:32.92 -
41 Ian Fazakas SO Dwyer 2:33.18 2:37.91 2:22.12 3:07.92 -
42 Nathan Clark 8 Berean Christian 3:13.17 2:40.97 1:54.29 2:53.85 -
43 Christopher Jean SR Santaluces 2:46.14 2:41.30 2:39.69 2:05.82 -
44 Sullivan Lam FR Wellington 2:44.05 2:44.05 2:52.26 2:39.13 -
45 MIchael Maass JR Berean Christian 3:10.78 2:44.46 3:23.93 1:56.77 -
46 Deanthony Gonzalez JR SLAM (West Palm Beach) 2:27.71 2:53.77 3:26.79 3:28.53 -
47 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 3:19.21 3:01.10 3:48.19 3:10.16 -
48 Anthony Austin 6 Florida Prep 3:57.21 3:06.78 3:08.65 3:32.93 -
49 Jerry Herndon JR Florida Prep 2:42.25 3:15.48 3:35.03 3:07.66 -
50 Joshua Butzberger SO Berean Christian 3:09.04 3:16.91 3:22.82 3:01.16 -
51 Edwin Mercado 7 Florida Prep 2:48.64 3:39.01 4:25.01 3:39.01 -
  Ryan Brennan JR Jupiter DNS DNS DNS DNS   
  Michael Peters JR Seminole Ridge DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
34 Stephan Benhardus JR Oxbridge Academy 1:57.18 2:39.25 2:30.23 -
35 Isaiah Napoli FR Atlantic Christian 1:47.18 1:45.67 2:30.95 -
39 William Tuma FR Cardinal Newman 2:21.38 2:58.26 2:33.67 -
42 Nathan Clark 8 Berean Christian 3:24.44 3:27.66 2:40.97 -
44 Sullivan Lam FR Wellington 2:07.96 2:09.60 2:44.05 -
45 MIchael Maass JR Berean Christian 3:27.22 3:05.84 2:44.46 -
46 Deanthony Gonzalez JR SLAM (West Palm Beach) 2:06.86 2:01.64 2:53.77 -
47 Nikolai Dutkewych SO Dreyfoos 3:28.27 3:39.14 3:01.10 -
48 Anthony Austin 6 Florida Prep 3:04.92 3:32.93 3:06.78 -
49 Jerry Herndon JR Florida Prep 3:48.72 4:06.31 3:15.48 -
50 Joshua Butzberger SO Berean Christian 3:34.64 4:15.99 3:16.91 -
51 Edwin Mercado 7 Florida Prep 2:44.26 4:38.15 3:39.01 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Joshua Jules SO Atlantic Christian 2:00.28 2:14.59 2:11.73 2:23.18 2:01.71 -
24 Jose Martinez FR Dwyer 2:17.52 2:34.71 2:07.50 2:23.25 3:04.80 -
27 Dylan Gresch FR Jupiter 2:06.04 1:45.76 2:27.77 2:24.87 1:45.76 -
28 Phat Pham FR Dwyer 2:38.69 1:52.10 3:09.26 2:25.58 2:37.23 -
30 Alex Guaglione SO Wellington 1:57.15 1:43.97 2:04.47 2:26.43 2:26.43 -
32 Leonard Lorusso JR Wellington 2:56.66 2:44.69 1:46.30 2:29.71 2:01.27 -
36 Nicohlas Martinez FR Santaluces 1:54.02 2:50.27 2:36.58 2:32.02 2:42.67 -
37 Omarion Chastine JR Glades Central 2:10.81 2:16.89 2:36.67 2:32.10 2:00.16 -
38 Jake Chavez FR Dwyer 2:18.14 3:13.39 1:48.97 2:33.48 2:22.74 -
40 Kyle Feaman FR Palm Beach Central 2:12.84 2:22.11 1:54.30 2:34.46 3:14.62 -
41 Ian Fazakas SO Dwyer 3:18.97 2:12.65 3:06.34 2:37.91 2:06.33 -
43 Christopher Jean SR Santaluces 2:38.08 2:09.04 2:15.50 2:41.30 3:10.34 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Hardley Gilmore SO Glades Central 2:50.26 1:58.38 2:13.01 2:19.66 -
10 Zane Gordon SO Seminole Ridge 2:19.10 1:41.65 2:13.75 2:29.80 -
11 Adrian Cordova SR Clewiston 2:48.35 2:16.03 2:14.68 2:07.95 -
14 Miguel Figueroa SR Clewiston 2:02.20 1:58.12 2:15.77 1:37.76 -
15 Daniel Coley SO Palm Beach Central 2:55.52 2:35.11 2:16.06 2:33.75 -
18 Connor Opton FR Jupiter 1:58.34 2:43.75 2:17.60 1:36.32 -
20 Aiden Russo JR Jupiter 2:06.24 2:15.95 2:18.72 1:39.88 -
21 Marcus Charles JR Lake Worth 1:40.56 2:43.41 2:19.66 2:16.87 -
22 Ashton Smith SO Palm Beach Gardens 1:47.88 1:40.88 2:20.10 1:43.68 -
25 Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) 2:51.08 1:57.89 2:23.76 2:58.27 -
26 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 1:52.42 1:45.21 2:24.12 2:19.80 -
29 Logan Hansen SR Dreyfoos 1:46.80 1:42.41 2:26.30 3:08.73 -
31 David Chuckwu FR Atlantic Christian 2:56.61 1:56.27 2:27.17 1:57.74 -
  Michael Peters JR Seminole Ridge DNS DNS DNS DNS   
  Ryan Brennan JR Jupiter DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Thomas Ashley SR Dreyfoos 1:59.88 1:51.49 10
2 Reese Gallagher JR Dreyfoos 2:00.49 1:26.76 8
3 Frank Bussott SR Clewiston 2:01.40 2:14.76 6
4 ivan mondera SR Royal Palm Beach 2:06.30 1:49.89 5
5 Jon Notice SR Santaluces 2:07.28 1:52.01 4
6 Sebastian Castruita SR Clewiston 2:09.35 2:15.82 3
7 kenyon wells SO Royal Palm Beach 2:10.54 2:15.77 2
8 Aaron Binder JR Jupiter 2:12.03 2:34.48 1
12 Jaylyn Price FR Dwyer 2:14.69 1:43.72 -
13 Wichensky Dominique FR Atlantic Christian 2:15.15 2:31.37 -
16 Jacob Wells JR Berean Christian 2:16.26 1:39.47 -
17 Dequan Holley JR Glades Central 2:16.90 2:30.59 -
19 Raynen Butler SR Lake Worth 2:18.15 2:11.25 -
33 Corey Antoinie SO Lake Worth 2:29.76 1:49.33 -