April 13, 2022
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amela Johnson JR Gateway (Kissimmee) 58.63 59.22 1:09.19 1:00.39 56.29 10
2 Nyidjah Ives SR Liberty 59.22 56.86 41.46 42.64 1:01.59 8
3 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:01.71 1:15.29 1:04.80 1:14.67 45.05 6
4 Hannah Kline SO St. Cloud 1:02.43 1:15.54 1:06.80 59.31 1:11.80 5
5 Shelby Fertic SO Harmony 1:03.52 45.74 57.17 1:00.35 1:11.78 4
6 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:04.58 45.86 1:15.56 53.61 58.77 3
7 Asia Antenor SO Liberty 1:04.92 46.10 53.24 47.40 1:12.71 2
8 Vanielis Ramos SR Harmony 1:05.38 48.39 1:01.46 1:14.54 1:08.65 1
9 Emily Baca SO Harmony 1:06.12 56.87 1:22.65 1:17.36 54.22 -
10 Isabelle Salce JR St. Cloud 1:06.79 1:24.16 1:26.16 56.78 1:12.14 -
11 Eva Johnson JR Poinciana 1:07.17 1:15.91 1:14.56 1:17.92 48.37 -
12 Aysia Stokes JR Osceola (Kissimmee) 1:08.35 1:11.77 53.32 1:18.61 1:22.02 -
13 Adriana Scheuer JR Harmony 1:09.19 1:20.26 56.74 1:11.96 1:03.66 -
14 Alyssa Figueroa FR Celebration 1:09.58 1:24.89 1:09.58 59.84 59.84 -
15 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:11.46 1:05.03 57.89 50.74 1:05.75 -
16 Eilidh Disney SR Gateway (Kissimmee) 1:12.66 1:01.04 52.32 1:19.20 56.68 -
17 Nehmiah Ives SO Liberty 1:14.47 1:30.86 1:25.64 1:18.94 1:29.37 -
18 Ava McCabe FR St. Cloud 1:19.83 1:06.26 1:42.98 1:20.63 1:04.67 -
19 Mariadelmar Arboleda FR St. Cloud 1:29.70 1:30.60 1:19.84 1:39.57 1:31.50 -
20 Anaira Alvarez SO Poinciana 1:33.84 1:12.26 1:09.45 1:23.52 1:44.17 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amela Johnson JR Gateway (Kissimmee) 58.63 59.22 1:08.01 1:10.95 58.63 10
2 Nyidjah Ives SR Liberty 59.22 1:03.96 59.82 52.12 52.12 8
3 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 1:01.71 54.31 1:15.91 55.54 49.37 6
4 Hannah Kline SO St. Cloud 1:02.43 1:19.91 1:15.54 44.95 1:06.18 5
5 Shelby Fertic SO Harmony 1:03.52 48.28 1:16.86 48.28 1:07.97 4
6 Tatiana George SO Osceola (Kissimmee) 1:04.58 1:05.88 1:16.21 47.15 52.31 3
7 Asia Antenor SO Liberty 1:04.92 1:14.66 1:20.50 1:09.47 1:13.36 2
13 Adriana Scheuer JR Harmony 1:09.19 1:12.65 51.90 53.97 1:06.43 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Vanielis Ramos SR Harmony 1:10.61 1:05.38 1
9 Emily Baca SO Harmony 1:02.82 1:06.12 -
10 Isabelle Salce JR St. Cloud 50.10 1:06.79 -
11 Eva Johnson JR Poinciana 1:05.83 1:07.17 -
12 Aysia Stokes JR Osceola (Kissimmee) 49.22 1:08.35 -
14 Alyssa Figueroa FR Celebration 1:01.23 1:09.58 -
15 Nicole Gutierrez SR Tohopekaliga 1:06.46 1:11.46 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Eilidh Disney SR Gateway (Kissimmee) 1:32.28 1:12.66 52.32 -
17 Nehmiah Ives SO Liberty 56.60 1:14.47 52.13 -
18 Ava McCabe FR St. Cloud 1:31.01 1:19.83 1:15.04 -
19 Mariadelmar Arboleda FR St. Cloud 1:17.15 1:29.70 1:44.95 -
20 Anaira Alvarez SO Poinciana 1:06.63 1:33.84 1:38.54 -