April 13, 2022
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Julian Pomales SR Tohopekaliga 4:35.55 10
2 Johan Camacho JR Tohopekaliga 4:38.55 8
3 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 4:40.91 6
4 Joel Jean SR Harmony 4:40.91 5
5 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:45.28 4
6 Alex Ouellette SR Harmony 4:57.58 3
7 Gabriel Arce JR Poinciana 5:09.03 2
8 Zachary Smith SO Harmony 5:14.30 1
9 Kane Brantley SR St. Cloud 5:16.30 -
10 Anthony Diez SR Gateway (Kissimmee) 5:17.06 -
11 Anakin Barbour SO Harmony 5:18.44 -
12 Sebastian Velez SO Celebration 5:20.12 -
13 Jovanni Matos JR Gateway (Kissimmee) 5:23.33 -
14 Jacob Pare SR St. Cloud 5:25.29 -
15 Omar Garcia FR Poinciana 5:27.20 -
16 Matias Edwards FR Celebration 5:28.84 -
17 Jassiah Glass SR Gateway (Kissimmee) 5:33.23 -
18 Antonio Caro JR Liberty 5:34.59 -
19 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 5:34.95 -
20 Raymond Dalisey JR Gateway (Kissimmee) 5:39.21 -
21 Gabriel Mourad SR Celebration 5:42.09 -
22 Owen Lewis SR Osceola (Kissimmee) 5:50.88 -
23 Justice Ortiz SR Poinciana 6:06.47 -
24 Jayden Figuaro SO Liberty 6:09.82 -
25 Anthony Gonzalez JR Osceola (Kissimmee) 6:12.39 -
26 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 6:53.87 -
  Cooper James JR Celebration DNF -
  Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) DNF -
  Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Julian Pomales SR Tohopekaliga 3:56.98 4:35.55 4:38.31 5:11.38 4:02.49 4:10.75 10
2 Johan Camacho JR Tohopekaliga 4:07.91 4:38.55 3:59.56 3:37.27 5:17.55 5:45.41 8
3 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 5:11.81 4:40.91 5:48.33 5:06.20 4:49.34 3:19.45 6
4 Joel Jean SR Harmony 4:07.20 4:40.91 5:45.52 4:35.30 4:24.06 4:24.06 5
5 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 3:42.52 4:45.28 4:16.76 3:51.08 3:53.93 5:13.81 4
6 Alex Ouellette SR Harmony 5:42.22 4:57.58 4:27.83 4:42.70 4:48.66 3:34.26 3
7 Gabriel Arce JR Poinciana 3:48.69 5:09.03 5:49.21 5:15.21 4:28.86 4:16.50 2
10 Anthony Diez SR Gateway (Kissimmee) 5:55.11 5:17.06 4:07.31 5:32.92 5:17.06 4:29.51 -
11 Anakin Barbour SO Harmony 6:41.24 5:18.44 4:14.76 6:31.69 5:34.37 6:25.32 -
12 Sebastian Velez SO Celebration 5:32.93 5:20.12 5:36.13 4:44.91 6:24.15 5:55.34 -
13 Jovanni Matos JR Gateway (Kissimmee) 5:39.50 5:23.33 4:02.50 4:57.47 5:36.27 4:21.90 -
18 Antonio Caro JR Liberty 5:17.86 5:34.59 6:41.51 5:44.63 5:07.83 4:51.10 -
  Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Cooper James JR Celebration DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Zachary Smith SO Harmony 5:14.30 4:52.30 4:24.02 4:08.30 5:39.45 5:23.73 5:36.31 1
9 Kane Brantley SR St. Cloud 5:16.30 5:19.47 5:41.61 3:44.58 5:09.98 4:51.00 5:16.30 -
14 Jacob Pare SR St. Cloud 5:25.29 6:59.63 5:09.03 3:54.21 5:28.55 3:54.21 5:22.04 -
15 Omar Garcia FR Poinciana 5:27.20 6:09.74 5:33.75 4:28.31 6:26.10 5:37.02 6:35.92 -
16 Matias Edwards FR Celebration 5:28.84 6:24.75 7:04.21 6:08.30 5:05.83 5:25.56 4:42.81 -
17 Jassiah Glass SR Gateway (Kissimmee) 5:33.23 7:03.21 5:06.58 7:13.20 6:53.21 6:13.22 6:19.89 -
19 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 5:34.95 4:17.92 4:54.76 4:21.27 5:55.05 4:21.27 5:41.65 -
20 Raymond Dalisey JR Gateway (Kissimmee) 5:39.21 6:06.35 6:02.96 4:55.12 5:59.57 4:24.59 4:58.51 -
21 Gabriel Mourad SR Celebration 5:42.09 5:11.31 5:01.04 4:19.99 4:02.89 5:14.73 5:24.99 -
22 Owen Lewis SR Osceola (Kissimmee) 5:50.88 4:47.73 4:05.62 5:40.36 4:05.62 4:44.22 6:29.48 -
23 Justice Ortiz SR Poinciana 6:06.47 7:52.75 5:48.15 5:26.16 7:08.77 6:02.81 6:21.13 -
24 Jayden Figuaro SO Liberty 6:09.82 6:35.71 5:29.14 6:57.90 5:36.54 6:20.92 6:28.32 -
25 Anthony Gonzalez JR Osceola (Kissimmee) 6:12.39 4:50.47 7:08.25 4:54.19 5:57.50 8:04.11 5:09.09 -
26 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 6:53.87 7:39.40 7:39.40 8:53.90 7:22.84 6:08.35 5:14.55 -